Fujifilm’i X-Txx seeria on lõpuks omale saanud viienda põlvkonna mudeli, mille puhul lisandus mitte ainult uus värvivalik, vaid ka täiesti uue disainiga kit-objektiiv. Samuti on see pärinud mõned muljetavaldavad omadused oma suurelt vennalt ehk X-T5 mudelilt.
Nüüd, kui Fujifilm X-T50 hübriidkaamera on täies hiilguses ehk ka charcoal värvitoonis koos uue Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR objektiiviga jõudnud Photopointi, siis sain sellele pilgu peale visata ning käed külge panna.
Mida kujutab endast Fujifilm X-T50 poolkaader hübriidkaamera?
Fujifilm X-T50 näeb välja nagu vanakooli filmikaamera, sarnaselt enamus teistele antud ettevõtte mudelitele. Selle välimuse aitab tekitada kaamerakere kuju ning kindlasti ka füüsilised kaamerapealsed säriaja kui ka särikompensatsiooni juhtkettad.
Kaamera esi- ja tagapoolelt leiad veel juhtrullikud nagu tänapäevastel hübriidkaameratel, millele on võimalik ise määrata endale sobilik funktsioon. Samuti leiad sellelt suure hulga erinevaid füüsilisi nuppe, mis aitavad kiirendada erinevate parameetrite seadistamise.
Üks kaamerakere pealne juhtketas, mida näeme esmakordselt Fujifilm’i hübriidkaameral on filmisimulatsiooni ketas, mis on minu meelest väga vinge uuendus.
Selle eelkäijal ehk X-T30 II mudelil hõivab seda sama kohta režiimiketas, mida suuremas osas keegi ei kasutanud, kui siis vaid foto- ja videorežiimi vahel valimiseks. Fujifilm X-T50 mudelil saad seda teha nüüd prügikasti nupu abil.
Filmisimulatsiooni rullikult saad valida Fujifilm’i eelseadistatud simulatsioonidest ning FS1, FS2, FS3 positsioonidele on Sul võimalik seadistada ka enda poolt kohandatud simulatsioone.
Peale filmisimulatsiooni rulliku ei ole tegelikult X-T50 mudelis palju teistsugust võrreldes oma eelkäijaga, vähemalt visuaalse poole pealt. Peamised uuendused peituvad hoopis kere sees, mis tõstavad märkimisväärselt selle kaamera resolutsiooni ning tõhusust.
Fujifilm X-T50 kasutab nüüd ettevõtte kõige uuemat 40-megapikslist poolkaader X-Trans CMOS 5 sensorit, mis peitub ka X100VI ning X-T5 kaamerates. Resolutsiooni poolest on see ligi kahekordne tõus oma eelkäijast ning ligi kolmekordne tõus originaalsest X-T10 mudelist.
Lisaks on nüüd sensor varustatud hädavajaliku keresisese stabilisaatoriga, mis aitab kaadrit paigal hoida juhul, kui tahaksid nt. madala säriajaga pildistada ilma statiivita. Tegu on 5-teljelise stabilisaatoriga, mille puhul lubab Fujifilm kuni lausa 7-stopi jagu stabilisatsiooni.
Arvestades, et lisaks võimekale 40-megapikslisele sensorile kasutab X-T50 ka kõige uuemat X-Processor 5 kiipi, siis mul pole kahtlustki, et tegu on ühe väga võimeka kaameraga, mis on suuremas osas võimeline tootma sama kvaliteetset sisu kui Fujifilm’i lipulaev X-T5, kuid lihtsalt väiksemas keres.
Uue sensori ning protsessori koostöös kasutab X-T50 ka kõige uuemaid Fujifilm’i autofookuse režiime ning algoritme, mistõttu suudab see tuvastada ning jälgida suure hulga erinevaid objekte, s.h. loomi, linde, autosid, rattaid, putukaid jne.
Veel üks eelis, mis kaasneb uue sensori ning protsessorile on võimalus kasutada lausa 1/180,000 maksimaalset säriaega, kui kasutad elektroonilist katikut.
Enamustel meist ei teki ilmselt iial vajadust kasutada nii kõrget säriaega, kuid kui peaksid jäädvustama väga ekstreemses valguses ning tahaksid ära kasutada oma objektiivi maksimaalset ava, siis see võimalus on Sul alati olemas.
Fujifilm X-T50 mudelil säilib endiselt integreeritud välk, mille saad filmisimulatsiooni rulliku kõrval oleva kangi abil välja tõmmata.
Integreeritud välgu tõttu ei kasuta X-T50 just kõige suuremat elektroonilist pildiotsijat (0,62-kordse suurendusega), kuid alternatiivina on kaamera tagaküljel olemas ka loomulikult 1,62M punktiline LCD ekraan.
