Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM objektiiv on saanud tarkvarauuenduse
autor: Oskari Värä

sigma-avang

Sigma teatab, et on välja andnud tarkvarauuenduse super telesuumobjektiivi 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM mõlemale versioonile. Nii Contemporary kui ka Sports versioonide uuenduse põhiline tõmbenumber on autofookuse parendamine kui objektiivi kasutada Sigma MC-11 adapteriga ning Sigma tungivalt soovitab selle koosluse kasutamisel tarkvarauuendus kiiremas korras ära teha. Samuti liiguvad objektiivi diafragma labad vaiksemalt video filmimise ajal ning objektiivide kõik funktsioonid on nüüdsest kasutatavad ka Canon C300 Mark II videokaameraga kasutades.

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM tarkvarauuendus on saadaval läbi Sigma Optimization Pro tarkvara ning uuendus on teostav läbi Sigma USB Dock objektiividoki..

Allikas: Sigma

Adobe Photoshop CC 2017 toob uhiuue otsingutööriista
autor: Oskari Värä

photoshop_4
Adobe on uuendanud oma tuntuimat pilditöötlustarkvara Photoshop CC ning uuendusi on mitmeid nii väiksemaid kui suuremaid. Uuendatud said ka Premiere Pro, After Effects ning muud Creative Cloud paketti kuuluvad programmid. Uus Adobe Photoshop CC 2017 aga toob mitmeid uuendusi, mis kiirendavad fotograafide ning muude digitaalartistide töövoogu ning lihtsustab veelgi rohkem piltidega töötamist.

לhe suurima uuendusena tuleb universaalne otsinguriba. Kui varasemalt pidi tööriistade asukohta või kiirvalikunuppu teadma, siis nüüdsest saab erinevaid tööriistu, funktsioone, õpetusi ja kõike muud otsida sisetades lihtsalt märksõna. Kui uuendus on tehtud, ilmub Photoshopi akna ülevale paremasse nurka luubi ikoon, mida tuleb siis otsingu alustamiseks vajutada, samas toimivad ka klahvikombinatsioonid CTRL + F ning Macil Cmd + F.

photoshop

photoshop_1

photoshop_2

Vaata uut otsingutööriista tutvustavat videot siit:


Nüüdsest saab faili alustades valida kohe ka erinevaid malle, mis ehk aitavad natuke töö alustamisega paremini kui lõputult tühja valge lehe vahtimine. Adobe Stockis on saadaval väga palju erinevaid eeltöötlusega kujundusi, mille töötluseks on antud täiesti vabad käed.

Liquify tööriist, mis laseb kasutajal venitada ning kokku lükata erinevaid alasid piltidel, on saanud parema näotuvastusfunktsiooni. Tööriist tunneb ära pildil oleva inimese silmad ning neid saab siis venitada või tagasi tõmmata kahes suunas, tehes silmade võrdsustamise või kellegi laisa silma parandamise imelihtsaks. Erinevalt varasemast versioonist võimaldab uus venitada kas mõlemaid silmi korraga või eraldi.

Samuti on saanud väiksemad uuendused ka maskidega töötamine, Creative Cloud andmebaasid, Camera Raw ning erinevad tööriistad.

Väiksemaid uuendusi tutvustav video:

Adobe Photoshop CC 2017 on kõigile juba alla laetav Adobe veebilehel.

Allikas: Adobe

Kuumad kõlakad: Canon EOS 6D Mark II tuleb tuleva aasta aprillis
autor: Oskari Värä

canon-6d-mark-2-kolakad

Canoni kompaktseim ning soodsaim täiskaader sensoriga peegelkaamera EOS 6D järglast on juba pikalt oodatud ning nüüd hakkavad üha hoogsamalt ringlema erinevad kõlakad selle ümber.

Lähiajal siiski kaamerat veel oodata ei ole. Jutud räägivad, et esimene võimalus, mil Canon 6D Mark II mudelit ametlikult esitleb, on 2017. aasta aprillis – mitte jaanuaris CES tehnikamessil ega ka veebruaris toimuval CP+ messil.  

Mida aga tehniliselt võime oodata? Seda kõike tuleb võtta suure skepsisega kuid tihti lähevad kõlakad ka täide. Sensori kohta arvatakse, et see saab olema 24–25-megapiksline ning uuelt EOS 5D Mark IV kaameralt tuttav Dual Pixel autofookussüsteemiga. Ekraan on pööratav ning ühendustest on olemas nii WiFi, GPS kui ka NFC. Mida aga paljude üllatuseks tõenäoliselt olema ei hakka, on 4K videosalvestus, suurima lahutusvõimega video, mida Canon 6D Mark II filmida suudab, on 1080p. Need väidetavad andmed aga mingil määral võivad veel muutuda kui kaamera avalikustamise aeg hakkab lähemale jõudma.

