Fujifilm X-Pro2 tarkvarauuendus toob parendatud autofookuse ning mitmeid muid täiendusi
autor: Oskari Värä

fujifilm-x-pro2-photopoint

Fujifilmi järeltugi tarkvarauuenduste näol on alati olnud heal tasemel ning sel korral saab Fujifilm X-Pro 2 hübriidkaamera tarkvaraversiooni v2.0. Uus tarkvara toob mitmeid uuendusi, parandusi ning väiksemaid muudatusi nii autofookusele, EX-500 välgu kasutamiseks kui ka aku säästmiseks.

Suurim uuendus on tervustamispunktide arvu suurendamine – varasema 273 punkti asemel saavad kasutajad nüüd omale 325 punkti. Lisaks parendati ka faasituvastusega autofookuse täpsust lisades sellele uhiuue X-T2 kaamera autofookuse algoritmi. Ka jälgiv autofookus on nüüdsest täpsem ning kiirem.

Lisati ka uue Fujifilm EX-500 ilmastikukindla välgu tugi ning nüüdsest on võimalik X-Pro2 hübriidkaameraga kasutada kõiki välgu funktsioone. Samuti saab kaamera kasutaja poolt seadistatavatele nuppudele määrata erinevaid välgufunktsioone.

Väiksematest muudatustest on lisatud aku vastupidavuse säästmiseks eraldi funktsioon, mida saab sisse-välja lülitada ning pildiotsijat on samuti tehtud täpsemaks.

Fujifilm X-Pro2 tarkvaraversiooni 2.0 saab alla laadida ning uuenduste täielikku nimekirja näha Fujifilmi kasutajatoe lehel

Allikas: fujifilm.com

Kõik Fujifilm kaamerad Photopointis »

NB! kuni oktoobri lõpuni kehtib Fujifilm hübriidkaamera komplekti ning lisaobjektiiv ostul lisaallahindlus – loe selle kohta lähemalt siit »

 

Sony a7 II tarkvarauuendus toob uue välgujuhtimissüsteemi toe
autor: Oskari Värä

a7ii-avang

Sony teatab, et on andnud välja tarkvarauuenduse a7 II ning a7s II täiskaader hübriidkaameratele. Tarkvaraversioon v3.20 toob vaid ühe kuid olulise uuenduse – lisab kaameratele Sony välgujuhtimissüsteemi toe.

FA-WRC1M raadiosaatja ning FA-WRR1 raadiovastuvõtjaga saab välku juhtida kuni 30 meetri kauguselt ning komplekt võimaldab edastada ka TTL-informatsiooni. Välguparameetreid on samuti võimalik juhtida mugavalt läbi saatjate, et ei peaks eraldi välkude juurde ise minema. Lisaks lubab süsteem kasutada saatjaid ka juhtmevabade distantspäästikutena, millega saab kontrollida korraga mitut kaamerat, tehes selle eriti magusaks spordi- või loomafotograafidele.

Lae alla Sony a7 II tarkvarauuendus alla siit

Allikas: Sony

Manfrotto Pro Light Reloader 55 on fotokott neile, kes reisivad mitme kaameraga
autor: Oskari Värä

prolightreload55-avang

Lisaks stiilsetele fotokottidele esitles Manfrotto kotti Pro Light Reloader 55, mis on suunatud neile, kes reisivad palju ning kannavad kaasas suures koguses fototehnikat. Kott on tõesti mahukas – sisse läheb tervelt kolm peegelkaamera keret ning kaheksa objektiivi. Lennukiga reisijate peale on ka põhjalikult mõteldud – kott vastab enamus lennufirmade pagasi mõõtude piirangutele.

Kott on Manfrotto CPS (Camera Protection System) süsteemile vastavalt ehitatud, tagades tehnika turvalisuse igas olukorras. Samuti on vaheseinad disainitud pehmendama ükskõik, millisesse asendisse ka koti sisu pole paigutatud. Lisaks saab vaheseinu lihtsasti ümber tõsta vastavalt vajadusele, kuid fototehnika pehme olemine kotis on tagatud igas asendis.

