Sellest ajast peale, kui Panasonic sai oma autofookuse probleemidele jälile ning tutvustas Lumix S5 II seeria täiskaader hübriidkaameratega faastuvastus autofookust, siis on ettevõtte vastu olnud märgatavalt rohkem huvi kui varasemalt.
Uuendusliku autofookuse pärib endale ka Panasonicu kõige kompaktsem täiskaader hübriidkaamera, mis tundub olevat ideaalne kaaslane reiside või igapäevaelu jaoks — selleks on Panasonic Lumix S9.
Võtsin selle karbist välja, et saada paremini aimu, mis kaameraga on tegu ning jagan esmamuljeid ja selle omadusi ehk lähme otse asja juurde!
Mida kujutab endast Panasonic Lumix S9?
Lumix S9 on suuremas osas Lumix S5 II mudeli väike vend. Selle südameks on täpselt sama 24,2-megapiksline täiskaader CMOS sensor, mis on varustatud ka keresisese stabilisaatoriga, pakkudes kuni 6,5-stopi jagu stabilisatsiooni Sinu kaadritele.
Kuna S9 ja S5 II kasutavad sama sensorit ja olles ise pikemalt Lumix S5 II “Digitest.ee” portaalis proovinud, siis võin uut kaamerat testimata öelda, et selle autofookus on oma suure vennaga samaväärne — kiire ja täpne. Selle eest saame suuremas osas tänada faastuvastus tehnoloogiat, mida ka postituse algul mainisin.
Sarnasused kahe kaamera vahel ei lõppe veel seal, sest Lumix S9 on suuteline salvestama ka sama kõrgkvaliteedilisi videoid. Nimelt, sellega salvestad kuni 6.2K resolutsioonis 30 kaadrit/sek (4:2:0 10-bit) ning valikus on ka open-gate režiim, millega salvestad kogu sensori ulatuses ehk 3:2 kuvasuhtes.
Üks märkimisväärne erinevus Lumix S9 puhul on mehaanilise katiku puudus. See tähendab, et pildistamine käib puhtalt elektroonilise katiku abil, millel on omad plussid ja miinused.
Plussina on see täiesti hääletu ning miinusena võivad sellega kaasneda teatud olukordades elektroonilise katikuga seonduvad moonutused.
Arvestades, et tegu on täiskaader hübriidkaameraga, siis see on ikkagi naeruväärselt pisike. Kui see paaritada uue Panasonic S 26mm f/8 pannkook-stiilis objektiiviga, siis see on suuruse ja kaalu poolest umbes sama, mis Fujifilm X100VI kompaktkaamera. Olgugi, et Fuji kasutab väiksemat poolkaader sensorit.
Oma kompaktsuse tõttu mahuks Lumix S9 koos eelnimetatud objektiiviga ka ilmselt mõnda jakitaskusse, kuid kõige parim viis selle kaameraga ringi käia on minu meelest kaamerarihmaga.
Rihma saad kinnitada kaamera külgedelt leiduvatele kinnitustele ning boonuspunkt Panasonicule, et kinnitused on fikseeritud kaamera külge ning tegu ei ole rippuvate kolmnurkadega, mis jäävad käepidemele ette ning tihtipeale ka kolisevad videosalvestustes.
Üks viis, kuidas Panasonic suutis Lumix S9 loomisel kokku hoida suuruse, kaalu ja hinna poolest on pildiotsija eemaldamise abil. Seetõttu oled limiteeritud oma sisu kuvama vaid ekraani kaudu, sarnaselt kompaktkaameratele nagu Ricoh GR seerias.
Tegu on 3-tollise, 1,84-miljoni punktilise puutetundliku ekraaniga, mille saad välja keerata ja erinurkadele pöörata, tehes sellest ideaalse hübriidkaamera ka vlogeritele ning üleüldse videograafidele. Samas, ka fotograafid leiavad kindlasti kasu sellest, kui soovid nt. diskreetselt puusalt pildistada.
