Tippmudelid Sony RX100 IV ja V soodushinnaga ning kingituseks nahast vutlar + raha tagasi
autor: Jürgen Veerme

photopoint_sony_RX100_1200x268_juuli

Sinu vana kaamera on väsinud või soovid suure peegelkaamera kõrvale pisikest lisakaamerat? Olenemata uue pildipüüdja otsingu põhjusest soovitame Sul ostukorvi pista Sony taskukaamerate tipud, sest nii RX100 V kui RX100 IV ostul anname juulikuus Sulle kingituseks Sony nahast vutlari (väärtus 94,99€). See kaitseb Sinu uut kaaslast kriimude ja löökide eest.

Lisaks meie poolt tasuta kaasa antavale vutlarile on juulis veel käimas Sony kampaania, mille raames saad Sony DSC-RX100 IV ostul 60€ või Sony DSC-RX100 V ostmisel Sony poolt 70€ tagasi. Superdiil!

sony-rx100-mark-iv-digikaamera-photopoint-400

Maailmas palju laineid löönud Sony RX100 seeriat peetakse kompaktkaameratest parimatest parimaks. Miks mitte endale ühte soetada? 4K videokvaliteet, hüper-super kiire autofookus ja palju muud head  – kõik pakitud taskusuurusesse ja stiilsesse digikaamerasse.

Kui soovid kaamerate kohta rohkem teada, siis viska pilk peale Sony RX100 IV karbist välja või Sony RX100 V karbist välja postitusele.

Kui Sul on hetkel rahakott natuke õhuke, siis ära muretse – Inbank järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad alles talvel.

 

Pista Sony RX100 seeria kaamera endale kohe ostukorvi >>

The post Tippmudelid Sony RX100 IV ja V soodushinnaga ning kingituseks nahast vutlar + raha tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Suur rivistus – droonide ostujuhis lastest proffideni
autor: Kaupo Kalda

Eestis on mitmeid tuhandeid droonihuvilisi ning neid tuleb muudkui juurde. Uutele tulijatele on aga olukord võõras ning valik droonipoes võtab silme eest kirjuks. Samuti soovitakse tihtipeale droone hankida kingiks ning ka siis on keeruline valida. Nüansse, mida teada, on väga palju ning mitmed neist on selgelt olulised.

 

Turuseis ja -liider

Maailmas müüakse täna ca. 10 miljonit drooni aastas ning 3 aasta pärast prognoositakse selleks numbriks juba 30 miljonit. Droonimaailmas on üks suur turuliider – DJI.

Nende tooted on tippklassist ning tootevaliku segmendid on lastest absoluutse tipuni. Tootjaid on muidugi veel, aga suures pildis domineerib DJI enda toodete, tarkvara, kvaliteedi ja arenduskiirusega turgu ja seda ka Eestis. Minu andmetel peaks nende turuosa olema ülemaailmselt lausa 70+%.

DJI eelistamiseks on mitu põhjust – palju omanikke, know how’d, järelturgu, juppe, teenindusvõrke, kompetentsi. On veel Yuneec, Walkera, Hubsan jt, aga nende osakaal on siiski marginaalne.

Lühikokkuvõte allolevast:

dji-droonid-photopoint-kaupo-kalda

 

Päris algajad ja lapsed

dji-tello-droon-photopoint-kaupokalda

Tello (alates 107,99€).

Minu 8-aastasel pojal on just selline. Tello on algajale harjutamiseks paras, läheb katki või kaduma, pole ka väga kallis kadu ega tee kukkudes liialt kahju. DJI ise müüb seda, aga ei tooda, kuigi DJI elektroonikat on seal sees.

Kaamera ning üldine lennuvõimekus on tal selle hinna kohta täitsa tublid. Erinevus üliodavatest pisidroonidest on see, et ta on üsna stabiilne, oskab end ise paigal hoida (mitte GPS, aga optilised sensorid), koostekvaliteedilt korralik ja isegi kaamera on täitsa okei selle hinna kohta. Video on 720p ning elektroonilise stabiliseerimisega, see tähendab gimbal’it pole. Juhitakse nutitelefoni äpiga ja levi kuni 100m, üks aku kestab reaalselt ca 10 min, seega neid tasub paar tükki juurde võtta.

 

Kergetele hobistidele

dji-spark-droon-photopoint-kaupokalda

DJI Spark (alates 499€)

Soovitaks sellist näiteks teiniealistele või neile, kellele piisab reisimisel muidu telefonikaamerast ega tassi eraldi kaamerat kaasa. See on järgmine samm päris pisikestest veidi tummisemate droonide suunas ja seda toodab DJI ise.

