Fujifilmi kõige uuem lisandus nende X-seeria hübriidkaamerate objektiivide hulka Fujifilm XF 18mm f/1.4 R LM WR saabus hiljuti müügile ka Photopointi veebikaubamajja ja esinduskauplustesse.
Kõigest 370g kaaluva valgusjõulise tippklassi Fujinon fiksobjektiivi maksimaalne ava f/1.4 võimaldab kasutajatel isegi vähestes valgustingimustes teha kvaliteetseid fotosid minimaalse värisemise ja digitaalse müraga. Need omadused teevad selle objektiivi suurepäraseks kaaslaseks ka näiteks astrofotograafia huvilistele.
Uue lainurk-fiksobjektiivi sisemine teravustamismootor võimaldab teravustada äärmiselt vaikselt, täpselt ning kiirusega kuni 0,04 sekundit. Objektiiv suudab teravustada kuni 0,25 sekundiga isegi siis, kui fookust nihutada minimaalselt kauguselt (20 cm) kuni lõpmatuseni, mis tagab, et ka kiiremates situatsioonides jääb fotodel fookus terav.
Fujifilm XF 18mm f/1.4 R LM WR sobib kasutamiseks ka maastikufotograafias, kuna objektiivi ilmastikukindlus lubab sellel ka tolmustes, vihmastes või isegi madalate temperatuuridega oludes hakkama saada.
Telli Fujifilm XF 18mm f/1.4 R LM WR kohe ära ››
(3)
The post Fujifilm XF 18mm f/1.4 R LM WR on ideaalne kaaslane sinu Fujifilm hübriidikaamerale appeared first on Photopointi ajaveeb.
See ei ole saladus, et videoblogimine ehk vlogimine on nii Eestis kui terves maailmas ülipopulaarne ning seetõttu ei ole imestada, et peagi saavad sisuloojad fotode ja video kvaliteedi uuele tasemele viia Sony ZV-E10 hübriidkaameraga. Muideks see on meie veebikaubamajast juba eeltellitav.
Sony ZV-E10 võimekus
Kui Sony juba 2020. aasta kevadel spetsiaalselt vloggeritele loodud ZV-1 mudeliga välja tuli, siis vaatasid nii mõnedki selle poole veidi viltu, aga ZV-1’st sai üks viimase aja populaarsemaid kompaktkaameraid, mille leiab ka mitmete tuntud Eesti influencerite kasutusest. Nüüd on latt veelgi kõrgemale tõstetud, sest ZV-E10 sees peitub Sony a6100 mudelist tuttav 24,2-megapiksline APS-C EXMOR CMOS sensor, mis saab hakkama ka kõige keerulisemates valgusoludes.
Kui Sony ZV-1 on oma olemuselt kompaktkaamera ehk selle objektiivi ei saa vahetada, siis Sony ZV-E10 puhul on tegemist hübriidkaameraga ehk selle selle ette saad keerata erinevaid Sony E-mount “tagumikuga” objektiive ja nende valik on oi-oi kui lai.
Nagu arvata, siis tänapäeva kaamerale kohaselt on ka ZV-E10 videovõimekus äärmiselt eeskujulik. See võimaldab kaamerasiseselt salvestada 4K videot (4K UHD 3840 × 2160 30p) ja Full HD 120p aegluubis. Juurde on lisatud full pixel readout funktsionaalsus, kus loetakse kõikide pildipunktide andmed üles ja saavutatakse suurem lahutusvõime ning detailsus, kui tavalises 4K videos. Eriti prod kasutajad saavad ära kasutada ka Sony S-Log3 seadeid, mis pakub suuremat dünaamilist ulatust, mis tuleb kasuks hilisemal monteerimisel.
Sony ZV-E10 on oma sõsarmudelist ZV-1 kaasa haaranud palju kiitust teeninud 3 kapsliga suundmikrofoni, mis salvestab selgelt filmitava jutu ning vähendab tasutamüra – eriti just vlogides. Muidugi on kaameral olemas ka 3,5 mm pistik kõikvõimalike väliste mikrofonide ühendamiseks.
