Panasonic Lumix S1 II E on kõik, mida tänapäevasest hübriidkaamerast vajad
autor: Stephan Redko

Lisaks uuele S1 II mudelile on Photopointis eeltellimiseks saadaval ka Panasonic Lumix S1 II E ehk “Essential” täiskaader hübriidkaamera.

See mudel keskendub rohkem hinna ja kvaliteedi suhtele, et luua üks mõistliku hinnaga tööloom nii foto- kui videograafia otstarbeks.

Panasonic Lumix S1 II E

Panasonic Lumix S1 II E – mis on teistsugust?

Sarnaselt populaarsetele Lumix S5 II ja S5 IIx mudelitele kasutab ka S1 II E 24,2-megapikslist BSI CMOS sensorit, kuid tänu uuemale pildiprotsessorile ja täiustatud tarkvarale suudab see kaamerast kõvasti rohkem välja pigistada.

Esiteks, selle 5-teljeline keresisene stabilisaator pakub nüüd kuni lausa 8-stoppi stabilisatsiooni, võimaldades gimbali lähedaseid kaadreid otse käest filmides. Samuti tuleb see kasuks fotograafias, kus saad kasutada madalamaid säriaegu ilma liikumishägususe tekkimiseta.

Panasonic Lumix S1 II E

Videosalvestuste poolest võimaldab S1 II E kuni 6K 30 kaadrit/sek 10-bit 4:2:2 režiimis filmimist ja isegi ProRes RAW salvestamist, kui kasutad välist salvestajat HDMI väljundi kaudu.

Valikus on ka muidugi Lumix tippseeria mudelitele tuttav “open gate” filmimine, mis salvestab kogu sensori ulatuses ehk 3:2 kuvasuhtega, tuues rohkem võimalusi järeltöötluses kadreerimiseks.

Videote puhul teine väga tähtis faktor ehk helikvaliteet on samuti saanud märkimisväärse tõusu. Nimelt, S1 II E hübriidkaameraga on nüüd võimalik otse salvestusele talletada 32-bit float heli, kui kasutad kaamera peal eraldi müüdavat DMW-XLR2 mikrofoni adapterit.

Panasonic Lumix S1 II E

Kuigi oma sensori ning mõned muud omadused pärib see S5 II seeriast, siis välise ehituse poolest on S1 II E täpselt nagu “E” täheta versioon. Ning kuigi see on suurem ja raskem S5 II(x) seeria mudelitest, siis selle eest on see lisaks tolmu- ja niiskuskindlusele ka külmumiskindel.

Muuhulgas pakub see tugevamat vastupidavust ning mugavamat käsitlemist pikematel sessioonidel. Kui oled harjunud töötama peegelkaamera mõõdus mudelitega, siis selle ergonoomika on kindlasti suureks plussiks.

Panasonic Lumix S1 II E

Panasonic Lumix S1 II E kasutab ka uuenduslikku pööratavat kui ka kallutatavat puutetundlikku ekraani, mis on n.ö. “best of both worlds” funktsionaalsusega ning sobib hõlpsaks kasutuseks nii foto- kui ka videograafias.

Kaameral on ka mõnusalt suur 5,76M punktiline OLED pildiotsija 0,78-kordse suurenduse ning 100%-lise kaadri katvusega, kust kaudu saad oma jäädvustatud sisu kuvada ka kõige päikselisema ilma korral.

 

Eeltelli Panasonic Lumix S1 II E ja jäädvusta uue põlvkonna kvaliteediga »

 


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis.

(13)

The post Panasonic Lumix S1 II E on kõik, mida tänapäevasest hübriidkaamerast vajad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS Contemporary
autor: Stephan Redko

On hetki, mil kõik juhtub korraga. Linn ärkab, udu tõuseb jõe kohalt, kauguses vilksatab rong ja samal ajal naeratab keegi juhuslikult otse kaamerasse – hetked, mida ei saa lihtsalt lavastada ega korrata. Nende hetkede kaadrisse püüdmiseks ei ole Sul aega ka objektiivi vahetada. Punkt.

Sellistes olukordades on Sinu kaamera parimaks kaaslaseks just supersuum-objektiiv, mis suudab jäädvustada nii laia panoraami kui ka kaugel asuva detaili, ilma kotis sobramata ega kaamerat silmast võtmata.

Jaapani optikatootaja Sigma teab samuti sellise objektiivi väärtust ning on seetõttu müügile toonud tervelt neljale erinevale bajonetile oma uue Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS Contemporary supersuum-objektiivi.

Asume siis otse selle karbist välja võtmisele ning vaatame lähemalt, mida kujutab endast 739-eurone supersuum Sony, Canon, Fujifilm ning Panasonic poolkaader hübriidkaamaretele. Tõttame tutvuma!

Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS – sest ühest objektiivist piisab!

Enne, kui hakkan rääkima karbis olevast sisust, siis tahaksin hetkeks tähelepanu pöörata ka karbile endale. Nimelt, Sigma on sel aastal läbinud suure visuaalse identiteedi uuenduse ning seoses sellega on muutunud ka pakendite disain.

Varasem must-valge ning üsnagi iseloomutu karp on nüüd asendatud tekstuurilise ning üleüldse Sigma väärtustega rohkem kokkumineva pakendiga. See annab ju siiski tarbijale esmamulje nende ostetud tootest – ja see esmamulje võiks ikkagi anda aimu, mis ettevõttega ja mis tootega tegu on.

Kes Sigma objektiividega kursis on, siis paneb ka kohe tähele teise uuenduse, mis nende disainivärskendus kaasa tõi. Nagu allolevalt pildilt näha, siis Sigmal on ka uus font, mida nad kõikidel edaspidistel objektiividel kasutama hakkavad. Enamuste jaoks on see ilmselt pisiasi, kuid kes oma esemete välimust hindavad, väärtustavad sellist asja ilmselt rohkem.

Aga nüüd objektiivist endast. Esmalt paistis mulle kohe silma selle fookuskauguste vahemik ning mitte isegi selle maksimaalse 300mm, vaid just laiema 16mm otsa pärast. Poolkaader hübriidkaamera ees võrdub see umbes 24mm, mis on ikkagi korralik saavutus supersuumi kohta.

Tihtipeale võid taolisi supersuume leida 18mm või üldse 24mm algava fookuskaugusega, mis teeb lainurksete kaadrite saavutamise üpris keerukaks. Laiast otsast võib kasvõi 1 millimeeter märkimisväärse erinevuse tuua ehk kui kipud laiast otsast pildistama, siis hoia seda meeles supersuumi valides.

Fookuskauguste vahemik sõltub pisut ka hübriidkaamerast, mida selle Sigma objektiivi taga kasutama hakkad. Sony, Panasonic ning Fujifilm poolkaader hübriidkaamerate puhul lisandub 1,5-kordne lõikefaktor ehk vahemikuks on 24-450mm (35mm ekvivalendis). Canon’i puhul on lõikefaktor aga hoopis 1,6-kordne ehk vahemik on 25,6-480mm (35mm ekvivalendis). Seega, Canon’iga niivõrd lainurka jällegi saavutada ei saa.

 

Nii nagu supersuumide puhul ikka kombeks, siis ka Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS on pikeneva disainiga ehk mida rohkem Sa sisse suumid, seda rohkem selle toru välja ulatub. Hoiustamise ja transportimise ajal saad Sa seega teha selle võimalikult kompaktseks, et teha rohkem ruumi muude esemete jaoks.

Selleks, et objektiivi toru niisama ennast välja ei keeraks kõndimise käigus, leiad selle küljelt käepärase suumirõnga lukustuslüliti. See on kusjuures ainus lüliti, mille antud objektiivilt leida võid.

Ning kuigi selle jaoks ühtegi lülitit pühendatud ei ole, siis tegelikult on objektiivil olemas ka optiline pildistabilisaator (nimes tähistatud kui “OS”). Sigma sõnul pakub see telefoto asendis kuni 4-stoppi ning lainurk asendis kuni 6-stoppi stabilisatsiooni, võimaldades Sul kasutada madalamaid säriaegu, säilitades samal ajal terava pildi.

Väleda ning täpse autofookuse jaoks kasutab Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 kõige uusimat HLA (High-response Linear Actuator) teravustamismootorit, mida oleme näinud kõikides uutes Sigma objektiivides, k.a. kõrgema klassi Art seeriast.

Olles ka isiklikult katsetanud mitmeid uusi Sigma objektiive nimetatud HLA teravustamismootoriga võin enesekindlalt öelda, et selle autofookusega Sa kaklema hakkama ei pea. Kui kaameras on kõik õigesti seadistatud, siis objektiiv teeb oma tööd täpselt sedasi nagu peab.

Konstruktsioonis on kasutatud Contemporary seeriale tuttavaid materjale, mis tagavad kergekaalulisuse ilma vastupidavuse kompromissimiseta. Objektiiv on ka muidugi tolmu- ja pritsmekindel ning varustatud mitme tihendiga, et vältida tolmu ja niiskuse sisse tungimist. Täielikus padukas siiski seda kasutada ei tasu.

Lisaks on selle 67mm filtrikeermega esiklaasil vett ja õli hülgav kate, mis aitab hoida objektiivi puhtana ja kaitsta seda saasteainete eest. Parima kaitse jaoks soovitame aga ette keerata ka muidugi kvaliteetne kaitsefilter.