Hästi väike ja väle putukas, mis võiks olla täiskasvanud inimestele nö. miinimumiks, kui aegajalt reisidel midagi üles võtta või rabamatkale mälestuseks üks mõõde juurde anda. Kangematest mudelitest eristab eelkõige see, et video on 2-suunalise stabiliseerimisega (2-axis gimbal) ning kohati võib pilti kergeid jõnkse sisse visata – eriti tuules, aga siiski väga viisakas tulemus. Samuti ei tee ta RAW-faile, mis tõsisemale fotohuvilisele ei pruugi sobida.

Muidu aga hea asi selle raha eest ja tasub võtta puldiga versioon, siis saab kuni paar km levi ja oluliselt mugavam lennata. Kiirust arendab kuni 50km/h ning ühe akuga ligi 15 min, mistõttu ka siin tasuks 2 akut juurde võtta.

 

Tõsisem hobist, reisija, pulmad

dji-mavic-air-droon-photopoint-kaupokalda

DJI Mavic Air (alates 849€) ja DJI Mavic Pro Platinum (alates 1299€)

Hetkel kõige populaarsemad mudelid, mis on sobilikud nii tõsisemale harrastajale, reisisõbrale kui näiteks pulmafotograafile taevakaameraks. DJI Mavic Pro oli esimene DJI droon, mis oli kokkuklapitav ehk umbes kõrsikukarbi suurune. Kirjutasin sellest kunagi ka väikese ülevaate.

Käsi südamel – tegu on siiamaani mu isikliku lemmikdrooniga, kuna see on väike, vaikne (uued propid on 60% vaiksemad), väle ja stabiilne. Kaamera on sellise putuka kohta üllatavalt hea ja terav. Muidugi ei võrdle suurte sensoritega, eriti rasketes valgusoludes, aga no ega ei virise ka. Võtan tihtipeale oma Mavicu väikese õlakotiga kaasa, kui oma elektriskuutriga rändama lähen. Parim kaamera on see, mis on kaasas!

2018 kevadel tuli tema kõrvale veel väiksem mudel Air ehk Mavic Air, mis on üsna sarnane, aga veel väiksem, rohkemate põrkesensoritega (taga ka) ning oskab rohkem trikke teha. Põhimõtteliselt mahub shortside taskusse. לllatuslikult on suurem Pro mudel veidi vaiksem ja mulle endale isiklikult midagi Pro pildijoonise juures meeldib rohkem, aga üldiselt üsna sarnased seadmed.

Need on ka ürituste, näiteks pulmade, jäädvustamiseks vast kõige sobivamad, kuna on kõige väiksemad, vaiksemad, segavad seetõttu võimalikult vähe ja on ka vähem ohtlikud, kui midagi juhtuma peaks. Kui sensor oleks suurem, saaks nendega juba ka tööd teha. Käivad kõlakad, et Mavicu-klassi tulebki varsti ka suurema sensoriga vend, mis kindlasti kajastub ka hinnasildil.

Soovitan võtta neist “fly more combo” versioonid – komplekt, kus on droon, pult, 3 akut, kott ja laadimise-huub, kuhu mitu akut laadima mahub.

 

Poolproff, kinnisvarakuulutused, pulm, ralli

dji-phantom-4-pro-droon-photopoint-kaupokalda

DJI Phantom 4 Pro (alates 1699€)

Nüüd hakkame tõsisemaks minema. Poolprofi droon, mida kasutavad ka paljud kuulsad youtubberid. Tasub tähele panna, et mitte-“pro” ehk lihtsalt Phantom 4 ja ka kõik vanemad Phantomid mudelid (järelturul on neid palju liikumas) on hoopis teine kvaliteediklass – sensor on neil 4 väiksem.

Pro on juba selline riistapuu, millega paljud ka tööd teevad, eriti videomaastikul. Peamine erinevus on oluliselt suurem sensor – kui Mavicutel oli see 1/2.3 tolli, siis Phantom 4 Pro sensor on juba 1-tolline ehk mitu korda suurem. Samuti annab välja ca. 2x rohkem megapiksleid. Kujult on ta suurem ja kobakam, reisimiseks vähemsobiv. See droon on 1 samm enne kordades kallimaid profiseadmeid.

 

Professionaalne video ja foto

dji-inspire-2-droon-photopoint-kaupokalda

DJI Inspire 2 + Zenmuse X5S kaamera (alates 7100€)

Nüüd jõudsime sinna, kus on profid. See on ka minu kui fotograafi töövahendiks. MFT sensor, vahetatavad objektiivid, 360 kraadi pöörlev gimbal, kiirus üle 90km/h, RAW video võimekus. Selle drooni külge käivad erinevad kaamerad, hetkel Zenmuse X5S ja uuem Zenmuse X7.

