Point TV - 5. Milliste mõõtmetega paberile digipildid trükkida?
autor: Lauri

Digitaalsete fotokaamerate buum on endaga kaasa toonud senisest enam segadust erinevate fotopaberite mõõtude osas. Traditsioonilise 10×15 cm, fotopaberi kõrvale on nüüd ilmunud veel ka 10×13 cm suurune fotopaber.

See ruudukujulisem formaat vastab väikeste digifotokate tehtud piltide külgede suhtele. Kuna sellise, ruudukujulisema formaadi jaoks ei ole aga pildiraame ega albumeid, siis võib tekkida soov 10×13 cm paberile passivat fotot hoopis 10×15 cm paberile panna.

Siin tuleb aga arvestada mõningate kitsensustega. Nendest Anton Point TV viiendas osas lahti räägib ja näitabki. Lisaks tutvustab ta veel teisi Photopointi laborites tehtavaid paberfotode mõõtmeid. Head vaatamist.

Vaata kõiki seni ilmunud Point TV osi

Objektiivi- ja statiivikatted poole odavamalt
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Mingit nippi siin ei olegi. Mitte midagi selleks ostma ei pea, maha müüma ka mitte. Lenscoati objektiivide jaoks ja Legcoati statiivide jaoks valmistatud kaitse- ja maskeerimiskatted on Photopointis lihtsalt -50 % odavamad. Kõigile.

Pikk musta värvi objektiiv äsja maha sadanud säravvalgel lumel ei ole metsloomade pildistamise juures just kõige parem kaaslane. Canoni valged teleobjektiivide kered on siin muidugi eelisseisus. Abinõu on olemas aga ka musta värvi objektiividega looduspiltnikele.

LensCoat objektiivikatted on valmistatud neopreenmaterjalist ning neile on kantud maskeeriv muster. Talve jaoks talvine, teiste aastaaegade jaoks - mil Canon oma eelisseisundi kaotab - tumedamat sorti. Lisaks maskeerimisele kaitseb neopreen külma eest nii objektiivi kui ka fotograafi sõrmi. Kuna tegemist on poolpehme materjaliga, aitab see objektiivi kaitsta ka löökide ja kriimustuste eest.

Iga objektiivi jaoks on valmistatud spetsiaalsete mõõtmetega kattekomplekt, kus sees on konkreetsele kerele vajalikud avaused sellel olevate nuppude ja skaalade jaoks. Photopointi valikus on Canoni, Nikoni ja Sigma objektiivide maskeerimiskatted.

Poole odavamad on ka statiivide maskeerimiseks mõeldud katted. Ka need on valmistatud neopreenist, kaitsevad külmal talvepäeval fotograafi käsi külma statiivi eest ning statiivi jalgu kriimustuste eest. Statiivikatteid on tänu Velcro kinnitustele lihtne paigaldada ja eemaldada. Poole odavamaid statiivikatteid on Photopointis alles vaid neli - kõik Gitzo statiividele.

Lenscoat objektiivikatted Photopointis
Legcoat statiivikatted Photopointis

Postitusse lisatud videot saad vaadata Photopointi Ajaveebis

Suur fotoseljakottide võrdlustest Digitesti veebilehel
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kui sul peegelkaamera on, aga korralikku fotokotti pole, siis peaksid kiikama Digitesti veebilehele. Seal nädalavahetusel ilmunud ülevaates võtavad teineteiselt mõõtu koguni seitse fotoseljakotti.

Suurepärase fotomaterjaliga ja 3D vaadetega palistatud testis osalevad Crumpleri, Kata, Lowepro, Natonal Geographic`u ja Tamraci fotokotid. Testi autoriks on ennegi suurepäraste ülevaadetega silma paistnud mr Digistoop, kelle valvsa fotosilma all eraldatakse terad sõkaldest.

Loe suurt fotoseljakottide koondtesti Digitesti veebilehel.

Pentaxi digikaamera landi asemel - kaladele meeldib
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Venelased on kõvad kalamehed - ja mitte ainult need, kes Peipsi läänekaldal elavad. Emakesel Venemaal on kalapüük juba digitaliseeritud. Selleks kasutatakse digitaalseid kompaktkaameraid.

Idee poolest ei pea selline digilant üldse mitte veekindel olema - peaasi et kuldselt sillerdav. Sellegipoolest oleks ju tore, kui saaks sellesama landiga ka kinnipüütud kalast ühe kena foto klõpsata. Pentax Optio WS80 digikompaktil on need mõlemad omadused - kuldsus ja veekindlus. Seetõttu see digikalapüügi juures asendamatuks abivahendiks ongi.

Pentax K-x omadusi tutvustav video
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax`i uusim kaamera K-x on komeedina taevasse tõusnud. Jaapanis tõusis K-x novembris neljandaks enammüüdud digipeegliks, mida edestasid vaid Canon EOS 500D ning Nikoni D5000 ja D90. See on ülimalt tähelepanuväärne saavutus.

Amazon.com veebipoes on Pentax K-x küll alles 24 kohal, kuid tasub tähele panna, et tegemist on kõige esimese digipeegliga, mis ei kanna Canoni või Nikoni firmamärki.

Photopointi poodides on K-x  nõudlus olnud sedavõrd suur, et nii mõnigi kord on tekkinud raskused selle rahuldamisega.  Just täna jõudsid meie poodidesse K-x komplektid, mille koosseisus nii 18-55 mm kui ka 55-300 mm objektiivid. Kuna nende vastu on juba kaua aega elavat huvi üles näidatud, tasub sellise komplekti ihalejail tegutseda kibekiirelt.

Pentax teab, et K-x on hea. Et see teadmine veel rohkemate inimesteni jõuaks, otsustati vändata K-x omadusi tutvustav videoklipp. Selllse au osaliseks ei saa Pentax`i kaamerad just väga tihti.
Pentax K-x kere must
Pentax K-x + 18-55 mm must
Pentax K-x + 18-55 + 50-200mm must
Pentax K-x + 18-55 + 55-300mm must
Pentax K-x + 18-55mm punane
Pentax K-x + 18-55mm sinine
Pentax K-x + 18-55mm valge