Digitest.ee: Kaupo Kalda profidroon DJI Inspire 2
autor: Jürgen Veerme

dji-inspire-2-droon-kaupo-kalda

Kodumaises foto- ja digitehnika ülevaadete veebiportaalis Digitest.ee räägib droonifanatt Kaupo Kalda lähemalt enda taevasest vormelist – täisprofessionaalsest droonist DJI Inspire 2.

Eesti ühe nõutuima droonifotograafi Kaupo Kalda tehnikarsenalist leiab lisaks pisikesele Dji Mavic Pro putukale ka võimsa Dji Inspire 2 drooni, millega ta teeb suurema osa nii lõbuks kui tellimustöödena pildistatud fotodest. Nüüd on Kaupo leidnud vaba hetke, et sellest profidroonist lähemalt Digitesti veergudel koos ilusate näidispiltidega kirjutada.

 

Loe Kaupo Kalda täispikka ülevaadet DJI Inspire 2 profidroonist Digitesti lehel >>

The post Digitest.ee: Kaupo Kalda profidroon DJI Inspire 2 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lexari kaubamärk on leidnud uue omaniku ning ei kao kuskile
autor: Oskari Värä

Vaevalt kaks kuud tagasi teatati paljudele kurvastuseks, et Lexari mälukaartide, mälupulkade, kaardilugejate jne tootmine lõpetatakse ning samas otsitakse ka kedagi, kes brändi üles ostaks. Nüüd juba on see juhtunud ning Lexari kaubamärk elab edasi elama Hiinas. Ettevõte nimega Longsys on kõik Lexari kaubamärgiga seotud õigused endale ostnud ning lubavad seadmete tootmist jätkata.

Longsys teatab, et ka praegused kliendid võivad rahulikult hingata, sest kasutajatugi jätkab tööd. Ettevõte on tegelenud välkmäluga juba rohkem kui 18 aastat ning kogemustest puudust ei tule. Nende praegune kaubamärk FORESEE on väga populaarne Hiina turul, müües üle 100 miljoni seadme aastas ning Lexari ostmisega soovitakse laieneda ka Ameerika לhendriikide ning lääne turgudele.

Hetkel pole tehingu summade kohta veel mingit infot, kuid hetkel on lubatud, et kaubamärk mitte ei jätka eksisteerimist, vaid seda hakatakse ka jõudsalt arendama ning kasvatama.

Allikas: dpreview.com

The post Lexari kaubamärk on leidnud uue omaniku ning ei kao kuskile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tulemata jäänud Lily droon siiski tuli
autor: Oskari Värä

Kindlasti paljud veel mäletavad lubatud nutikat ning iseseisvat Lily drooni, mille tulek jäi rahapuuduse tõttu paljude pettumuseks ära ning nii see unustusse vajus. Nüüd on aga avalikuks saanud head uudised, et projekti on üles ostnud ettevõte nimega Mota Group, kes tegeles robootika ning droonidega ammu enne kui praegused turuliidrid DJI või GoPro ning Lily drooni uusversioon on valmis saanud.

Lily droon sai algselt palju kajastust just selle iseseisvuse ning nutikuse tõttu. Lubati, et see hakkab ise subjekti filmima ning jälitama ja selleks ei olnud vaja teha muud kui droon õhku visata. Jälitamisfunktsioon pole praeguseks enam midagi ebatavalist, kuid sel ajal see seda oli ning see ka aitas koguda miljoneid dollareid arenduse tarvis. Siiski on kõik see tänaseks ajaloo prügikastis ja tuleme tänasesse päeva ning “Lily Next-Gen” uue generatsiooni drooni juurde. Video lahutusvõime on uue drooni kaameral 4K, mitte FullHD, nagu eelkäijal. Samuti on tõstetud fotode lahutusvõimet – varasema 12 megapiksli asemel on nüüd 13. Füüsiliselt on enim muutunud kaal. Kui eelkäija kaalus rohkem kui kilo, siis uusversioon on vaid 385 grammi. Väliselt on ümara disaini asemel uus droon piklikum ning transpordiasendisse seadmiseks kokku volditav.

Samas on tehtud ka järeleandmisi. Kui eelkäija kohta lubati, et droon tuleb veekindel, siis see mõte on nüüdseks maetud. Põhjenduseks toodi, et kasutajad soovivad pigem soodsamat drooni kui tingimata veekindlust ning lühemat aku eluiga, kehvemat GPS-i jne. Ka lennuaega on kärbitud – varasema 20 minuti asemel on see 18 minutit. Samas on see toonud võimaluse vahetada akut, mis viib lennuaja 36 minutini. Samuti on akude kiirlaadimise võimalus, mis laeb aku täielikult täis nii kiiresti kui seda on 30 minutit.

