Pentax 645D menüüsid on märgatud “enamikus Euroopa keeltes”
autor: Lauri Veerde

Mis võiks veel parem enne Pentax 645D keskformaatkaamera Euroopa turule jõudmise kohta, kui selle prantsuse- või saksakeelsed menüüd? Just neid aga väidab olevat näinud Briti maineka fotoajakirja Amateur Photographer blogis mees, nimega Damien Demolder.

Eile jõudis 645D Euroopasse – mitte müügile, vaid Salon de la HD väljanäitusele Pariisis. Mr Damien sai seal 645D-ga veidi kvaliteetaega veeta ning väidab nüüd muuhulgas, et tema poolt näpitud kaamera menüüvalikutes olid esindatud “enam kui pooled Euroopas kõneldavatest keeltest”. Kui see on tõsi, siis tähendab see seda, et Pentax on 645D Euroopasse toomisega ettevalmistusi tegemas.

Pentaxi ülikaua oodatud digitaalne keskformaatkaamera 645D paisatakse Jaapanis müüki kahe päeva pärast. Pentax ei ole veel 645D Euroopasse toomise kohta ametlikku sõna öelnud. Juba kaamerat esitledes teatas firma, et jälgib, kuidas aparaat koduturul vastu võetakse, uurib Eurooplaste huvi selle vastu ning langetab tulemustest lähtuvalt otsuse.

Allikas: Amateur Photographer

HELP ehk Head Eesti Looduse Pildid
autor: Kettrud Pai

Kui ahvatlevalt kõlab üleskutse „otsitakse pilte Eesti loodusest, mis oleksid sobilikud illustreerima entsüklopeedia artikleid”? Igatahes otsustas eestikeelne Vikipeedia katsetada selle üleskutse mõju Eesti amatöör- ja profifotograafidele, sest mis võiks veel parem pind olla oma loomingu eksponeerimiseks kui üks enim külastatud lehekülgi internetis. Aktsioon toimub nime all HELP ehk Head Eesti Looduse Pildid.

Eesti loodusest artikleid koostades oleks suureks abiks, kui saaks kasutada sobilikku illustreerivat pildimaterjali, sest ainult teksti varal ei saa hästi edasi anda kogu looduse ilu koos vormi ja värvi rikkaliku mänguga. Ainsad nõuded fotomaterjalile on entsüklopeedia kõlblikkus ning selle lubamine vabasse kasutusse.

Üritus viiakse läbi 2010. aasta suvel ning sügisel. Tegusemate osalejate tunnustamiseks lähevad jagamisele auhinnad Photopointilt ja ajakirjalt Eesti Loodus.

Parimad pildid leiavad kindlasti tee paljudesse artiklitesse eri keeleversioonides ning aitavad sellega omalt poolt oluliselt Eesti loodust tutvustada.

Vaata lähemalt eestikeelsest Vikipeediast lehelt Vikipeedia:HELP

Point TV – 30. Makrofotograafia Metz 15 MS-1 Digital makrovälguga
autor: Lauri Veerde

Tõelise 1:1 makropildi jaoks on heaks abivahendiks kaamera objektiivi külge kinnitatav makrovälk. Sellega saab pildistada aktsepteeritava teravusulatusega fotosid isegi ilma statiivi abita. Eriti oluliseks muutub see siis, kui pildistusobjekt ennast liigutamas on.

Kõigil endast lugupidavail peegelkaamerate tootjatel on selline spetsiaalne makrovälk olemas. Need koosnevad kaamera välgupessa kinnitatavast saatjast/vastuvõtjast, objektiivi filtrikeermesse keeratavast ringvälgust ja neid kahte ühendavast jämedast juhtmest.

Metz 15 MS-1 Digital makrovälk kinnitub samuti objektiivi filtrikeermesse. Saatjat ega sõrmejämedust juhet selle komplektist aga ei leia. Tegemist on innovatiivse ja ainulaadse makrovälguga, mis suhtleb kaameraga juhtmevabalt. See sobib kasutamiseks nii Nikoni, Canoni, Pentaxi, Sony, Olympuse ja Samsungi peegelkaameratega. Nii algajale kui ka edasijõudnud fotograafile.