Uus ZV-E10 kaalub kaalub kõigest 364 grammi (*kere), mis teeb sellest suurepärase kaaslase igapäevaste hetkede jäädvustamiseks. Küljele avanev kallutatav ja pööratav LCD-puuteekraan teeb selfide ja vlogide tegemise ääretult mugavaks. Loomulikult on kaamera varustatud Sony kultuslikult kiire autofookuse ja usaldusväärse silmatuvastusega.
Eelhuvi põhjal võib öelda, et juba augustikuu keskel nii Photopointi veebikaubamajja kui esinduskauplustesse müügile jõudev Sony ZV-E10 vlogkaamera saab olema väga oodatud ja seetõttu on kõige kindlam see kohe meie veebikaubamajast endale eeltellida. Hind algab 749 eurost.
Eeltelli Sony ZV-E10 mugavalt & kiirelt veebikaubamajast ››
Allikas: Sony.com
(15)
The post Sony ZV-E10 on spetsiaalselt vloggeritele loodud hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.
Mina olen Hans Markus Antson: loodusfotograaf, videograaf ja matkaja. Käisin sellel kevadel koos oma elukaaslase Kätliniga 400km jalgsimatkal ning otsustasin selle jäädvustada Fujifilm X-T4 hübriidkaameraga, mille laenutasin Photopointi foto- ja videotehnika rendist.
Selles artiklis kavatsengi välja tuua kaamera plussid just matkaja vaatevinklist – miks just matkaja võiks seda kaamerat eelistada ja ei hakka liiga palju keskenduma üldistele specs’idele. Etteruttavalt võin öelda, et peamised põhjused, miks mu eelistuseks sai X-T4 on tema kompaktsus, võimekus ja kergus, võrreldes teiste kaameratega.
Fujifilm X-T4 kaal ja kompaktsus
Ise pildistan igapäevaselt Canon täiskaader peegelkaameraga ja võrreldes Canoni objektiividega on Fuji omad erakordselt väikesed. Lisaks X-T4 kerele oli mul matkal kaasas Fujifilm XF 16-80mm f/4 R OIS WR ja Fujinon XF 35mm f/1.4 R objektiivid.
Mõlemad on erakordselt väikesed ja kaaluvad võrreldes samatüüpi Canoni objektiividega märkimisväärselt vähem. Antud 400km jalgsimatka puhul oli koti kaal äärmiselt oluline ja igal juhul eelistasime kergemaid variante, kuid samas ei tahtnud leppida mõne kompaktkaameraga, sest kvaliteet on mulle väga oluline.
Kuna X-T4 puhul on tegemist poolkaader hübriidkaameraga, siis tuleb objektiivide puhul korrutada need läbi 1,5 faktoriga, et saada võrdlus täiskaader objektiividega, mis teeb 16-80mm objektiivist 24-120mm ning 35mm omast 52,5mm. Kui Canon EF 24-105mm f/4 II kaalub 795 grammi, siis Fuji objektiiv kaalub 440 g. Kui minu enda Sigma ART 35mm f/1.4, mida kasutan Canoni kaamera ees, kaalub 665 grammi, siis Fuji objektiiv kaalub 187g. Märkimisväärne vahe!
Objektiivide valik
XF 16-80mm f/4 R OIS WR objektiiv sai peamiselt kaasa võetud just filmimise eesmärgil. Suure suumi vahemikuga toru annab võimaluse dokumenteerida igat hetke, ilma et peaks matkakotti seljast võtma, et kotist teist objektiivi otsida – nii võivad mitmed hetked käest libiseda! 24mm (16mm ekvivalent) on piisavalt lai, et filmida laiemaid plaane ja 120mm (80mm ekvivalent) piisav kaugus, et saada kaadrisse metsloomad.
