Nüüd saadaval: Sigma ART seeria objektiivid 50mm f/1.4 ja 85mm f/1.4 Sonyle
autor: Lauri Veerde

Siit tulevad head uudised Sony hübriidkaameratega pildistajatele. Just täna, esimesena Eestis, jõudsid Photopointi lattu Sony EF-bajonetiga Sigma objektiivid Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art ja Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art. Need sobivad kasutamiseks ka poolkaadersensoriga Sony hübriididega, kuid passivad kõige paremini ikkagi täiskaadersensoritega A7 ja A9 seeria hübriidide ette.

Mõlemad objektiivid on Sony hübriidkaameratega pildistajate poolt palavalt oodatud. Sony kvaliteetse klaasiga G seeria ja Zeissi optikaga torud on ju päris kallid. Sigma nimetatud objektiivid aga pakuvad vähema raha eest vaat et rohkemgi. See “rohkem” pole mitte sõnakõlks – näiteks Sigma 85mm objektiivi kohta kirjutas tunnustatud veebileht Dpreview oma ülevaates, et “It simply outperformed the Sony across the board.” ehk “see lihtsalt edestas Sony objektiivi (Sony 85mm f/1.4 GM) igas asendis”.

Seega – kui sul on Sony täiskaader ja sa soovid selle ette väga kvaliteetset ja valgusjõulist fiksobjektiivi, siis tegutse kärmelt. Sest kumbagi objektiivi on Photopointis hetkel piiratud koguses ja huvi nende vastu on suur.

Objektiividele lisaks on karbis korralikud vutlarid ja päikesevarjukid. 

Sigma 85mm f/1.4 ART Sony A7R III hübriidkaamera ees

Sigma 50mm f/1.4 ART Sony A7R III hübriidkaamera ees

 

Mõõtmete võrdlus. Vasakult: Sigma 85mm f/1.4 ART, Sigma 50mm f/1.4 ART, Sony 24-70mm f/2.8 GM.

The post Nüüd saadaval: Sigma ART seeria objektiivid 50mm f/1.4 ja 85mm f/1.4 Sonyle appeared first on Photopointi ajaveeb.

Algas maailma suurim fotokonkurss Sony World Photography Awards 2019
autor: Lauri Veerde

© Veselin Atanasov, Bulgaaria. Avatud kategooria üldvõitja. Sony World Photography Awards 2018

World Photography Organisation ja Sony on taaskord käima lükanud suurejoonelise fotokonkursi Sony World Photography Awards 2019. See iga-aastane fotokonkurss on järjekorras juba 12-nes. Kogu tegutsemisaja jooksul on võistlusele laekunud kaugelt üle 1 miljoni töö, mis teeb sellest ühe populaarseima ning mõjukaima fotokonkursi kogu maailmas.

Sel (ja järgmisel) aastal on võistlustulle oodatud fotograafid kõikidest maailmanurkadest, olenemata stiilist või teostusest. Igavese aupaiste ja kuulsuse kõrval on auhinnafondis üle 30 000 taala ja kuhjaga Sony fototehnikat. Lisaks valib Sony professionaalse ning üliõpilaste kategooria võitjate ja kandidaatide seast välja eriti silmapaistvad fotograafid, kelle arenemisteed siis nii rahaliselt ja ka muul viisil toetatakse.

2019. aasta fotokonkursi kategooriad

Sony World Photography Awards 2019 konkursile saab töid esitada neljas ülemkategoorias:

 1. Professionaalne, erakordne fotoseeria (5–10 pilti) kümnes kategoorias
 2. avatud, milles autasustatakse maailma parimaid üksikpilte kümnes kategoorias
 3. noored, üks foto noortelt fotograafidelt vanuses 12–19
 4. üliõpilased, fotograafiaüliõpilastele kogu maailmast.

Lisaks hinnatakse töid eraldi rahvuslike kategooriate tasandil ehk eri riikide kaupa. Eesti rahvusliku auhinna kategooria autasustab Eesti andekaid fotograafe. Eelmisel aastal võitis Eesti rahvuslikus kategoorias esikoha Anton Novozhilov.

2019. aasta konkursil on avatud uued kategooriad. Professionaalses kategoorias on uuel aastal alamkategooriad: Brief ja Documentary. Brief paneb proovile fotograafide võimed kindla teemaga foto jäädvustamisel. Selle kategooria teema on „Identiteet”. Documentary on uus kategooria tööde jaoks, mis kujutavad fakte valitud teema kohta, andes ülevaate tänapäeva probleemidest ja uudistest. Nende uute kategooriate valimisega loodab konkurss tõmmata ligi erinevaid kaasaegseid fotograafe.