Mul endal on kasutusel X5S, millega praegu kõik oma pildid teen. X7 on sealt samm veel edasi. Täna on need kaamerad keskmise peegelkaamera kvaliteediklassist. Ma ei jõua ära oodata, millal jõuame täiskaadrini – spekulatsioonid räägivad 2019. aasta lõpust.

Ise kasutan 15mm, 25mm ja 45mm objektiive, mille ekvivalent on x2. Kuna I2 kasutab 2 akut korraga, siis on tal eelmise mudeliga võrreldes oluliselt pikem lennuaeg ehk ca 20 minutit. Ise olen täna 5×2 akukomplekti peal, mis annab kokku umbes poolteist tundi lennuaega.

 

“Holly- ja Bollywood”

dji-matrice-droon-photopoint-kaupokalda

DJI Matrice

Edasi tulevad droonid, millega mul endal erilist kokkupuudet pole olnud. Lennumasinad, mis reeglina teenindavad suuri filmistuudioid või tehakse TV otseülekandeid ja peale käib näiteks RED või Arri kaamera ning võttepäeva hind on tuhandetes. Neid kasutab reeglina 2 inimest – üks kaameraoperaator, teine droonipiloot.

 

Kokkuvõtteks

Hetkel oleme veel faasis, kus droonide areng on küllaltki kiire. Tõsi, meil pole enam päris esimene kuum periood, nagu näiteks nutitelefonidel oli 2007-2010, kus iga uus mudel “võttis ahhetama”, vaid pigem sellele järgnev ajastu.

Uut tehnoloogiat tuleb jätkuvalt iga uue mudeliga ja seda ka ohutuse poolelt. Ohutus ongi üks peamisi, mida peaks drooninduses järgima.

  • Ei maksa lennata kõrgusesse üle 150m
  • Ei maksa lennata ilma lennuloata kohtades, kus see on nõutav
  • Kindlasti ei tohi minna ligilähedalegi lennuväljadele
  • Ära lenda üritustele rahvamasside peade kohale
  • Hoia inimestest üldse eemale, propellerid on ohtlikud
  • Common sense ennekõike

 

Soeta DJI droon mugavalt Photopointi veebikaubamajast ››

 

Photopoint on DJI droonide ametlik lennubaas ja pikaajaline partner Eestis!

Pildid: tootjad.

The post Suur rivistus – droonide ostujuhis lastest proffideni appeared first on Photopointi ajaveeb.

Inbank järelmaksuga ostes maksad kauba eest alles talvel
autor: Jürgen Veerme

inbank-jarelmaks-photopoint

Naudi puhkust ja ära muretse raha pärast, sest ostes juulikuus meie veebikaubamajast Inbank järelmaksu abiga – saad soovitud kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles talvel!

3-kuuline maksepuhkus tähendab, et ka lepingutasu ja intresse oodatakse alles koos esimese maksega 2018. aasta novembris ja nii saadki kõik tooted praegu kätte eurosid välja käimata. Kampaania tingimustel on järelmaksu võimalik taotleda toodetele või teenustele maksumusega 100 kuni 10 000 eurot ning perioodiks saab valida 4 – 48 kuud.

Veebis järelmaksu taotledes, tuleb ostukorvis valida makseviisiks “Maksa järelmaksuga” ning seejärel täita kõik vajalikud väljad ja “Maksepuhkus” juures märkida, kas soovid või mitte (jah/ei). Soovi korral saab lepingu mugavalt digiallkirjastada.

TÄHELEPANU! Iga järelmaks on finantskohustus. Enne järelmaksu lepingu sõlmimist tutvuge vastava teenuse tingimustega ning vajadusel konsulteerige asjatundjaga. Tutvu teenuse täpsemate tingimustega Photopointi veebilehel.

 

Photopoint.ee kaubamajas on ligi 300 000 toodet, mida osta ›

 

Järelmaksu krediidikulukuse määr on 32,04% aastas järgmistel näidistingimustel: lepingueseme hind kohe tasudes (netohind) 600 eurot, krediidisumma 600 eurot, lepinguperiood 24 kuud, fikseeritud intressimäär aastas 13,9% arvestatuna ostusummalt, lepingutasu 19,9 eurot, igakuine osamakse 32,81 eurot, krediidi kogusumma ja tagasimaksete summa 787,24 eurot. Krediidiandjaks on Inbank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvuge hoolikalt soovitava lepingu tingimustega ja vajadusel konsulteerige Inbank AS-i töötajaga või muu asjatundjaga.

