Parimad videoülevaated Panasonic G9 hübriidkaamerast
autor: Lauri Veerde

Panasonic G9 hübriidkaamera on nüüdseks juba mitu nädalat müügil olnud. Tõsisematele fotohuvilistele ja koguni päris profifotograafidele suunatud kaamera on saanud sooja vastuvõtu osaliseks. Pärast esimest käed-küljes artiklite laviini on internetis nüüd aina enam levima hakanud ka asjalikumad ülevaated – selliseid, mis käsitlevad G9 foto- ja videokvaliteeti ning võrdlevad seda teiste sarnaste kaameratega.

Kogusin sellesse postitusse kokku 6 videot, mis minu arvates annavad kõige paremini edasi Panasonic G9 kaamera olemust, kirjeldavad selle aparaadi tugevusi ja puudusi ja võrdlevad teiste kaameratega. Kui sul on vaja väga head fotokaamerat ja see ei pea olema just tingimata täiskaader, siis vaata allolevad videod kindlasti üle:

 

Panasonic G9 käed-küljes ülevaatus

Esimene video on heaks sissejuhatuseks neile, kes soovivad Panasonic G9 kaameraga lähemalt tutvust teha. DigitalTrends video näitab kiirelt ära G9 kaamera välised hüved ja räägib lahti olulisemad tehnilised omadused.

 

Kiirelt ja konkreetselt: 10 parimat asja Panasonic G9 juures

See on lühem vaatamine, kus hüperaktiivne, aga sellegipoolest asjalik saatejuht toob välja 10 parimat omadust Panasonic G9 hübriidkaamera juures:

 

Tähelepanekud ja kogemused pärast 1 kuu pikkust kasutamist

Läheme praktilisemaks. Selles videos antakse edasi tähelepanekud ja kogemused pärast 1 kuu pikkust kasutamist. Olulisemad mõtted videost: G9 käsitlemismugavus on perfektne. Suur elektrooniline pildiotsija on üks paremaid omadusi. Kaamera dünaamiline ulatus on väga hea. Tänu heale värinastabilisaatorile saab lainurgaga pildistada teravsid pilte isegi 2-sekundilise säriajaga. 80 MP režiim annab keskformaatkaamera kvaliteediga pilte. Kiidetakse veel Cinelike D profiili video filmimisel, mis võimaldab korralikku color grading’ut järeltöötluses.

 

Fotokvaliteedi võrdlus – Panasonic G9 vs Panasonic GH5s vs Panasonic GX80

Hea video, kus uuritakse Panasonic G9 fotokvaliteeti ja võrreldakse seda kahe üsna erineva kaameraga: GX80 aparaadiga mille sees on vanem 16MP sensor ja GH5s hübriidkaameraga, mille sees on eelkõige filmimiseks ette nähtud madala resoga 10.2 MP sensor. Kõrgetel ISO väärtustel ja tavarežiimil on GH5s muidugi kõige parema fotokvaliteediga. G9 High Resolution režiimi pildikvaliteet on aga selgelt parim – detailne ja müravaba. Varjualasid heledamaks muutes näitab G9 kaamera kõige paremat dünaamilist ulatust. Samuti on G9 kaameral vähga hea värvide jäärvustamise võime ja automaatne värvustasakaal.

 

Suurepärane videorežiimi võrdlusvideo – Olympus Vs Panasonic G9

Nende videokaadrite järgi otsustades saab vaataja aru, et kuigi G9 kaameral on väga hea värinastabilisaator, ei saa see siiski Olympus OM-D E-M1 Mark II stabilisaatori vastu. Ning Olympuse aparaadi dünaamiline ulatus on videorežiimis Panasonicu omast parem. Samas on Panasonicu kaameral Olympuse lipulaeva ees ka mitmeid olulisi hüvesid: parem automaatne värvustasakaal, oluliselt parem jälgiv teravustamine, oluliselt parem pilt kõrgetel ISO väärtustel, parem aegluubis video võimalus (aeglasem video) ja veidi parem videopildi detailsus.