Lõpetuseks

Vahel me lihtsalt ei viitsi objektiive vahetada või tõesti oleme nii mitmekülgses keskkonnas, kus vajame kõiki peamisi fookuskaugusi ühes objektiivis.

Isegi professionaalsed fotograafid ei saa eitada supersuumi mugavust – sellepärast kasutaksegi sellist tüüpi objektiive nt. üritustel ja pulmades, kus ei olegi aega objektiive vahetada ja tuleb alati olla valmis hetkede tabamiseks.

Kui otsid üht kvaliteetset ja töökindlat supersuumi, siis jaapanlaste valmistatud Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS variandiga ei saa Sa kohe kindlasti puusse panna. Kõik, mida vajad ning rohkematki veel on kõik selles ühes objektiivis olemas.

 

Telli Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS Contemporary »

 


PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(14)

The post Karbist välja: Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS Contemporary appeared first on Photopointi ajaveeb.

Polaroid Flip on taskusuurune nostalgiamasin uues kuues
autor: Jürgen Veerme

Polaroid on olnud juba üle kaheksa aastakümne fotograafia ja kiirpildistamise teerajaja. Nad on tuntud innovatiivsete lahenduste ja revolutsioonilise viisi eest, kuidas inimesed elu hetki jäädvustavad ja jagavad.

Kui hiljuti jõudis müügile Polaroid NOW (Gen 3), siis nüüd astub püünele Polaroid Flip. See on lihtsasti kasutatav kiirpildikaamera, mis ühendab klassikalise Polaroidi disaini, parimad tehnilised lahendused minevikust ning lisab kaasaegseid funktsioone.

Polaroid Flip

Polaroid Flip – lihtsam, targem ja kaasaskantavam

Polaroid Flip kujutab endast kaasaegse tehnoloogia ja ikoonilise disaini täiuslikku kombinatsiooni. Sellel on 1978. astast päritud SX-70 sonar-autofookussüsteem, mis mõõdab kiiresti mistahes objekti kaugust.

Uue põlvkonna hüperfokaalse nelja läätsega objektiiviga on pildid teravaid olenemata sellest, kas pildistad avaraid maastikke või intiimseid portreesid. Kuna sonar toetub mõõtmisel pigem helile kui valgusele, siis säilitab Flip kiire ja täpse fookuse ka hämarates võtteoludes.

Polaroid Flip

Kaameral on senistest Polaroid mudelitest võimsam välklamp, mis on tõstetud objektiivist eemale kaamera avanevasse ülemisse ossa. Tulemuseks saame tugevama ja ühtlasema valgustamise koos automaatse võimsuse reguleerimisega sõltuvalt sellest, kui kaugel on pildistatav objekt.

Välklambi valgus ulatub kuni 4,5 meetri kaugusele ja selle kokku volditav disain aitab kaitsta objektiivi siis, kui kaamerat parasjagu ei kasutata. Flip polaroid-kaameras saab kasutada nii i-Type, kui ka vanemat tüüpi klassikalisi Polaroid 600 paberit.

Polaroid Flip’i uudseks funktsiooniks on stseenianalüüs, mis aitab teha paremaid fotosid ja hoiatab Sind läbi pildiotsija, kui kaader on alavalgustatud, ülevalgustatud või kui objekt on hea tulemuse saavutamiseks liiga lähedal. Tagakülje ekraan näitab kaamera režiimi, aku kestvust ja allesjäänud kaadrite arvu.

Polaroid nutirakendus

Polaroid Flip kaamerat on lihtne Bluetoothi kaudu nutitelefoniga ühendada ning siis avanevad sulle “Polaroid App” rakenduse kaudu mitmed täiendavad loomingulised vahendeid nagu distants- ja aegvõte, kaameraseadete kohandamine ja oma fotode skaneerimine.

Polaroid Flip

Selle kiirpildikaamera akut saab laadida USB-C pesa kaudu ning see on Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil musta ja valget värvi korpusega.

 

Võta aeg maha ja klõpsa päris elu paberile Polaroid Flip abil ››

 

Kui sul rahalisi vahendeid peaks puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Flip järelmaksu kuumakse algab näiteks ainult 7,81€ eurost kuus.

Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmis

(70)

The post Polaroid Flip on taskusuurune nostalgiamasin uues kuues appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kentmere ISO 200 aitab astuda mustvalge analoogfotograafia maailma
autor: Jürgen Veerme

Kentmere film 200

Kentmere PAN 200 mustvalge universaalfilm on suurepäraseks täienduseks populaarsetele PAN 100 ja PAN 400 filmidele, mis pakuvad fotograafidele soodsa hinna eest teravuse, teralisuse ja kontrasti ideaalset tasakaalu.

ISO 200 tundlikkus muudab filmi kasutatavaks väga paljudes pildistamisoludes ja puhas läbipaistev põhimik tagab parema kontrasti ning puhtamad varjud.

