Photopointi on kohale jõudnud uhiuus Fujifilm X-M5 poolkaader hübriidkaamera, mis on ettevõtte seni kõige odavam kaameramudel. Selle põhjal muidugi ei tasu kindlasti eeldada, et see on liialt kompromissitud ning ilmselt pole ka eriti hea.
Vale puha, sest Fujifilm on suutnud selle sisse pigistada üllatavalt palju head – olgugi, et lisaks kõige odavamale hinnasildile on tegu ka ettevõtte kõige kompaktsema kaameraga.
Seega, kui oled hetkel uue (hübriid)kaamera otsingul ning rahakotisõbralikus ja kompaktsus on Sinu jaoks esikohal, siis tasuks kindlasti X-M5 mudeliga koos minuga lähemalt tutvust teha.
Fujifilm X-M5: omadused, funktsioonid ning minu esmamuljed
Fujifilm X-M5 jõudis minu töölauale pisut võõras pakendis. Esmaselt arvasin, et tegu on mõne uue Sony kaameramudeliga, kuid lähemalt vaadates oli tegu ikkagi Fuji kaameraga, millest jutt päriselt käib.
Tõepoolest, ka Fujifilm’il paistab toimuvat väike rohepööre ning nende musta värvi pakend on nüüd asendatud täiesti tavalise papist karbiga. Seestpool leidub veel plastkilet lisatarvikute ümber ehk päris Sony tasemel nad veel ei ole, kes on suutnud täielikult elimineerida plasti kasutuse oma kaamerate pakenditest. Sellegipoolest, see on samm õiges suunas ning seda on tore näha!
Rääkides nüüd X-M5 kaamerast endast ning mitte sellest, kuhu see on pakendatud, siis esmamuljena tundus see minu jaoks täielikult miniatuurne. Tutvustasin kaamerat ka enda kolleegidele ning nende seas oli suuruse kohapealt sama arvamus.
Tahaks öelda, et see meenutab suuruselt eelkõige X-T50 mudelit, kuid ka sellest on see omajagu väiksem – peamiselt on pikkust vähem pealmise plaadi juurest, kuna X-M5 on pea maha lõigatud ehk sellel puudub pildiotsija.
Sarnasused Fujifilm X-T50 hübriidkaameraga ei lõppe seal, sest vaatamata ligi 2-kordsele hinnavahele on Fujifilm siiski kaasanud ka X-M5 mudelisse oma kõige uuema X-Processor 5 pilditöötlusprotsessori. Muide, selle protsessori leiad ka ettevõtte uhkeimatest mudelitest, s.h. X100VI ning X-T5.
Kuigi selle hübriidkaameras on endiselt kasutusel eelmise põlvkonna 26,1-megapiksline X-Trans CMOS 4 sensor, siis uue protsessori tõttu on suudetud sensorist rohkem välja pigistada ning tulemusena suudab X-M5 salvestada kuni 6.2K 30 kaadrit/sek videoid koos rikkalikkude 10-bit 4:2:2 värvidega.
Muljetavaldavatest videofunktsioonidest rääkides, siis antud kaamera suudab filmida isegi 3:2 open-gate kuvasuhtega ehk kogu sensori ulatuses, mis on funktsioon, mis ei ole isegi saadaval nt. Sony FX30 poolkaader kinokaameras.
Alla 1000-eurosest kaamerast saada 6.2K open-gate videosalvestusi koos 10-bit värvidega on täiesti ennekuulmatu asi, mida ma ei oleks uskunud, et näeme juba 2024. aastal.
Alles paar aastat tagasi oli täiesti tavapäraks näha sellises hinnaklassis hübriidkaameraid, mille maksimaalne salvestusvõimekus oli 4K 30 kaadrit/sek koos 8-bit värvidega – ning ka selle puhul kaasnes tavaliselt lisa-lõikefaktor salvestusele.
Seda kõike arvesse võttes, siis X-M5 hübriidkaamerat võiks kindlasti kutsuda oma hinnaklassis üheks, kui mitte kõige võimekamaks hübriidkaameraks videograafia otstarbeks.