 

Panasonic G9 professionaalse loodusfotokaamerana

Hea vaadata, kuidas professionaalne loodusfotograaf Panasonic G9 kaamerat  ja uhkeid objektiive kasutab ning natuke ka oma pildistamiskogemustest räägib. Enamuse ajast on muidugi kaadris see ilma mütsita tegelane:

 

Panasonic G9 ülevaade fotograaf Ming Thein poolt

Postituse lõpuks ka üks tekstipõhine ülevaade minu lemmikult kaameraülevaatajalt Ming Thein. Hr Ming leiab, et G9 tugevusteks on super pildikvaliteet, kiire jälgiv teravustamine, tõhus värinastabilisaator ja suur, kiire kaadrisagedusega elektrooniline pildiotsija. Miinusteks vaikimisi seatud värviprofiil, JPG failide müraeemaldus ja autofookuse tõrkumine (väheldane küll, aga välja ta selle toob) pimedamas keskkonnas.

 

The post Parimad videoülevaated Panasonic G9 hübriidkaamerast appeared first on Photopointi ajaveeb.

Maastikufotograaf Andrei Reinol: kuidas ma ennast Sony FE 85mm f/1.4 GM fixiga proovile panin
autor: Andrei Reinol

Aeg-ajalt tekib mul soov looduses liikudes proovida enda jaoks midagi uut. Miskit, mis sunnib rohkem pingutama ning asju teise nurga alt vaatama. Mõte liikus fiksobjektiivi poole ning, et asi veel keerulisem oleks, siis mõnele ebatraditsioonilisele fookuskauguse kasutamisele looduses.

Taaskord tuli toeks Photopointi fototehnika rent ning haarasin sealt kaasa Sony FE 85mm f/1.4 GM objektiivi, mis stuudiofotograafide seas tunnustust saanud ja saab kindlasti hästi hakkama ka välitingimustes. Ilmastikukindel konstruktsioon lubas lummavaid looduspilte kasvõi lausvihmas pildistada.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade
Sony FE 85mm f/1.4 GM

Suurim väljakutse oli minu jaoks see, et ma ei saanud pildistada enda jaoks traditsioonilisi tugeva esiplaaniga pilte. Selliseid tüüpilisi lainurgakaid, kus statiiv on fotokaga lastud kõige madalamale objektile lähedale. Aga see oligi eesmärk – astu raamist välja!

Pildid sai tehtud aastavahetuse paiku ja lootus oli tabada nädala jooksul kauneid talvemaastikke, kuid reaalsus osutus teiseks. Esimesel päeval veel külmetas ja oli isegi külmaudu, aga iga päevaga läks aina hullemaks ning lõpetada tuli ikka täitsa musta maaga.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_6
Algus oli muidugi raske. Kui siis ikka esiplaaniga.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_2
Udu peitis taustal oleva metsa ja tõi välja ainult olulise.

לldiselt oleksin sellistele käikudele kaasa võtnud universaalid vahemikus 24-105mm või 70-200mm, kuid 85mm pani mu liikumisse ning andis võimaluse teha sammu või kaks. Ringi liikudes pead oskama märgata pildi saamise võimalusi ning vajadusel objektile lähenema või temast kaugenema.

לheks ahvatluseks objektiivi valikul osutus kindlasti ka ava 1,4 – võimalus luua pehmeid taustasid ning tuua esile oluline. לlikiire ning vaikne SSM ultrahelimootor tegi oma tööd eeskujulikult ja fookus leiti kiiresti. Eriti meeldis mulle veel see pehme “click”, mis ava muutmisel rõnga abil sõrmede vahelt läbi käis – nagu vanakooli värk. Oma konstruktsioonilt oli see üldse üks paremaid objektiive, mida ma käes hoidnud olen.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_13
לksik kaseraam, taamal liigikaaslased. F/1,4

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_19
Teine perspektiiv, vaade alt üles. F/1,4

Päris makrotamiseks objektiiv sobilik ei ole, sest lähim teravustamise kaugus on 85 cm, kuid klassikalisi tasapinnalisi lähivõtteid tehes oli pilt muidugi üliterav.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_12
Talveklassika. F/8

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_17
Hommikused külmad lubasid maapinnalt mustreid otsida.

Paremad valgustingimused looduses loovad aluse ka tavatumateks piltideks. Klassikaline “kuldne tund” annab maheda värvigamma, mis hetk peale päikestõusu olematuks saab.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_3
Isegi elektripostidesse suudab valgus lumma luua.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_4
Valgusemäng läbi udu ja puude latvade.

Uue objektiiviga esimesel päeval ringi liikudes püüdsin pildistada erinevaid motiive. Uus on ikka huvitav ning pilte sai tehtud tõesti palju. Talvepäevad on õnneks lühikesed ning õhtu saabub põnevas tegevuses märkamatult kiiresti, mille jooksul hommikune kuldne valgus sai vahetatud külma hõbedase vastu.

