Canonilt kolm f/2.8 avaga profiobjektiivi hübriidkaameratele: 15-35mm, 24-70mm ja 70-200mm
autor: Lauri Veerde

Canon annab täna teada, et kavatseb 2019. aasta jooksul turule paisata ühtekokku 6 täiskaadersensoriga hübriidkaameratele mõeldud RF objektiivi. Nende hulgas on kaks 85mm f/1.2 portreeobjektiivi ja üks 24-240mm f/4-6.3, supersuum. Kõige tähelepanuväärsemad on aga kolm L-seeria suumobjektiivi 15-35mm f/2.8, 24-70mm f/2.8 ja 70-200mm f/2.8. See kõikvõimas kolmik katab Canoni täiskaadersensoriga hübriidkaamerate ees ära enim kasutatava vaatenurkade vahemiku 15mm lainurgast kuni 200mm teleasendini. Ja seda püsiva f2.8 avaga.

Kõigil kolmel arendusjärgus objektiivil on L-seeriale omane profiklassi pildikvaliteet, funktsioonirõngas ja mis eriti tähelepanuväärne – integreeritud optiline värinastabilisaator. Objektiive esitledes andis Canon esimest korda ametlikult teada, et tulevikus saab R-seeria hübriidkaameratel olema ka sensoripõhine värinastabilisaator – loodetavasti suudavad siis ka Canoni süsteemis objektiivisisene ja kaamerasisene stabilisaator koos toimides pilti veelgi paremini paigal hoida.

Kolmiku põnevaim on kindlasti Canon RF 70-200mm f/2.8. Võrreldes standardsete, peegelkaameratele valmistatud 70-200mm f/2.8 objektiividega (või näiteks Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS objektiiviga) on Canoni uus mudel üllatavalt lühike. Kui lühike täpselt, seda Canon meile hetkel veel ei ütle, sest praegu on kõik kõne all olevad RF objektiivid veel arendusjärgus. Turule peaksid need hakkama jõudma alles 2019. aasta teises pooles.

Allikas: Canoni ametlik pressiteade

The post Canonilt kolm f/2.8 avaga profiobjektiivi hübriidkaameratele: 15-35mm, 24-70mm ja 70-200mm appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotograaf Martin Dremljuga: kas Fujifilm X-T3 on tõesti maailma parim kaamera?
autor: Jürgen Veerme

martin-dremljuga-fujifilm-x-t3

Fotograaf Martin Dremljuga jättis 2018. aasta suvel hüvasti enda Canon täiskaader peegelkaameraga ja otsustas enda fotograaafia teekonda jätkata Fujifilm X-H1 hübriidkaameraga. Tänaseks päevaks on Martin ka X-H1 kaamera välja vahetanud ja nüüd on tema käte vahel Fujifilm X-T3 hübriidi, mille võimekuse kohta jagab ta enda blogis ausaid muljeid.

martin-dremljuga-fujifilm-x-t3_2
martin-dremljuga-fujifilm-x-t3_2

Martini sõnul on see kaamera uskumatult kiire ning eriti meeldiv on ümberkeeratav (flip) ekraan, mida vajadusel saab eriti portreerežiimis üles tõsta, et teistsuguseid nurkasid otsida.

 

Loe täispikka Fujifilm X-T3 ülevaadet Martini blogist ››

 

Fujifilm X-T3 on saadaval meie foto- ja videotehnika rendis – photopoint.ee/rent ››

The post Fotograaf Martin Dremljuga: kas Fujifilm X-T3 on tõesti maailma parim kaamera? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sony a6400 hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

Sony A6400 on kohal. Just täna, mõned tunnid tagasi jõudis Photopointi pealattu esimene piiratud koguses saaadetis neid Sony poolt paar nädalat tagasi esitletud poolkaadersensoriga hübriidkaameraid. Mõned a6400 kered ja lisaks 16-50mm PZ objektiiviga komplektid.

Sony A6400 on pisikese korpusega võimekas kaamera, mis sobib hästi nii pildistamiseks kui videotööks. Sel aparaadil peaks olema poolkaadri (ja hetkel ka täiskaadri) parim jälgiv teravustamine, võimalus filmida time-lapse videoid ja ülidetailseid 4K kaadreid salvestatuna kogu 24.2 MP APS-C sensori pinnalt.

