Karbist välja: Tamron 28-300mm f/4-7.1 Di III VC VXD kõik-ühes suumobjektiiv
autor: Stephan Redko

Olgu Sa minemas reisile või jäädvustamas kehvemates ilmaoludes, siis ideaalis oleks sellisel juhul kasuks ainult üks suumobjektiiv, mis teeks kõik vajaliku ära.

Kui oled otsimas/kaalumas just sellist lahendust, siis Photopointis on nüüd müügil Tamron 28-300mm f/4-7.1 Di III VC VXD, mille eesmärk on pakkuda just täpselt “kõik-ühes” lahendust, et saaksid foto- ja/videod tehtud ühe objektiiviga.

Selles artiklis jagan Sinuga antud Tamron objektiivi põhilisi omadusi ja funktsioone ning kuna ma sain selle karbist välja võtta ning sellega hetkeks mängida ka, siis avaldan lisaks oma esmamuljeid. 

Muide, mul õnnestus see objektiiv Photopointi rendi abil enda kätte ka pikemaks ajaks saada ning sellest sündis põhjalikum ülevaade Digitest.ee veebiportaali – mine tutvuma »

Mida kujutab endast Tamron 28-300mm f/4-7.1 Di III VC VXD?

Tamron 28-300mm f/4-7.1 VC VXD on 10,7-kordse optilise suumiga objektiiv, mis on väärikas järglane 2020. aastal välja tulnud Tamron 28-200mm mudelile. Nende kahe suurimaks erinevuseks on eelkõige suumivahemik, kuid ka disainikeel ning teravustamismootorid.

Loomulikult pole Tamron ainus, kes sellist tüüpi objektiive toodab ning just hiljaaegu oleme näinud supersuum-objektiive müügile jõudmas ka Nikonilt ja Panasonicult. Nende kõigi vahel olen ma siiski arvamusel, et Tamron on teinud parima töö super-suumobjektiivi loomisel.

Võrdluseks, Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR pakub küll suuremat suumivahemikku, kuid kasutab selle võrra veelgi väiksemat ava. Samuti võib paljude jaoks otsustav tegur olla hind — Nikoni objektiiv maksab Tamronist 50% rohkem.

Teisel küljel, Panasonic Lumix S 28-200mm f/4-7.1 O.I.S. kasutab täpselt sama ava mis Tamron, kuid selle miinuseks on väiksem suumivahemik. Hinna poolest küsib Panasonic sama palju kui Tamron.

Disaini poolest on Tamron 28-300mm f/4-7.1 VC VXD täpselt samasugune nagu teised uued Tamroni objektiivid ning nende vahel oleks raske vahet teha, kui esiküljel mudeli nime kirjas ei oleks. Tamroni uus disainikeel on küllaltki palju kiitust saanud (k.a. minult) ning põhjuseid selleks on palju.

Objektiivi külje pealt leiad standardse USB-C pesa, mis on põhimõtteliselt keskmine sõrm teistele objektiivitootjatele, kes kasutavad veel eraldi müüdavaid lens dock’e (mis maksavad umbes 50€), et oma objektiive nutiseadmega ühendada.

Tamroni puhul tuleb vaid üks kaabli pool ühendada objektiivi ning teine pool nutiseadmesse. Sel järel tuleb oma seadmesse alla laadida “TAMRON Lens Utility” tarkvara… ja ongi kogu moos. Enamustel vedeleb tänapäeval ilmselt juba üks USB-C kaabel kodus niisama ka ehk objektiivi seadete muutmiseks ei ole tarvis midagi enamat osta.

Muu hulgas on Tamroni objektiivide eeliseks ka filtrikeermed — nad on kavalalt läbi mõelnud oma objektiivide disainid ning peaaegu kõik uued Tamroni objektiivid kasutavad laialt levinud 67mm filtrikeeret, et saaksid kasutada oma olemas olevaid filtreid ka teiste objektiivide küljes.

