Pentaxi tarkvarauuendus K-x digipeeglile
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax teatab, et on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma uusimale digitaalsele peegelkaamerale K-x.

Versioon 1.01 lisab aparaati uue efekti “Cross Processing” (Risttöötlus). Seda on soovi korral võimalik aktiveerida ka rohelise nupu abil. Tarkvarauuendus lubab täpsemaks muuta aku laetuse taset kuvava indikaatori poolt edastava info. Samuti parandab see ka kaamera üldist talitlust.

Lisainfo ja Pentax K-x tarkvarauuendus v1.01 Pentaxi veebilehel

Photopoint ja Canon jagavad 500-krooniseid kinkekaarte
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Kui jõulukuul pisema digikaamera ostmiseks läheb, tasub vaadata Canoni aparaatide poole. Lisaks sellele, et need hästi pildistavad, kingib Photopoint Canoni digikompakti ostnutele 500-krooniseid kinkekaarte.

500-kroonise Photopointi kinkekaardi saavad kõik, kes ostavad detsembrikuu jooksul Canoni IXUS või PowerShot digitaalse kompaktkaamera väärtusega vähemalt 2990.-. Kaamera võib osta nii ühest Photopointi kaheksast kauplusest kui ka veebipoest - kinkekaardi saab nii siit kui ka sealt.

Point TV - 2. Pentaxi akutallad
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Digitaalsete peegelkaamerate üheks kasulikumaks lisatarvikuks on kahtlemata aku- ehk patareitallad. Need muudavad kaamera käes hoidmise mugavamaks, nende lisanupud muudavad digipeegli käsitsemise lihtsamaks ning nende sees olevad vooluallikad pikendavad pildistamisaega vähemalt poole võrra.

Kuna erinevatele kaameratele on disainitud ka erinevad akutallad, mis tihtipeale kasutavad lisaks muule ka veel erinevaid vooluallikaid, siis võib taldade funktsioonide osas üpris segadusse sattuda. Point TV teises osas selgitab Anton, miks akutallad vajalikud on ning näitab täpselt ära Pentaxi erinevate akutaldade nupud ning neile sobivad vooluallikad. Head vaatamist.

Photopointi fotokursuse uus osa - kõik RAW failidest ja nende töötlemisest
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Photopointi fotokursus täienes täna väga kaaluka ja huvitava teemaga. Äsja lansseeritud viies osa kannab pealkirja: “RAW failid ja nende töötlus Adobe Photoshop CS4 abil”. Viies osa koosneb ühest teoreetilist laadi peatükist ning 17nest õppevideost.

Teoreetilises pooles käsitleb Urmas Ääro RAW failide olemust, vajalikkust ning töötlusvõimalusi. Praktilisemas pooles näitab Urmas videote abil ära kõik RAW faili töötlemiseks vajalikud juhthoovad ja töövõtted. Videoklippide kogukestuseks on 1 tund ja 32 minutit ning nendes leiavad põhjalikult käsitlemist järgmised teemad:

 • Adobe Bridge abil RAW failide kaamerast arvutisse importimine
 • RAW failide haldamine ja sildistamine
 • Adobe Camera Raw programmi käivitamine ja selles navigeerimine
 • RAW faili üldise tonaalsuse ja säri korrigeerimine
 • RAW faili kontrastsuse, heleduse ja muu korrigeerimine
 • Adobe Camera Raw Curves-paleti kasutamine
 • erinevate värvitoonide küllasuse muutmine
 • objektiivide poolt põhjustatud moonutuste korrigeerimine
 • mitme pildi korraga töötlemine
 • RAW faili kadreerimine ja sellelt tolmutäppide eemaldamine
 • punaste silmade tumendamine ja lokaalsete säriparanduste tegemine
 • kiilfiltrite lisamine
 • RAW failide salvestamine ja konvertimine

Videoõpetustes kasutab Urmas Ääro RAW-failide töötlemiseks Adobe pilditöötlusprogrammi Photoshop CS4 koosseisus olevat Adobe Camera Raw rakendust. Sesama rakendus on kasutusel ka Adobe Lightroom programmis ning nuditud kujul ka Adobe Photoshop Elements programmis.

