Fujifilm X-H1 hübriidkaameraga pildistamas Hollandis Mercedes Benzi iludusi
autor: Ingmar Bötker

Auto- ja elustiilifotograafina olen seni jäädvustanud enda nägemust läbi iidse Fujifilm X-T10 hübriidkaamera, aga nüüd avanes Photopointi fototehnika rendi abil võimalus proovida Fujifilm X-H1 + akutald komplekti koos Fujinon XF 35mm f/1.4 R objektiiviga.

fujifilm-x-h1-ingmar-photopoint_2

See seadis mind olukorda, kus sain testida kõige värskemat tehnikat ning võrrelda, kas ja kui palju on Fujifilm vahepeal arenenud. Tehnika sattus mu kätte hästi ajastatuna kuna üsna pea oli võimalus X-H1 kasutada Hollandis Zandvoorti võidusõidu rajal, kuhu oli kohale toodud paar Mercedes Benz muuseumi eksponaati.

fujifilm-x-h1-ingmar-photopoint
fujifilm-x-h1-ingmar-photopoint

fujifilm-x-h1-ingmar-photopoint_5

Kuna olin juba eelnevalt Fujifilm’i filosoofiaga tuttav, siis kaamerat kätte võttes sai pildistamist alustada vaata et kohe. לks esimestest ja ainukestest harjumist nõudvatest asjadest oli pehme päästik.

Mis meeldis:

 • Tohutult suur, ere ja kvaliteetne ning täpne ja kiire (kõik võimalikes ülivõrretes) pildiotsija.
 • Nagu kätte valatud – koos vertikaalse gripiga on tegu ühe väga hästi “istuva” kaameraga. Tohutult hea ja mugav on sellega päev läbi ringi joosta.
 • Joysticki sai intuitiivselt omaks võetud ning leidis kindlasti rohkem kasutust, kui puuteekraan.
 • Horisontaal (ja nüüd ka vertikaal) suunas artikuleeriv tagumine ekraan – alati abiks in your “highs and lows”.
 • לlemine ekraan – just täpselt see, mis veel Fuji füüsiliste indikaatorite kõrvalt puudu oli: ressursside nagu aku ja mälu hetkeseis.
 • Pole küll videoga eelnevalt rinda pistnud aga need 120 kaadrised kaamerast väljuvad klipid on võrratud – tekkis tahest tahtmata tunne, et peaks isegi video üles võtma. Ja eks see IBIS aitas ka mu värisevate käte eest nii videos, kui ka hämaras pildistades.

Mis ei meeldinud:

 • “Q” nuppu asukoht on täitsa vale, sest kui kõige muuga harjus, siis selle asukoht testinädala jooksul mu mällu ei jõudnud. לpris tüütu, kuna nupp on kasutuses pidevalt.
 • Ilma vertikaal gripita muutus kaamera ergonoomika tohutult. Osa käelabast kippus kaamera kerest üle serva jääma ning kaotas enda üleüldise tasakaalu – see kaamera peaks eksisteerima koos gripiga!
 • Kuvades pilte – läks kaamera pidevalt tagasi “shooting mode’i” – mis osutus tõeliselt tüütuks – oli juhuseid, kus galerii nuppu pidi muljuma kordi enne kui see avatuks jäi. .
 • לllataval kombel ei leidnud kasutust puuteekraan – võib-olla oleks see harjumus tekkinud pikema aja peale. Mõte on iseenesest hea, et fookust ekraanilt määrata, kuid minu jaoks kippus see pigem segavaks faktoriks, kui taaskord olin fookusala ninaga ära nihkunud.

fujifilm-x-h1-ingmar-photopoint

fujifilm-x-h1-ingmar-photopoint

 

Võtame kokku:

Kindlasti tuli Fujifilm X-H1 hübriidkaamera Photopointile tagasi anda raske südamega. Ja alles vana kaamerat kätte võttes tõdesin, et areng on ikka olnud tohutu.