Avatud võistluses tutvustati uut kategooriat nimega “Loominguline”, mille partneriteks on Culture Trip ja Eurostar.

2019. aasta auhinnad ja tähtajad

Professionaalide, avatud, noorte ja üliõpilaste kategooriate üldvõitjate auhinnaks on Sony digitaalne fototehnika. Peale selle saab aasta fotograaf 25 000 USA dollarit ja avatud kategooria üldvõitja 5000 USA dollarit. Võitjate ja kandidaatide töid esitletakse esmalt Sony World Photography Awards näitusel Londonis ning seejärel kogu maailmas. Võidufotod avaldatakse ka fotokonkusi iga-aastases raamatus.

Töde esitamise lõpptähtajad erinevad kategooriate kaupa. ×œliõpilaste kategoorias osalemiseks tuleb fotod esitada hiljemalt 2018. aasta 30. november. Avatud kategoorias ja noorte kategoorias osalemiseks on aega 2019. aasta 4. jaanuarini. Professionaalsesse kategooriasse võib aga töid esitada kuni 2019. aasta 11. jaanuarini. Võistluse ja kategooriate kirjelduse leiate aadressilt www.worldphoto.org/swpa. Töid saab esitada tasuta, aadressil www.worldphoto.org.

The post Algas maailma suurim fotokonkurss Sony World Photography Awards 2019 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need 3 GoPro suvist eripakkumist lihtsalt kutsuvad seiklema ning elamusi jagama
autor: Jürgen Veerme

Seiklusi täis suvi on tulekul ja olenemata, kas lähed reisima, lastega ujuma või rattaga sõitma, siis GoPro seikluskaamerad on alati valmis kõiki neid tegevusi jäädvustama enneolematu pildi- ja helikvaliteediga.

GoPro ametliku ja pikaajalise Eesti partnerina oleme Sulle juunikuuks välja rääkinud eriti seiklushimulised kampaaniad – vaatame täpsemalt üle, millega meid ahvatletakse ðŸ‘‡


Uhiuue GoPro HERO seikluskaamera ostul saad kaks kingitust

gopro-hero-kampaania-photopointis

2018. aasta aprillikuus ilmavalgust näinud GoPro HERO seikluskaamera ostul saad meie poolt kingituseks kaasa lisaaku (väärtus 29,99€), et Sa ei peaks enda tegevusi ning filmivõtteid piirama kaamera aku vastupidavusega. See ei ole kõik – lisaks akule anname tasuta veel kaasa GoPro Hero peapael + kiirkinnitusklambri (väärtus 29,99€), millega kinnitad enda uue kaamera pea peale või tagurpidi nokamütsi külge

Kellele on see kaamera mõeldud? Põhimõtteliselt kõigile, kes soovivad lihtsalt ja kiirelt enda tegevusi jäädvustada ning suured 4K failid ning ProTune järeltöötlus ei oma tähtsust. Selle 10 MP pildisensor teeb väga kvaliteetset 1440p ja 1080p videot nii Sinu kõige ekstreemsematest seiklustest kui ka igapäevastest toimingutest. Puutetundliku ekraani abil saad kiirelt vahetada erinevaid režiime ning veekindla disaini abil läheb see sinna, kuhu Sinu nutitelefon elas minna ei julge.

 

Salvesta ja jaga enda lugusid GoPro HERO kaamera abil ››

 


Seikle koos kangelasega – GoPro HERO tippmudeli ostul kaasa universaalne kingitus

photopoint-hero6aprill-1200x628

GoPro seikluskaamerate tippmudelite HERO6 Black või HERO5 Black ostul anname Sulle kingituseks GoPro 3-WAY kinnituse (väärtus 69.99€), mida saad kasutada kolmel erineval viisil: väikese käepidemena, pikendusvarrena või hoopis statiivina.

Kui väliselt on kaks professionaalselt seiklejat identsed, siis tänu uuele GP1 protsessorile suudab HERO6 teha 4K videot eeskujuliku kiirusega 60 kaadrit sekundis. Lisaks Full HD videot hästi aeglase taasesitamise jaoks koguni kuni 240 kaadrit sekundis ning uus värinastabilisaator toimib nüüd ka 4K lahutusvõimega ning annab tulemuseks supersujuva video, mida naudid nii nutiekraanilt kui suure teleri pealt.

