Nikon Z f ja Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR pärjati maineka TIPA auhinnaga
autor: Jürgen Veerme

TIPA ehk The Technical Image Press Association ekspertidest koosnev kolleegium valis 2024. aasta parimaks ekspertidele loodud täiskaaderkaameraks Nikon Z f ja parima super-telefoto suumobjektiivi tiilt pälvis Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR.


Nikon Z f

Nikon Z f on ajatu filmikaamera disainiga, aga selle sees peitub eriti võimekas tänapäevane 24,5-megapiksline CMOS täiskaadersensor koos 8-stoppilise keresisese stabilisaatoriga.

Lisaks juurde viimasepeal EXPEED 7 pilditöötlusprotsessor ja Sul on olemas tööloom, millega saad ühtaegu jäädvustada nii kvaliteetseid fotosid kui nautida sujuvat videosalvestust kuni 4K 60 kaadrit/sek (DX-formaadis ning 10-bit H.265 HEVC).

Nikon Z f

Muude omaduste hulgas on Nikon Z f võimeline pildistama Pixel Shift režiimis kuni 96-megapiksliseid fotosid ning tavarežiimis kuni 30 kaadrit/sek (koos elektroonilise katikuga ning autofookusega). Kusjuures automaatne teravustamine töötab isegi vähese valguse korral kuni –10 EV.

 

Usalda spetsialiste ja telli Nikon Z f kohe ära »

 


Nikon Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR

Nikon Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR on loodud neile, kes soovivad suurt suumiulatust, aga samal ajal kerget disaini ja telesuumide mõistes taskukohast hinda.

Optilise VR-pildistabilisaatori abil saad selged kaadrid ka tihedas metsas ning koidiku hämaruses. Kirsiks tordil on muidugi kiire ja täpne autofookus ning kaks kohandatavat nuppu ja kontrollrõngas objektiivil.

Nikon Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR

Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR minimaalne teravustamiskaugus 180 mm fookuskauguse juures on vaid 1,3 m ja 600 mm juures on see 2,4 m.

 

Telli endale Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR kohe ära ja Sa ei kahetse »

 


Juhul, kui Sul antud investeeringu tegemiseks peaks vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Organisatsioon nimega TIPA ühendab maailma mõjukamad fotograafiaajakirjade toimetajad, kes valivad muude tegevuste kõrval iga aasta alguses välja kõige tähelepanuväärsemad fototehnika tooted. Käesoleval aastal nimetati ühtekokku 40 parimat fototoodet. Kõikide nendega saad tutvuda TIPA veebilehel.

Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(3)

The post Nikon Z f ja Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR pärjati maineka TIPA auhinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EOS R100 on 2024. aasta parim algtaseme poolkaaderkaamera
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS R100 tipa auhind

Iga kevadisel mainekal TIPA auhindade jagamisel tunnistati 2024. aasta parimaks algtaseme APS-C ehk poolkaaderkaameraks Canon EOS R100.

Maailma juhtivate fotoajakirjade toimetajate valikuga võib kindlasti nõustuda, sest EOS R100 sees on 24,1-megapiksline APS-C sensor, mis on kordades suurem kui üheski tippklassi nutitelefonis ja seetõttu on see heaks valikuks neile, kes soovivad foto- või videograafiaga tõsisemalt tegelema hakata.

Canon EOS R100

Oma salvestatud meedia edastamiseks saad kasutada Canon Camera Connect rakendust, mis saadab need silmpilkselt Su nutitelefoni. Selle rakenduse kaudu saad ka oma kaamerat kaugjuhtida, et saaksid vajadusel ka ennast kaadrisse kaasata.

 

Telli auhinnatud Canon EOS R100 ja pildista/filmi uue kvaliteediga ››

 


Uue fototehnika ostmine on arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Organisatsioon nimega TIPA ühendab maailma mõjukamad fotograafiaajakirjade toimetajad, kes valivad muude tegevuste kõrval iga aasta alguses välja kõige tähelepanuväärsemad fototehnika tooted. Käesoleval aastal nimetati ühtekokku 40 parimat fototoodet. Kõikide nendega saad tutvuda TIPA veebilehel.