Ole kursis Photopointi kõige olulisemate kampaaniatega ðŸ‘‰ www.photopoint.ee/kampaaniad

The post Inbank järelmaksuga ostes maksad kauba eest alles talvel appeared first on Photopointi ajaveeb.

Looduses ringi kolamas koos Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD teleobjektiiviga
autor: Martin Vesberg

Kahe nädala jooksul kolasin oma tavapärastel pildistamisradadel, kuid seekord oli mul kaaslaseks Photopointi fototehnika rendist saadud Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD teleobjektiiv.

Kui tahta seda objektiivi ühe sõnaga iseloomustada, siis valiksin sõna “mugav”. Vahemik 100-400mm annab võimaluse teha maastiku-, makro- ja muid looduspilte ning ka portreesid – ehk uskumatult laiade kasutusvõimalustega objektiiv. Põhiliselt on objektiiv mõeldud just spordi- ja loodusfotograafidele, kes peavad igas olukorras pildi kätte saama.

Ilmastikukindlus tagab turvatunde – ei pea loomi luurates ega motospordiüritusel tolmu sees rügades muretsema enda kaaslase pärast, sest ta jääb igal juhul kuivaks. Siinkohal tasuks meelde tuletada, et basseini ei maksaks selle toruga ronida ;)

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_16

Raske on kuskilt alustada, aga eks objektiivi ostul tuleb eeskätt lähtuda objektiivi teravusest. Stabilisaator ja muud vidinad võivad olla tasemel, kuid kui läätsed on pehme joonisega, siis ei saa head pilti. לhesõnaga – läätsed + teravus ja teravustamismootor.

Võrreldes Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD objektiiviga on 100-400mm läätsed tükk maad teravamad. Samuti on viidud miinimumini vanematel objektiividel esinenud üsna tugev kromaatiline aberratsioon. Kui paljudel teistel teleobjektiivide puhul olen täheldanud tuhmi pilti ehk lihtsalt öeldes on foto vähekontrastne, siis konkreetse isendi puhul ma seda ei märganud.

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_2
Nikon D7200 + Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD @400mm
1/3200 sek, f/6.3, ISO 1000

Mina hindan teleobjektiivi teravust tavaliselt selle järgi, kui hästi on pildistataval objektil näha kas siis sulgi või karvu. Originaalpildist välja cropitud tükilt on näha, et sarvikpüti karvatutid on kenasti välja joonistunud ja seetõttu võib objektiivi joonise hinnata teravaks.

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_3
Nikon D7200 + Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD @400mm
1/1600 sek, f/6.3, ISO1600

Samuti jäin rahule Tamroni Ultra Silent Drive teravustamismootoriga – kiire, vaikne ja täpne. Kiiresti taeva all mööda vuhisevad pääsukesed olid paras proovikivi, kuid objektiiv sai nende pildile püüdmisega väga edukalt hakkama.

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint
Nikon D7200 + Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD @400mm
1/3200 sek, f/6.3, ISO 800

Tegin ringilendavatest kaelus-turteltuvidest mitukümmend ülesvõtet ning olukordi ja pilte, kus autofookus oma tööga jänni jäi, oli ainult üks.

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_4

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_5

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_6

Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD objektiivil on võimekas VC pildistabilisaator, mis tootja andmete järgi võimaldab kasutada kuni 4 stoppi aeglasemat säriaega. Ilma stabilisaatorita objektiivide puhul kehtib nipp, et terava pildi saamiseks tuleb kasutada millimeetrite arvu pöördväärtusele vastavat säriaega.

Ehk ilma stabilisaatorita 400mm objektiivi puhul on aeglaseimaks võimalikuks säriajaks 1/400, kuid stabilisaatori abiga on seda numbrit võimalik vähendada. Proovisin ja katsetasin (400mm peal 1:1 suurendused erinevate säriaegadega piltidest).

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint
1/30

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint
1/80

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint
1/800

Tegin 400mm peal palju võtteid ning 1/80 oli kõige aeglasem säriaeg, millega käest pildistades sain igati viisaka ja terava pildi ning julgen öelda, et see on täitsa tubli tulemus. Kuid oma eelmise semu, Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD objektiiviga, polnud ka 1/30 mingi probleem ja kui norida, siis stabilisaator ongi selle objektiivi puhul üks nõrgemaid kohti. Ärge saage valesti aru – kõik on tasemel, aga lihtsalt stabilisaator on natuke vähem tasemel.

