Photopoint esitleb: snap.ee
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Inglise keeleruumis on sõna “snap” tähendusväli üpris lai. Enamasti tähistab see plõksu - selle tekitajaks võivad olla sõrmed fotoaparaadi peegel, käärid… Näppudega seoses võib see plõks tähistada ka millegi napsamist. Igal juhul on see midagi, mis toimub kiirelt ja lihtsalt.

Eesti keeleruumis on sõnal “snäp” senimaani konkreetne tähendus puudunud. Seda kuni tänaseni, mil Photopoint selle uhkusega defineerib: Snäp on uus ja uudne pildipank, võimas digifotode tellimise rakendus ja lõbus suhtluskeskkond. Snäp asub veebis, aadressil snap.ee

Sarnaselt oma väljamaa nimekaimule on ka Snäp kiire ja lihtne. Erinevalt oma Maarjamaa sugulastest on Snäp… täiesti teistsugune. Uustulnuk erineb neist eelkõige oma värske disaini ning funktsioonide originaalsete toimimislahenduste poolest.

Snäp on pildipank

Kõigepealt on Snäp pildipank. Kõik registreerujad saavad fotode hoiustamiseks enda käsutusse 2 GB kettaruumi. Üles on võimalik laadida üksikuid pilte või terveid kaustu.

Üleslaetud foto talletab Snäp originaalfailina, tehes sellest ka mõne väiksema suurusega faili veebis vaatamise jaoks. Üleslaetud fotosid saab korrastada kaustadesse, kaustu saab teha nähtavaks kõigile, peita kõigi eest või muuta parooliga kaitstuks. Viimase võimaluse puhul saavad vastavas kaustas olevaid fotosid vaadata ainult need, kes teavad kaustale määratud parooli.

Snäpis saab fotodega igasugust nalja teha. Neid saab kaardil geosildistada, neile saab lisada märksõnu ja pärast märksõnade järgi otsida, neid saab kaustades sorteerida mitmesuguste erinevate kriteeriumite alusel, neid saab kommenteerida, hinnata, enda lemmikuks seada.

Fotosid saab slideshow`na esitada, piltide infost saab vaadata mis kaamerat ja milliseid kaamera seadeid selle tegemiseks on kasutatud. Nii enda kui ka teiste kasutajate fotosid on võimalik sõpradele saata e-kaardina. Lisaks sellele kõigele saab otse läbi Snäpi lasta oma fotod paberile panna.

Snäp on digifotode tellimise rakendus

Paberfotosid veebi kaudu tellides on kõige aeganõudvamaks etapiks piltide üleslaadimine. Olenevalt fotode suurusest ning hulgast ja internetiühenduse kiirusest võib see võtta aega mitmeid kümneid minuteid.

Kui Su digifotod on Snäpis, siis käib nende tellimine Photopointi fotolaborist imekiirelt. Määrad soovitud fotod või terve kausta, teatad fotopaberi mõõtmed, tüübi ja lõike, valid kättesaamise koha ja juba nad tellitud ongi. Makse jääb muidugi veel teha valitud internetipangas.

Snäp on suhtluskeskkond

Snäp ei ole pelgalt fotode hoiustamise ja tellimise koht. Snäpis on võimalik kohtuda ning suhelda oma sõprade ja tuttavatega ning miks mitte ka päris võhivõõrastega, kes läbi oma üleslaetud fotode justkui juba tuttavaks saanud on.

Nagu sotsiaalvõrgustikes, nii on võimalik ka Snäpis kasutajatel üksteist sõbraks valida. Pärast saab vaadata sõprade üleslaetud fotosid ja tegemisi ning oma pilte ainult sõpradega jagada. Kõik Snäpi kasutajad saavad üksteise pilte hinnata ja kommenteerida ning ka privaatsõnumeid saata. Kogu suhtlus kuvatakse ühe ajajoonena postkastis. Seal on võimalik sõnumitele vastata ning enda fotodele lisatud kommentaare kustutada.

Tähele tuleb panna, et hetkel on Snäpi veebileht veel beeta-staadiumis.  See tähendab, et kõik lehel olevad moodulid ja võimalused ei pruugi veel tõrgeteta toimida. Samuti tähendab see aga seda, et aja jooksul lisandub Snäpile veel kõiksuguseid lahedaid funktsioone.

Snäpi näol ei ole tegemist järjekordse WEB 2,0 kupeermaterjaliga, kus masinlikkust õhkavad moodulid üksteise kõrvale pillutud ja iga funktsiooni jaoks oma aken. Snäp on olemuslikult erinev - selle tunneb ära igaüks.  Et sellest erinevusest aga täielikult aru saada, tuleb Snäpi ise kogeda.

Mis võiks selle jaoks veel parem koht olla kui snap.ee veebileht?