Subjekti jälgimiseks on tarvis anda kaasa jälgimisseade, mille järele droon lendama hakkab. Korraga suudab droon jälgida vaid ühte seadet, mis tähendab ka seda, et mitut subjekti samal ajal filmida ei saa. Takistuste vältimiseks hetkel droonil sensoreid ei ole, kuid ettevõtte sõnul töötatakse selle kallal, et see võimalikult kiiresti mingil kujul lisada.

Allikas: Lily

The post Tulemata jäänud Lily droon siiski tuli appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lomography on tegemas esimest analoog kiirpildikaamerat
autor: Oskari Värä

Tänu Fujifilmi ning Impossible tegevusele on kiirpildikaamerad jälle tuhast tõusnud ning populaarsemad kui kunagi varem. Nüüd on pardale hüppamas ka analoogfotograafias kõva nimi Lomography. Nagu ettevõttele kohaselt, on ka nende tulevane kaamera analoogkaamera, kuid fotofilmi asemel kasutab see Fuji Instax Square kiirpildimaterjali. Tegu on esimese analoog Instax kaameraga.

Projekti rahastamiseks tehti Kickstarterisse konto ning loodeti rahva kaasabil projekt käima saada. Aega küll veel on kõvasti, kuid rahaline eesmärk on juba mitmekordselt täidetud, mis tähendab, et võime üsna kindlad olla kaamera reaalsuseks saamises.

Kaamera ise on huvitava disainiga – objektiiv liigub külgsuunas kerest välja pildistamisasendisse ning pildistamise lõppedes tuleb see tagasi lükata, tehes kaamera transpordiasendis oluliselt kompaktsemaks. Ka kvaliteedi osas on tegu tõsiseltvõetava kaameraga, mille objektiiv ei ole plastikust, vaid ikkagi klaasist. Samuti on kaameral automaatrežiim, mis Lomo sõnul on piisavalt täpne tagamaks, et iga kaader oleks õigesti säritatud. Kasutajad saavad teha loomingulisi topeltsäritusi, olemas on ka aegvõtte võimalus, välk, särikompensatsiooni reguleerimise võimalus ning isegi kaugjuhtimispult. Boonusena on olemas veel ka võimalus pildistada 30 sekundilise säriajaga, tehes võimalikuks näiteks valgusega maalimise. Kaamera all on LED inidikaator näitamaks järelejäänud kaadrite arvu ja pildistamishoos ei ole tarvis igaks juhuks meeles pidada, mitu kaadrit veel alles on.

Kui kõik läheb hästi, näeme Lomo’Instant Square kiirpildikaamerat juba 2018. aasta alguses. Värvivalikutest on tulemas must, sinine, oranž, punane ning valge.

Allikas: Lomography Kickstarter

The post Lomography on tegemas esimest analoog kiirpildikaamerat appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony võimsa videokaamera ostuga kaasa kingitus!
autor: Maria Häling

Otsid uut videokaamerat? Kuidas oleks ühe võimsa Sony kaameraga? Septembri lõpuni anname antud Sony videokaamera ostuga kaasa tasuta kvalitseetse Manfrotto fotokoti.

Kingituse saad, kui soetad endale Sony FDR-AX33 või Sony FDR-AX53 videokaamera.

Videokaamera FDR-AX53 on üks Sony paremaid kaameraid mitte ainult 4K videovõimekuse poolest, vaid ka kvaliteetse 20x suumobjektiivi, parema sensori ja manuaalsete särijuhtimisvõimaluste poolest. Kes päris 4K videot filmida ei taha, saab kasu lõigata Full HD režiimi kiirest 100fps kaadrisagedusest, mis lubab salvestada kuni 4x aeglustusega sujuvaid kaadreid. Käest filmimise lihtsustamiseks on kaameral 5-teljeline optiline värinastabilisaator.

 

Sony FDR-AX33 videokaamera meie veebikaubamajas >>

Samuti olemas ka FDR-AX53 videokaamera >>

 

Kui Sul jääb ostmiseks eurosid natuke puudu, siis ära muretse –  Photopoint järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad alles uuel aastal.

The post Sony võimsa videokaamera ostuga kaasa kingitus! appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11