Kiirpildimeistritele loodud Polaroid I-2 ostul säästad lausa 150€
autor: Jürgen Veerme

Polaroid I-2 soodushind

Kiirpildikaamera kohta enneolematut kvaliteeti ja rohkeid võimalusi pakkuv Polaroid I-2 on müügil suurepärase kevadhinnaga 579€ (729€) ehk sa säästad lausa 150€!

Tegemist on tõelise tippklassi kiirpildikaameraga, mis on varustatud Polaroidi kõigi aegade kõige teravama objektiivi ja käsitsi seadistamise võimalustega, mis koostöös tagavad erakordse pildikvaliteedi ja annavad fotograafidele töövahendi loominguliste püüdluste teostamiseks. 

Polaroid I-2 südameks on pidevalt automaatselt teravustav kolme läätsega objektiiv, mis on võimeline tegema teravamaid kaadreid kõigist varasematest Polaroidi integreeritud filme (integral film) kasutavatest kiirpildikaameratest.

Autofookus kasutab täiel määral objektiivi LiDAR (light detection and ranging) anduri eeliseid – tuvastades täpselt objekti kauguse ning seades fookuse automaatselt õigesse kohta. LiDAR võimaldab pikemat teravustamisulatust ning on lisaks keerulistes valgusoludes usaldusväärsem.

Polaroid I-2 rentimine

Polaroid I-2 rentimine

Polaroid I-2 – mida teised arvavad?

Digitest.ee veebiportaali abil mitmeid nädalaid I-2 proovinud fotograaf Rivo sõnul teevad suurepärane optika, muljetavaldavalt hea optiline pildiotsija ning mitmed teised “nice-to-have” funktsioonid sellest tervikuna väga võimeka ja kvaliteetse kiirpildikaamera – hea töö, Polaroid!

Tutvu lähemalt põhjaliku ülevaatega digitest.ee lehel ››

Polaroid I-2

 

Peamiselt analoogfotograafiale keskendnud ja oma piltidega järjest enam populaarsust koguv Mari Makarov sai meie foto- ja videotehnika rendi abil samuti Polaroid I-2 proovida ning jagas kogemust oma Instagrami lehel (inglise keeles):

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mari Makarov (@marimakarov)

 

Foto- ja videograaf Fred Sprenki sõnul on Polaroid I-2 puhul tegemist kombinatsiooniga tänapäevasest tehnoloogiast ja traditsioonilisest välimusest.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fred Sprenk (@fred.sprenk)

 

Polaroid I-2 lisagarantii

Muide, kui oled I-2 kiirpildikaamera Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast endale ära soetanud, siis registreeri see 30 päeva jooksul kindlasti ka Polaroidi veebilehel ja saad Polaroidi poolt 6-kuuks pikendatud tootjagarantii.

 

Telli endale Polaroid I-2 ja koge enneolematut fotovõlu ››

 


Muide, Polaroid I-2 on Photopointi foto- ja videotehnika rendi abil kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval nii Tallinnas kui Tartus.

Kahtlemata on sellise kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(6)

The post Kiirpildimeistritele loodud Polaroid I-2 ostul säästad lausa 150€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Hüppa analoogfotograafia maailma Foma filmitoodetega
autor: Stephan Redko

Keri aega tagasi eelmisesse sajandisse ja koge vanakooli stiilis fotograafiat Photopointis müügil olevate Foma toodetega, mille seast leiad kõike — filmirullidest kuni ilmutamiskemikaalideni.

Kui analoogfotograafia pakub Sulle huvi, siis loodetavasti saad antud postituse käigus rohkem aimu, mis Sind ees ootab ning seejärel saad sügavamalt sukelduda sellesse põnevasse maailma.

Fomapan filmid

Kust mujalt alustada kui mitte filmirullist — see, millest kõik see möll algab. Mis mulle konkreetselt meeldib Fomapan filmide puhul on nende hinnasilt, mis on 2023. aasta kohta veel isegi mõistlik.

Valikus on nii standardseid kui ka keskformaadis must-valgeid filme ning neid leidub 100-400 ISO tundlikuse vahemikus. Kõik Fomapan filmid tuleb käsitsi ilmutada ning selleks on müügil erinevaid tarvikuid ning kemikaale, millest tuleb peagi ka juttu.

Fomapan filmide karakteristika on kontrastne ning pigem teraline (grainy). Kui Sinu eesmärk on saavutada iseloomuga ning tõelise vanakooli välimusega fotosid, siis Fomapan on kindel valik.

Mainin veel, et kui kavatsed Fomapan filmi pista mõnda filmikaamerasse, mis seadistab ISO kiiruse automaatselt (enamasti point-and-shoot stiilis kaamerad), siis lisaks filmile tasuks Sul juurde soetada ka DX-koodi kleebised. See annab kaamerale märku, mis filmikiirusega on tegu ning selle abil väldid üle- või alavalgustatud tulemusi.

