On hetki, mil kõik juhtub korraga. Linn ärkab, udu tõuseb jõe kohalt, kauguses vilksatab rong ja samal ajal naeratab keegi juhuslikult otse kaamerasse – hetked, mida ei saa lihtsalt lavastada ega korrata. Nende hetkede kaadrisse püüdmiseks ei ole Sul aega ka objektiivi vahetada. Punkt.
Sellistes olukordades on Sinu kaamera parimaks kaaslaseks just supersuum-objektiiv, mis suudab jäädvustada nii laia panoraami kui ka kaugel asuva detaili, ilma kotis sobramata ega kaamerat silmast võtmata.
Jaapani optikatootaja Sigma teab samuti sellise objektiivi väärtust ning on seetõttu müügile toonud tervelt neljale erinevale bajonetile oma uue Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS Contemporary supersuum-objektiivi.
Asume siis otse selle karbist välja võtmisele ning vaatame lähemalt, mida kujutab endast 739-eurone supersuum Sony, Canon, Fujifilm ning Panasonic poolkaader hübriidkaamaretele. Tõttame tutvuma!
Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS – sest ühest objektiivist piisab!
Enne, kui hakkan rääkima karbis olevast sisust, siis tahaksin hetkeks tähelepanu pöörata ka karbile endale. Nimelt, Sigma on sel aastal läbinud suure visuaalse identiteedi uuenduse ning seoses sellega on muutunud ka pakendite disain.
Varasem must-valge ning üsnagi iseloomutu karp on nüüd asendatud tekstuurilise ning üleüldse Sigma väärtustega rohkem kokkumineva pakendiga. See annab ju siiski tarbijale esmamulje nende ostetud tootest – ja see esmamulje võiks ikkagi anda aimu, mis ettevõttega ja mis tootega tegu on.
Kes Sigma objektiividega kursis on, siis paneb ka kohe tähele teise uuenduse, mis nende disainivärskendus kaasa tõi. Nagu allolevalt pildilt näha, siis Sigmal on ka uus font, mida nad kõikidel edaspidistel objektiividel kasutama hakkavad. Enamuste jaoks on see ilmselt pisiasi, kuid kes oma esemete välimust hindavad, väärtustavad sellist asja ilmselt rohkem.
Aga nüüd objektiivist endast. Esmalt paistis mulle kohe silma selle fookuskauguste vahemik ning mitte isegi selle maksimaalse 300mm, vaid just laiema 16mm otsa pärast. Poolkaader hübriidkaamera ees võrdub see umbes 24mm, mis on ikkagi korralik saavutus supersuumi kohta.
Tihtipeale võid taolisi supersuume leida 18mm või üldse 24mm algava fookuskaugusega, mis teeb lainurksete kaadrite saavutamise üpris keerukaks. Laiast otsast võib kasvõi 1 millimeeter märkimisväärse erinevuse tuua ehk kui kipud laiast otsast pildistama, siis hoia seda meeles supersuumi valides.
Fookuskauguste vahemik sõltub pisut ka hübriidkaamerast, mida selle Sigma objektiivi taga kasutama hakkad. Sony, Panasonic ning Fujifilm poolkaader hübriidkaamerate puhul lisandub 1,5-kordne lõikefaktor ehk vahemikuks on 24-450mm (35mm ekvivalendis). Canon’i puhul on lõikefaktor aga hoopis 1,6-kordne ehk vahemik on 25,6-480mm (35mm ekvivalendis). Seega, Canon’iga niivõrd lainurka jällegi saavutada ei saa.
Nii nagu supersuumide puhul ikka kombeks, siis ka Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS on pikeneva disainiga ehk mida rohkem Sa sisse suumid, seda rohkem selle toru välja ulatub. Hoiustamise ja transportimise ajal saad Sa seega teha selle võimalikult kompaktseks, et teha rohkem ruumi muude esemete jaoks.
Selleks, et objektiivi toru niisama ennast välja ei keeraks kõndimise käigus, leiad selle küljelt käepärase suumirõnga lukustuslüliti. See on kusjuures ainus lüliti, mille antud objektiivilt leida võid.
Ning kuigi selle jaoks ühtegi lülitit pühendatud ei ole, siis tegelikult on objektiivil olemas ka optiline pildistabilisaator (nimes tähistatud kui “OS”). Sigma sõnul pakub see telefoto asendis kuni 4-stoppi ning lainurk asendis kuni 6-stoppi stabilisatsiooni, võimaldades Sul kasutada madalamaid säriaegu, säilitades samal ajal terava pildi.
Väleda ning täpse autofookuse jaoks kasutab Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 kõige uusimat HLA (High-response Linear Actuator) teravustamismootorit, mida oleme näinud kõikides uutes Sigma objektiivides, k.a. kõrgema klassi Art seeriast.
Olles ka isiklikult katsetanud mitmeid uusi Sigma objektiive nimetatud HLA teravustamismootoriga võin enesekindlalt öelda, et selle autofookusega Sa kaklema hakkama ei pea. Kui kaameras on kõik õigesti seadistatud, siis objektiiv teeb oma tööd täpselt sedasi nagu peab.
Konstruktsioonis on kasutatud Contemporary seeriale tuttavaid materjale, mis tagavad kergekaalulisuse ilma vastupidavuse kompromissimiseta. Objektiiv on ka muidugi tolmu- ja pritsmekindel ning varustatud mitme tihendiga, et vältida tolmu ja niiskuse sisse tungimist. Täielikus padukas siiski seda kasutada ei tasu.
Lisaks on selle 67mm filtrikeermega esiklaasil vett ja õli hülgav kate, mis aitab hoida objektiivi puhtana ja kaitsta seda saasteainete eest. Parima kaitse jaoks soovitame aga ette keerata ka muidugi kvaliteetne kaitsefilter.
Lõpetuseks
Vahel me lihtsalt ei viitsi objektiive vahetada või tõesti oleme nii mitmekülgses keskkonnas, kus vajame kõiki peamisi fookuskaugusi ühes objektiivis.
Isegi professionaalsed fotograafid ei saa eitada supersuumi mugavust – sellepärast kasutaksegi sellist tüüpi objektiive nt. üritustel ja pulmades, kus ei olegi aega objektiive vahetada ja tuleb alati olla valmis hetkede tabamiseks.
Kui otsid üht kvaliteetset ja töökindlat supersuumi, siis jaapanlaste valmistatud Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS variandiga ei saa Sa kohe kindlasti puusse panna. Kõik, mida vajad ning rohkematki veel on kõik selles ühes objektiivis olemas.
Telli Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS Contemporary »
PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(14)
The post Karbist välja: Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS Contemporary appeared first on Photopointi ajaveeb.