Pesade valik on Lumix S9 hübriidkaameras üsna tagasihoidlik – vasakul küljel on 3,5mm mikrofoni sisend ning käepideme pool on microHDMI ja USB-C pesa.
Isiklikult oleksin tahtnud näha kõiki pesasid vasakul küljel, et käepideme pool jääks täiesti tühjaks. Sel juhul saaksid vajadusel kaamerat laadida ning jäädvustada samal ajal, ilma, et ükski kaabel jääks käepideme ette. Ilmselt oli sellel disainil mõni tehniline põhjus.
Samuti pisut tagasihoidlikuma võitu on selle hübriidkaamera nuppude valik — see on jällegi üks kompromissidest, mida kompaktsuse nimel tuleb teha.
Kuigi nuppe on märgatavalt vähem kui nt. Panasonic Lumix S5 II hübriidkaameral, siis ei näe ma põhjust, milleks sellisel kaameral neid rohkem vaja oleks.
Kujutan ette, et Lumix S9 hübriidkaamerat hakkavad peamiselt kasutama inimesed, kes tahavad täiskaadri kvaliteeti, kuid siiski vabameelset pildistamiskogemust. Sel juhul kasutaksid lihtsalt automaat- või poolautomaatrežiimi ning väga palju pusimist ei olegi vaja nuppudega teha.
“LUT” nupp
Üks füüsiline nupp, mis küll väärib eraldi tunnustust on Panasonic Lumix S9 ekraani kohal paiknev “LUT” nupp, mille kaudu saad hõlpsasti lisada või vahetada oma kaadrite peal kuvatavat LUT ehk look-up table faili.
Selle abil näed juba valmis värvitud kaadrit otse oma kaamerast, et saada aimu, milline Sinu lõplik kaader hakkab umbes välja nägema.
Lumix S9 kere on väga minimalistliku disainiga ning ma ütleks, et see on pigem selle võlu, mitte miinus. Küll aga üks selle disaini miinuseid on selle käepide või pigem selle puudus.
Üldjuhul ei oleks mul midagi käepideme puudumise vastu ning pigem eelistaksin seda varianti, kui väikest ja ebamugavat käepide, mida kasutavad Fujifilmi hübriidkaamerad.
Kuid Lumix S9 korpus on minu jaoks liiga libe, et saaksin seda enesekindlalt niisama käes hoida. Seetõttu soovitan jällegi kaamera külge kinnitada rihma, mis püüab Su kaamera libisemise korral kinni.
Alternatiivina leiad suurest ja laiast internetist kindlasti mõne tootja, kes on sellele konkreetsele kaamerale loonud käepideme, mille saaksid põhjaaluse külge kinnitada.
Lõpetuseks
Olgugi, et Panasonic Lumix S9 täiskaader hübriidkaameral on mõned puudused, et hoida kokku suurust ja hinda, siis on sellegi poolest tegu väga võimeka kaameraga.
Mina näen seda kui sisenemispunkti Panasonic L-süsteemi maailma, sest hind on märkimisväärselt madalam võrreldes oma suure vennaga ehk Lumix S5 II ja veelgi rohkem Lumix S5 IIx mudeliga.
Selle kompaktsus ja kergekaalulisus teevad sellest hübriidkaamera, mida Sa ka päriselt saaksid igapäevaselt kaasas kanda ning tead küll, mida nad ütlevad — parim kaamera on see, mis on Sinuga alati kaasas.
Täiskaadersensor, ülim kompaktsus ja professionaalne kvaliteet — see on minu kokkuvõte Lumix S9 hübriidkaamerast. Tahad sellist isendit endale? Photopointist saad :)
Telli Panasonic Lumix S9 täiskaader hübriidkaamera ja naudi mugavust »
Kui Sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(35)
The post Karbist välja: Panasonicu kompaktseim täiskaader hübriidkaamera ehk Lumix S9 appeared first on Photopointi ajaveeb.