 

Foma Fomapan 400/36

 • Mustvalge negatiivfilm
 • 35 mm filmirull
 • ISO 400 tundlikkusega
 • 36 kaadrit
 • Mustvalge ilmutus
 • SOODUSHIND: 5,99€

 

 

Foma Fomapan 200-120 Retro Limited

 • Pankromaatiline mustvalge negatiivfilm
 • 120 keskformaat filmirull
 • ISO 200/24° tundlikkus
 • Peen tera ja hea teravus
 • Standardne mustvalge ilmutus
 • HIND: 6,99€

 

Sirvi kogu Fomapan filmivalikut ja telli endale sobiv. Hinnad alates 5,99€ »

 


Foma filmiilmutid

Kui Sa ei leia sobivat käsiilmutuse teenusepakkujat või soovid lihtsalt enda kannatust ning närve proovile panna, siis lisaks filmidele pakub Foma ka kõike muud vajalikku, et saaksid ilmutusprotsessi ise ära teha.

Filmiilmutite puhul soovitan alustada väiksemate kogustega, sest need kipuvad aeguma. Ehk kui Sul ei ole plaanis lähiajal mitusada rulli ära pildistada ning ise ilmutada, siis püsi väiksemate koguste peal — nii läheb vähem kemikaale raisku ning säästad ka raha :)

Kahjuks (või minu puhul õnneks) ei hakka ma siin artiklis kogu ilmutusprotsessi samm-sammu haaval lahti rääkima. Kuid kuna filmiilmutamisega on tegeletud rohkem kui 100 aastat, siis igale Su küsimusele leiad kindlasti vastuse suurest ja laiast internetist või isegi mõnest raamatust, juhul kui tahad täielikult vanakooli stiilis läheneda.

 

 

 

Foma Fomadon R09 250ml

 • Vedel filmiilmuti
 • Mustvalgete filmide ilmutamiseks
 • Võimalik väga palju lahjendada
 • Väga pikk säilivusaeg
 • 250 ml
 • HIND: 8,99€

 

Kogu Foma filmiilmutite valik Photopointis »

 


Foma paberiilmutid

Oled oma filminegatiivid ära ilmutanud — kuid mis nüüd saab? Üks variant on tuua oma negatiivid mõnda Photopointi esinduskauplusesse ja lasta need meil skaneerida digifailideks või trükkida paberfotodeks.

Teine variant on negatiividest hoopis ise positiivid ehk paberfotod teha. See on ilmselgelt ajakulukam variant, kuid mõni ütleks, et see on väärt seda ajakulu.

Mina saan oma seisukohast lähtuda vaid teooria põhisel informatsioonil, sest ise pole ma veel jõudnud paberfotosid otse negatiivi pealt teha.

Seda silmas pidades arvan, et sellel on kindlasti oma võlu, kuid seda tasuks teha vaid siis, kui Sul on tõsiselt palju aega ja tahtmist.

Üldjuhul tehakse negatiivid enne digifailideks, kui need paberfotodeks trükitakse, mis tähendab, et paberkandjal pilt ei ole enam originaalne filmikaader, vaid hoopis digitaalne foto sellest. Ehk jah, tehniliselt on negatiivilt positiivi tegemine parem, sest see aitab säilitada kaadridetailsust ja üldist ilu.

Selle protsessi jaoks vajad Sa paberiilmutit ning loomulikult ka muid tarvikuid, mis on juba eraldi pikem teema. Selle kohta pead ise uurima olenevalt enda soovidele ja vajadustele põhinedes, aga Photopointis on kogu vajalik selleks müügil.

 

 

 

 

Kõik Foma paberiilmutid Photopointis »

 


Ilmselgelt on filmiilmutus ja kõik sellega seonduv keeruline teema, mistõttu ei ole mõeldav ühes postituses kõiki nüansse välja tuua. Kui kavatsed oma labori püsti panna ning ise ilmutama hakata, siis võid oma tulemustest alla kommentaaridesse näidise(d) lisada.

Julgen soovitada Foma filmitooteid, sest nad on analoogfotograafide seas hinnatud tootja ning selles valdkonas tegutsenud juba enam kui 100 aastat. Kusjuures, Foma on üks vähestest tootjatest, kes veel enda filme ise toodavad ning seda ka hästi ja kvaliteetselt teevad. 

 

Tutvu Foma tootevalikuga veebikaubamajas ja telli vajalik »

(189)

The post Hüppa analoogfotograafia maailma Foma filmitoodetega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Sigma objektiivi ostul säästad kuni 600€
autor: Jürgen Veerme

Sigma objektiivid

Kui oled Canon/Nikon peegelkaamera või hoopis Sony/Panasonic hübriidkaamera kasutaja ja oled sinna ette uut objektiivi otsimas, siis soovitame pilgu peale panna nendele Jaapani optikatootja Sigma pakkumistele.