Selle Kentmere filmi peeneteraline struktuur ja hea teravus tagavad ühtlase ja usaldusväärse tulemuse pildistamisel nii välitingimustes, siseruumides kui ka vahelduvates valgustingimustes. Film sobib ideaalselt nii neile, kes alles alustavad analoogfotograafiaga kui ka laiemalt kõigile, kes otsivad usaldusväärset pildikvaliteeti taskukohase hinnaga.

Kentmere film 200

Kentmere film 200

Kentmere PAN 200 on toodetud Ühendkuningriigis “Harman Technology” poolt, kes on “ILFORD PHOTO” kaubamärgi filmide ja paberite tootja ning vastab kõigi Ilford filmide kõrgetele töökindluse ja järjepidevuse standarditele.

Kui oled analoogfotograafias algaja või otsid lihtsalt usaldusväärset ja hea hinnaga filmi, siis tule osta meie valikust sobiv analoogkaamera + Kentmere 200 film ning tõtta klõpsima.

Kodune filmi ilmutamine

Kentmere mustvalgete filmide eripärast tulenevalt ei saa neid kahjuks lasta ilmutada Photopointi laborites, aga ära muretse – meie laboritarvikute ja kemikaalide valikus on kõik vajalik olemas, et saaksid seda ise huvi korral kodus edukalt teha.

 

Jäädvusta hetki teistmoodi ning telli Kentmere filme ›

(15)

The post Kentmere ISO 200 aitab astuda mustvalge analoogfotograafia maailma appeared first on Photopointi ajaveeb.

Paberfotodega beebialbum – mälestus, mida ei kustuta ükski serveritõrge
autor: Jürgen Veerme

Victoria Collection "Baby" albumid

Beebipildid on midagi enamat kui lihtsalt hetked – need on Sinu lapse elu alguse dokumentaalkaadrid. Ja ausalt, kui juba vaevud neid jäädvustama, siis miks peaksid need jääma arvutisse tolmu koguma või andmepilve serva ununema?

Füüsiline album = mälestuste kindlustus

See on teada tuntud tõde, et digipildid võivad kaduda kõvaketta rikke või unustatud parooli taha. Paberalbum? See seisab kapis või riiulil ja ootab sirvimist. Sa ei vaja Wi-Fit ega laadijat – lihtsalt ava ja mine ajas tagasi ning koge unustamatuid hetki uuesti.

Pildialbum on nagu isiklik ajakapsel

Kui beebi sirgub suuremaks, siis on koos vanade piltide vaatamine üks südantsoojendavamaid tegevusi. Näidata lapsele tema esimesi naeratusi või seda, kui naljakas müts tal oli vanaisa juubelil – see loob sidet ja jagatud hetki.

Victoria Collection "Baby" albumid

Korras süsteem, vähem stressi

Albumisse paigutatud fotod aitavad sul oma mälestusi korrastada. Ei pea otsima “see üks armas pilt, kus ta porgandit sööb” 15 000 faili hulgast, vaid sirvid lihtsalt beebialbumit ja voilà – porgand ja pilt olemas!

Milline album valida beebipiltidele?

Hea küsimus! Õnneks on Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes olemas väga esinduslik valik fotoalbumeid lastele. Nende hulgast soovitaks eelkõige pilgu peale panna Victoria Collection “Baby” seeriale, mis on nagu väiksed kingitused tulevikule.

Nendel Victoria Collection albumitel on väga nunnu disain ja pehmetes pastelltoonides kaaned ning kvaliteetne köide. Tänu kiletaskudele on piltide lisamine ja korrastasime lihtne ning need mahutavad vastavalt 100, 200 või lausa 300 paberfotot.

Muuhulgas on olemas spestiaalsed memoribad märkmete jaoks, kuhu saad kirja panna näiteks beebi esimese sõna või kuupäeva, mil ta esimest korda üle diivani roomas.

Victoria Collection "Baby" albumid

Paberfotode tellimine on mugav ja kiire

Nii, et kui Sa pole jõudnud veel enda digipiltidest lasta välja trükkida kvaliteetseid paberfotosid, siis Eesti kõige mugavama ja kiirema fotode tellimise veebilehe PhotoExpress.ee kaudu on see imelihtne.

Lisaks saavad Apple või Android nutiseadmete omanikud tasuta alla laadida “Photopoint Photoexpress” rakenduse, et pilte veelgi mugavamalt ja kiiremalt tellida.

 

Vali fotodele vääriline kodu – pista need Victoria Collection albumisse ››

 

Tutvu lisaks: valitud ilusad fotoalbumid Photopointi valikust ››

(21)

The post Paberfotodega beebialbum – mälestus, mida ei kustuta ükski serveritõrge appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9