Objektiiv, mis hakkab kasutust leidma peamiselt reisivaldkonnas, võiks loomulikult olla ka kompaktne ning kergekaaluline. Selle koha pealt paistab, et Tamron on kõvasti vaeva näinud, sest esimest korda seda päris elus nähes olin ma hämmingus, kui pisikeseks on selline supersuum suudetud teha.

Tamron 28-300mm f/4-7.1 on pikkuselt kõigest 12,6 cm — see on umbes sama pikk kui Tamroni populaarseim objektiiv ehk 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2, olgugi, et üks neist pakub 10-kordset suumivahemikku ning teine neist vähem kui 3-kordset. Välja suumides jääb objektiivi pikkuseks umbes sama palju kui nt. Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2.

Raskuse või siis pigem kerguse poolest on 28-300mm f/4-7.1 supersuum kõigest 610 grammi. Jällegi, toon võrdluseks siia 28-75mm f/2.8, mis jääb enamvähem samasse kaaluklassi (540 g).

Kui mõelda, mida see objektiiv on suuteline pakkuma, siis see kaal on ikka väga olematu. Sellise suumivahemiku katmiseks valgusjõulisemate objektiividega tuleks Sul soetada nii 28-75mm f/2.8 kui ka 70-180mm f/2.8, millest jääks isegi siis veel väheks telefoto poole pealt. Sellise komplekti kaal oleks ka kahekordne ehk kokku 1395 grammi.

Lisaks kõigele muule on antud Tamroni objektiiv varustatud ka VC ehk “Vibration Reduction” optilise pildistabilisaatoriga. See tuleb peamiselt kasuks videograafidele, kuid kindlasti ka fotograafidele, kes hakkavad pildistama just telefoto poole pealt.

Esmamuljena jättis Tamron 28-300mm f/4-7.1 Di VC VXD supersuum mulle igati hea mulje ning ma kahtlustan, et see võib jõuda isegi TOP 5 enim ostetud Tamroni objektiivide hulka.

Lõpetuseks

Sony täiskaader hübriidkaamera kasutajad on seda küsinud ning Tamron on selle kohale toonud — super-suumobjektiiv, mis võib asendada peaaegu kõik Sinu fotokotis olevad objektiivid.

Isegi kui kipud eelistama valgusjõulisemaid objektiive, siis päevasel ajal on tegelikult väga kerge toime tulla ka f/4-7.1 avaga ning uduse tausta armastajad saavad siiski selle saavutada naturaalse compression tõttu, mis esineb telefoto fookuskaugustel.

Oled varsti reisile minemas või lihtsalt ei viitsi enam objektiive vahetada koguaeg? Suundu Photopointi veebikaubamajja või sea sammud lähimasse Photopointi esinduskauplusesse ning soeta uus Tamroni objektiiv.

 

Telli Tamron 28-300mm f/4-7.1 Di III VC VXD supersuum ja sa ei kahetse »

 

Soovid Tamron 28-300mm f/4-7.1 Di III VC VXD enne ostmist oma Sony hübriidkaamera ees järele proovida? Pole probleem, sest antud objektiiv on laenutamiseks saadaval Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi foto- ja videotehnika rendis.


Kas teadsid, et iga Tamroni objektiivi ostul saad sellele taotleda 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna “Tamron Warranty” lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.

Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(9)

The post Karbist välja: Tamron 28-300mm f/4-7.1 Di III VC VXD kõik-ühes suumobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tippklassi Sony FE 85mm f/1.4 GM II on täiuslik portree-fiksobjektiiv
autor: Stephan Redko

Sony esimese põlvkonna G Master seeria eluiga on jõudmas lõpule, sest nüüd on nad välja vahetamas ka selle pere viimase objektiivi ning müügile tuuakse järgmise generatsiooni Sony FE 85mm f/1.4 GM II.

Uue põlvkonna tippklassi portree-fiksobjektiivilt lubab Sony umbes 20% kergemat kaalu ning 13% väiksemat suurust, mille saavutamiseks on selle konstruktsioonis kasutatud nii metalli kui ka “insenerplasti” — just see tagab kõrge vastupidavuse ja kergekaalulisuse.