Loomulikult on 2017. aastal Photopointi enim ostetud seikluskaamera HERO5 sees jätkuvalt peidus piisav võimekus üles filmida (kuni 30/25 kaadrit/sek UHD 4K, kuni 80 kaadrit/sek 1440p, kuni 20 kaadrit/ sek 1080p) ja pildistada (kuni 12-megapikslised, 30 kaadrit/sek sarivõte, time lapse, RAW faili salvestus, laia dünaamilise ulatuse režiim) kõik, mis Su teele satub.

Soovid lisainfot? Vaata veel:

Kui Sul on kaamerat vaja, vaid mõne seikluse/projekti jaoks, siis laenuta GoPro HERO6 komplekt meie fototehnika rendist endale nii kauaks kui vaja.

 

Usalda kogemusi ja osta GoPro tippkaamera Photopointist ››

 


360° vaatega videoid ja fotosid tegeva GoPro Fusion ostul kingiks Seeker seljakott

gopro-fusion-seeker-seljakott-photopoint

Kõik GoPro Fusion ostjad saavad tasuta kaasa vastupidava Seeker seljakoti (väärtus 209€), mis on spetsiaalselt loodud GoPro seikluskaameratega ringi rändamiseks.

Fusion on üks eriline kaamera, mis salvestab 360- kraadi videot ja fotosid, et saaksid jäädvustada kõik enda ümber ja soovi korral alles hiljem välja valida parimad kaadrid. Koos ülisujuva stabilisatsiooni ja 5.2K (!) kvaliteediga on Fusion nagu professionaalne filmimeeskond, mis on Sinuga kaasas ka siis kui hüppad koos langevarjuga kaljunukilt alla või sukeldud avastama lummavat veealust maailma.

 

Digitest.ee veebilehel ilmunud ülevaates kiidab autor Fusioni kasutamismugavust, multifunktsionaalsust ja pildikvaliteeti. GoPro Hero seikluskaameratelt tuntud paari nupu ja LCD-ekraaniga seadistuste juhtimine on intuitiivne, kiire ja mugav. Kaamera multifunktsionaalsus tähendab, et sellega saab kaadrisse püüda kõik enda ümber ja pärast võib kadreerida tervest 360-pildist või videost erinevaid juppe või jätta materjali interaktiivseks videoks või fotoks.

Juhul, kui Sul kohe selle kaamera jaoks rahalisi vahendeid väheks jääb, siis Photopointi järelmaksu kampaania abil saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles oktoobris.

 

Vii enda videote ja piltide kvaliteet uuele tasemele – osta GoPro Fusion ››

The post Need 3 GoPro suvist eripakkumist lihtsalt kutsuvad seiklema ning elamusi jagama appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EOS 6D Mark II täiskaadri ostul on meie poolt Sulle 515€ väärtuses kingitusi!
autor: Jürgen Veerme

Kui soovid jäädvustada ambitsioonikamaid projekte või hakata tegema professionaalsemaid pilte, siis TIPA 2018 auhindade jagamisel parimaks eksperdi täiskaader peegelkaameraks nimetatud EOS 6D Mark II tagab kõik vajaliku nende põnevate sammude astumiseks.

Kui ostad uue Canon EOS 6D Mark II kaamera juunis Eesti nr. 1 fotospetsialisti ehk meie juurest, siis anname Sulle kaasa kingitusi lausa 515€ (!) eest. Sa saad:

 1. funktsionaalse Canon akutalla (väärtus 229€), mis mahutab kaks LP-E6 liitiumakut – kahekordistades sellega pildistamise aega ja parendades kasutusmugavust & stabiilsust;
 2. photopoint.ee veebikaubamaja kinkekaardi 200€ väärtuses, mille eest saad hiljem juurde soetada vajaminevaid (foto)tarvikuid või hoopis parfüüme;
 3. tasuta ligipääsu Photopoint fotokursus.ee “Fotograafia Algkursus” kursusele (väärtus 49,99€);
 4. 50GB lisaruumi snap.ee pildipangas (väärtus 19,99€);
 5. viiekümne 10x15cm paberfoto trükk (väärtus 9,50€);
 6. Photopointi kliendikaardi (väärtus 3,20€);
 7. Photopointi logoga puhastuslapi (väärtus 2,99€).