Kõigepealt tuleb aga hoolega kasutusjuhendit uurida, et teada saada mis iga nupp täpselt teeb ja kuidas välku tööks valmis seadistada. Metz 15 MS-1 saladustele jõuab aga ka lihtsamalt jälile – tänase Point TV ja Anton Lemberi abiga. Head vaatamist ja ilusaid makropilte!

Metz 15 MS-1 Digital makrovälk Photopointis

Video tegemise ajal pildistatud fotod:

Nikon D700, 105 mm, ISO200, f/22, 1/60s

Nikon D700, 105 mm, ISO200, f/38, 1/60s

Nikon D700, 105 mm, ISO200, f/38, 1/60s

GIMPi tasuta kursuse kolmas peatükk Fotokursus.ee veebilehel
autor: Lauri Veerde

Kaks nädalat tagasi alustas Fotokursus.ee veebilehel ilmumist tasuta kursus, mille fookuses on maailma parim vabavaraline fototöötlusprogramm nimega GIMP. Avapäeval nägid ilmavalgust kaks esimest peatükki, täna saavad need lisa kolmanda näol.

Kolmas peatükk kannab nime “Failiformaadid ja pildiaken”. Autori Marge Nelki abiga saavad huvilised nüüd juba sügavamale GIMPi saladustesse sukelduda. Marge vaatleb, milliseid faile GIMP vaikimisi toetab ning seletab lahti enamlevinud failiformaatide erinevused ja hüved. Korraks värviruumide teemal peatudes liigutakse edasi juba GIMPi akende funktsioonide ning kohandamise juurde.

Vaata lähemalt Fotokursus.ee veebilehelt.

Fotokursusega tasuta fotoraamat ja lisaruum Snap.ee pildipangas
autor: Lauri Veerde

www.fotokursus

Photopointi fotokursus juhatab sind fotomaailma lävepakule, aitab pildistada kauneid ja huvitavaid fotosid ning näitab, kuidas neid pärast arvutis veelgi kaunimaks töödelda. Selliseid meistriteoseid, mis pärast kursuse läbimist mälukaardile ladestuma hakkavad, et saa ju ometigi aparaadi sisse jätta või arvuti kõvakettal olematusse kaduda lasta. Need tuleb paberile panna. Nii on pildistatud fotosid hea vaadata ning teistelegi näidata. Selleks kingimegi nüüd igale fotokursuse ostnule tasuta tema enese piltidest valmistatud fotoraamatu.

Kuni 20-leheküljelise fotoraamatu saavad tasuta tellida kõik, kes ostavad ühe, fotokursuse allpoolnimetatud osast:

Kuni 30-leheküljelise fotoraamatu saavad tasuta tellida kõik, kes ostavad ühe, fotokursuse allpoolnimetatud osast:

Kõik, kes ostavad Fotokursuse täispaketi (kõik osad korraga), saavad tasuta tellida kuni 60 lk fotoraamatu.

Tasuta fotoraamatu saab tellida pärast fotokursuse ostmist saadud e-mailis oleva sooduskoodi abil. See sooduskood tuleb fotoraamatu ostukorvis kirjutada vastavasse lahtrisse ning ongi tasuta fotoraamat olemas. Kui tekib soov tellida rohkemate lehekülgedega fotoraamatut, kui üleval märgitud, siis saab ka seda teha. Lisalehekülgede eest tuleb siis tasuda tavalise hinnakirja alusel.
Kui soovitakse fotoraamatut tellida koju, siis tuleb igal juhul tasuda postikulu. Uuri fotoraamatu kohta lähemalt veebilehelt www.fotoraamatud.ee.

See ei ole veel kõik. Ükskõik millise kursuse osa ostuga saab kaasa veel 2 GB lisaruumi Snap.ee pildipangas (kokku 4GB) – selleks, et enda pildistatud ilusaid pilte kogu maailmale või kaugematele sõpradele näidata ja neist mugavalt tavalisi paberfotosid tellida. Uuri Snäpi pildipanga kohta lähemalt veebilehelt www.snap.ee.

Ilusaid pilte!