Kahtlemata üks tähtsamaid uuendusi FE 85mm f/1.4 GM II juures on selle üleminek XD lineaarsele mootorile, mille puhul lubab Sony lausa 3 korda kiiremat autofookuse jõudlust ning 7 korda kiiremat subjektijälgimist.

Selle üle peaksid kindlasti õnnelikud olema portreefotograafid, kelle jaoks on terava pildi saavutamine ülimalt oluline. Sony sõnul suudab see objektiiv sammu pidada ka uuendusliku a9 III hübriidkaameraga, mis pildistab kuni 120 kaadrit/sek.

Videograafidel on samuti põhjust rõõmustamiseks, sest FE 85mm f/1.4 fiksobjektiivi üks suurimaid miinuseid on uue põlvkonna mudelis märkimisväärselt parandatud.

Sony lubab FE 85mm f/1.4 GM II objektiivilt minimaalset fookushingamist ning see on loomulikult ühilduv “focus breathing compensation” funktsiooniga teatud Sony hübriidkaamerates.

Käepärast võib olla ka objektiivi pealt leiduv avarõngas, millel on olemas “de-click” kui ka “lock” lülitid, et saaksid kohandada seda enda maitse kohaselt. Lisaks leiame objektiivi pealt veel AF/MF lüliti ning 2 funktsioonnuppu.

Muude omaduste hulgas on Sony 85mm f/1.4 GM II tolmu- ja niiskuskindel ning kasutab 77mm filtrikeeret.

Sony FE 85mm f/1.4 GM II

Kaua oodatud Sony FE 85mm f/1.4 GM II jõuab Photopointi müügilettideni eeldatavalt septembrikuu jooksul hinnaga 2159€. Senikaua on kindlatel huvilistel võimalik vormistada eeltellimus läbi meie veebikaubamaja, et olla eelisjärjekorras kui esimesed lattu jõuavad.

 

Eeltelli Sony FE 85mm f/1.4 GM II ja naudi tõelise optikapärli võimekust »

 


PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(37)

The post Tippklassi Sony FE 85mm f/1.4 GM II on täiuslik portree-fiksobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD saabub peagi ka Z-bajonetile
autor: Jürgen Veerme

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Kui Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajad on juba kaks aastat saanud nautida mitmete auhindadega pärjatud Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD rõõme, siis õige pea saavad selle endale tellida ka Nikoni Z-kinnitusega hübriidkaamerate omanikud.

Sellel telsuum-objektiivil on 8x suum, mis algab juba 50mm juurest ja lõppeb 400mm juures ning pakub kasutajale seetõttu tunduvalt rohkem mitmekülgusust.

Objektiiv ise on see eest märkimisväärselt kompaktne – selle pikkus on vaid 183,4mm ja kaal 1180g. Vaatamata suurele suumile tagatakse kõrge pildikvaliteet kogu 50–400mm vahemikus tänu objektiivi sees olevate klaaselementide tõhusale paigutusele.

Antud telesuum on varustatud ka Tamroni VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) lineaarse teravustamismootoriga, mis pakub suurepärast vaikset ja kiiret reageerimisvõimet.

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

TAMRON Lens Utility

Nii Sony kui Nikon hübriikaamerate ette loodud 50–400 mm f/4.5–6.3 kasutab  “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-C kaabli (ei kuulu komplekti) abil arvutiga. 

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Nii nagu Sony kasutajate poolt on kuulda olnud, siis Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD on mugavalt kaasaskantav ja väga mitmekülgne telesuum-objektiiv, mis tagab, et Sul ei jääks kunagi ükski pildistamisvõimalus kasutamata.

Ära unusta taotleda lisagarantiid!

Tamroni objektiivid on alati olnud tuntud oma suurepärase kvaliteedi poolest ja seetõttu võid mistahes Tamron objektiivi ostul nende käest taotleda juurde tasuta 5-aastast pikendatud tootjagarantiid.

