Kahenädalane seiklus Tais – kaasas Sony a7 III täiskaader hübriidkaamera
autor: Kaspar Rätsep

Mõned päevad enne väljalendu Taisse pühkisin enda vanalt kaameralt tolmu pealt ning mõistsin, et kahenädalasele reisile on midagi paremat kaasa vaja.

Sain Photopointiga kiirelt ühisele keelele ning seekord tuli nende foto- ja videotehnika rendist minuga kaasa Sony a7 III. Selle täiskaader hübriidkaamera eelmist versiooni olin katsetanud mõned aastad tagasi Indias, IndiaXpressi filmimisel.

Sony a7 III
Sony a7 III

Alustasime oma reisi Krabilt – sihtkohti ja ilusaid paikasid oli kaheks nädalaks valitud väga palju (Phi Phi Island, Koh Lanta, Phuket jne), mille tõttu said ka kaamera ja mälukaadid kõvast vatti.

Sarnaselt eelmisele versioonile on ka a7 IIII väga stiilne, kuid mitte liiga kohmakas ning väga ilmastikukindel kere teeb sellest ideaalse reisikaaslase. Lisaks sellele on üheks suuremaks plussiks kaamera juures väga mahukas ja kauakestev aku, mis ka täispika “tööpäeva” õhtul ei vea sind päikseloojangut pildistades alt.

Sony a7 III

Positiivseid külgi on kaameral väga palju ja need on hästi välja toodud ka Sony Alpha7 III tootelehel, kuid omalt poolt paneks eraldi rõhku väga kiirele ja täpsele autofookusele. See töötas suurepäraselt ka väga pimedates tingimustes.

Sony a7 III
Sony a7 III

Lisaks sellele saab pimedates tingimustes kaamera ISO kruttida päris kõrgeks enne kui pildikvaliteet kannatama hakkab. Seda kõike võimaldab 24 MP täiskaader tagantvalgustusega sensor, mis tagab hobifotograafile oodatud tulemused mistahes olukorras.

Sony a7 III

לtleme nii, et ühtegi väga häirivat omadust ma kaamera juures kahe nädala juures ei leidnud. Kui midagi negatiivset välja tuua, siis võiks selleks olla natuke liiga mahukas ja keerukas menüü. Lühiajalisel kasutamisel võib see osutuda liiga aeganõudvaks segajaks.

Objektiiviks valisin kaasa Sony FE 24-70 f/2.8 GM, mis esmasel kokkupuutel tundus jube suur ja raske, kuid pärast mõnda kasutuskorda ei pannud seda enam nii väga tähelegi ning kasutusmugavust see kuidagi halvemaks ei teinud.

Nagu eelnevalt erinevatest reviewedest võis lugeda, siis ei pidanud ka mina pettuma objektiivi mitmekülgsuses ehk sai väga hea kvaliteedi juures katta kõik reisil vajaminevad nurgad ja kaugused. 24mm on piisavalt lai, et saada pildile nii mägesid kui ka muud ilusat loodust ja 70mm on enam kui hea ilusate portreede tegemiseks ehk tegemist on suurepärase reisiobjektiiviga.

Sony a7 III
Sony a7 III

Kui süveneda tehnilistesse näitajatesse, siis on FE 24-70 f/2.8 GM puhul tegemist ühe kõige kvaliteetsema ja parimat pilti pakkuva objektiiviga, mis antud kaamerale ette sobiks. Sellest tulenevalt on tootel ka päris krõbe hind mistõttu peaks enne soetamist mõtlema, mis otstarbel objektiiv kasutust leiaks (see on saadaval ka laenutamiseks).

Sony a7 III

Kokkuvõtteks – hinna ja kvaliteedi suhtes on tegemist ilmselt kõige parema kaameraga, mis hobifotograafil kotis võiks olla (vähemalt minu silmis).

Kindlasti annab kaamerale suure lisaväärtuse ka suurepärane videopilt, millega kahjuks ise kokku ei puutunud ja selle tõttu jäi veel päris suur varu kaamera headest omadustest kasutamata/avastamata. Tänu Sony a7 III täiskaader hübriidkaamerale on kahenädalane seiklus salvestatud kõvakettale parimal võimalikul moel :)

 


Kaspari tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Soovid kaamera kohta veel infot? Vaata:

The post Kahenädalane seiklus Tais – kaasas Sony a7 III täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Stranger Things Polaroid OneStep 2 kaamera ja fotopaber
autor: Elise Ader

Mis juhtub siis, kui võtta kaks ägedat asja ja teha sellest üks – jah, õige vastus on midagi veel ägedamat! Polaroid Originals ning seriaali Stranger Things loojad mõtlesid samamoodi ning selle tulemusena sündis uhiuus OneStep2 kaamera erimudel Stranger Things. Just selline ulmeline Polaroid kaamera on Photopointis nüüd saadaval.

Polaroid OneStep 2 VF Stranger Things

לlipopulaarse ulmesarja Stranger Things austajate jaoks on kolmanda hooaja saabudes loodud kiirpildikaamera, mis on märksa erilisem kui teised omataolised. Eriseeria kaamera on seriaali tunnusvärvide järgi sinistes ja punastes toonides ning selle disain on Upside Down maailmast inspireeritult mõnusalt pea peale pööratud. Seda kõike lihtsal põhjusel, et kutsuda kaamera kasutajaid eksperimenteerima erinevate perspektiivide ning enneolematute kompositsioonidega.

Sealjuures on kaamerat oma funktsioonaalsuselt oluliselt kaasajastatud, lisades sellele USB-laadimise võimalusega kauakestva aku ning taimeri, mis lubab ka piltnikul endal alati fotole jõuda. Teiste omaduste juures on kaameral fikseeritud fookuskaugusega objektiiv, mis sobib võteteks alates 61 cm kauguselt. Seega on ka õnnestunud selfie’d selle kaameraga võimalikud ning  igati põhjendatud. Lisaks on kaamerale sisse ehitatud optiline pildiotsija, mis teeb pildi kadreerimise eriti lihtsaks ning võimas välklamp lisavalguse jaoks. Kaamera juures saab kasutada nii i-Type kui ka Classic 600 filme.

Uued limited edition fotopaberid

Lisaks kaamerale on Photopointi valikus ka nüüd saadaval  temaatilise kujundusega Polaroid i-Type Color Stranger Things filmid, mis sobivad i-Type kaameratele nagu Polaroid OneStep 2, Impossible I-1. Iga 8 paberiga polaroid film sisaldab valikut Stranger Things universumi kujunduses raame, mis viivad Sind tagasi 80datesse. Polaroid pabereid iseloomustavad sügavad värvid, suurepärane detailsus ning läikival fotopaberil kuvatav lummav pildikvaliteet.

Polaroid OneStep 2 Stranger Things kiirpildikaamerat hankima >

The post Nüüd saadaval: Stranger Things Polaroid OneStep 2 kaamera ja fotopaber appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9