Olympus esitles E-P2 hübriidkaamerat
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Olympus tõi eelmise nädala lõpul lagedale musta värvi hübriidkaamera nimega E-P2. See ei ole mitte niivõrd uus, kuivõrd uuendatud aparaat.

Kuus kuud tagasi ilmale tulnud E-P1 initsiatsiooniriitusel anti noorukile pesa uue pildiotsija jaoks (pildiotsija on kaameraga kaasas), jälgiv autofookus, kaks uut kunstilist filtrit ja manuaalsed seadistusvõimalused filmirežiimil.

Hõbedane esmasündinu võõbati pärlendavalt mustaks ning talle omistati auväärne nimetus E-P2. Nii sai pisikesest E-P-ühest täisvereline hübriidkaamera.

Olympus E-P2 Olympuse veebilehel

Canon sai valmis EOS 7D lubatud tarkvarauuenduse
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Canon annab teada tarkvarauuendusest oma paar kuud tagasi esitletud digipeeglile EOS 7D.

Uuendus parandab hiljuti avalikkuse ette jõudnud vea, mis avaldus sarivõttel eelmise kaadri kontuuride õrnas esinemises järgneval kaadril.

Canon EOS 7D tarkvarauuendus v1.1.0 ja lisainfo Canoni veebilehel

Ricoh esitleb uudset vahetatavate moodulitega digikaamerat
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Ricoh esitleb täna digikaamerat, mis rabab oma uudsusega. GXR - nimeline aparaat on oma põhiolemuselt digitaalne kompaktkaamera, millel saab vahetada objektiive.

Erinevalt hübriidkaameratest tuleb aga GXR-il koos objektiiviga kaamera küljest lahti ka sensor koos muu sinna juurde kuuluva nasvärgiga. Mõiste kaamera “kere” saab siin hoopis ehedama tähenduse, kui me seda tavapäraselt mõistma harjunud oleme.

Sellise süsteemi suurimaks eeliseks on paindlikkus - iga objektiivi on võimalik kombineerida just selle konkreetse fookuskauguse jaoks ideaalse sensoriga. Niiviisi ei pea suure fookuskaugusega objektiivid enam tingimata nii pikad ja rasked olla - selle asemel et pikendada objektiivi füüsilisi mõõtmeid võib vähendada sensori mõõtmeid. Valgusjõulisi fiksobjektiive võib jällegi kombineerida valgustundlike APS-C mõõtmetes sensoritega jne.

Süsteemi nõrgimaks küljeks on objektiivimoodulite soolane hind. Põhimõtteliselt tähendab siin uue objektiivi ostmine uue kaamera ostmist - objektiivimoodulis on nimelt peale sensori ju ka katik, teravustamismootor, mehhaaniline värinastabilisaator ning suur osa pilditöötluseks vajalikust elektroonikast.

Nii kaamera kere kui ka objektiiv/sensor kujutavad endast kinniseid mooduleid (tolmuvaba objektiivivahetus!). Hetkel on Ricoh valmis meisterdanud kaks objektiivimoodulit:

1. 24-70mm F2.5-4.4 objektiiviga, 10 MP, 1/1.75″ (tavalise kompaktkaamera sensori mõõtmed) CCD sensoriga. Võimalik filmida kuni 640 x 480 piksli suurust videoklippi

2. 50mm F2.5 objektiiviga, 12.3 MP, 23,6 × 15,7 mm (tavalise peegelkaamera sensori mõõtmed) CMOS sensoriga. Võimalik filmida 1280p HD videot

Kaamera kere ise näeb üpris hea välja. Veidike meenutab visuaalselt Canoni digikompaktide lipulaeva G11 väliskuju. Olemas on HDMI-port, 3″ 920,000 pikslit mahutav LCD-ekraan, standardsed särirežiimid ja seitse pildiprogrammi. Kaamera peal on välgupesa kuhu saab lükata ka juurde ostetava elektroonilise pildiotsija.

GXR kere maksumuseks Euroopa turul on Ricoh nimetanud €459 (7350 EEK). 50 mm objektiiviga mooduli hind peaks tulema €670 (10700 EEK) ja 24-70mm objektiiviga mooduli hind €370 (5900 EEK).

Päris detailse ülevaate saab Ricoh GXR moodulkaamerast Dpreview.com veebilehel, kus sellest on ilmunud 13-leheküljeline ülevaade.


Pentax W80 vs Canon D10 vs Olympus Tough-6010 - veekindlate kompaktkaamerate ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kõik kes hindavad digikaamerate juures selliseid omadusi nagu  vee- ja põrutuskindlus ning võibolla ka külmakindlus, peaksid kindlasti kiikama Digitesti veebilehele.

Seal äsja ilmunud ülevaates on teineteiselt mõõtu võtmas kolm käesoleval aastal turule tulnud vee- ja põrutuskindlat digikaamerat Pentax Optio W80Canon D10 ja Olympus µ Tough-6010.

Photopointi Ajaveebis fotojuttudega ja Digitestis filigraanse statiivide koondtestiga kuulsust kogunud digiSTOOP võrdleb kaameraid nii vee all kui ka vee peal, nii video- kui ka fotokvaliteedi alusel. Kes neist kolmest sellest katsumuste kaskaadist võitjana väljub? Vaata Digitesti veebilehelt.

Silicon Power esitleb kiiret Class 10 SDHC mälukaarti
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Silicon Power annab teada, et on valmis meisterdanud SDHC mälukaardi, mis suudab talletada 16GB andmeid ja evib Class 10 standardile vastavat lugemis- ja kirjutamiskiirust.

Firma sõnul sobib uus mälukaart ideaalselt suurt andmete kirjutamis- ja lugemiskiirust nõudvatesse seadmetesse nagu kiire sarivõttega digikaamerad või HD-videot salvestavad videokaamerad.

Esimesena üllitas SDHC Class 10 mälukaardi Panasonic. Sarnased liistakad on juba valmis ka SanDisk`il, Toshibal ja A-Datal. Wikipedia andmetel evivad Class 10 mälukaardid minimaalset kirjutamiskiirust 10 MB/s (Class 6 = 6 MB/s).

Silicon Power`i ametlik pressiteade