Aprillikuus tuli välja uudis, et Canon ja Sigma sõlmisid litsentsilepingu, mis võimaldab Sigmal hakata ametlikult tootma teatud objektiive Canon RF-bajonetile, mida Canon pole eales varem oma EOS R hübriidkaameratele lasknud teha.
Esialgsest kuuest objektiivist, mida Canon lubab Sigmal RF-bajonetile tootma hakata, on juba juulikuus müügile oodata kõige esimest mudelit, milleks on Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Contemporary.
Tegu pole sugugi uue objektiiviga, sest antud mudelit on juba tükk aega saanud nautida Sony, Panasonic ja Fujifilm hübriidkaamerate kasutajad ning tagasiside on samuti olnud äärmiselt positiivne.
Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN on standard-suumobjektiiv, mis pakub Canon poolkaader hübriidkaamera ees 29-80mm ekvivalentset fookuskaugus vahemikku, kui võtta arvesse Canon’i 1,6-kordset lõikefaktorit.
Selline mitmekülgne suumivahemik katab ära enamus hädavajalikud fookuskaugused, mida ühel igapäevasel foto- või videograafil võiks vaja minna. Samuti ei jää Sa hätta ka hämarates valgustingimustes, sest objektiivil on valgusjõuline läbiv f/2.8 ava.
Vaatamata oma mitmekülgsusele ning valgusjõulisusele, on Sigma 18-50mm ülimalt kompaktne ja kerge. Objektiiv on 74mm pikk, kaalub 300 grammi ning kasutab 55mm filtrikeeret.
Teravustamiseks kasutab see samm-mootorit, mille puhul lubab Sigma kiiret ja täpset autofookust. Kõige muu hulgas võimaldab see objektiiv ka väga lähedale teravustada — lähim teravustamiskaugus on laiast otsast 12 cm ning tele otsast 30 cm.
Nii et kui vajad pisikest ent võimekat suumobjektiivi, mis ajaks asja ära enamus olukordades, siis Sigma 18-50mm on üks parimaid variante nende seast, eriti kui oled Canon EOS R hübriidkaamera kasutaja, kus Sinu valikud on eriti limiteeritud.
Antud objektiivi ametlik müük algab 11. juulist, kuid eeltellimuse saad vormistada juba täna, et olla eelisjärjekorras kui esimesed eksemplarid Photopointi lattu jõuavad.
Eeltelli Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN Canon RF-bajonetile »
Kas teadsid, et mistahes Sigma objektiivi ostul saad sellele taotleda 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna ″Sigma Imaging″ lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.
Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on Sigma fototehnika ametlik partner Eestis.
(18)
The post Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN tuleb lõpuks Canon RF-bajonetile appeared first on Photopointi ajaveeb.
Tamronil on kombeks aeg-ajalt toota objektiive, mis eristuvad täielikult saadaval olevatest mudelitest ning pakuvad suumivahemikku, mida me ei ole varem osanud soovida või isegi ette kujutada.
Sinna kategooriasse lisandus Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD, mis meenutab küll 70-300mm vahemikuga objektiivi, kuid samas pakub tunduvalt laiemat minimaalset fookuskaugust.
Esimesed eksemplarid on ka omadega jõudnud Photopointi pealattu, kus ma sain ühe nendest karbist välja võtta ja oma kätega katsuda ja proovida. Selles postituses räägin objektiivi omadustest, funktsioonidest ja vahel sekkun ka enda arvamustega. Hüppame otse asja juurde!
Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD — esmamuljed
Selle objektiivi nime lugedes olin valmis karbist leidma raskema võitu, umbes ühe kilolise “toru” — arvestades, et tegu on 6-kordse optilise suumiga telesuum-objektiiviga, mis on vähemalt hetkel disainitud Sony täiskaader hübriidkaameratele.
Minu üllatuseks ei vastanud mu ootused sugugi reaalsusele, sest Tamron 50-300mm VC VXD kaalub tegelikkuses ligi poole vähem ehk kõigest 665 grammi.
Kõige laiema fookuskauguse juures on objektiivi pikkus 15 cm, mis annab Sulle küllaltki palju ruumi, et seda oma vasaku käega toetada. Kuigi, tänu objektiivi kergekaalulisusele ei ole see liialt raske eespoolt niikuinii ehk koos kaameraga käsitledes on komplekt üpris tasakaalukas.
