Olgugi, et Panasonic Lumix GH6 tuli välja kõigest kaks aastat tagasi, siis nüüdseks on meieni juba jõudnud selle järeltulija. Ilmselt põhjusel, et Lumix GH6 mudel valmistas paljude jaoks pettumust, sest sellega ei kaasnenud kaasaegsem faastuvastus autofookus, mis oli üks ainsaid murekohti selle eelkäijal ehk GH5 mudelil.
Kuigi paljud Panasonicu kasutajad on vahepeal juba liikunud uute, töökindlama autofookusega süsteemidele nagu näiteks Sony või Canon, siis kahtlemata ei jõua ükski teine kaamerabränd lähedalegi Panasonicu videofunktsioonidele.
Nüüd, kui neil on ka autofookuse teema ära klaaritud, siis Panasonic Lumix GH7 paistab olevat tõeline konkurent teiste tootjate videokaameratele.
Võtsin selle karbist välja, et selles postituses jagada Sinuga enda esmamuljeid ning arvamusi sellest uuest tööloomast. Tõttame tutvuma!
Mida kujutab endast Panasonic Lumix GH7?
Seda karbist välja võttes oli minu esimene mõte: “Vot, see on kaamera”! Kere poolest on see üpris suur võrreldes teiste brändide “Micro Four Thirds” ning APS-C hübriidkaameratega, kuid antud juhul ei mõtle ma seda sugugi halvaga.
Tänu suuremale kerele on Lumix GH7 hübriidkaamerat ekstreemselt mugav käes hoida. Käepideme poolest meenutab see mulle ühte teist Panasonicu mudelit — esimese generatsiooni Lumix G9, mida peetakse tänase päevani üheks kõige mugavamaks hübriidkaameraks, mida käes hoida.
Ainuüksi see omadus annab sellele kaamerale juba suure eelise, sest kui kaamerat ei ole mugav käes hoida, siis minu (ning ka paljude teiste) jaoks on see “deal breaker”.
Teine eelis, mis kaasneb suurema kaamerakerega on ülekuumenemise vältimine, mis on tänapäeva videokaamerates eriti aktuaalne teema.
Kuna enamus kaameratootjad üritavad praegu oma sensoritest nii palju välja pigistada kui võimalik, tehes samal ajal oma kaameraid aina kompaktsemaks, siis hetkel näeme tihtipeale hübriidkaameraid, mis suudavad heal juhul filmida 10 minutit enne ülekuumenemist. Isegi Panasonic proovis oma kätt selles trendis Lumix S9 täiskaader hübriidkaameraga.
Panasonic Lumix GH7 on aga suur keskmine sõrm sellele trendile, sest ettevõte lubab GH7-le kuni 40°C kuumuse käes opereerimist ilma ülekuumenemiseta. Selle põhjuseks pole ainult see, et selle kere on füüsiliselt suurem, vaid siin tuleb suureks abiks ka integreeritud jahutussüsteem.
Viimane asi, mida ükski professionaal ei tahaks, et tema sessiooni ajal juhtuks, on kaamera ülekuumenemine. Kujuta ette, et Sa filmid pulma või muud tähtsat üritust suvisel päeval, ning just kõige tähtsamal hetkel otsustab Su kaamera pildi eest visata. Selline asi on konkreetselt juhtunud minu Sony a7 IV hübriidkaameraga, millel ei ole jahutussüsteemi.
Jahutussüsteem puhub kuumust sensorist eemale ning vasakul olevatest ventidest välja.
Hetkel ei saa veel kaamera ehitusest kõrvale kalduda, sest mainimata ei saa kindlasti jätta Lumix GH7 hübriidkaamera ekraani. Tegu on puutetundliku, 3-tollise, 1,84 miljoni punktilise ekraaniga, mille kõige muljetavaldavam osa on selle nn. hübriidne kallutatav ning pööratav disain. Mida see üldse tähendab?
Nagu tänapäeva kaameratel puhul ikka, siis GH7 ekraani saad Sa välja pöörata, mida inimesed kasutavad tihtipeale ise enda filmimiseks. Kuid selle disaini puhul kurtsid mõned kasutajad, et nemad eelistavad kallutatavat ekraani.
Nõndaks valmis disain, mis suudab mõlemat teha — ekraani saad nüüd kallutada umbes 45 kraadi ja/või täiesti välja pöörata.