Sony digipeeglite α380, α330 ja α230 tarkvarauuendus
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Sony on meisterdanud valmis ühise tarkvarauuenduse oma digipeeglitele α380, α330 ja α230. Uuendus kannab numbrimärki 1.10 ning võimaldab lukustada säri särimõõterežiimide “keskmestatud” ning “punktmõõtmine” korral teravustatud objektile.

α380, α330 ja α230 tarkvarauuendus v1.10 Win
α380, α330 ja α230 tarkvarauuendus v1.10 Mac

Olympus esitles E-P2 hübriidkaamerat
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Olympus tõi eelmise nädala lõpul lagedale musta värvi hübriidkaamera nimega E-P2. See ei ole mitte niivõrd uus, kuivõrd uuendatud aparaat.

Kuus kuud tagasi ilmale tulnud E-P1 initsiatsiooniriitusel anti noorukile pesa uue pildiotsija jaoks (pildiotsija on kaameraga kaasas), jälgiv autofookus, kaks uut kunstilist filtrit ja manuaalsed seadistusvõimalused filmirežiimil.

Hõbedane esmasündinu võõbati pärlendavalt mustaks ning talle omistati auväärne nimetus E-P2. Nii sai pisikesest E-P-ühest täisvereline hübriidkaamera.

Olympus E-P2 Olympuse veebilehel

Canon sai valmis EOS 7D lubatud tarkvarauuenduse
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Canon annab teada tarkvarauuendusest oma paar kuud tagasi esitletud digipeeglile EOS 7D.

Uuendus parandab hiljuti avalikkuse ette jõudnud vea, mis avaldus sarivõttel eelmise kaadri kontuuride õrnas esinemises järgneval kaadril.

Canon EOS 7D tarkvarauuendus v1.1.0 ja lisainfo Canoni veebilehel

Ricoh esitleb uudset vahetatavate moodulitega digikaamerat
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Ricoh esitleb täna digikaamerat, mis rabab oma uudsusega. GXR - nimeline aparaat on oma põhiolemuselt digitaalne kompaktkaamera, millel saab vahetada objektiive.

Erinevalt hübriidkaameratest tuleb aga GXR-il koos objektiiviga kaamera küljest lahti ka sensor koos muu sinna juurde kuuluva nasvärgiga. Mõiste kaamera “kere” saab siin hoopis ehedama tähenduse, kui me seda tavapäraselt mõistma harjunud oleme.

Sellise süsteemi suurimaks eeliseks on paindlikkus - iga objektiivi on võimalik kombineerida just selle konkreetse fookuskauguse jaoks ideaalse sensoriga. Niiviisi ei pea suure fookuskaugusega objektiivid enam tingimata nii pikad ja rasked olla - selle asemel et pikendada objektiivi füüsilisi mõõtmeid võib vähendada sensori mõõtmeid. Valgusjõulisi fiksobjektiive võib jällegi kombineerida valgustundlike APS-C mõõtmetes sensoritega jne.

Süsteemi nõrgimaks küljeks on objektiivimoodulite soolane hind. Põhimõtteliselt tähendab siin uue objektiivi ostmine uue kaamera ostmist - objektiivimoodulis on nimelt peale sensori ju ka katik, teravustamismootor, mehhaaniline värinastabilisaator ning suur osa pilditöötluseks vajalikust elektroonikast.

Nii kaamera kere kui ka objektiiv/sensor kujutavad endast kinniseid mooduleid (tolmuvaba objektiivivahetus!). Hetkel on Ricoh valmis meisterdanud kaks objektiivimoodulit:

1. 24-70mm F2.5-4.4 objektiiviga, 10 MP, 1/1.75″ (tavalise kompaktkaamera sensori mõõtmed) CCD sensoriga. Võimalik filmida kuni 640 x 480 piksli suurust videoklippi

2. 50mm F2.5 objektiiviga, 12.3 MP, 23,6 × 15,7 mm (tavalise peegelkaamera sensori mõõtmed) CMOS sensoriga. Võimalik filmida 1280p HD videot

Kaamera kere ise näeb üpris hea välja. Veidike meenutab visuaalselt Canoni digikompaktide lipulaeva G11 väliskuju. Olemas on HDMI-port, 3″ 920,000 pikslit mahutav LCD-ekraan, standardsed särirežiimid ja seitse pildiprogrammi. Kaamera peal on välgupesa kuhu saab lükata ka juurde ostetava elektroonilise pildiotsija.

GXR kere maksumuseks Euroopa turul on Ricoh nimetanud €459 (7350 EEK). 50 mm objektiiviga mooduli hind peaks tulema €670 (10700 EEK) ja 24-70mm objektiiviga mooduli hind €370 (5900 EEK).

Päris detailse ülevaate saab Ricoh GXR moodulkaamerast Dpreview.com veebilehel, kus sellest on ilmunud 13-leheküljeline ülevaade.