Sony ise reklaamib A6400 hübriidi kui ideaalset vloggerite relva. Iseenese filmimine on selle kaameraga tõesti lihtsam, sest lisaks kvaliteetsele videole ja tõhusale autofookusele liigub mitmeosalise liigendiga ekraan senisest paindlikumalt üles kaamera kohale. Nii, nagu ülalt pildilt näha. Fotovõimekuselt rahuldab see kaamera kindlasti ka päris tõsise fotohuvilise nõudmised.

The post Nüüd saadaval: Sony a6400 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kingi sõbrale teadmisi – kõik fotokursused ja kinkekaardid on vähemalt -25%
autor: Jürgen Veerme

sõbrapäeva-kingiidee

Å okolaad teeb paksuks ja lilled närtsivad ära. Kingi parem teadmisi. Vahet pole kas kallimale, sõbrale või hoopis iseendale, sest kõik fotokursused ja e-kinkekaardid on sõbranädala lõpuni 25% soodsamad. Nii tava- kui ka soodushindadest.

Eesti suurimas fotograafia-alases õpikeskkonnas Photopoint fotokursus.ee on juba 23 teadmistest pungil kursust ja alla on nad kõik hinnatud. Isegi päris uued kursused nagu Liisi Viidingu “Buduaarifotograafia” ja Martti Halliku poolt koostatud “Nullist tegijaks YouTube’riks“. Samuti on soodsamad vanad klassikud: näiteks “Portreefotode töötlemine Photoshopis” ja “Kuidas pildistada lapsi?”

Sõbrapäeva soodushinnad kehtivad 17. veebruari südaööni.

 

Võta e-kinkekaart sõbrale või kallimale ››

Vali kursus endale ››

The post Kingi sõbrale teadmisi – kõik fotokursused ja kinkekaardid on vähemalt -25% appeared first on Photopointi ajaveeb.

Reisil koos uhiuue Canon EOS R täiskaader hübriidkaameraga
autor: Ardo Kaljuvee

לkski hübriidkaamera pole mind varem veel nii suutnud üllatada, kui seda tegi Canon EOS R. Olgu see siis kokkuvõtteks öeldud neile, kes muud ei tahtnudki teada ja soovisid lihtsalt pisikest kinnitust enne kui tõttate seda Photopointi ostma. Aga teistele siis veidi pikemalt :)

Hübriidkaameraid varem proovinuna olen ikka näinud seal kas miinust pildistamise poole pealt või siis videote tegemises – st nad on mõeldud kas üheks või teiseks (kui filmimiseks, siis on näiteks pildistamiseks liiga väike pikslitearv ja hiljem pole pildiga suurt midagi peale hakata). Inimesena, kes rohkem reisib ja tahaks kasutada võimalikult kompaktset lahendust – et ei peaks kaasas vedama rohkem tehnikat kui käsipagasis lubatud – on EOS R superlahendus.

ardo-kaljuvee-canon-eos-r-photopoint

See 4K 30fps filmiv ja 30 MP pilte tegev kere on võrreldes näiteks 5D Mark IV-ga väiksem ja ka tervelt 300g kergem. Reisides on aga iga sentimeeter ja gramm oluline ning olen aastatega tähele pannud, et kui asi on liiga suur või ebamugav kaasas kanda, siis võib ta kohvrisse mahtuda, aga reaalselt seda kasutama ei hakka.

לhtegi klippi selles videos pole arvutis muudetud – ei heledust-tumedust ega värve. Kõik nii nagu kaamerast tuli.

 

Kasutajakogemus

Kohe üks oluline tähelepanek: olenemata sellest, et EOS R on väiksem (kui EOS 5D MK IV) on seda siiski ülimugav käes hoida ja ma ei tea, kas materjalidest või millest, aga see kaamera tundub käes kuidagi mõnus.

Mul läks enne reisi kahjuks nii kiireks, et Photopointi rendist kaamerat võttes polnudki aega kaameraga enne tutvuda, kui alles lennukisse jõudes. Väikene eeltöö oleks igal juhul olnud hea, sest võrreldes Canon peegelkaameratega on mitmed nupud tehasesse jäetud ja kere on tehtud väga minimalistlikuks. Paljud asjad on just nagu peidetud – kust vahetada ISO, kuidas liikuda teravuspunktiga jne.