Tänu objektiivi erakordselt laiale fookuskaugusele tekib Sul märgatavalt rohkem võimalusi nii foto- kui videograafias, sest kui varasemalt said seda tüüpi objektiiviga alustada 70mm fookuskauguselt, siis selle Tamron objektiiviga on minimaalne vaateväli 40% laiem.
Rääkimata veel sellest, et 50mm on üks kõige populaarsem ja mitmekülgsem fookuskaugus, mis annab kaadrile naturaalse välimuse ning sobib ühel või teisel moel iga situatsiooni jaoks.
Kujutan ette, et sellest objektiivist võiks saada “go-to” valik näiteks autofotograafidele, kes tihti lainurgaga ei pildista ja suuri avasid ei kasuta. Kuigi f/4.5-6.3 laseb kordades vähem valgust sensorile, siis omakorda jätab see ka suurema osa kaadrist teravaks — täpselt seda, mida sõidukite pildistamisel vaja oleks.
Tamron Lens Utility tarkvara
Sarnaselt enamus teistele tänapäevastele Tamron objektiividele, siis on ka sellel telesuumil omajagu funktsioone, millest enamikule pääsed ligi tänu USB-C pesale, mis paikneb bajoneti lähedal.
Torka üks kaabli pool Tamroni objektiivi ja teine pool arvutisse või Android telefoni, lae sinna “Tamron Lens Utility” tarkvara ja oledki valmis konfigureerima oma objektiivi funktsioone ning seadeid.
Tamron Lens Utility tarkvara on ülilihtsa üles ehitusega ja funktsioonide seadistamiseks/muutmiseks pole ma kunagi eriti palju vaeva pidanud nägema. Kõige enam olen muutnud objektiivide fookusrõngast, et saaksin manuaalselt teravustades lineaarse fookuse.
Arvestades, et teiste tootjate objektiivide puhul oled Sa seadete muutmiseks piiratud kasutama, kas ainult kaamerasisest menüüd või USB-dokki, siis Tamronilt on väga värskendav näha sisse ehitatud USB-C pesa ja allalaetavat tarkvara, mis ei lähe Sulle sentigi maksma.
Olen seda ka varasemalt öelnud, kuid igaks juhuks kordan, et selle pesa olemasolul ei kao objektiivilt ära ilmastikukindlus. Kui peaksid kahtlema selles, siis mõtle nutitelefoni peale — ka sellel on täiesti “paljas” laadimispesa, kuid ometigi on telefonid tihtipeale veekindlad.
Ilmastikukindlus on just see teema, milles Tamron särab, sest peaaegu igasse kohta, kuhu on võimalik tihend panna, sinna on nad selle ka pannud. Seega niiskusel ja tolmul on väga keeruline objektiivi sisse pääseda.
Teravustamise poolest kasutab Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 kõige värskemat VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) lineaarset mootorit, mis käib käsikäes Sony autofookus funktsioonidega, s.h. Eye AF ehk silmtuvastus.
Kuigi telesuum-objektiivid ei ole reeglina eriti head lähivõtete jaoks, siis Tamron on maagilisel kombel suutnud 50-300mm f/4.5-6.3 objektiivi panna teravustama alates 22 cm laiast otsast ja 90 cm tele otsast.
Laiast otsast saavutad ka maksimaalse 0,5-kordse suurenduse (1:2) ehk tootefotograafia otstarbeks võiks jällegi antud Tamroni objektiiv ideaalselt sobida.
Tooteid pildistades, ma usun, et Sa ei tunneks samamoodi puudust valgusjõulisemast avast, sest seal tuleb kasutada enamus ajast niikuinii väiksemaid avasid — lähivõtetel on vaid väike osa kaadrist fookuses ehk kui kasutaksid f/2.8 või suuremat ava, oleks tulemusena Su kaadrist vaid väga kindel punkt fookuses ja ülejäänud osa udune.
Valgusvähestes olukordades tõttab veel appi VC ehk Vibration Reduction optiline pildistabilisaator, et kompenseerida aeglasemaid säriaegu.