Selleks tuleb Sul minna “Tamron Warranty” lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.

 

Naudi telesuumi võimekust ja eeltelli Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD ››

 


Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(16)

The post Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD saabub peagi ka Z-bajonetile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony domineeris EISA auhindade jagamisel fototehnika kategoorias
autor: Jürgen Veerme

Sony eisa auhinnad

Foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (Expert Imaging and Sound Association) kuulutas välja 2024-2025 aasta parimad tooted muuhulgas ka fototehnika vallas.

Auhindu jagus kõikidele suurematele tootjatele, aga kõige edukam neist oli Sony, kes noppis fotovaldkonnas lausa viie kategooria preemiad.


Parim APS-C ehk poolkaaderkaamera
Sony a6700

Sony a6700

Sony a6700 hübriidkaameras on ühendatud täiskaader Alpha ja Cinema Line kaamerate tipptasemel foto- ja videojõudlus ning α6000-seeria kompaktne ning kerge disain.

a6700 võimaldab filmida 4K-videot kuni 120 kaadrit sekundis ning kuni 14-stopiline dünaamilise ulatus lubab videograafidel jäädvustada detaile ka kehvades valgustingimustes.

Lisaks on hübriidkaamera varustatud S-Cinetone™ pildiprofiiliga, mis on kasutusel Sony Cinema Line profikaamerates. See omakorda võimaldab filmida rafineeritud videot, mis ei vaja värvigradatsiooni.

 

Telli Sony a6700 ja koge uut kvaliteeti »


Aasta parim kaamera
Sony a9 III

Sony a9 III

Sony a9 III kõige muljetavaldavam uuendus on kindlasti “global shutter”, mis võimaldab jäädvustada kogu kaadri pildiandmed üheaegselt, erinevalt tavalisele mehaanilisele ja elektroonilisele katikule, mis lõpetab särituse progressiivselt.

a9 III suudab pildistada 120 RAW kaadrit ühes sekundis ning seda veel täieliku autofookusega. Samuti suudab see “eel-pildistada” ühe sekundi võrra fotosid, et ükski hetk ei jääks tabamata — omadus, mis on spordifotograafidele ülimalt oluline.

Muuhulgas kasutab Sony a9 III muljetavaldavat OLED pildiotsijat, millel on 9,44M punkti ja 0,9x suurendus. Täisresolutsioonis on pildiotsija kaadrisagedus 120 kaadrit/sek, kuid madalama resolutsiooniga saad aktiveerida ka 240 kaadrit/sek.

 

Sony a9 III pakub täiesti enneolematut kiirust ja kvaliteeti »


Parim lainurk-suumobjektiiv
Sony FE 16-25mm f/2.8 G

Sony FE 16-25mm f/2.8 G

Sony FE 16-25mm f/2.8 G objektiiv kaalub kõigest 409 grammi ning kasutab vägagi levinud 67mm filtrikeeret. Teravustamiseks kasutab see kahte Sony XD lineaarset mootorit, mis on ennast aegade jooksul juba tõestatud kui usaldusväärse ning välkkiire süsteemina.

Videograafidele on see objektiiv samuti igati sobilik, sest focus breathing efekti võid selles kohata üsna vähe ning praktiliselt nullilähedaselt, kui kasutad tänapäevastes Sony hübriidkaamerates olevat “focus breathing compensation” režiimi.

 

Telli Sony FE 16-25mm f/2.8 G, et nautida kvaliteeti olenemata asukohast »


Parim telesuumobjektiiv
Sony FE 70-200mm f/4 Macro G OSS

Sony FE 70-200mm f/4 Macro G OSS

Sony FE 70-200mm f/4.0 G OSS II Macro sees peitub 4 lineaarset XD mootorit ning lähim teravustamiskaugus on lausa 26 cm ehk see võimaldab Sul jäädvustada vapustavaid lähivõtteid hämmastava selgusega.

Kui lisad selle ette mõne Sony telekonverteri, siis tekib sul võimalus lisaks maksimaalse fookuskauguse suurendamisele pildistada elusuuruses 1:1 makrosid kõigil fookuskaugustel.