Väljast on kott kvaliteetsest vett tõrjuvast Pro Light Rip-Stop nailon riidest, mis ei luba niiskusel koti peale koguneda, säästes materjali. Ka nurgad on lisatugevdusega, sest enamasti kuluvad augud esmalt just nurkadesse.

pro_light_reloader_55_4

pro_light_reloader_55_3

Kaasa vedamiseks on koti all suured 84mm rattad, tehes raske fotovarustuse enda järgi tassimise oluliselt lihtsamaks. Samas kui rattad ära kuluvad või purunevad, on neid lihtne uute vastu välja vahetada.

Lisataskud mahutavad 17-tollise sülearvuti ning lisaks veel ka 10-tollise tahvelarvuti eraldi taskusse, et saaks need kiirelt kätte fotovarustust puutumata. Lisaks on koht statiivi kinnitamiseks ning eraldi vihmakate kui satutakse väga kehvadesse ilmastikutingimustesse pikemaks ajaks. Koti väline suurus on 55 ח 35 ח 23 cm ning kott kaalub 4,2–4,9 kilo olenevalt sellest kui palju vaheseinu sees parajasti kasutusel on.

Allikas: Manfrotto

Manfrotto Windsor seeria fotokotid stiilitundlikule fotograafile
autor: Oskari Värä

manfrotto-windsor-avang

Manfrotto on avalikustanud uute stiilsete kaamerakottide seeria Windsor Collection moeteadlikele fotograafidele. Rihmad on kvaliteetsest päris nahast ning kangas on valitud just selle järgi, et kotid peaksid vastu ka karmimale kasutamisele. Stiil on Manfrotto sõnul inspireeritud Briti disainist ning kuna Suurbritannias teadaolevalt sajab vahetpidamata, on kotid ka veekindlad. Saadaval on kolm õlakotti ning üks seljakott.

Seljakott Windsor Backpack mahutab lisaks peegelkaamerale, teleobjektiivile ning kahele lisaobjektiivile veel ka 15-tollise sülearvuti ning kotil on kaks rihma statiivi koti külge kinnitamiseks. Sisu on võimalik mugavalt ning  kiirelt ümber tõsta vastavalt kaamera ning objektiivide suurusele. Koti küljel on ka lisa tõmblukk, mille kaudu saab kiiresti fotovarustusele ligi. Kui fotovarustust pole vaja kaasa võtta, saab kotist fotovarustusele mõeldud sisu välja võtta ning kasutada seda tavalise seljakotina. Koti mõõdud on 41 ח 36 ח 21 cm ning kaal on 1060 g.

manfrotto_windsor_back

manfrotto_windsor_back1

וlakott Camera Reporter Bag mahutab aga keskmise suurusega peegelkaamera koos 24-70 mm objektiiviga ning lisaks saab veel mahutada 70-200 teleobjektiivi ning kaks väiksemaat lisaobjektiivi. Nagu ka seljakotti, on võimalik seda kotti kasutada igapäevase kotina enda asjade kaasas kandmiseks. Lisaks mahutab kott veel ka 13-tollise sülearvuti ning salajasesse lisataskusse saab pista veepudeli. Loomulikult on õlarihm reguleeritav ning lisaks on kaks nahast rihma, mille külge statiiv kinnitada. Koti välised mõõdud on 28 ח 39 ח 11,5 cm ning kaal on 650 g.

manfrotto_windsor_messenger

manfrotto_windsor_reporter

Kolmas on samuti õlakott, mis on suunatud harrastajatele ning tuleb kahes eri suuruses – S ja M. Suurem M suurus mahutab enda sisse keskmise suurusega peegelkaamera, mille külge on kinnitatud 70-200 mmteleobjektiiv ning kuni kolm väiksemat lisaobjektiivi. Sülearvuti saab mahutada kuni 15-tollise. Koti mõõdud on 33 ח 42 ח 15 cm. S suurus aga on paigutuse poolest samasugune kuid lihtsalt veidi väiksem – 24 ח 34,5 ×— 11 cm. Kotti mahub hübriidkaamera koos 24-70 mm objektiiviga ning kuni kaks lisaobjektiivi. Lisatasku sülearvutit ei mahuta kuid iPadi või mõne muu tahvelarvuti mahutab küll.