Kes muretseb nüüd kaamera ülekuumenemise pärast sellistel kõrgetel videosalvestustel, siis Fujifilm X-M5 hübriidkaameras on olemas ka “Long Play” videorežiimid, mis lõikavad salvestusele sisse ning võimaldavad kauem salvestada enne kaamera ülekuumenemist.
4K “Long Play” režiimil on 1,18-kordne lisa-lõikefaktor ning on saadaval 24, 25 ja 30 kaadrit/sek salvestustel. Full HD “Long Play” režiimil on 1,29-kordne lisa-lõikefaktor ning on saadaval 50 ja 60 kaadrit/sek salvestustel.
Muuhulgas on ülekuumenemise vastu võitlemiseks kaamera tagaküljel kinnituskohad, kuhu saad lisaks juurde osta Fujifilm’i jahutusventilaatori, millel on ülimalt loominguline tootenimi – Cooling Fan FAN-001.
Fujifilm X-M5 hübriidkaameras on päris huvitav pesade paigutus. USB-C, microHDMI ning kõrvaklappide pesa paiknevad seekord hoopis kaamera paremal pool, mis tähendab, et vasakpool kaamerast on täiesti vaba ning puutetundlikku ekraani on palju kergem välja pöörata.
Kusjuures, enamus hübriidkaamerates on ekraani pööramine täiesti blokeeritud, kui Sul parasjagu kaameraga USB-kaabel või kõrvaklapid sellega ühendatud on, sest pesad paikenvad vasakul pool. Seega on väga meeldiv näha lõpuks kaamerat, milles on üritatud asjale teisiti läheneda.
Samuti on 3,5mm mikrofonipesa päris omapärase paigutusega – see paikneb ekraani ning välgukinga vahel, mis on samuti päris mugav asukoht, kuna mikrofoni kinnitaksid Sa üldjuhul otse selle kohale ehk välgukinga külge, mis juhul ei lähe kaabel liialt kaamera ümber rändama.
Kaamera peal paikneb samuti midagi omapärast, mida oleme seni näinud vaid ühes teises Fujifilm’i hübriidkaameras. X-T50 ja X-M5 on hetkel ainsad mudelid, mille peal on eraldi pühendatud filmisimulatsiooni ketas.
Kui oled natukenegi kursis Fujifilm’i kaameratega ning miks need üldse nii populaarseks viimasel ajal muutunud on, siis teaksid, et selle eest saabki suurenisti tänada nende filmisimulatsioone. Kuna Fujifilm on juba eelmisest sajandist analoogfilme tootnud, siis nad oskavad päris hästi ka neid digitaalsel formaadil emuleerida ning just seda nad teinud ongi.
Fujifilm X-M5 hübriidkaameral paiknev filmisimulatsiooni ketas on kahtlemata kõige lihtsam viis, kuidas saada erinevaid simulatsioone proovile panna ning veel tähtsamalt, see on täiesti kaameramenüüst sõltumatu ehk Sa saad rohkem keskenduda fotograafiale ning vähem aega veeta ekraani taga.
Antud kaameral on loomulikult ka omad miinused, millest Sa selles hinnaklassis ei pääse. Sarnaselt nt. Sony ZV-E10 ning Nikon Z30 poolkaader hübriidkaameratega, siis ka Fujifilm X-M5 mudelil puudub pildiotsija, mis teeb sellest rohkem videole keskendunud kaamera ning poleks kindlasti minu esimene valik fotograafia otstarbeks.
Kompaktsuse nimel ole kindlasti valmis ohverdama ka ergonoomsust ning kasutusmugavust, sest kui Sul on vähegi suurem kätepaar, siis kaamerapealsete nuppudele ligipääsemine on kindlasti pisut keerukam.
Samuti on sellel peaaegu olematu käepide, kuid kui plaanid kaamerat kasutada koos kergete ja kompaktsete objektiividega (mille jaoks see kaamera ilmselgelt on mõeldud), siis käepide puudus ei tohiks olla probleemiks.