Objektiivi tolmu- ja niiskuskindel disain tagab töökindluse keerulistes tingimustes, samal ajal kui esielemendi fluorkate tõrjub vett, õli ja muid saasteaineid.

 

Telli auhinnatud Sony FE 70-200mm f/4.0 G OSS II Macro kohe ära »


Parim teleobjektiiv
Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS

Sony FE 300mm F2.8 GM OSS

Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS on kahtlusteta maailma üks kõige võimekama teleobjektiiv, millel on kiire ning täpne autofookus, mis on tagatud tänu kahele XD (eXtreme Dynamic) lineaarsele mootorile.

Sony 300mm f/2.8 GM on ehitatud magneesiumsulamist, mis pakub maksimaalset kaitset ja vastupidavust Sinu objektiivile, kuid minimaliseerib samal ajal objektiivi kaalu.

 

Telli Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS ja koge enneolematut kvaliteeti »


Uue fototehnika ostmine on arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Too enda vana töökorras kaamera või objektiiv meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt ››

 

Kogu valiku Sony fototehnikat leiad kiirelt – photopoint.ee ››

(26)

The post Sony domineeris EISA auhindade jagamisel fototehnika kategoorias appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kaks Sigma Art-seeria objektiivi pälvisid maineka EISA auhinna
autor: Jürgen Veerme

Sigma eisa 2024

Foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (Expert Imaging and Sound Association) nimetas 2024.-2025. aasta parimaks objektiiviks Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art ja Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art pälvis parima standard suumobjektiivi tiitli.


Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art

Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art objektiivis ei ole tehtud kompromisse ehituskvaliteedis, sest see on loodud kõrgkvaliteetsetest materjalidest, mis tagavad kindla käsitlemise ja vastupidavuse.

Nii nagu “Art” seeriale tavapärakseks on saanud, siis ka sellel objektiivil on olemas avarõngas ning sellele vastavad “CLICK: ON/OFF” ja “LOCK” lülitid.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Teravustamiseks peitub objektiivis kaks HLA ehk “High-response Linear Actuator” mootorit, mida oleme näinud viimase paari aasta jooksul aina rohkem uutes Sigma objektiivides.

Eesti ilmaoludes hädavajalik tolmu- ja pritsmekindlus on samuti üks omadustest Sigma 50mm f/1.2 puhul ning lisaks on selle esiläätsel vett ja õli hülgav kate, mille koostöös saad Sa jäädvustada muretult ka kehvemates ilmaoludes.

 

Osta auhinnatud Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art ja Sa ei kahetse seda »

 


Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art

Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art on esimene täiskaader hübriidkaameratele loodud läbiva f/1.8 avaga suumobjektiiv.

Tippklassi teravuse saavutamiseks on selles kasutatud 3 asfäärilist ja 5 SLD elementi, mis paiknevad 11-labalise ava ees. Samuti tuleb objektiiv hästi toime ka kromaatilise aberratsiooniga ning püsib teravana maksimaalse f/1.8 ava peal.

Karbist välja: Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art on ülivalgusjõuline suumobjektiiv »

Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art

Muuhulgas sobib see Sigma objektiiv ka videotegijatele, sest kasutusel on kõige uuem HLA (High-response Linear Actuator) mootor, mis on vanemast samm-mootor tehnoloogiast kiirem, täpsem ja vaiksem.

Mis veel eriti hea on see, et objektiivi suumimise käigus ei ulatu ükski element välja, mis teeb selle kasutamise gimbali peal kordades lihtsamaks, sest fookuskauguse vahetamisel ei pea Sa gimbalit uuesti ümber tasakaalustama.

 

Telli auhinnatud Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art Sony või Panasonic ette »

 


Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

 

Kogu Sigma objektiivide valik Photopointis ››

 

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast riigist. Juba 40+ aastat on EISA auhind üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(5)

The post Kaks Sigma Art-seeria objektiivi pälvisid maineka EISA auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.