לks väga mugav vidin on suumirõnga lukustuslüliti – transportimise ajaks saab suumirõnga lukustada ja objektiiv säilitab enda miinimumpikkuse. Kuid olge selle lukustusega ettevaatlikud, sest minul jäi lukustus pildistamise ajaks peale ning samal ajal kui ma aru sain, et lukustus peal ja lõpuks lüliti üles leidsin, oli põder põõsast põõnamast ära läinud.

Lähim teravustamiskaugus on 1.5m ja see annab suurepärase võimaluse ka makrovõtete tegemiseks.

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_10
Nikon D7200 + Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD @400mm
1/3200 sek, f/6.3, ISO 800

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_11
Nikon D7200 + Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD @400mm
1/2500 sek, f/6.3, ISO 1000

Samuti on sellel tööriistal ka väga mõnus bokeh, ei mingeid etteheiteid.

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_13

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_14

Ja nüüd selle objektiivi kõige suuremast miinusest – ava f/6.3. Tavatingimustes – päevavalgus, päikesepaiste ja seisvad objektid – saavad kõik maailma objektiivid pildistamisega hästi hakkama, aga niipea kui tulevad mängu raskendavad tegurid, siis jäävad sõelale ainult parimad.

Antud objektiiviga 400mm peal pildistades on avaks 6.3, mis on üpris pime. Juhul, kui teie kaamera kannatab kõrget ISO (3200+), siis saad hakkama. Kuid siiski, kõrgem ISO tähendab pehmema joonisega fotot igal juhul. Seetõttu tuleb arvestada, et antud objektiiv ei ole profiriist, millega kannataks isegi õrnas loojangukumas pilti teha.

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_15

Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD on suurepärane kaaslane Sinuga nii loodusesse kui ka spordiüritusele. Uskumatult kiire ja täpne autofookus, terava joonisega läätsed ja transportimiseks mõeldud suumirõnga lukustus, et objektiiv lahti ei vajuks. Ainuke miinus mille avastasin oli ava – 400mm peal 6.3, mis takistas hämaras kiirema säriaja kasutamist. לks korralik teleobjektiiv, mis on täpselt sobilik hobifotograafi vajadustele!

 


Martini tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagrami lehel või Facebookis.

 

Uuri lisaks:

The post Looduses ringi kolamas koos Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD teleobjektiiviga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Hübriidkaamerate maailma valitseja Sony a9 ostul saad kaasa lisasid 521€ väärtuses!
autor: Jürgen Veerme

sony-a9-kampaania-photopoint

Kui ostad juulikuus meie käest maailma ühe põnevaima fotokaamera Sony Î±9, siis saad 521€ (!!) väärtuses kingitusi ning Sony poolt 3 aastat lisagarantiid. Sellist diili ei saa tegemata jätta!

Auhinnatud Sony a9 on tõeliselt vägev “relv”, mis on enda kiiruse poolest suunatud peamiselt professionaalsetele pulma- ja spordifotograafidele ning konkureerib Canon ja Nikon suurte profirelvadega.

Tegemist on siis täiskaader sensoriga hübriidkaameraga, mis kasutab kihilist (stacked) sensoridisaini. See tähendab seda, et see on võimeline sensorilt infot lugema kuni 20ח kiiremini kui varasemalt võimalik. See omakorda võimaldab ülikiiret 20 kaadrit/sek sarivõtet. Sensori tundlikkus on ISO 100–51 200 ning laiendatav ISO 50–204 800. Samuti on dünaamiline ulatus veel suurem võrreldes varasemate mudelitega.

sony-a9-digitest-photopoint

Photopointi ajaveebi peatoimetaja Lauri, kes testis antud kaamerat Digitest.ee veergudel, sõnul on A9 kõige profim hübriidkaamera, mis kunagi tehtud ja need, kelle igapäeva fotožanriks on pulmade ja muude ürituste pildistamine või lippavad kaameraga ringi spordiareenidel, siis nemad võiks selle teravustamise kindlasti järele proovida – võib juhtuda, et hakkab meeldima.

Kahtlemata on sellise “töölooma” ostmine suur investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada soodsat järelmaksu võimalust ning soovi korral saad uue kaamera võtta enda ettevõtte nimele liisingusse.

PS! Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili jaoks kirjuta meile: info@photopoint.ee (märksõna: “Sony A9 eridiil”).

 

Elumuutev fotograafia kogemus on paari kliki kaugusel ››

 

Loe ja vaata lisaks:

Soovid teada, kuidas valmib Sony a9 hübriidkaamera? Lihtne – vaata videost ðŸ‘‡

The post Hübriidkaamerate maailma valitseja Sony a9 ostul saad kaasa lisasid 521€ väärtuses! appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9