Veel üks selle objektiivi tugevusi, mida tasuks mainida on selle 67mm filtrikeere, mis on üks enimlevinumaid suuruseid nii Tamroni kui ka teiste brändide objektiividel.
Kui kavatsed selle objektiivi osta, siis tõenäoliselt jagab see oma filtrikeeret ka mõne Sinu teise objektiiviga — seega säästad korraliku summa erisuuruste filtrite pealt kokku :)
Lõpetuseks
Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD paistab olevat suurepärane alternatiiv 70-200mm ja 70-300mm objektiividele. Paberil ei tundu küll 70mm ja 50mm vaheline erinevus eriti märkimisväärne, kuid reaalsuses tuleb see rohkem kasuks kui ilmselt arvatagi oskaks.
Olen peaaegu iga Tamroni objektiivi ülevaate lõpus öelnud, et artikli kirjutamise käigus tekkis ka endal isu see soetada. Sel korral pole midagi teistmoodi, sest autod ja tooted on hetkel peamised asjad, mida pildistan — ja see obje tuleks imehästi toime mõlemas žanris.
Kui see aeg jõuab kätte, kus ma hakkan endale telesuumi soetama, siis kavatsen tõsiselt kaaluda seda konkreetset mudelit. Kui aga Sinul on juba praegu seda tüüpi objektiivi vaja, siis ütlen nii palju, et Sind ootab ees üks vahva “toru”, millel on palju tugevusi ja kasutusvõimalusi.
Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD on müügil Photopointi esinduskauplustes ja veebis »
Kas teadsid, et iga Tamroni objektiivi ostul saad sellele taotleda 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna “Tamron Warranty” lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.
PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):
-
- Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Nikon & Sony)
- Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD (Sony)
- Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD (Sony)
- Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 (Sony)
- Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD (Sony)
- Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD (Sony)
- Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD (Sony)
- Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD (Sony)
- Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD (Sony & Fujifilm)
- Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD (Sony, Nikon & Fujifilm)
- Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD (Sony & Fujifilm)
- Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD (Sony & Fujifilm)
- Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD (Sony & Nikon)
- Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 (Sony ja Nikon)
- Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD (Sony)
- Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD (Sony)
- Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD (Sony)
- Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD (Sony)
Tutvu lisaks: 10 nippi Tamronilt: kuidas pildistada paremaid reisifotosid?
Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(19)
The post Karbist välja: Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD telesuum-objektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.
Peak Design tootearendajad teevad San Francisco’s usinasti tööd, sest nende poolt mitmekülgsete “Travel” seeria kottide perekonda “sünnitatud” Packable Tote on tõeliselt mitmekülge ja ülikerge õlakott, mis võiks Sul alati taskus kaasas olla.
Just nimelt taskus või siis mõnes suuremas kotis, sest Peak Design Packable Tote on kokkupakituna kõigest kaardipaki suurune ja sobib seetõttu näiteks toidupoes käimiseks, reisile, randa või lihtsalt erinevate isiklike esemete kandmiseks.
Tegemist on kotiga, mis on loodud kestma aasatakümneteks, sest sellel on kaunilt vastupidav 100% taastöödeldud 70D nailonist pealispind, mis on ka vett tõrjuv.
Kolmes värvitoonis Peak Design Tote õlakotil on olemas ka tõmblukk, mis vähendab asjade välja pudenemist ja hoiab liiva/tolmu kotist eemal. Sellel kandekotil on üks tugev sang/rihm, mistõttu on kotti lihtsam haarata ja kanda.
Kui vajad kerget ja praktilist õlakotti, siis telli Peak Design Tote ››
Tutvu sisukate ülevaadetega:
- DIGITEST.EE: Peak Design Travel Backpack on modulaarne seljakott nii fotograafile kui reisihuvilisele ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Mobile Car Vent Mount – maagilise ühendusega telefonihoidik ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Mobile – tõenäoliselt parim telefonitarvikute süsteem ››
- Fotograaf Mikk Otsar: Peak Design telefonihoidik mootorrattale on parim lisatarvik motohuvilistele ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Camera Cube – menukas kaameravutlar uuemas kuues ››
Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis.
(215)
The post Peak Design Packable Tote on õlakott, mis kokkupakituna mahub taskusse appeared first on Photopointi ajaveeb.