Tegu on väga lihtsa kallutatava ekraaniga, mille puhul vaidlevad mõned, et X-T50 oleks võinud saada juba pööratava ekraani nagu enamus teised tänapäeva hübriidkaamerad. See võimaldaks kaamerast teha ka meeldivam videokaaslane, kuid ausalt öeldes, ma ei soovitaks seda kaamerat video jaoks niikuinii.
Mõned üksikud klipid on see kindlasti suuteline ära tegema, kuid kuna tegu on nii kompaktse kaameraga, siis ma kahtlustan, et see võib päris kiiresti ülekuumeneda maksimaalsete videoresolutsioonide juures.
Kui Sa vajad tõelist töölooma, mis oleks suuteline professionaalses korras tegema nii fotosid kui ka videoid, siis soovitaksin pilgu pöörata pigem X-T5 ja X-H2 mudelitele.
Käes hoides, minule kui täiskasvanud mehele, jäi Fujifilm X-T50 ikka päris pisikeseks. Kompaktse kere tõttu on enamus nupud ning rullikud päris lähestikus üksteisele, mis tegi minu jaoks kaamera käsitlemise üpris ebamugavaks.
Seetõttu soovitaksin seda mudelit peamiselt naisterahvastele ning noortele, kelle käe vahele sobiks X-T50 kindlasti paremini. Nende jaoks võib selle kaamera kompaktsus just eeliseks tulla, sest seda on lihtsam käes hoida ning selle nupud pole üksteisest liiga kaugel.
Oma kompaktsuse nimel ohverdab X-T50 ka akukestvuse poolest, sest see kasutab pisut väiksemat NP-W126S liitiumakut, mis kestab CIPA hinnangul kuni 390 kaadrit. Aku saad kaamerasse pista alumise luugi kaudu, kust leiad ka 1x UHS-II SD mälukaardi pesa.
Failid saad peale jäädvustamist arvutisse tõmmata kasutades mälukaardilugejat või kaamera kõrval paiknevat USB-C pesa, mille kaudu on võimalik kaamerat ka laadida. Lisaks USB-C pesale on X-T50 külje peal mikrofonipesa ning microHDMI pesa.
Uus Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR
X-T50 on esimene Fujifilm kaamera, mis on saadaval komplektina koos ettevõtte uusima ning tõenäoliselt nende parima kit-objektiiviga ehk XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR.
Võrreldes eelmise Fuji komplekt objektiiviga, siis uus tulija on nüüd laiemast otsast märkimisväärselt laiem, pakkudes 35mm ekvivalendis 24mm fookuskaugust 28mm asemel.
Selle võrra on kaotatud mõned millimeetrid kitsamast otsast, mida on alati võimalik järeltöötluses väikse croppimise abil tagasi saada — 40-megapikslise fotoga on Sul küllaltki palju ruumi seda teha.
Tegu on endiselt kit-objektiiviga ehk ülivalgusjõulist ava sellelt loota ei tasu, kuid f/2.8-4.8 on siiski üks valgusjõulisemaid, mida ma sellist tüüpi objektiivil varem olen näinud.
Samuti on sellel üks haruldane omadus, mida ei ole minu teada ühelgi teisel sarnasel objektiivil — sisemine suum. See tähendab, et ükskõik mis fookuskauguse peal Sa parasjagu oled, ei ulatu ükski element objektiivist välja.
Tänu sellele on XF 16-50mm f/2.8-4.8 saanud endale ka “WR” märgise, mis tähistab ilmastikukindlust. See on samuti üsna haruldane nähtus kit-objektiivi puhul.
Ehk, kui peaks minema X-T50 ostuks, siis oleks igati mõistlik võtta see komplektina, mis sisaldab ka uut 16-50mm f/2.8-4.8 kit-objektiivi. See katab ära kõik hädavajalikud fookuskaugused pildistamiseks ning see teeb seda imepisikeses komplektis, mis sobib selle kompaktse kaameraga väga hästi kokku.
Lõpetuseks
Fujifilm X-T50 on ahvatlev valik, kui tahad kogeda vahvat pildistamiskogemust koos filmisimulatsioonidega. Oma kompaktse kere tõttu sobiks see ideaalselt naisterahva või noorema inimese käte vahele, kelle jaoks võivad hiiglaslikud hübriidkaamerad liiga suureks jääda.
Samuti on sellel kõik kaasaegsed omadused ja funktsioonid, mida 2024. aasta hübriidkaamerast näha soovid ning tegelikult isegi veel rohkem.
40-megapikslit, autofookus koos subjektituvastuse ja -jälgimisega ning klassikaline vanakooli disain, mis ei lähe iial moest välja — see on Fujifilm X-T50.
Sirvi erinevaid Fujifilm X-T50 komplekte ja telli endale sobiv »
Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(174)
The post Karbist välja: Fujifilm X-T50 hübriidkaamera koos uue XF 16-50mm kit-objektiiviga appeared first on Photopointi ajaveeb.