Olles eelnevalt väga rahul Fujifilm X-T10 pildiotsijaga, siis nüüd oli tunne nagu piiluks läbi lukuaugu. Ka käes on nüüd raske enda vanurit tõsiselt võtta – Fujifilm X-H1 koos enda vertikaalse gripiga on tõsine tööloom, millega saab suurema vaevata päev otsa pildistada. Hea meel on näha ja kogeda, kui palju Fujifilm kuulab oma kasutajaid uute toodete loomisel.

fujifilm-x-h1-ingmar-photopoint

 


Ingmari tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või veebilehel ingmarbtker.com

 

Uuri lisaks:

The post Fujifilm X-H1 hübriidkaameraga pildistamas Hollandis Mercedes Benzi iludusi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi uus veebipõhine fotokursus viib autofotograafia oskused profitasemele
autor: Lauri Veerde

Eestikeelseid fotograafiaalaseid kursusi koondaval veebilehel Fotokursus.ee on ilmunud uus kursus “Autode pildistamise meistriklass”. See kursus on mõeldud kõigile, kel on vaja pildistada autodest ilusaid fotosid. לkskõik kas pildistad veebi müügikuulutuse jaoks või reklaamplakati disainimiseks – sellest kursusest saad kõik olulisemad teadmised ilusa ja professionaalse autofoto pildistamiseks.

Sergei Zjuganovi fotokursus

Kursuse autoriks on Eesti nimekaim autofotograaf Sergei Zjuganov. Mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal märgatud, tuntud ja tunnustatud fotograafi portfoolios on nii hoolikalt ja meisterlikult komponeeritud fotod, et ka autokaugem inimene jääb tahes-tahtmata vaatama. 15-aastase autode pildistamise kogemuse on Sergei ladunud kunstikooli ja Balti Filmi- ja Meediakooli vundamendile. Läbi kire ja pikkade töötundide on tulnud koostööd mitmete automarkide esindajatega nii Eestis kui ka näiteks Lähis-Idas. Nii on Sergei pildistanud autosid Audi, Porsche, Lexuse, Daimleri ja muude automarkide esindustele siin ja sealpool piiri.

2018. aasta suvel võttis Sergei aga pildistamisest korraks aja maha – selleks, et aastate jooksul omandatud kogemused ja oskused kirja panna ning sulle edasi anda. Kuidas pildistada nii, nagu Sergei Zjuganov seda teeb? Paljud fotograafid on kadedusega selle üle pead murdnud, kuid nüüd saavad võimaluse teada. Selles fotokursuses räägib Sergei kõik ära.

Kursus nii automüüjatele kui ka tõsisematele fotohuvilistele

See kursus on mõeldud nii automüüjatele kui ka tõsisematele fotohuvilistele. Kui pildistad autosid müügikuulutuste jaoks, siis on selles kursuses sulle pühendatud lausa eraldi konkreetsete nippide ja juhistega peatükk. Kuid ära ainult sellega piirdu, sest ka ülejäänud peatükid – ka need kus käsitletakse suure meeskonnaga stuudios töötamist – avardavad arusaamist autode pildistamisest kui erilisest kunstivormist. Ning aitavad pildistada ilusama ja müüvama autofoto.

Kui oled harrastusfotograaf ja soovid pildistada autosid natuke kunstilisemalt, siis on see kursus sinu jaoks tõeline maiuspala. Millal veel tuleks võimalus, et oma ala tõeline tipptegija oma protsessi koos näidisfotodega sulle lahti seletab. Sergei läheb isegi nii kaugele, et näitab kolme video abil, kuidas ta tavaliselt ona autofotosid töötleb.

Kursuses saavad kaetud autode õues pildistamise nüansid alustades asukoha valikust lõpetades valgustamisega. Lisaks kompositsioon, stuudios pildistamine, järeltöötlus, ja põgusalt isegi autofotograafia äriline pool.