(15)

The post Canon EOS R100 on 2024. aasta parim algtaseme poolkaaderkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm Instax Mini 99 on kiirpildikaamera, millega saad teha analoog-stiilis fotosid
autor: Stephan Redko

Kui analoogkaameraga pildistades pead Sa enne lõpptulemuse nägemist filmirulli täis pildistama ning selle ära ilmutama, siis kiirpildikaameraga valmib jäädvustatud foto vaid sekunditega. Samas filmile tehtud fotodel on tihtipeale omapärane võlu, mida praeguse hetkeni kiirpildikaameraga jäljendada ei ole saanud.

Fujifilm Instax Mini 99 abil saad teha just seda, sest antud kaameral on sisseehitatud efektid, mis annavad pildile otse filmika välimuse. Pilt tuleb endiselt kohe kaamerast välja, et selle tulemust kohe näha ning teistega jagada.

Fujifilm Instax Mini 99

Tegu on Fujifilm’i premium kiirpildikaameraga, mille minimalistlik ja klassikaline välimus võiks sobida praktiliselt igaühele. Selle konstruktsioonis on kasutatud kvaliteetsemaid materjale ning peal paikneb ka kaks juhtketast. Need on omakorda ka põhjused, miks see maksab 100€ rohkem kui ettevõtte odavaim (kuid ka populaarseim) Instax Mini 12 seeria.

Üks juhtketastest on mõeldud eelnimetatud värviefektide kasutamiseks ning valikus on 6 erinevat — Faded Green, Warm Tone, Light Blue, Soft Magenta, Sepia ja Light Leak.

Loomulikult säilib võimalus ka ilma ühegi efektita pildistada, milleks tuleb ketas keerata lihtsalt “N” tähe ehk “Neutral” peale.

Efektid jõuavad fotoni tänu kaamerasse sisseehitatud LED-tuledele, mis õrnalt valgustavad käesolevat pilti filmikassetis ning just nii tekib lõplikule kaadrile spetsiifiline värvitoon või valguslekke efekt.

Teise juhtketta abil saad valida viiest erineva heledustaseme vahel, et lisada oma fotole dramaatilisust või muud loomingulisust. Kõiki heledustasemeid saad kombineerida ka teiste efektidega.

Kuid Instax Mini 99 võimalused ei lõppe seal, sest selle objektiivi peal paikneb ka “Vignette Mode” ehk vinjetti režiimi lüliti. Seda aktiveerides tõmbuvad läätse sees olevad labad kokkupoole, et nurgad jääksid ülejäänud fotost tumedamaks. Fujifilm’i sõnul aitab see kasutajatel veelgi kunstilisemat välimust luua.

Toiteks kasutab kaamera sisseehitatud liitiumakut, mis võimaldab umbkaudselt 100 pildi väljatrükki. Kaamera laadimiseks on selle küljel USB-C pesa ning komplektist leidub ka selleks vajalik kaabel.

Fujifilm Instax Mini 99

Fotograafia harrastajatele, kes tahaksid vahelduseks kogeda midagi muud peale nutitelefoni piltidele võiks Instax Mini 99 ideaalselt sobida. Pildistamisprotsess ning oma tulemuse kätte saamine otsekohe füüsilisel kujul on lõbu, mis on lausa sõltuvust tekitav.

Antud kiirpildikaamera ja kõik muu vajalik nagu Instax Mini paberid, kandekotid ja albumid leiad loomulikult Photopointi veebikaubamajast kui ka esinduskauplustest.

 

Jäädvusta lõbusamalt — telli Fujifilm Instax Mini 99 »

 

Vaata lisaks:

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(31)

The post Fujifilm Instax Mini 99 on kiirpildikaamera, millega saad teha analoog-stiilis fotosid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rendi oma Nikon hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2
autor: Jürgen Veerme

Tamron 28-75mm VXD Nikon hübriidkaameratele rent

Nii praegustel kui tulevastel Nikon Z-hübriidkaamerate omanikel on põhjust rõõmustada, sest Photopointi foto- ja videotehnika renti on saabunud Sony kaamerate ees suurt populaarsust kogunud Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2.

Sony kasutajate kogemuse pealt on teada, et tänu oma universaalsele fookuskauguse vahemikule ja valgusjõulisele avale on see Tamron objektiiv eriti hinnatud portreefotograafide hulgas.

