Olympuse hübriidkaamera E-P1 tarkvarauuendus
autor: Lauri Veerde

Olympus on oma veebilehele allalaadimiseks seadnud tarkvarauuenduse oma kompaktsele hübriidkaamerale E-P1. Versioon 1.2 vähendab “MF Assist” vaate kestust käsitsi teravustamise režiimis ning võimaldab “REC View” kasutamise juhul, kui ekraani taustvalgustus välja lülitatud on.

Tarkvarauuenduse saab alla laadida Olympuse Master/Studio tarkvara abil. Lisainfo Olympuse veebilehel.

Fotokonkursi “Ilus Isamaa” parimad tööd on selgunud
autor: Kettrud Pai

Photopoint ja Microsoft Eesti kuulutasid 13. novembril Fotofoorumis välja fotokonkursi “Ilus Isamaa”. Osalema oodati fotodega, mis on seotud Eestimaaga: vaatamisväärsused, arhitektuur, loomad, inimesed jm.

Tavapärase 1 pildi asemel tuli esitada 6 pildist koosnev fotoalbum. Konkursil osales 71 inimest,  paljud neist võtsid osa rohkem kui ühe albumiga.

Fotokonkursi võitnud fotoseeriat kasutab Microsoft Eesti Windows7 teemana. Windows7 teema tähendab taustapildil vahelduvaid fotosid, mille abil saab kasutaja oma arvuti veelgi personaalsemaks ja isikupärasemaks muuta. Konkursile esitatud tööde hulgast valis kolma parimat välja žürii.

Võitjaks on kasutaja Ren12, kelle albumit saab näha siin

Lisaks kuulub võitja auhinnafondi:
Peegelkaamera Pentax K-x + 18-55 + 50-200mm must
Kata kaamerakott
Silicon Power mälukaart
Panasonic akude ja laadija komplekt
Kupong, mille eest saab Photopointist 50 digipilti tasuta ilmutada.

2. koht kuulub kasutajale peloor, vaata tema albumit siit

Auhinnaks on:
Pentax kompaktkaamera Optio W80
Crumpleri fotokott Pretty Bella
Lisaks kupong, mille eest saab Photopointist 50 digipilti tasuta ilmutada.

3. koht kasutaja Becker, vaata Beckeri pilte siit

Auhinnaks on:
Kompaktkaamera Pentax Optio P80
Crumpleri fotokott Pretty Bella
Lisaks kupong, mille eest saab Photopointist 50 digipilti tasuta ilmutada.

Tänusõnad kõikidele osalejatele!

Photopointist ostetud kaamera lisab Snäpi pildipangas gigabaite juurde
autor: Lauri Veerde

Juba aegade algusest on olnud nii, et Photopointist ostetud fotokaameraga kingitakse sulle kaasa igasuguseid asju. Kompaktkaameratega saad näiteks kaasa Velboni ministatiivi, kupongi 40 tasuta digipildi tellimiseks ja Photopointi kliendikaardi. Peegelkaamerat ostes on kingituste nimekiri veelgi pikem: iga digipeegliga saad kingituseks lisaks kupongile 50 pildi tellimiseks ka Photopointi veebipõhise fotokursuse esimese osa (999.-).

Alates tänasest on Photopointist fotokaamera ostnute kingikott veelgi mahukam. Nimelt saavad kõik, kes ostavad meilt digitaalse kompaktkaamera, tasuta 1 GB lisaruumi oma fotode hoiustamiseks Snap.ee veebilehel (kogumaht 3 GB). Need aga, kes hangivad enesele Photopointist peegelkaamera, saavad lisaruumi koguni 2 GB võrra (kogumaht 4 GB).

Snäp.ee

Snäp on uus ja uudne pildipank, võimas digifotode tellimise rakendus ja lõbus suhtluskeskkond. Snäp asub veebis, aadressil snap.ee. Sarnaselt oma väljamaa nimekaimule on ka Snäp kiire ja lihtne. Erinevalt oma Maarjamaa sugulastest on Snäp… täiesti teistsugune. Uustulnuk erineb neist eelkõige oma värske disaini ning funktsioonide originaalsete toimimislahenduste poolest.

Iga Snäpi veebilehele registreeruja saab kohe tasuta 2 GB kettaruumi oma piltide hoiustamiseks. Kettaruumi saab tõsta Photopointist fotokaamerat ostes. Kompaktkaamera ostu puhul lisatakse juurde 1 GB ja peegelkaamera ostu puhul 2 GB.

Fotokonkursi “Eesti Loodusmaastik” parimad on selgunud.
autor: Kettrud Pai

Snäpis toimunud fotokonkursile  “Eesti Loodusmaastik“ oodati osalema kõik fotohuvilisi, nii harrastajaid kui professionaale, kes on innustunud Eestimaa loodusest. Konkurss kuulutati välja 12. novembril, töid sai esitada kuni 31.detsember 2009, selle kestel laeti üles 602 fotot.

Võistluse eesmärgiks oli tõsta esile head maastikufotot ja propageerida seda kui zhanrit Eesti fotograafias.

Kolm esimest kohta selgitas välja žürii. Publiku lemmiku  hääletus kestab kuni jaanuari lõpuni.

Siin on žürii poolt  tunnustatud tööd. Žüriisse kuulusid Arne Kiin, Aivar Pihelgas, Kaupo Kikkas, Romet Roosalu ja Sven Zacek.

1. koht: Toidu toit – Ants Tammik

2. koht: Kibuvitsatuul – Vivian Ainsalu


3. koht: Talvemaastik  – Romeo Koitmäe


Lisaks pälvis žürii poolt ära märkimist Tõnis Tuuga foto Sünge


Auhinnafond jaguneb järgmiselt:

I koht: Loodusretk Lapimaale jaanuari lõpus 2010 ja Olympuse vahetatavate objektiividega kaamera PEN EP-1 (koos zoomobjektiiviga 14-42mm)
II koht: Professionaalne National Geographicu fotokott, võitja saab valida, kas soovib seljakotti või õlakotti.
III koht: Kvaliteetne Velbon Sherpa statiiv.
Publiku lemmikule – eriauhind.

Vaata kõiki osalenud töid siit ja aita välja valida publiku lemmik.

Nikon D3x, D3, D700 ja D300S tarkvarauuendused
autor: Lauri Veerde

Nikon on oma veebilehele üles seadnud tarkvarauuenduse oma CompactFlash mälukaarte kasutavatele digipeeglitele D3x, D3, D700 ja D300s. Uuendus teeb võimalikuks 64GB CF mälukaardi kasutamise ülal loetletud kaamerates. Lisaks sellele viib uuendus läbi hulgaliselt pisemaid täiustusi ja parandusi.