Väiksema käepideme tõttu on kaameras kasutusel ka väiksem NP-W126S liitiumaku, mis on hinnatud CIPA poolt pakkuma 440 kaadrit täislaetud aku kohta.
Samas, oma kompaktsuse ning pildiotsija puuduse tõttu meenutab see mulle kompaktkaameraid, millega enne nutitelefoni ajastut pildistati. Isegi tänapäeval müüakse niššikaid kompaktkaameraid nagu Ricoh GR III, millel pole pildiotsijat ning mida reklaamitakse kui fotokaameratena.
Sellega üritan jõuda jutuni, et Fujifilm X-M5 hübriidkaamerat võid Sa tegelikult kasutada kuidas iganes soovid. Keera selle külge mõni pannkook-fiksobjektiiv ning Sul on põhimõtteliselt taskusse mahtuv kompaktkaamera, mis on vahetavate objektiividega ning väga asjalikkude foto- ja videofunktsioonidega.
Lõpetuseks
Fujifilm X-M5 on ülivahva ning ka ülipisike poolkaader hübriidkaamera, mis istub ahvatlevas hinnaklassis ning pakub selle eest rohkemat, kui oskaks loota.
6.2K videosalvestused, 26-megapikslised fotod, filmisimulatsioonid ning rohkelt rullikuid, nuppe ja pesasid teevad sellest kahtlemata selle aasta ühe parima hübriidkaamera alla 1000€ mudelite seas.
Kui see kaamera hakkas Sulle lugemise käigus huvi pakkuma, kuid soovid enne ostmist seda oma pilguga üle vaadata ning seda käes hoida, siis Fujifilm X-M5 on lisaks Photopointi veebikaubamajale saadaval ka kõikides Photopointi esinduskauplustes. Kontrolli täpset saadavust meie veebilehelt.
Telli Fujifilm X-M5 Photopointist juba täna ja naudi uut kogemust »
Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(11)
The post Karbist välja: Fujifilm X-M5 on ettevõtte kõige soodsam poolkaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.
Digitest.ee veebiportaal pani proovile Sony ja Panasonic täiskaader hübriidkaameratele loodud Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art normaalsuum-objektiivi.
Selline suumivahemik katab peaaegu kõik standardsed fookuskaugused, mis teeb sellest väga universaalse objektiivi, millega saad vabalt “run-and-gun” stiilis ringi joosta ilma objektiive vahetamata.
Muuhulgas on see ka tolmu- ja pritsmekindla disainiga ning selle esiklaasil on vett ja õli hülgav kate, mille koostöös on võimalik kasutada objektiivi rohkemates ilmastikuoludes ilma probleemita.
Välkkiire teravustamise abil saavutad nii foto- kui ka videograafia otstarbeks tänu värskele HLA (High-response Linear Actuator) teravustamismootorile, mida Sigma on hiljaaegu hakanud kasutama oma tippklassi Art seeria objektiivides.
Tutvu täispika Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art ülevaatega Digitestist ››
Soeta Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art Photopointi veebipoest »
Tutvu lähemalt:
(2)
The post Digitest.ee: Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art viib standardsuumi uutesse kõrgustesse appeared first on Photopointi ajaveeb.
Sony täiskaader hübriidkaamerate omanikel on põhjust rõõmustamiseks, sest Tallinnas, Rocca al Mare keskuse ja Tartus, Kvartali keskuse Photopointi fototehnika rendis on nüüd laenutamiseks saadaval Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD.
See uus Tamroni makroobjektiiv suudab teravustada alates kõigest 23 cm, mis võimaldab minna oma subjektile nii lähedale, kui hing ihkab.
Samuti säilib variant kasutada objektiivi ka tavapäraseks kasutuseks ning makrofunktsionaalsuse saad Sa välja lülitada kasutades “focus limiter” lülitit. Lisaks on lüliti peal valikus ka “FULL”, “∞ – 0,7m” ning “0,7m – MOD”.