Edasiarendatud EOS 6D Mark II oli fotohuviliste seas pikalt oodatud ja on kujunenud seetõttu tõeliseks müügihitiks – eriti nende hulgas, kes on asunud soetama enda esimest täiskaader peegelkaamerat.

 

Kaamera sisse on pandud täiesti uus 26,2-megapiksline täiskaader CMOS sensor ja varustatud Dual Pixel AF teravustamisega. See tähendab omakorda seda, et antud kaameraga on väga lihtne kasutada automaatset teravustamist Live View ning videosalvestuse ajal. Canon EOS 6D Mark II kasutab ka uusimat DIGiC 7 pildiprotsessorit, mis võimaldab kuni 6,5 kaadrit/sek sarivõtet kuni 21 kaadrit RAW või 150 kaadrit JPEG fotot. Samuti on uue sensori ja pildiprotsessori koostöös sensori tundlikkus ISO 100–40 000 ning laiendatav kuini ISO 50–102 400.

Lisaks suur 3-tolline 1,04 miljoni pildipunktiga pööratav ja kallutatav puuteekraan, FullHD video lahutusvõimega kuni 60 kaadrit sekundis ning 4K lahutusvõimega Time-Lapse video + niiskus- ja tolmukindla korpus = ideaalne täiskaader igaks olukorraks.

 

Ilusad pildid ja videod on ühe ülekande kaugusel ››

 

Juhul, kui Sul selle Canoni “töölooma” ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis saame Sind aidata:

 • Photopointi järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles oktoobris.
 • uue kaamera saad võtta enda ettevõtte nimel soodsatel tingimustel liisingusse. Rohkem infot ›

The post Canon EOS 6D Mark II täiskaadri ostul on meie poolt Sulle 515€ väärtuses kingitusi! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiiv Sony täiskaadritele
autor: Mikk Otsar

Aprillis palju uudiseid tekitanud Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiiv on alates tänasest saadaval ka Photopointis. Tegemist on objektiiviga, mis pakub soodsamat ja kompaktsemat lahendust Sony täiskaader kaamerate kasutajatele.

Uus Tamroni objektiiv saab olema suur lemmik just Sony soodsamate täiskaader hübriidkaamerate (nagu näiteks Sony A7 II või Sony A7 III) kasutajate seas. Objektiiv pakub kõike mida üks tasemel objektiiv pakkuma peab. Sellel on läbiv valgusjõuline f/2.8 ava, kiire teravustamise mootor ja kõrge optiline kvaliteet. Lisaks on sellel vägagi ahvatlev hind – 829€, mis on kordades odavam Sony enda FE 24-70mm f/2.8 GM objektiivist.

Peamiseks eeliseks objektiivil on selle kompaktsus. Kaaludes kõigest 556 g ja olles 117,8 mm pikk, sobib see ideaalselt väikeste Sony hübriidkaamerate ette. Samuti on Tamron tähelepanu pööranud uuele teravustamise süsteemile, mis on lisaks täpsusele ka vaikne. Erilist rõhku on pandud ka sellele, et kõik Sonyle omased teravustamis- ja muud režiimid nagu näiteks Hybrid AF, Eye AF, Direct Manual Focus ja kaamerasisene objektiivi moonutuste korrektsioon toimiksid laitmatult.

Tamron on ka arvestanud faktiga, et suure lahutusvõimega kaamera ette on vaja vastavat objekiivi, mis seda lahutusvõimet edasi suudaks anda. Selle teevad võimalikuks 15 kvaliteetset Tamroni optilist elementi, mis on paigutatud 12 gruppi. Kõik see väärtuslik klaas on omakorda paigutatud ilmastiku- ja tolmukindlasse korpusesse.Huvilistel tuleks aga kiirustada, kuna hetkel on uus Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiiv üle maailma väga tahetud kaup ja tänu sellele ka saadaval piiratud kogustes. Kõige kiirem viis objektiivi saamiseks on soetada see endale Photopointi veebikaubamajast. Lisaks on esimesed eksemplarid jõudnud ka Photopointi esinduskauplustesse Tartus ja Tallinnas. Juhul, kui Sul kohe uue objektiivi raha ei ole, siis Photopointi järelmaksu abiga ostes saad objektiivi kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles sügisel.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiivid Photopointis ››

The post Nüüd saadaval: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiiv Sony täiskaadritele appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10