Jah, muidugi ei ole tegemist 400mm või 500mm aga arvestades, kui väike on see objektiiv, siis võib vägagi rahul olla ka 120 millimeetriga. Kohtumisi metsloomadega oli meil matkal mitmeid ja just metssead said tänu sellele objektiivile väga kenasti dokumenteeritud, mis on väga hästi näha meie esimeses vlogis 👇
Sellel hetkel filmisin teadlikult 4K materjali, mis võimaldas videot hiljem järeltöötluses 2x sisse zoomida – ehk sellest imepisikesest objektiivist sai justkui 240mm! Samuti tegi see objektiiv gimbalikaadrite filmimise lihtsamaks. Tihtipeale tuleb gimbalit kalibreerida, kui keerad kaamerale ette teise objektiivi või muudad objektiivi fookuskaugust. Selle väikese objektiivi puhul võisin üsna julgelt keerata fookuskauguse teisse vahemikku ja sain kaadrid kätte ka ilma gimbalit uuesti seadistama hakkamata.
XF 35mm f/1.4 R objektiiv sai valitud peamiselt fotode jaoks. Suure ava puhul sain tehtud ilusad portreefotod ja pimedamates tingimustes sain filmitud vajalikud kaadrid. Oma tehnikaga matkale minnes oleksin pidanud ilmselt langetama valiku ja ainult ühe objektiivi kaasa võtma, aga kuna see objektiiv on nii kerge, siis sain südamerahus selle kotti pakkida.
Kaamera võimekus ja muud plussid
Nagu näha, siis matkaja seisukohalt pidasin oluliseks just füüsilisi näitajaid: suurus ja kaal. Kuid lisaks nendele teguritele oli oluline ka kaamera võimekus. Fakt, et see kaamera filmib sisemiselt HLG või F-Log pildiprofiili oli minu jaoks väga oluline, sest hilisemas värvitöötluses andis see mulle väga palju vabadust ja mänguruumi.
Samuti see, et sain filmida 1080p 120fps või isegi 240fps ja 4K 60fps. ×ldjuhul ma nii suures aegluubis kaadreid ei filmi, kuid kuna matkal tuli tihti kaadreid filmida sõna otseses mõttes jooksu pealt (+raske seljakott muutis filmijat veelgi kohmakamaks), siis oli hea teada, et selline võimalus on mul olemas ja matkal sai neid kaadrisagedusi mitmetel kordadel kasutatud.
Filmimiselt fotode tegemisele oli äärmiselt lihtne ümber lülituda, sest Fuji âstill/movieâ nupp tegi ühelt režiimilt teisele hüppamise väga kiireks. Samuti on märkimisväärne see, et mõlemad valikud ei ole sõltuvad teise režiimi seadetest. Kui olen pildistamiseks seadistanud kaamera ühte moodi, siis minnes tagasi filmimisele on kaamera seaded (ava, ISO, säri) täpselt sellised nagu ma need eelmisel korral filmides jätsin.
Muidugi toon välja ka âflip-out screeniâ, mis teeb vloogimise palju lihtsamaks, sest näed filmimise ajal jooksvalt, kui fookus peaks olema mööda või valgus peaks muutuma.
Lõpetuseks võiks kindlasti rääkida ka akukestvusest – matkal oli mul kaasas ainult üks aku ja ma ei jäänud sellega kordagi hätta. Kaameras on sees suurem aku kui eelneval Fujifilm X-T3 mudelil, mis pikendas tunduvalt aku eluiga. X-T4 puhul oli väga hea see, et akut oli võimalik laadida ka otse kaamera kaudu ehk kui isegi juhtus, et aku oli tühjaks saamas, siis sain akupanga ühendada otse kaameraga ja samal ajal, kui kaamera laadis võisin jätkata filmimisega.
Kokkuvõttes arvan, et võimekuse ja väiksuse poolest on Fujifilm X-T4 puhul tegemist parima hübriidkaameraga, mida üks matkaja võiks oma retkedele kaasa haarata.
Hans Markus Antsoni tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagramâi lehel või Youtube kanalil.
Photopoint foto- ja videotehnika rent on suurepärane võimalus, kui vajad lisajõude enda erinevate projektide jäädvustamisel. Meie fototehnika rendi teenuseid kasutavad ja on kasutanud paljud tuntud Eesti foto- ja videograafid.
(17)
The post Fujifilm X-T4 on ideaalne kaamera 400km jalgsimatkale appeared first on Photopointi ajaveeb.