Öeldakse küll, et sellel kaameral saab kõiki nuppe ümber seadistada, aga see ilmselt tuleb aega mööda – milline seadistus just Sulle kõige paremini sobib ja milline asetus kõige praktilisem on. See kõik oleneb sellest, kas kasutad kaamerat rohkem filmimiseks või pildistamiseks.

ardo-kaljuvee-canon-eos-r-photopoint_4

Millised olid miinused, mis mulle silma jäid? Puudub keresisene stabilisaator, mille samas kompenseeris väga hästi toimiv objektiivi sisemine stabilisaator, aga kõige rohkem tundsin puudust filmimisel täiskaadrist. Cropiga peab lihtsalt arvestama ja võimalusel/vajadusel lisaks ühe laiema nurgaga objektiivi juurde vaatama.

Natuke olin kimpus ka displeiga, millel panin valguse filmimiseks paika, aga salvestama hakates tõmbas ekraani oluliselt tumedamaks – hiljem tulemust arvutist vaadates ma seda muutust ei täheldanud. Võimalik, et see peabki nii olema, aga esmalt veidi ehmatav ja harjumist nõudev.

Samuti peab olema hoolikas REC-nupuga, millel vahel õnnestus ka tekitada vastupidiseid kaadreid – st lõpetasin enda arvates filmimise ja hakkasin tegelikult siis salvestama. Ja uuesti salvestama pannes vajutasin tegelikult selle hoopis kinni. וnneks on need kõik pisikesed miinused, mida tähele panna ja ajapikku õppida või siis muul viisil lahendatavad.

Mis mulle kaamera juures kõige enam meeldis?

Videot tehes hoiab EOS R väga hästi fookust –  ka pimedates oludes. Kuna kaamera on kerge, siis on teda ka pikemal filmimisel lihtsam hoida ning pilte tehes on sisemine HDR viidud paremale tasemele, kui see on varasematel mudelitel. See omakorda annab võimaluse rohkem varjualasid välja tuua, kui satud keerulisematesse valgustingimustesse.

ardo-kaljuvee-canon-eos-r-photopoint_2

Nii filmimisel kui ka pildistamisel on väga heaks lisaks pööratav ekraan, mida on mugav kasutada, kui on vaja kaamera maapinnale asetada või siis peakohale tõsta ja samal ajal jälgida tegevust ekraanilt. Väga hea on ka see et Canon on EOS R kere pannud tööle samade akude pealt (LP-E6N), mis on kasutuses ka varasemates peegelkaamerates. Seega sain juba olemasolevaid akusid kasutada ja ei pea eraldi varuakusid hakkama sellele mudelile ostma. Kaasas kandes mitut kaamerat ei ole vaja ka mitut erinevat laadijat – jälle üks juhe kohvris vähem.

Juba varasemateski kaamerates kasutuses olnud WIFI-ühendusega saab kiirelt pildid telefoni ja neid koheselt jagada (Instagram/Facebook). Minu jaoks pidevas liikumises olles on see samuti oluline lisa – ei pea alati arvutit kaasas kandma.

Kasutades kere juurde ka uut Canon RF 24-105mm f/4L IS USM objektiivi on pilt kohe lõikavalt terav + filmimisel on väga olulise faktina tegemist hääletu teravustamisega objektiiviga. Kahjuks pole olnud võimalust veel teisi RF-seeria objektiive proovida, aga teravus peaks neil kuulduste kohaselt kõigil olema kõige kõrgemal tasemel. Ja arvestades, et sellel aastal lubatakse sellesse seeriasse veel kuni 9 uut objektiivi, siis on mida oodata.

Olgu muidugi lisatud, et kõiki olemasolevaid Canoni vanemaid objektiive on võimalik samuti kaameraga kaasa tuleva vaherõngaga kasutada ja objektiivid käituvad selle kaamera ees sama hästi nagu iga teise Canon kaamerakere ees.

Kokkuvõttes soovitan igal juhul Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera enda käes reaalselt järele proovida ja Photopointi fototehnika rent on selleks suurepörane võimalus, et tunnetus kätte saada.

Mulle igal juhul meeldis EOS R kere just nii palju, et ostan selle ka endale igapäevaseks reisikaameraks!

 


Ardo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või veebilehel ardokaljuvee.com

 

Loe ja vaata lisaks:

The post Reisil koos uhiuue Canon EOS R täiskaader hübriidkaameraga appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12