Kiire ja täpse teravustamise tagab selle objektiivi sees olev Tamroni teada-tuntud VXD lineaarne mootor. Seda sama teravustamismootorit kasutavad kõik uuema generatsiooni Tamronid ning see on kasutajate poolt pälvinud rohkelt kiidusõnu.
Objektiivi ette saad keerata ka uuendusliku päikesevarjuki, millel on olemas lahtikäiv luuk, et saaksid objektiivi eesolevat filtrit kasutada ilma varjukit eemaldamata.
Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD objektiivi renditasu 1 päevaks on kõigest 20€, 1 nädalaks 60€ ja 2 nädalaks 100€.
Saladiil – selle objektiivi laenutamine on Sulle 20% soodsam, kui ütled teenindajale salasõna: “TAMRON”.
Tutvu lähemalt:
- Karbist välja: Karbist välja: Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD Sony ja Nikon hübriidkaameratele ››
Kogu Photopointi fototehnika rendi valik ja hinnad »
Osta Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD endale päriseks »
Fototehnika rentija meelespea:
- Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
- renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
- makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
- tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
- fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
- Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
- kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.
(10)
The post Laenuta Sony hübriidkaamera ette Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD appeared first on Photopointi ajaveeb.
Selles ei ole kahtlust, et Sony ZV-E10 II on oma videovõimekuse poolest suurepärane vlogikaamera, aga oma kompaktsuse tõttu on see ka ideaalne reisikaamera fotograafidele.
Seetõttu oleme sellele ette kruttinud universaalsed Tamron objektiivid ning nendele kombodele kehtestanud eriti head hinnad:
- Sony ZV-E10 II + Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD – soodushind 1749€ (
2008€) - Sony ZV-E10 II + Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD – soodushind 1579€ (
1958€) - Sony ZV-E10 II + Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A VC VXD – soodushind 1599€ (
1808€)
Muide, 90% meie klientidest valivad sellise sooduskomplekti!
Sony ZV-E10 II võimekus & funktsionaalsus
2024. aasta suve lõpus müügile jõudnud Sony ZV-E10 II sisaldab uut ning täiustatud 26-megapikslist poolkaader BSI CMOS sensorit, mida kasutavad ka FX30 ja a6700 hübriidkaamerad, kuid need maksavad märkimisväärselt rohkem.
Tänu uuele sensorile saad II generatsiooni ZV-E10 mudeliga salvestada maksimaalselt kuni 4K 60 kaadrit/sek, mida saad nüüd nautida lausa 10-bit värvidega. Maksimaalsel salvestusrežiimil on küll väike 1,1-kordne lõikefaktor, kuid alates 4K 30 kaadrit/sek kaob see ära.
Kaamerakere meenutab Sony täiskaadrilist vlogikaamerat ehk ZV-E1 mudelit ja sellega kaasneb kvaliteetsem 1,04M punktiline pööratav ning kallutatav puutetundlik ekraan.
Kusjuures see ekraan on ettevõte esimene, mis muutub vertikaalses positsioonis samuti vertikaalseks. See tähendab, et kasutajatel on vertikaalses asendis lihtsam hoida oma salvestuse parameetritel silma peal ning vajadusel neid kohandada.
Muuhulgas on ZV-E10 II sisse on torgatud ka suurem NP-FZ100 liitiumaku, mida kasutavad kõik tänapäevased Sony täiskaader ja ka poolkaader hübriidkaamerad.
Telli endale Sony ZV-E10 II (vlog)kaamera ja Sa ei kahetse ››
Tutvu lähemalt: Karbist välja: Sony ZV-E10 II poolkaader hübriidkaamera »
Uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
(13)
The post Säästa kuni 379€, kui ostad Sony ZV-E10 II koos valitud Tamron objektiiviga appeared first on Photopointi ajaveeb.
Nikon Z50 oli esimene poolkaader hübriidkaamera Nikon Z-rivistuses ning nüüd, 5 aastat hiljem, saab see lõpuks omale väärika järglase.