Tamron annab teada, et on valmistamas uut 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD (mudel B061) ultrasuumobjektiivi Sony hübriidkaameratele ja esimest korda Tamroni ajaloos tuuakse müügile ka Fujifilm hübriidkaameratele sobiv mudel.
Hetkel on objektiiv veel arendusjärgus, aga juba on teada, et sellest saab esimene 16,6x suumiga APS-C ehk poolkaadersensoriga hübriidkaameratele loodud suumobjektiivide hulgas*. Uue objektiivi universaalne fookuskauguste vahemik 18-300mm (täiskaader hübriidkaamerete ees umbes 27-450 mm ja arvestada tuleb crop faktorit) peaks olema meeltmööda paljudele fotohuvilistele. Sellega saab 18mm asendis pildistada laiu vaateid (maastikul või kitsamas ruumis) ja 300mm asendisse suumides püüda pildile kaugustes olevaid objekte nii nagu need oleksid päris lähedal â eriti ilmekalt avaldub selle võimekus reisil olles.
Teada on ka seda, et uuel ultrasuumil on olemas Tamroni teada-tuntud VC-pildistabilisaator ja see on varustatud ka VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootoriga, mis pakub ülimalt täpset ja vaikset teravustamist.
Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD jõuab loodetavasti müügile juba selle aasta sügisel, kuid tuleb arvestada ülemaailmsest COVID-19 viirusest tulenevaid tarneraskuseid, mis võivad objektiivi turule toomist edasi lükata.
Kogu Tamron objektiivide valik Photopointis ››
Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):
- Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
- Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD
- Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD
- Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD
- Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD
- Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD
- Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD
- Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD
- Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD
- Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD
- Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD
Allikas: Tamron
*APS-C sensoriga hübriidkaameratele loodud suumobjektiivide hulgas (Tamron, juuli 2021 seisuga)
(9)
The post Tulekul on uus Tamron supersuum-objektiiv Sony E- ja Fujifilm X-bajonetile appeared first on Photopointi ajaveeb.
DJI FPV drooni abil saad kogeda täiesti enneolematut lennukogemust ja hetkel anname selle ostul Sulle muuhulgas kingituseks ka kiire ning mahuka Silicon Power microSDXC 128GB Superior Pro V30 mälukaardi (väärtus 49,99€), et kogu materjal saaks kindlalt talletatud.
First person view droonide lennutamine ja nendega põnevate kaadrite püüdmine on muutunud järjest populaarsemaks ning suur panus sellesse valdkonda on kindlasti ka DJI FPV Combo mudelil, mille abil saavad fpv rõõme nautida ka alustavad droonifanatid.
Nimelt DJI FPV võib nimetada hübriid-drooniks, milles on ühendatud first person view ja tavalise kõrge kvaliteediga kaameraga drooni parimad omadused. Peamiseks erinevuseks klassikaliste FPV droonidega on DJI lennumasina võime hõljuda ühe koha peal, integreeritud GPS, takistusi vältivad sensorid ning nutikas koju tagasi tuleku režiim.
Allolev video tõestab, et DJI FPV drooniga saab filmida täiesti sõgedaid ja seninägematuid kaadreid 👇
DJI FPV Combo komplekti kuulub lisaks droonile ka kaugjuhtimispult, aku ning mis kõige tähtsam â DJI FPV prillid, nendeta on sellise drooniga lendamine pea võimatu. Läbi prillide näeb piloot sama, mida droon ja seda peaaegu reaalajas, madala latentsuse ja kõrge lahutusvõimega. Prillid töötavad läbi DJI OcuSync 3.0 tehnoloogia, mis võimaldab pildiedastust kuni 10 km raadiuses ning 50 Mbps kiirust.
Kahtlemata on sellise drooni ostmine paras investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Telli DJI FPV Combo kohe ära ››
Photopoint on DJI droonide ametlik ja pikaajaline lennubaas Eestis â photopoint.ee/djidroonid ››
Kampaania kestab kuni 15. augustini 2021.
(7)
The post Seninägematut lennukogemust pakkuva DJI FPV drooni ostul saad väärt kingituse appeared first on Photopointi ajaveeb.