Edasi läks asi juba ”nutusemaks”, sest talv kaotas iga päevaga suure sammu enda olemusest. Metsaalused muutusid niiskeks ning märjaks. Udu ei tekkinud enam külmast vaid veest, mis kattis kogu maad ja matkasaapad muutusid kiiresti ebamugavaks.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_8
Kultuurmaastik. Kõik kaunilt reas.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_9
Udu loob alati atmosfääri. Tuleb ta siis külmast või niiskusest.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_10
Niiske kuusemets, kus sai objektiivi ilmastikukindlus proovile pandud. Pidas ilusti vastu!

Kohti, kus veel talvemärke näha võis, muutus järjest vähemaks, aga üheks valikuks jäid veel rabalaukad – need olid jääs ning pidid talve ilme välja kandma. Ka öised miinuskraadid andsid lootust põhjamaisele maastikule.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_16
Varahommikused jäätunud rabalaukad

Lõpp läks ikka päris jubedaks, sest oli tunne nagu november oleks tagasi tulnud ja minu pildistamise tuhin oli langenud väga madalale.

andrei-reinol-sony-fe-85-gm-ulevaade_15
Naabrimehele Uueaasta tervituseks seda kaarti just ei saadaks. 01.01.2018!

Kokkuvõtvalt olen kindlasti ühe kogemuse võrra rikkam. Fiksobjektiiviga ringi liikudes arendad enda kompositsioonilisi oskusi ning Sony 85mm 1,4 GM annab selleks suurepärase võimaluse. Nii et kõik portreefotograafid loodust pildistama, sest praegused ilmad on selleks väga sobilikud.

 

Autorist:

“Andrei Reinol on rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti maastikufotograaf, kelle tööd on mitmel korral võidutsenud Sony World Photography Awards fotokonkursi Eesti rahvuslikus kategoorias. Lisaks on Andrei fotod võite ja kõrgeid kohti noppinud ka kohalikel Eesti fotokonkursitel. Kogu Andrei portfoolio ja saavutustega saad tutvuda tema veebilehel või Facebook’i lehel. â€œ

The post Maastikufotograaf Andrei Reinol: kuidas ma ennast Sony FE 85mm f/1.4 GM fixiga proovile panin appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EOS M100 ostjale kingituseks Photopointi veebikaubamaja kinkekaart
autor: Jürgen Veerme

canon-eos-m100

Stiilse Canon EOS M100 hübriidkaamera ostul anname Sulle märtsis kingituseks photopoint.ee veebikaubamaja kinkekaardi* 40€ väärtuses, millega saad hiljem juurde soetada vajaminevaid (foto)tarvikuid või hoopis parfüüme.

EOS M100 hübriidkaamera pildistab sama ilusaid pilte nagu Canon nime kandavad “vanakooli” peegelkaamerad, kuid pole suur, raske ja kole. See on hoopis pisike, kerge ja ilus ning mahub käekotti ja sobib ideaalselt järgmiseks sammuks neile, kes siiani on pidanud ainult nutitelefonikaameraga leppima. Samuti on kaameral eeskujulik videosalvestus (FullHD 1920ח1080 lahutusvõimega kuni 60 kaadrit/sek)  ja 180° kallutatav puutetundlik 3-tolline ekraan, mille abil saab tegevused jäädvusta nii alustav youtuber kui vlogger.

Kellel ostuks hetkel raha napib, siis märtsis on võimalus kasutada Photopointi järelmaksu kampaania abi – saad ihaldatud kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles juulikuus.

 

On aeg võtta kasutusele Canon EOS M100 hübriidkaamera! ››

 

Vaata lisaks:

 

* osturaha kehtib ainult www.photopoint.ee kaubamajas järgmisel ostul kõikidele toodetele, kui tellimuse summa on vähemalt 41€. Soodustust tuleb ära kasutada ühe korraga. Kampaania pakkumine kestab kuni 31. märtsini 2018. Kinkekaarte on e-poes võimalik realiseerida kuni 15. maini 2018

The post Canon EOS M100 ostjale kingituseks Photopointi veebikaubamaja kinkekaart appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tohutu suumiga Tamron 18-400mm objektiivi ostul kingituseks TAP-IN konsool
autor: Jürgen Veerme

tamron-18-400-photopoint

Päris fotokaameratele (sorry nutitelefonid) mõeldud hullumeelse suumiga Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD ostul saad märtsikuus tasuta kaasa Tamron TAP-in konsooli (väärtus 79,99€), et Sul oleks täielik kontroll enda uue objektiivi üle.

