2010 aasta fotokalendrid Photopointi digilaboris
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Paar nädalat veel, ning 2009nda aasta kalendriga pole enam suurt midagi muud peale hakata kui et viska prügikasti. Seda muidugi juhul, kui teil on poest ostetud tehasekalender. Photopointi fotokalendreid ikka niisama lihtsalt ära ei viska, sest seda on ju kaunistamas kalendriomaniku enda tähendusrikkad ja toredad fotod.

Sellise omaenda fotodega kalendri saab aga tellida ka peagi algavaks 2010 aastaks. Photopointi digilabori meenete osakonnas on ühtekokku kaheksa erineva kujunduse ning mõõtmetega kalendrit. On nii 12-lehelisi, kus lisaks fotole kolm kuud või üksainus kuu ühel lehel. On ka selliseid, kus kõik 12 kuud ühel lehel ning nende kohal kõrgumas sinu enese lisatud pilt.

Fotokalendri valmistamine ja tellimine Photopointi fotomeenete lehel on väga lihtne.

Olemasolevate kalendripõhjade seast saab valida enesele meeldivaima, seejärel tuleb oma arvutist leida kalendrile lisatavad fotod ning need kalendripõhjadele asetada. Kui tellimus kinnitatud ning selle eest internetipangas tasutud, on kalendrid juba viie tööpäeva pärast valmis.

Niiviisi enese poolt kujundatud fotokalendril on hoopis suurem tähendus kui poest ostetud kalendritel, kus figureerivad võõrad kassid, inimesed ja kauged värvilised paradiisirannad. Eks need ole ka omamoodi ilusad. Hallsinine taevas või nurgas seisev pisike jonnipundar on aga nendest visuaalsetest peibutistest määratult ilusamad. Seesuguse omase ainesega kalendrid on tähendusrikkad ka aastate pärast, mil tavaline kalender ammu tehases uueks ümber töödeldud on.

Uuri niisama või tee endale kohe kalender või kaart Photopointi fotomeenete veebilehel.

Point TV - 3. Kenko telekonverterid
autor: ardo

Point TV kolmas osa on telekonverterite päralt. Need pakuvad head ja soodsat võimalust objektiivi fookuskauguse pikendamiseks, samas on neil aga ka omad miinused.
Ardo vaatlebki telekonverterite häid ja halbu omadusi, näitab, kuidas konverterit kaamera ja objektiivi vahele kinnitada ning räägib konverteri kasutamisest erinevat tüüpi objektiividega. Kõike seda Kenko telekonverterite näitel.
Head vaatamist.

[See post to watch Flash video]

Kenko telekonverterid Photopointi veebilehel

Pentaxi tarkvarauuendus K-x digipeeglile
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax teatab, et on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma uusimale digitaalsele peegelkaamerale K-x.

Versioon 1.01 lisab aparaati uue efekti “Cross Processing” (Risttöötlus). Seda on soovi korral võimalik aktiveerida ka rohelise nupu abil. Tarkvarauuendus lubab täpsemaks muuta aku laetuse taset kuvava indikaatori poolt edastava info. Samuti parandab see ka kaamera üldist talitlust.

Lisainfo ja Pentax K-x tarkvarauuendus v1.01 Pentaxi veebilehel

Photopoint ja Canon jagavad 500-krooniseid kinkekaarte
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kui jõulukuul pisema digikaamera ostmiseks läheb, tasub vaadata Canoni aparaatide poole. Lisaks sellele, et need hästi pildistavad, kingib Photopoint Canoni digikompakti ostnutele 500-krooniseid kinkekaarte.

500-kroonise Photopointi kinkekaardi saavad kõik, kes ostavad detsembrikuu jooksul Canoni IXUS või PowerShot digitaalse kompaktkaamera väärtusega vähemalt 2990.-. Kaamera võib osta nii ühest Photopointi kaheksast kauplusest kui ka veebipoest - kinkekaardi saab nii siit kui ka sealt.

Point TV - 2. Pentaxi akutallad
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Digitaalsete peegelkaamerate üheks kasulikumaks lisatarvikuks on kahtlemata aku- ehk patareitallad. Need muudavad kaamera käes hoidmise mugavamaks, nende lisanupud muudavad digipeegli käsitsemise lihtsamaks ning nende sees olevad vooluallikad pikendavad pildistamisaega vähemalt poole võrra.

Kuna erinevatele kaameratele on disainitud ka erinevad akutallad, mis tihtipeale kasutavad lisaks muule ka veel erinevaid vooluallikaid, siis võib taldade funktsioonide osas üpris segadusse sattuda. Point TV teises osas selgitab Anton, miks akutallad vajalikud on ning näitab täpselt ära Pentaxi erinevate akutaldade nupud ning neile sobivad vooluallikad. Head vaatamist.