Fotokursuse saad endale päriseks soetada fotokursus.ee veebilehel. Sealsamas on olemas ka kursuse kinkekaart – juhuks, kui sul on mõni hea sõber, kellel autode pildistamist vaja läheb.

The post Photopointi uus veebipõhine fotokursus viib autofotograafia oskused profitasemele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopoint soovitab: 3 soodsa hinnaga Prestigio autokaamerat, mille võiksid tuuleklaasile kinnitada
autor: Jürgen Veerme

prestigio-autokaamerad-photopoint

Autokaamera on kindlasti üks seade, mis võiks olla igas autos. Lisaks põnevatele videoklippidele, mida Youtube´i üles laadida, pakub pardakaamera täiendavat kindlustunnet, sest aitab lahendada võimalikke vaidlusi, mis tekkinud ootamatutes liiklusolukordades. Sõidusalvestaja on tunnistajaks, mis aitab välja selgitada liikluses toimunud õnnetuse tegeliku käigu ja on seeläbi abivahendiks liikluskindlustusfirmadele juhtumite kiiremaks menetlemiseks.

Kui oled plaaninud enda või sõbra auto varustada kvaliteetse ja soodsa hinnaga pardakaameraga, siis need Prestigio autokaamerad oleksid meie valik.

 

1. Prestigio Roadrunner 560 GPS

Prestigio Roadrunner 560 GPS väga lai 170 kraadine vaatenurk võimaldab tabada kõik, mis toimub auto ees ja haarata pisut ka külgedelt.

Automaatselt valgusoludega kohanduv kaamera tagab suurepärase videosalvestuse kvaliteedi nii päeval kui ka öösel. Nagu tänapäevastele autokaameratele kohane, siis on salvestuse formaadiks kõrglahutusega Full HD video ehk 1920ח1080 ja seda 30 kaadrit sekundis. Selge ja suur 3-tolline ekraan võimalda hõlpsasti muuta kaamera sätteid või vaadata salvestatud videoklippe. Seadme GPS vastuvõtja talletab liikumistrajektoori, kiiruse, kõrguse jms video juurde.

Peamised omadused

 • FullHD autokaamera
 • Tsükliline videosalvestus
 • Integreeritud GPS talletab marsruudi
 • Automaatne liikumise tuvastus
 • 3-tolline ekraan
 • Automaatne õnnetuse tuvastus
 • 170-kraadise vaatenurgaga objektiiv

Komplekti sisu:

 • Autokaamera
 • Autolaadija
 • Autohoidik iminapaga
 • USB kaabel

Hind: 99€ (tavahind 119€)

 

2. Prestigio Roadrunner 535W

Prestigio Road Runner 535W on taskukohase hinnaga autokaamera, mille suurimaks eeliseks on selle video lahutusvõime.

Road Runner 535W salvestab video kuni QHD 2560 ח 1440 lahutusvõimega, mis võimaldab hiljem järgi vaadata ka kõige pisemad detailid toimunust. Tänu integreeritud kiirendusmõõtjale teab kaamera mil toimub äkkpidurdus, õnnetus või jõulisem kiirendus – nendel hetkedel talletatud videoid ei salvestata automaatselt kaamera poolt üle.

Peamised omadused

 • QHD autokaamera
 • Tsükliline videosalvestus
 • Automaatne liikumise tuvastus
 • 2-tolline ekraan
 • Integreeritud WiFi ühendus

Komplekti sisu:

 • Autokaamera
 • Autolaadija
 • Autohoidik iminapaga
 • USB laadmiskaabel

Hind: 85,99€

prestigio-autokaamerad-photopoint

prestigio-autokaamerad-photopoint

 

 

3. Prestigio Roadrunner 585 GPS

Prestigio Roadrunner 585 GPS pardakaamera on parim tunnistaja mis tahes sündmustele, kuna salvestab kõrglahutusega SuperHD videot – 2304ח1926 30 kaadrit sekundis.