II generatsiooni 28-75mm f/2.8 Di III VXD sisaldab uut optilist konstruktsiooni ja täiustatud on ergonoomikat, et parandada kasutusmugavust. Objektiivi lähim teravustamiskaugus laias (28 mm) otsas on 18 cm ja telefoto otsas 38 cm.

Muuhulgas on objektiivil VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootor, mis pakub veelgi täpsemat ja vaiksemat teravustamist. Samuti võimaldab see praktiliselt hääletut autofookust, mis sobib eriti hästi videote jäädvustamiseks. 

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Nikonile

See objektiiv kasutab muuhulgas ka “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiivi renditasu 1 päevaks on 25€, 1 nädalaks 75€ ja 2 nädalaks 125€.

Kui sellesse ära armud, siis kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist teeme uue objektiivi kehtiva hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(11)

The post Rendi oma Nikon hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix S5 II ja Lumix S5 IIx said mahuka püsivara uuenduse
autor: Stephan Redko

Saadaval on uus püsivara värskendus Panasonic Lumix S5 II kui ka Lumix S5 IIx täiskaader hübriidkaameratele, mille puhul ei ole tegu igapäevase värskendusega — S5 II v3.0 ning S5 IIx v2.0 tarkvarauuendus viib need täiesti uuele tasemele.

Panasonic Lumix S5 II ja S5 IIx püsivara värskendus — täiustused & funktsioonid

Need, kes võtavad enda Lumix S5 II või Lumix S5 IIx hübriidkaamerast maksimumi kõige kõrgemate seadistustega, teavad kõige paremini, et mahukaid videofaile on üpris keeruline monteerida, kui Sul ei ole selleks eriti võimekat arvutit.

Siin tuleb käepärast uus funktsioon nimega “Proxy capture“, mis võimaldab mõlema kaameraga salvestada madalama resolutsiooniga “proxy” videofaile ja neid kasutada monteerimistarkvaras alusena.

Seejärel saad teha vajalikud toimetused ning seda kõike palju sujuvamalt, sest arvuti ei ole ülekoormatud mahukate failidega.

Panasonic Lumix S5 IIX

Uute funktsioonide hulgas leidub ka “Camera-to-cloud“, et üles laadida nii fotosid kui ka videoid otse Adobe Frame.io platvormile. Selleks tuleb kaamera ühendada internetiga ja siduda see genereeritud koodi abil Frame.io platvormiga. Samuti on võimalik kaamerat siduda USB-kaabli abil.

Sarnaselt eelmisel aastal välja antud Micro Four Thirds lipulaev hübriidkaamerale Lumix G9 II, lisandub ka tema suurtele vendadele “Pre-burst shooting” režiim, et pildile püüda 0,5 kuni 1,5 sekundi jagu kaadreid enne kui oled suutnud katikunupule vajutadagi.

Uutest funktsioonidest kõrvale kaldudes ning täiustuste juurde jõudes, siis Panasonic lubab S5 II ja S5 IIx hübriidkaameratele ka uut paremat subjektituvastust.

Nüüd peaks veelgi tõhusamalt toimima inimtuvastus ning lisati ka silmatuvastus nende loomatuvastusrežiimile. Muuhulgas tuvastab kaamera nüüd ka autosid ning mootorrattaid.

Mõlema kaamera keresisene stabilisatsioon sai samuti väikese täiustuse, sest elektroonilisele pildistabilisaatorile lisandus “High” ehk kõrge režiim, mida saad kasutada videosalvestuste ajal.

Nii nagu elektrooniliste stabilisaatorite puhul ikka, siis ka see lõikab kaadrisse sisse ning kõrgel režiimil on lõikefaktor 1,4-kordne. Panasonic väidab, et see aitab eemaldada nurkades esinevat kõikuvat efekti, mida võid kohata ülilainurk-objektiive kasutades.

Uue püsivara värskenduse alla laadida Panasonicu leheküljelt. Pole veel Lumix S5 II või S5 IIx ostmiseni jõudnud? Nüüd on küll õige aeg 👇

 

Aeg on muutusteks – telli Lumix S5II seeria täiskaader hübriidkaamera ››

 


Tutvu Panasonic Lumix S5 II täiskaader hübriidkaameraga lähemalt nende ülevaadete kaudu:

Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(12)

The post Panasonic Lumix S5 II ja Lumix S5 IIx said mahuka püsivara uuenduse appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12