Niisiis saavad ka kahe viimase pilditöötlustarkvara omanikud videoõpetustest kasu lõigata. Ülevaatlik käsitlus Photoshop Elements koosseisus oleva Adobe Camera Raw`ga töötamisest on ära toodud ka Photoshopi fotokursuse neljanda osa (17 peatüki) õppevideos nr 33.

Kui Sulle on oluline, et sinu peegel- või kompaktkaameraga pildistatud fotod oleksid parima võimaliku kvaliteediga, siis peaksid pildistama RAW faile. Need ei ole aga valmis digifotod - et nendest foto saaks, tuleb neid töödelda.

Paljud teavad, et töötlemisel tuleks seada paika värvid ja foto heledus ja mõned muud asjad. Aga kuidas seda täpselt tegema peaks? Ja kuidas seda kõige efektiivsemal moel teha? Seda Urmas Photopointi fotokursuse uhiuues - viiendas osas näitabki.

Vataa lähemalt Photopointi fotokursuse veebilehelt

Cheese nr 35 on kohal
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Täna jõudsid Photopointi poodide lettidele fotoajakirja Cheese uued eksemplarid.

Cheese nr 35 avanguks on Tiina Väljaste intervjuu moe-, reklaami- ja kunstifotograafi Heikki Erich Merila fotodega ja ka Heikki endaga.

Ajakirja keskpaigast leiab veel teisegi portreteeritava - Tallinnas resideeruva reklaamifotograafi ja digikunstniku Graham Mitchell`i.

Need, keda paelub meri ning sellega seotud unistused, leiavad enesele südamelähedast lugemist ja vaatamist Märten Krossi kirjutatud ja pildistatud fotoloost “Ujuvad unelmad”. Kolm fotoprojekti on peale selle mereteemalise uues ajakirjas veel: Indrek Arula ebamaiselt ikooniline fotoseeria paljast inimkehast hüljatuses, Anna Hintsi “pesuehtne pornoplagu” Tartu vana sünnitusmaja fassaadil ning Nele Tammelaidi fotod metsast -  urbaniseerunud inimese pelgliku pilgu läbi.

Uues Cheesis saab vaadata tõelikke kaemusfotosid Raivo Irdi näituselt “Tegelikkus e art e FAKtid”. Ja lugeda tõelikke kaemuskatkeid nendes fotosed kujutatu kohta.

Eesti foto ajalugu tutvustavad kaks ajaloohõnguliste fotodega palistatud artiklit. Esimeses neist tutvustab Peeter Linnap Eric Soovere fotosid Eestist enne Teist maailmasõda, põgenemisest Ühendriikidesse sõja ajal ning elust kaugel Ameerikamaal. Teises keeratakse fookusesse fotoreporter Viktor Salmre pärand.

35 Cheese`i numbri lõpetavad Ain Raali fotodefinitsioon sõnale “Hiis” ning Siim Vahuri lugu sellest, kuidas ta endale ise pinhole-tüüpi fotokaamera meisterdas.

Lisaks Cheese`i 35ndale numbrile, varasematele eksemplaridele ja teistele fotoajakirjadele on Photopointi valikus ka päris lai valik eestikeelseid fotograafiateemalisi raamatuid. Nii selliseid, kust pildistama õppida saab kui ka selliseid kus sees lihtsalt nauditavad fotod. Vaata neid raamatuid lähemalt Photopointi veebipoest.

Cheese nr 35 Photopointis

Graham Michell`i foto “Final Surgery”.
Opereeritava või opereerijate jaoks?

Fragment Indrek Arula külmast, kiretust ja üliesteetilisest fotoseeriast “A Natural Combination”