Tegelikult on kõik need eelnimetatud GH7 omadused olemas ka GH6 mudelil, sest need kasutavad täiesti identseid keresid. Tänu sellele võivad praegused GH6 kasutajad hõlpsasti kasutada ka järelkäijat ilma selleta, et nuppude paigutust või muud sellist peaks uuesti õppima ning nendega ära harjuma.
Suurim uuendus Lumix GH7 puhul ongi põhiliselt selle süda, mis ei pruugi tehnilisi andmeid lugedes eriti välja paista, sest nii GH6 kui ka GH7 kasutavad sama resolutsiooniga 25,2-megapiksli suurusega sensorit.
Tegelikkuses pärineb GH7 mudeli sensor eelmisel aastal välja tulnud Lumix G9 II hübriidkaamerast, mis kasutab 25,2-megapikslist Micro Four Thirds BSI CMOS sensorit.
Tänu uuendatud sensorile on Lumix GH7 mudeli suurimaks eeliseks üle kõikide teiste GH-seeria kaamerate töökindel faastuvastus autofookus, millele Sa võid päriselt tugineda.
Muuhulgas kasutab Lumix GH7 ka kõige uuemat Venus Engine protsessorit, mis on Panasonicu sõnul lausa 2 korda kiirem kui eelmise generatsiooni protsessor, mida kasutab veel GH6 mudel.
Tänu sellele on GH7 suuteline salvestama kaamerasiseselt kuni 5.7K resolutsioonis 30 kaadrit/sek ProRes 422 HQ ja ProRes RAW HQ režiimides. Mainin siin ka seda, et tasulise uuenduse eest on võimalik kaamerasse lisada Arri LogC3 gamma profiil, mida kasutavad ka päris Arri kinokaamerad!
Pea meeles, et maksimaalseid resolutsioone ja ProRes režiime kasutades vajad Sa väga kiireid ning mahukaid mälukaarte. Lumix GH7 hübriidkaamera peale salvestamiseks leiad külje pealt ühe CFExpress Type B ning ühe UHS-II SD mälukaardipesa. Et kaamerast maksimumi võtta, soovitan kindlasti kasutada eelkõige CFExpress kaarti.
Alternatiivina saad USB-C pesa kaudu ühendada kuni 2TB välise SSD ketta, kuhu peale on samuti võimalik kõrgkvaliteedilist sisu salvestada. Lisaks USB-C pesale peitub kaamera vasakpoolsel küljel ka täissuuruses HDMI pesa ning kõrvaklappide ja mikrofoni pesa.
Viimasena sooviksin tunnustada Lumix GH7 küljes olevat “kit-objektiivi”, kui seda üldse saab selleks kutsuda. Tegu ei ole sugugi uue objektiiviga, kuid olen alati kadestanud seda Micro Four Thirds süsteemi puhul.
35mm ekvivalendis saavutad Panasonic 12-60mm f/2.8-4 O.I.S. objektiiviga 24-120mm fookuskauguse, mis on tõsiselt mitmekülgne suumivahemik ja sellest paremat kit-objektiivi ei saakski küsida. Kusjuures, see on loodud koostöös Leica’ga, kes hoiab ennast väga kõrgetele standarditele kvaliteedi poolest.
Lõpetuseks
Panasonic Lumix GH7 lahendab lõpuks GH-seeria suurima probleemi ehk selle autofookuse. Kõige muu poolest olid juba varasemad mudelid väga võimekad kaamerad ning mõned professionaalid kasutavad neid B- või C-kaameratena tänase päevani.
Kui soovid hübriidkaamerat, mis oleks suuteline sammu pidama professionaalsetel võtetel, nii kvaliteedi, autofookuse kui ka töökindluse poolest, siis GH7 paistab olevat suurepärane variant selleks, eriti kui oled pisut kitsama eelarvega.
Minule jättis see kaamera igati hea esmamulje ning mul on suur rõõm näha rohkem tõsiseid konkurente foto- ja videomaailmas, et tootjad ei muutuks liialt laisaks ning pakuksid jätkuvalt kasutajatele parimat, mis neil anda on.
Telli Panasonic Lumix GH7 ja tunneta kvaliteeti »
Kui Sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(16)
The post Karbist välja: Panasonic Lumix GH7 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.