Allikas: canonwatch.com

 

Fujifilm X-T1 ning X-Pro2 hübriidkaamerate tarkvarauuendused
autor: Oskari Värä

fujifilm-x-t1-camera-photopoint-13

Fujifilm on välja andnud tarkvarauuenduse X-T1 ning X-Pro2 hübriidkaameratele.

Fujifilm X-T1 tarkvaraversioon v5.00 toob uuendusena juurde high-speed sünkronisatsiooni ning mitme välgu juhtimise võimaluse uue EF-X500 välguga. Kaamera menüü välgujuhtimise osas on ka vastavalt sellele muudetud. Lisaks on toodud mitmeid välgufunktsioone ka Quick Menu kiirvalikutesse ning ka kasutaja poolt seadistatavate nuppude alla saab määrata erinevaid välgufunktsioone.

Fujifilm X-Pro2 tarkvaraversioon v2.01 parandab aga mitmeid vigu. Kui varasemalt ei töödanud Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR objektiivi kasutades teleotsas autofookus korralikult, siis nüüdseks on see viga tarkvaraliselt parandatud. Samuti ei suutnud kaamera saada kontakti Nissin i40 välguga – ka see viga on nüüdseks parandatud ning välku on võimalik kaameraga kasutada tõrgeteta.  

Ka Fujifilm X-T2 uus tarkvaraversioon oli välja kuulutatud kuid siiski jäi tulemata ning teadmata põhjustel lükkas Fujifilm selle tuleku 29. novembrisse. X-T2 uus tarkvara toob endaga kaasa võimaluse pildistada läbi kaabli otse arvutisse. Samuti saab kaamerat juhtida läbi arvuti.

Fujifilm X-T1 tarkvaraversiooni v5.00 saab alla laadida siit
Fujifilm X-Pro2 tarkvaraversiooni v2.01 saab alla laadida siit

Allikas: Fujifilm

Licensify.co lihtsustab fotograafi ja kliendi suhtlust
autor: Photopoint

licensify-photpoint-blog

Iga kogenum fotograaf teab ilmselt oma kogemustest, et fotograafia kõige tüütum ja ebamugavam osa on oma piltide müümine ja sellega kaasnevad tegevused nagu arveldamine ja kasutusõiguste jagamine. Kui tehnoloogia sh fotograafia areng on olnud kiire, siis eelmainitud protsessid on oma otstarbekuselt ja kasutajasõbralikkuselt jäänud pidama eelmisse sajandisse.

Eesti hobifotograaf Gen Vagula ja tarkvaraarendaja ning hobifotograaf Jarmo Pertman leidsid, et see ei pea enam nii olema. Tulemuseks on keskkond nimega licensify.co.

Licensify.co idee sündis soovist muuta fotode ja nende kasutusõiguse soetamine kliendile võimalikult lihtsaks ja valutuks. Küsite kuidas?

Sissejuhatuseks tuleb fotograafil luua oma licensify.co konto. Et tegu pole tavalise pildipangaga, siis laetakse sinna vaid konkreetne pilt/pildid, mille vastu kliendil on ostuhuvi. Fotograaf määrab ise pildile litsentsitasu ning saadab ostjale lingi fotole ja ostuprotsessi moodulile. Peale ostu sooritamist avaneb kliendile vaade, kus on allalaadimislingid fotole, arvele ja kasutuslitsentsile. Sama info saabub ka ostja meiliaadressile, et seda oleks vajadusel  kerge arhiveerida. Kogu protsess võtab aega umbes 2 minutit. Väga mugav, kas pole?

Jagades oma licensify.co fotolinki näiteks sotsiaalmeedias või kasvõi enda kodulehel muudab fotograaf oma teose hõlpsalt ja kiirelt ostetavaks piiramatule arvule potentsiaalsetele klientidele. Varustades pildi hashtagiga, muutub see ka kergesti leitavaks.

Päris tasuta licensify.co teenus paraku pole, küll aga on see märgatavalt soodsam tavapärase pildipanga poolt küsitud tasust. Kui pildipank võtab pildi eest saadavast tasust kuni 80%, siis licensify.co piirdub vaid 20%-ga.

Ehkki licensify.co on iseenesest lihtne teenus, võib selle artikli lugejatel kindlasti tekkida täpsemaid küsimusi selle keskkonna funktsioneerimise kohta. Kõige lihtsam on muidugi luua endale seal konto ja oma silmaga kõik üle vaadata. Teise variandina võib aga esitada otseküsimusi tegijatele licensify.co Facebooki lehel. Sealsamas saab tutvuda selle keskkonnaga juba liitunud fotograafide loominguga.

3 4 5 6 7 8 9 10 11