Nimelt andis Nikon teada, et müügile on jõudmas uhiuus Nikon Z50 II, mis on jätkuvalt suunatud alustavatele fotograafidele, kuid pakub juurde mõningaid professionaalseid omadusi.
Kõige muljetavaldavam uuendus peitub Z50 II sees, kus on uusim EXPEED 7 pildiprotsessor, mida kasutab ka ettevõtte lipulaev täiskaader hübriidkaamera ehk Nikon Z9. Hinnavahe Z50 II ning Z9 vahel on ligi 5-kordne.
Uue protsessori tõttu võid loota uuest mudelist usaldusväärset autofookust ning intelligentset subjektituvastust, mis ei olnud selle eelkäija puhul just kõige tugevamad küljed. Nikon Z50 II suudab tuvastada ning jälgida nt. inimesi, loomi, autosid jms.
Autofookuse poolest on kaamerasse kaasatud ka uus “Advanced AF-A” režiim, mis tuvastab isegi kõige pisemaid liigutusi ning vajadusel lülitab ümber AF-S pealt AF-C peale.
Sellega lisandunud professionaalsed omadused ei lõppe, sest Nikon on kaasanud Z50 II mudelisse ka “Pre-Release Capture” funktsiooni, mis salvestab kuni 1 sekundi jagu kaadreid enne, kui oled isegi katikunupule vajutanud – see on samuti funktsioon, mille ta pärib Nikon Z9 lipulaevalt. Kaamera maksimaalne “tulistamiskiirus” on 30 kaadrit/sek.
Kaamera südameks on sama 20-megapiksline APS-C sensor, mida kasutas ka selle eelkäija, kuid tänu uuele protsessorile on sensorist suudetud rohkem välja pigistada, mistõttu suudab Z50 II nüüd salvestada kuni 4K 60 kaadrit/sek videoid (lisandub 1,5-kordne lisa-lõikefaktor).
Muuhulgas on võimalik kaamerasiseselt salvestada dünaamilise 10-bit H.265 videoformaadiga ning N-Log värviprofiiliga, mida ei saa tänase päevani isegi osades Nikon täiskaader hübriidkaameras teha.
Nikon Z50 II sisaldab toote ülevaate ehk “Product Review” videorežiimi, mis suudab sujuvalt fokusseerida inimese pealt eesolevale esemele. Lisaks on kaameral “tally” lamp, mis lihtsasti näitab kas antud hetkel kaamera salvestab või mitte.
Kuna tegu on hübriidkaameraga, mis on mõeldud nii foto kui ka video otstarbeks, siis selle jaoks on kaamerasse kaasatud nüüdsest pööratav puutetundlik ekraan, mis võib kasuks tulla just eelkõige videograafias. Samuti tuleb kindlasti kasuks mikrofoni kui ka kõrvaklappide pesa.
Kaamera külje pealt leidub veel microHDMI ning USB-C pesa, millest viimasega saad oma kaamera muuta veebikaameraks, kui ühendad selle oma nutitelefoni või arvutiga. Kusjuures, see on esimene Nikoni hübriidkaamera, mis sisaldab sellist võimalust ilma eraldi tarkvara allalaadimiseta.
Kõiki neid omadusi arvesse võttes, siis Nikon Z50 II paistab olevat tõeliselt hea poolkaader hübriidkaamera nii alustavatele kui ka edasijõudnud foto- ja videograafidele.
Jääme suure elevusega uut mudelit ootama ning Photopointi esinduskauplustesse on seda oodata juba novembrikuu lõpus. Senikaua on Sul võimalik Photopointi veebikaubamajas vormistada ka eeltellimus, et saaksid selle esimesel võimalusel kätte.
Eeltelli Nikon Z50 II ja ole esimeste hulgas, kes selle endale saab »
Juhul, kui Sul antud investeeringu tegemiseks peaks vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(32)
The post Nikon Z50 II on tõsiselt võimekas algajatele suunatud hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.