Uus Tamron ultrasuum objektiiv pakub piiramatud fotograafilist lõbu nii ürglooduses kui linnadÅ¡unglis, sest selle 22,2x suumiga ei suuda sammu pidada ükski nutitelefon. Selle üheainsa objektiiviga saad 18mm asendis pildistada laiu vaateid (maastikul või kitsamas ruumis) ja 400mm asendisse suumides püüda pildile kaugustes olevaid objekte nii nagu need oleksid päris lähedal.

Selle metsiku suumiga toru universaalsus tuleb eriti ilmekalt välja reisil olles. Näiteks Londonis saad lõdvalt teisel pool Thames’i jõge olles püüda pildile Briti parlamendihoone või siis ainult Big Ben’i sihverplaadi.

tamron-18-400-objektiiv-photopoint

Lisaks peitub objektiivi sisemuses ülitõhus Tamroni värinastabilisaator – kaamera küll käes veidi väriseb, kuid pildiotsijast läbi vaadates näed pilti praktiliselt paigal olevat ja teravalt.

Tasuta kaasa antav Tamron TAP-in objektiividokk täidab mitut erinevat väga vajalikku funktsiooni, mis muudavad Sinu elu mugavamaks. Sellega saad uuendada objektiivi püsivara, seadistada stabilisaatorit ja fookuspiirajat (valitud objektiividel) ning peenhäälestada autofookust ja pideva käsitsi teravustamise tööd – seda kõike mugavalt Tap-In Utility tarkvara abil oma arvuti tagant lahkumata.

Lauri kirjutas Tamron TAP-in kasutamisest pikema õpetliku artikli. Loe kindlasti›

Kui Sul suurepärase diili tegemiseks peaks hetkel eurosid nappima, siis märtsis Photopointi järelmaksu abiga ostes saad objektiivi kohe kätte, aga maksma hakkad alles juulikuus.

 

Naudi pildistamise vabadust koos Tamron 18-400mm ultrasuumiga ›

 

Point TV tiim haaras Photopointi fototehnika rendist ühe Tamron 18-400mm objektiivi ning läks Tartusse, Eesti Rahva Muuseumi juurde sügisvärve pildile püüdma. Vaata ðŸ‘‡

 

Loe ja vaata lisaks:

Pakkumine kehtib kuni 31. märtsini 2018. 

The post Tohutu suumiga Tamron 18-400mm objektiivi ostul kingituseks TAP-IN konsool appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ära külmeta – kaup koju/kontorisse kätte tasuta olenemata ostusummast!
autor: Jürgen Veerme

tasuta-transport-photopointi-veebikaubamajas

Muljetavaldava tootevaliku suurusega Photopointi veebikaubamajast saab soovitud kaubad tellida nina toast või kontorist välja pistmata ning sellel nädalavahetusel teeme Sinu elu veelgi mugavamaks ja soodsamaks.

Perioodil 02.03 – 04.03.2018 photopoint.ee kaubamajast tehtud Eesti sisesed ostud toimetame olenemata ostusummast Sulle tasuta koju kätte või lähimasse pakiautomaati.

Juhul, kui Sa mingil põhjusel ei ole veel Photopointi suurest veebikaubamajast midagi tellinud, siis seal on üle 250 000 toote – mänguasju igas vanuses lastele, tippklassi fotokaameraid ja objektiive fotograafia huvilistele, tööriistu ja autokaupu meestele ning külluses kosmeetikat ja parfüüme naisperele (khmm naistepäev). Kõikidele toodetele kehtib veebis 14- päevane tagastusõigus – proovi järele!

Kellel ihaldatud kaupade soetamiseks parasjagu eurosid napib, siis märtsis Photopointi järelmaksu abiga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles juulikuus.

 

Photopointi e-pood on avatud 24/7 – astu läbi ja osta vajalik! ›

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | KUMMIKUD | AUTOKAUBAD | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | SPORT & HOBI | KODU & AED | SEKSUAALTERVIS | ARVUTI & IT

 

Tasuta transport kehtib ainult photopoint.ee veebipoes 02.03 – 04.03.2018 tehtud tellimustele. PhotoExpress Online’s antud kampaania ei kehti. 

Ole kursis Photopointi kõige olulisemate kampaaniatega ðŸ‘‰ www.photopoint.ee/kampaaniad

The post Ära külmeta – kaup koju/kontorisse kätte tasuta olenemata ostusummast! appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10