Lisaks kasutab see uusimat videosignaali tihendamise tehnoloogiat, et mällu mahuks rohkem salvestusaega ning kaamera ei jää hätta ka pimedas, sest HDR tehnoloogiaga on pilt selge ka hämarates oludes.

Peamised omadused

 • SuperHD autokaamera
 • Integreeritud GPS vastuvõtja
 • Automaatne liikumise tuvastus
 • 2-tolline ekraan
 • Automaatne õnnetuse tuvastus
 • 170-kraadise vaatenurgaga objektiiv

Komplekti sisu:

 • Autokaamera
 • Autolaadija
 • Autohoidik iminapaga
 • miniUSB laadmiskaabel

Hind: 99€ (tavahind 109€)

prestigio-autokaamerad-photopoint

prestigio-autokaamerad-photopoint

 

Osta Prestigio autokaamera ja säästa närve ››

 

Vaata, mida Mikk Point TV saates autokaamerate kohta rääkis:

The post Photopoint soovitab: 3 soodsa hinnaga Prestigio autokaamerat, mille võiksid tuuleklaasile kinnitada appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eesti suurim portreefoto konkurss ahvatleb 3000€ auhinnafondiga!
autor: Jürgen Veerme

pentax-aasta-portreefoto-2018

Portree on fotograafile üks põnevamaid väljakutseid, sest tõeline portreefoto peaks olema midagi enamat kui nägu. See peaks olema inimese lugu – kokku toodud ühteainsasse hetke ja väljendatud fotograafi enda poolt valitud vahendite kaudu nii et edasi oleks antud kogu tervik.

Just selliste fotodega oodatakse kõiki (portree)fototgraafe osalema Snap.ee pildipangas toimuvale pikkade traditsioonidega „Pentax Aasta Portreefoto“  tänavusele konkursile.

Konkursile saab esitada kuni 3 tööd ajavahemikus 10. september –14. oktoober 2018. Osalema on oodatud kõik fotohuvilised olenemata fotoaparaadi margist või pildistamiskogemusest. Tööd palutakse esitada anonüümselt (ehk ilma vesimärgita) ning pilditöötlus peaks jääma hea maitse piiridesse.

Eesti suurimale portreefoto konkursile oleme koostöös Pentaxiga välja pannud ahvatlevalt suure auhinnafondi – 3000€ väärtuses vabalt valitud kaupa meie esinduskauplustest.

Publiku lemmiku hääletus

Piltide esitamise perioodil on kõigil võimalik reaalajas vaadata konkursile esitatud töid ning nendele hindeid anda. Publiku lemmiku hääletus kestab kuni 17. oktoobrini ja publiku lemmikule on välja pandud üllatusauhind Pentaxilt.

Meelepärastele piltidele hinde andmiseks kasuta Snäpis pilte sirvides üleval paremas servas asuvat Facebookis tuttavat “Meeldib” nuppu. Antud häälte põhjal selgub lisaks esikolmikule ka publiku lemmik, keda on ootamas üllatusauhind Pentaxilt. Publiku lemmik selgub 18. oktoobril.

Fotokonkursi esikolmik selgub oktoobri lõpuks läbi kahe vooru. Parimad valib välja tunnustatud Eesti fotograafidest koosnev žürii. Tööde puhul hinnatakse eelkõige loovust, tehnilist teostust ning autori poolset portreežanri tõlgendust.

Otsi nüüd enda digisahtlitest parimad portreefotod inimestest üles või tõtta ideid teoks tegema ja esita need kindlasti äsja alanud vägevale fotokonkursile.