Sony ZV-E10 on jätkuvalt üks kõige populaarsemaid vlogikaameraid. Miks?
Selle pärast, et see on sisult võimekas ja käes kerge, mis annab kõik võimalused, et nii alustavad kui ka juba tegutsevad sisuloojad saaksid jäädvustuste kvaliteeti tõsta ning seeläbi kasvatada jälgijaskonda.
See muidugi ei tähenda, et ZV-E10 ei sobiks fotograafidele, sest oma kompaktsuse tõttu on see ka suurepärane reisikaamera ning seetõttu oleme sellele ette kruttinud ka sobivad Tamron objektiivid ning nendele kombodele suvised hinnad aktiveerinud:
- Sony ZV-E10 + Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD – soodushind 1349€ (
1658€) - Sony ZV-E10 + Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD – soodushind 1149€ (
1608€) - Sony ZV-E10 + Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A VC VXD – soodushind 1149€ (
1458€)
Muide, 90% meie klientidest valivad sellise sooduskomplekti!
Sony “Welcome to vlog” kampaania
Muide, Sony poolt on käimas ka “Welcome to vlog” kampaania ehk kui ostad, mistahes Sony ZV-seeria kaamerale kohe juurde valitud objektiivi või lisatarviku, siis saad Sony käest 50-100€ tagasi. Täpsema kampaaniainfo leiad sellest Photopointi blogi artiklist.
Telli endale Sony ZV-E10 vlogkaamera ja Sa ei kahetse ››
Tutvu lähemalt: Kas Sony ZV-E10 on ainult vlogimiseks või midagi rohkemat? ››
Soovid kaamera enne ostmist järele proovida? Pole probleem, sest Sony ZV-E10 koos GP-VPT2BT käepideme ja lisaakuga on Photopointi Tartu rendis laenutamiseks kõigile huvilistele saadaval.
Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
(12)
The post Soovitame: Sony ZV-E10 + valitud Tamron objektiivi sooduskombod appeared first on Photopointi ajaveeb.
Üle maailma paljude poolt rohkelt kiidusõnu pälvinud Peak Design mitmekülgsete “Travel” seeria kottide perekonda kuulub ka Tech Pouch vutlar, mis on müügil mahutavusega 2L ja 1L.
See on ideaalne igapäevaste asjade nagu pliiatsite, kaablite, mälukaartide, akude, laadijate jms turvaliseks hoiustamiseks. Muuhulgas pakub Tech Pouch ka ületamatut organiseeritust ja hõlpsat juurdepääsu, sest Origami-stiilis taskud võimaldavad Sul väiksemasse ruumi rohkem asju pakkida.
Lisaks võimaldavad kaks Cord Hook™ aasa ühendada selle, mistahes Peak Design rihmaga (ei kuulu komplekti), et muuta see õlakotiks.
Nii nagu Peak Design’ile kombeks, siis on kogu koti disain pulkadeni läbi mõeldud, mistõttu väliskäepidemed ja klapikujuline ava muudavad vutlari hoidmise ning ligipääsu nauditavaks.
Välisel lukuga taskul on seadme laadimise hõlbustamiseks kaabli läbipääs ning 200D (2 L) või 400D (1 L) taastöödeldud nailonist pind on ilmastikukindel ning esteetiliselt alati puhas.
Juhul, kui kvaliteetse Peak Design koti ostuks ei pruugi hetkel kõiki rahalisi vahendeid kohe jaguda, siis saab kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Kui vajad vastupidavat vutlarit varustuse organiseerimiseks, siis vali Tech Pouch ››
Tutvu sisukate ülevaadetega:
- DIGITEST.EE: Peak Design Travel Backpack on modulaarne seljakott nii fotograafile kui reisihuvilisele ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Mobile Car Vent Mount – maagilise ühendusega telefonihoidik ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Mobile – tõenäoliselt parim telefonitarvikute süsteem ››
- Fotograaf Mikk Otsar: Peak Design telefonihoidik mootorrattale on parim lisatarvik motohuvilistele ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Camera Cube – menukas kaameravutlar uuemas kuues ››
Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis.
(24)
The post Peak Design Travel Tech Pouch vutlar pakub ületamatut organiseeritust appeared first on Photopointi ajaveeb.