Fujifilm FinePix HS10 tarkvarauuendus
autor: Lauri Veerde

Fujifilm annab teada tarkvarauuendusest oma 30× suumobjektiiviga digikompaktkaamerale FinePix HS10. 2010 aasta veebruaris esitletud aparaadi tarkvarauuendus parandab järgmised hälbed:

  1. RAW faili Fuji enda “RAW Fail Converter” pilditöötlustarkvara abil ilmutades on tulemusel näha joon, millel värvid veidi muutuvad
  2. Aku laetuse kriitilise taseme indikaator lülitub liiga vara sisse
  3. Kui kaamera seadete menüüs on “Image Disp” valikuks seatud “Zoom”, siis võib juhtuda, et pildistatud foto saab rikutud ja ei avane.

FinePix HS10 tarkvarauuendust v1.02 saab alla laadida Fujifilmi veebilehelt.

Pentax 645D müügilejõudmine Jaapanis lükkub edasi
autor: Lauri Veerde

Pentax on andnud teada, et mai lõpus planeeritud keskformaatkaamera 645D turulejõudmine Jaapanis lükkub mõne nädala võrra edasi. Otsuse põhjuseks oli oodatust suurem nõudlus kaamerale. Pentaxi sõnul ületasid tellimused planeeritud koguseid ning nii tuleb nüüd aparaate kiiresti juurde vorpida. Uueks tähtajaks on 11. juuni.

Pentax 645D on suurte mõõtmete ja 40 megapiksliga sensoriga keskformaatkaamera, mida teistest samalaadsetest eristab soodsam hind ning rohkem kasutusvõimalusi. 645D on esimene keskformaatkaamera, mis on varustatud ilmastikukindlate tihenditega (nii kaamera kui ka sellega koos esitletud 55mm f/2.8 objektiiv). See on suunatud nii amatöör- kui ka professionaalsetele fotograafidele ning sobilik nii stuudio- kui ka maastikupildistamiseks.

Pentax 645D müügile jõudmine Euroopas ei ole veel kindel. Pentax teatas juba kaamerat esitledes, et jälgib, kuidas kaamera võetakse vastu koduturul, uurib Eurooplaste huvi selle vastu ning võtab tulemustest lähtuvalt vastu otsuse. See esimene tulemus tundub olevat vana maailma jaoks igati positiivne.

Canon 5D Mark II tarkvarauuendus v2.0.7
autor: Lauri Veerde

Canon annab teada, et on oma veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse oma täiskaadersensoriga digitaalsele peegelkaamerale EOS 5D Mark II.   Uuendus on tähistatud numbrimärgiga 2.9.7 ja see parandab järgmised kõrvalekalded tarkvaraversioonidega 2.0.4 ja 2.0.3 varustatud  aparaatide töös:

  1. Mõningate Canoni objektiivide puhul täheldatud ava müstiline liikumine manuaalse ja Av säriprogrammiga filmimisel
  2. LCD-ekraanil ja pildiotsijas kuvatava säritusindikaatori näitude harvaesinevad erinevused manuaalrežiimis pildistades
  3. Juhtmevaba failide edastaja (WFT-E4 või WFT-E4 II) ei pruugi alati lülituda FTP ülekannete puhul automaatselt välja.

Canon EOS 5D Mark II tarkvarauuendust v2.0.7 saab alla laadida Canoni veebilehelt.

GIMP fototöötlusprogrammi tasuta kursus fotokursus.ee veebilehel
autor: Lauri Veerde

Fotokursus.ee veebilehel alustab täna ilmumist kursus, mis keskendub pilditöötlusprogrammile GIMP. Nagu GIMP ise, on ka seda tutvustav kursus kõigile fotokursus.ee külastajaile tasuta. Kursuse autoriks on Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala üliõpilane Marge Nelk, kes on GIMP fototöötlusprogrammi oma piltide töötlemiseks kasutanud alates 2000 aastast.

Kursus alustab oma ilmumist kahe peatükiga – esimene on sissejuhatava olemusega üksus, mis räägib GIMPi ajaloost, selle vajalikkusest ja välimusest ning juhendab huvilist GIMPi oma arvutisse paigaldama. Teine peatükk sukeldub juba GIMPi tööriistade ning olulisemate dialoogiaknate kirjeldamisse.

Sealmaal teeb kursus praegu pausi, et juba kahe nädala pärast edasi minna. Järgmised peatükid hakkavad ilmuma iga kahe nädala tagant – esmaspäeviti. Lõpptulemusena saab kursus koosnema seitsmest keskmise pikkusega peatükist, millele lisanduvad veel praktilised õpetused kindlates olukordades toimimiseks ning konkreetsete toimingute sooritamiseks.

GIMP on tasuta alla laetav ja arvutisse paigaldatav fototöötlusprogramm, milles on olemas kõik funktsioonid, mida nii algaja kui ka juba edasijõudnud fotohuviline oma piltide töötlemiseks vajab. Seda võib kasutada lihtsaks joonistamiseks-maalimiseks, Alg- või edasijõudnute tasandil fotode töötlemiseks, massiliseks piltide vormindamiseks ja töötlemiseks jne. GIMP on pidevas arengus, selle funktsionaalsust saab veebist alla laetavate pluginatega laiendada ning edasijõudnud kasutajad saavad luua koguni oma scripte. Kõik see on vabalt kättesaadav veebilehel gimp.org.

Ei ole vaja karta, et GIMPi kursus mingist ajast alates enam tasuta kättesaadav ei ole. Nagu GIMP ise, nii on ka Photopointi fotokursuse veebilehel olev GIMPi kursus tasuta praegusest ajast igavesti. Kursuse lugemiseks ei pea isegi läbima tüütut registreerimise kadalippu – vajuta aga lingile ning oledki sees.

GIMPi tasuta kursus Fotokursus.ee veebilehel.

Point TV – 28. Tamroni 60 mm f/2.0 makroobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Tamroni 60 mm f/2.0 on maailma kõige valgusjõulisem makroobjektiiv. Kui tavaliselt on 1:1 suurendusega objektiivide maksimaalseks avaarvuks 2.8, siis Tamronil on vastav väärtus 2.0. Tänu tõhusale teravustamismootorile ja teravustamisel muutumatule pikkusele on see suurepärane vahend makrofotograafia jaoks. Tänu oma mõõdukalt kitsale vaatenurgale ning suurele avale on see ülihea objektiiv portreede pildistamise jaoks. Tänu Antonile saab selle võludest nüüd lähemalt aimu. Head vaatamist.