OBJEKTIIVID  ALGNE HIND  SOODUSHIND  SÄÄST  
Sigma 100-400mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary (Nikon) 939€ 839€ 100€  
Sigma 105mm f/1.4 DG HSM Art (Canon, Nikon, Sony & Panasonic) 1489€ 1289€ 200€  
Sigma 135mm f/1.8 DG HSM Art (Sony & Canon) 1499€ 1199€ 300€  
Sigma 14mm f/1.8 DG HSM Art (Sony & Nikon) 1629€  1229€ 400€  
Sigma 20mm f/1.4 DG HSM Art (Sony, Panasonic & Nikon) 899€ 799€ 100€  
Sigma 24mm f/1.4 DG HSM Art (Canon, Nikon & Sony) 819€ 739€ 80€  
Sigma 28mm f/1.4 DG HSM Art (Canon, Nikon & Sony) 1299€ 699€ 600€  

Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

 

Telli sobiv Sigma objektiiv endale mugavalt pakiautomaati või koju/kontorisse ››

 


NB! Teeme vahetust — too enda vana töökorras fototehnika meile, sest nii saame uuele soovitud tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt »

Soodushinnad kehtivad 15. märts – 16. juuni 2024. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(11)

The post Valitud Sigma objektiivi ostul säästad kuni 600€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma 28mm f/1.4 DG HSM Art on müügil kevadise soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

Sigma 28mm f/1.4 Art

Kui oled Canoni või Nikoni peegelkaamera või hoopis Sony hübriidkaamera kasutaja ja vajad valgusjõulist lainurk-fiksobjektiivi, siis soovitame osta Sigma 28mm f/1.4 DG HSM Art, mis on nüüd müügil soodushinnaga 799€ (1299€).

Selline 28mm lainurk kombineerituna valgusjõulise f/1.4 avaga on täiskaaderkaamera ees hea igapäevaobjektiiv. See sobib näiteks keskkonnaga portreede jaoks, tänavafotograafiaks ja igasuguste hämarate kaadrite pildistamiseks, kus on tarvis natuke laiemat fookuskaugust.

Sigma Art seeria objektiivi iseloomule kohaselt võid oodata väga teravat pilti ja lisaks on kromaatiline aberratsioon korrigeeritud nullilähedaseks, geomeetrilised moonutused täielikult eemaldatud ja ka punkthelendite valgusleke pole probleemiks.

 

Telli Sigma 28mm f/1.4 DG HSM endale kohe ära ››

 


Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

NB! Teeme vahetust — too enda vana töökorras fototehnika meile, sest nii saame uuele soovitud tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus »

Soodushind kehtib kuni kaupa jätkub. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(7)

The post Sigma 28mm f/1.4 DG HSM Art on müügil kevadise soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

II generatsiooni Polaroid Hi-Print abil on fotode printimine imelihtne
autor: Jürgen Veerme

Polaroid Hi Print Gen 2

Vali foto, prindi ja kleebi – uue põlvkonna Polaroid Hi-Print taskuprinteriga on seda imelihtne teha. See muudab sinu nutitelefonis olevad fotod tõetruude värvidega krediitkaardi suurusteks väljatrükkideks, mida on soovi korral võimalik kasutada ka kleebistena.

Nüüd mustas ja valges värvitoonis teise põlvkonna Hi-Print on valmistatud lausa 30% taaskasutatud materjalidest ja laadimine toimub nüüd USB-C kaabli abil (ei kuulu komplekti).

See Polaroidi fotoprinter kasutab värvide paberile kandmiseks sublimatsiooniprotsessi, mille käigus kaetakse fotod pleekimise eest kaitsva kihiga.  Tänu sublimatsioonitehnoloogia kasutamisele on välja trükitavad fotode kvaliteet suurepärane ning need on vastupidavad ning detailirikkad.

Hi-Print (Gen 2) trükib foto Polaroid Hi-Print 2×3″ paberile välja vähem kui minutiga ja tänu kleebistagaküljele saab neid kohe kinnitada albumisse, külmikule vms pinnale, millel soovid enda mälestust näha.

Polaroid Hi-Print gen2

Polaroid Hi-Print (Gen 2) E-box komplekt

Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas on muuhulgas müügil ka Polaroid Hi-Print (Gen 2) E-box komplektid, kuhu lisaks printerile kuulub kaks pakki ehk kokku 40 lehte Polaroid Hi-Print 2×3″ paberit ja üks USB-C kaabel.

Polaroid fotoprinter Hi-Print Gen2 E-box
Polaroid fotoprinter Hi-Print Gen2

Polaroid Hi-Print (Gen 2) äratab nutiseadmes olevad fotod ja mälestused ellu nutirakenduse abil, mida toetavad iOS ning Android operatsioonisüsteemid. See äpp võimaldab Sul ka fotosid töödelda ning lisada filtreid, raame, tekste jne.

 

Telli taskusse mahtuv Polaroid Hi-Print fotopriner mugavalt veebist ››

 

(10)

The post II generatsiooni Polaroid Hi-Print abil on fotode printimine imelihtne appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12