 

Osale enda portreefotodega konkursil – snap.ee/pentax ››

The post Eesti suurim portreefoto konkurss ahvatleb 3000€ auhinnafondiga! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix GX9 hübriidkaamera on suurepärane kaaslane igal (foto)retkel
autor: Karl Anders Vaikla

Panasonic Lumix DC-GX9 on väike ning mugav digitaalne hübriidkaamera, mis sobib eelkõige kiireteks klõpsudeks, kui suuremat fotoaparaati pole kaasas või aku on tühjaks saanud. Looduses ringi müttajatel peaks alati kaasas olema varukaamera ja soovituslikult väiksemat mõõtu aparaat, mille saaks vajadusel kasvõi taskusse pista.

Olen isegi olnud situatsioonis, kus minu põhikaameral saab aku tühjaks, ning mind on päästnud alati üks väiksem/kompaktsem kaamera, mille olen endaga alati loodusesse kaasa võtnud – Lumix DC-GX9 sobib selleks ideaalselt.

panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint
panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint

Välimus on Lumixi puhul üheks plussiks. – see on ilusa disainiga kaamera, millele pole lisatud ühtegi mitte vajaminevat detaili. Mida ma varem pole näinud ühelgi uuemal fotoaparaadil oli nurka muutev “viewfinder”, mis on väike detail, kuid tuleb teatud olukordades suureks abiks. Eriti kui on vaja teha madalalt pilti, kuid väga suurt kasutust ma isiklikult sellele testperioodil ei leidnud.

panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint_4

Minu üheks suureks kriteeriumiks fotoaparaatide ostmisel on lihtsus ning selle all ma pean silmas kõige rohkem menüü ülesehitust. GX9 puhul jäigi silma just menüü lihtsus ja nuppude loogiline asetsus, mida tõestab ka see et kaameraga harjumine võttis pelgalt 10 minutit. Väga lihtsasti kasutatav fotoaparaat!

Pildi teravus on täiesti aktsepteeritav ning arvutiekraanil ei pane tähele mitte mingisugust kvaliteedi erinevust teiste kaameratega võrreldes. Probleeme võib tekkida, kui on vaja pilt suurelt välja trükkida ning seljuhul võib juba märgata mingisugust kvaliteedi kadu, kuid jällegi pole see nii suureks probleemiks, kui tegeleda ainult sotsiaalmeedia postitustega.

panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint
panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint

Samuti on see kaamera mõeldud kasutamiseks ka videoaparaadina, sest olemas on 4K UHD 30p videosalvestus koos sisseehitatud stabilisaatoriga, mis annab isegi pildistamise puhul suure eelise, kui näiteks oled sattunud ilma statiivita pimedasse keskkonda. Kui on juba nii pime, et isegi stabilisaatoriga ning suurema säriajaga pilti ei saa teha, tuleb appi sissehitatud välk.

panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint
panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint

Tegemist ei ole täiskaader sensoriga, mis on täiesti loomulik oma väiksuse ja hinnaklassi poolest ning seda ma isegi ei oodanud. Miinuseks tooksin veel ilmastikukindluse, mis GX9 hübriidkaameral puudub.

 

Miks osta Lumix GX9 hübriidkaamera?

Paljude näitajate poolest on see väga hea kaamera. See on väike ja lihtne kaasas kanda ning käes hoides ei jäta tunnet, et tegemist on odava ja kehvasti valmistatud vidinaga. Kaamera JPG failid on värvide poolest täiesti kasutatavad ning näevad kenad välja.

Soovitaksin seda kaamerat just neile, kes tahavad alustada pildistamisega, kuid ei taha osta Photopointi riiulitel olevat kõige kallimat eksemplari. Samuti reisijatele, kellel on lihtsalt halb suuremat ja kobakamat kaamerat kaasas kanda.

Mida ma eelnevalt ei maininud on mustvalged pildid, mis nägid uskumatult head välja otse kaamerast – kindlasti kõik, kes sellist stiili armastavad peaksid GX9 ostmisele mõtlema.

panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint
panasonic-lumix-dc-gx9-photopoint

 


Karl Andersi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

The post Panasonic Lumix GX9 hübriidkaamera on suurepärane kaaslane igal (foto)retkel appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12