Allikas: Manfrotto

Sony RX100 Mark V on maailma kiireima autofookuse ning sarivõttega kompaktkaamera
autor: Oskari Värä

rx100v-avang

Sony avalikustas uue versiooni ülipopulaarsest kompaktkaamerast RX100. Uus DSC-RX100 V lööb mitmeid rekordeid ning on tituleeritud maailma kiireima autofookuse- ning sarivõttega kompaktkaameraks. Lisaks on sel ka teravustamispunkte rohkem kui ühelgi muul kompaktkaameral. לlikiire autofookus ning sarivõte teevad selle kaamera vägagi tõsiseltvõetavaks seadmeks, mis samas mahub vabalt taskusse ära.

Uuendusena on sellesse väiksesse korpusesse mahutatud Fast Hybrid AF autofookussüsteem, mis seob nii faasitvastusega kui ka kontrastituvastusega autofookuse. Hübriidne süsteem lubab fokuseerimisajaks nii vähe kui seda on 0,05 sekundit ja seda aitavad saavutada 315 autofookuspunkti, mis katavad ca 65% sensorist.

Nagu mainitud, on ka sarivõte kiirem kui ühelgi teisel kompaktkaameral – 24 kaadrit sekundis suurima 20,1-megapikslise lahutusvõimega ning samal ajal kasutades jälgivat autofookust. Selle jaoks on ka ekraani pimedaks minemine pildistamise ajal võimalikult lühike, võimaldades subjekti jälgides seda paremini kadreerida.  Vahemälu parandav LSI-protsessor võimaldab sel viisil teha kuni 150 järjestikust kaadrit.

Sensor on kaamera sees hiljuti arendatud kihiline 1-tolline 20,1-megapiksline Exmor RS™ CMOS koos DRAM kiibiga. Kaamera silmaks on endiselt sama 24-70 mm fokaalvahemikuga valgusjõuline f/1.8–2.8 ZEISS Vario-Sonnar T* objektiiv. Kiireim võimalik säriaeg on 1/32 000 sekundit ning tagamaks, et kiire säriaja ning lahtise avaga pildistades ei tekiks moonutusi ning pilt oleks terav, on kaamerasse paigaldatud Anti-Distortion Shutter katik.

rx100v-003

rx100v-004

Videopoolelt suudab RX100 V teha 4K UHD lahutusvõimega XAVC S videot koos “full sensor readout” toega ning samuti puudub “pixel binning”. Aegluubis videot saab teha 960 kaadrit sekundis. Samuti kasutab kaamera uue autoofokuse kõik pakutavad võimalused ära ning piiratud ei ole miskit. Lisaks on ka professionaalseks videosalvestamiseks olemas S-Log2/S-Log Gamut, FullHD lahutuvõimega filmimine 120 kaadrit sekundis ning lisaks saab kaamerasiseselt võtta videost kaader ning konverteerida see ümber 8 megapiksliseks fotoks.

rx100v-002

rx100v-001

Ekraan on 3-tolline 1,23 miljoni pildipunktiga LCD ning elektrooniline 2,35 miljoni pildipunktiga XGA OLED Tru-Finder pildiotsija, mille saab mugavalt kaamera korpusesse lükata kui seda parajasti tarvis ei ole. Pildiotsija klaas on parema kontrastsuse saavutamiseks kaetud Zeissi vääristusega. לhendustest on kaameras nii Wifi kui ka NFC.

Olulisemad omadused:

  • 1-tollise mõõduga 20,1 megapiksline Exmo RS™ CMOS pildisensor
  • Sensori tundlikkus ISO 125 – 12800
  • 315-punktiline Hybrid AF autofookussüsteem
  • ZEISS Vario-Sonnar T* 24-70 mm f/1.8–2.8 objektiiv
  • Lähim teravustamiskaugus 5cm
  • 4K UHD 3840 ח 2160 video 30 kaadrit sekundis salvestus XAVC-S formaati
  • S-Log2/S-Gamut videoprofiilid
  • 3-tolline 1,23 miljoni pildipunktiga LCD ekraan
  • 2,35 miljoni pildipunktiga XGA OLED Tru-Finder elektrooniline pildiotsija
  • 102 ח58 ח 41 mm mõõdud

Sony RX100 V kompoaktkaamera saabub poelettidele 2016. aasta novembriks ning jaehinnaks saab olema 1199€.

Allikas: Sony pressiteade

3 4 5 6 7 8 9 10 11