Fotoretk: Maavärinad Puerto Ricos koos CANON EOS R täiskaader hübriidkaameraga
autor: Kaspar Rätsep

Seekordne seiklus viis mind koos 12 sõbraga suure lombi taha Puerto Ricosse ja vahepeal tegime väikse peatuse ka New Yorgis. Kui enda Tai seikluseks võtsin Photopointi rendist kaasa Sony a7 III (loe/vaata lähemalt) ja Islandile Fujifilm X-H1 (loe/vaata lähemalt), siis seekord haarasin kotti Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera.

Varasemalt ma Canoniga väga palju kokku puutunud ei olnud ehk tegemist oli mu jaoks täitsa uue “maailma” avastamisega.

Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera
Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera

EOS R kaamera sain enda kätte täpselt enne väljalendu, mistõttu tutvumiseks ülearu palju aega ei jäänud. Kuna lennuaeg oli üle 20 tunni, siis sain lennukis käed külge panna ja esmamulje kaamerast oli järgmine:

  • Kere on minu jaoks täpselt paraja suuruse ja ülesehitusega ehk kaamerat on väga mugav käsitleda, aga olen kuulnud, et suuremate kätega inimeste jaoks võib see omakorda olla jälle miinuseks.
  • Kasutajamugavuse tõstmiseks on lisatud 360° puutetundlik display ekraan, mis täitis oma eesmärki väga hästi, kuid kindlasti saaks seda muuta veel efektiivsemaks ja pildikvaliteeti veidike tõsta.
  • Ainult üks mälukaardi pesa.
  • Lihtne kasutajaliides – endal võttis küll aega, et alguses kõigest aru saada, kuna üleminek Sony’lt/Nikonilt Canonile on üsna segadust tekitav.
  • Kaamerat on võimalik laadida USB-pordi abil – juhuks kui reisil pistikut läheduses ei juhtu olema.

Võtsin selle reisi eesmärgiks teha mitte ühte perfektset, vaid iga päev võimalikult palju erineva sisuga häid pilte, mida oleks tuttavatel huvitav jälgida. Esimesed 2-3 päeva ei tundnud ma ennast kaamera taga üldse hästi ja seda oli ka piltidest näha. Seejärel võtsin Youtube’st erinevad “tutorialid” ette ja lõpuks sain Canoniga täitsa sõbraks. 

Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera
Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera

Kahe nädalase kasutuse juures leidsin kaamera juures päris palju häid üllatusi kui ka mõned väiksed omadused, mis mind ka veidike häirisid. Positiivselt üllatas mind väga kiire ja täpne autofookus – iga uue proovitud kaamera puhul olen selle välja toonud, kuid Canon EOS R suutis mind ikkagi uuesti positiivselt üllatada.

Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera
Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera

Jah, seekord olid enamik pildid pigem portreefotod ja liikumist piltidel vähe ehk tegelikult väga keerulistes oludes autofookust testida ei saanudki . Lisaks ei saa kindlasti märkimata jätta tehnilise poole pealt piltide ultra head kvaliteeti (30,3-megapiksline täiskaader CMOS sensor) – sotsiaalmeeldias küsiti päris mitmeid kordi, et mis kaamera/objektiiviga nii kvaliteetsed pildid saavutanud olen.

Nagu enamike teiste uuema aja kaameratega, siis ca ISO 3200-ga pildistades ei pane piltidel põhimõtteliselt müra üldse tähele ja pimedamates oludes pildistamine on tehtud kasutaja jaoks imelihtsaks.

Canon EOS R

 

Kokkuvõte

Jäin oma esimese Canoni kaamera kogemusega täitsa rahule ja oli uus ja huvitav proovida minu jaoks midagi täiesti uut. Kuna olen Nikoniga väga pikalt pildistanud, siis hetkel ei tekkinud tunnet, et järgmine kaamera võiks Canon olla, kuid kuuldes kui võimsad on EOS R5 ja EOS R6, siis ei hakka midagi ära sõnuma ja ootan juba millal saab käed neile külge panna.

Nii kauaks kuni koroonaviiruse pärast kaugematesse kohtadesse reisimine on keeruline, siis julgen soovitada Eestis trippides Photopointi rendist Canon EOS R endaga kaasa haarata ja ilusaid kohti ka Eestis jäädvustada :)

Canon EOS R

 


Kaspari tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Vaata, mida teised Eesti fotograafid on EOS R kaamerast arvanud:

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika renti – photopoint.ee/rent ››

(0)

The post Fotoretk: Maavärinad Puerto Ricos koos CANON EOS R täiskaader hübriidkaameraga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Suur tarkvarauuendus DJI Mavic Air 2 droonidele
autor: Mikk Otsar

EISA poolt 2020. aasta parimaks drooniks tunnistatud DJI Mavic Air 2 droonile on tulnud paljude uute funktsioonidega tarkvarauuendus. לldiselt pole tarkvarauuendused just kõige huvitavamad uudised toote kohta. Kuid DJI poolt tulnud uuendus lisab juba populaarsele Mavic Air 2 droonile võimekust filmimisel, pildistamisel ning muudab lendamise veel turvalisemaks.

לheks oluliseimaks uuenduseks on digitaalse suumi lisamine. Kasutajatel on nüüd võimalik kasutada 2ח digitaalset suumi 4K 30p ja 2.7K 60p videorežiimidel, mis muudab kadreerimise lihtsamaks. Lisaks lubab uuendus kasutada kuni 4ח digitaalset suumi FullHD 60p videot salvestades.

Veel üks uus funktsioon, mille 178 MB suurune tarkvarauuendus toob, on võime salvestada Hyperlapse videot 4K kvaliteediga ja võimalus seadistada kuni 45 erinevat teekonnapunkti – laiendades veelgi kasutaja loomingulisust Hyperlapse video tegemisel. Kui varem piirdus Hyperlapse video FullHD või 8K lahutusvõimega, siis nüüd saavad kasutajad jäädvustada muljetavaldavat Hyperlapse videot korraliku elahutusvõimega, ilma et oleks vaja tegeleda tohutute 8K failidega. Püsivara värskendus võimaldab kasutajatel nüüd ka Hyperlapse peatada ja taaskäivitada, kuna iganes nad seda soovivad.

Koos uuendustega, mis aitavad drooni lennutajate loovust suurendada, lisas DJI ka uue funktsiooni, mis muudab Mavic Air 2 ka turvalisemaks. Uuendusest leiab ka Safety Flight Mode tehnoloogia. Nagu DJI selgitab, tähendab režiim seda, et droon väldib takistusi automaatselt ega reageeri käsklustele lennata vasakule või paremale. Muud tarkvarauuenduse täiustused hõlmavad mitmete režiimide ja funktsioonide, sealhulgas FPV (First Person View) režiimi optimeerimist ning parandatud video jäädvustamise jõudlust Sport režiimis lennates.

DJI Mavic Air 2

Lõpetuseks teatas DJI ka Mavic Air 2 võimekuse parandamisest liikuva sõiduki jälgimisel madalatel kõrgustel. Püsivara värskendus on Mavic Air 2 kasutajatele saadaval DJI rakenduse kaudu.

 

Veelgi parem DJI Mavic Air 2 on saadaval Photopointi veebikaubamajas ››

 

Photopoint on DJI ametlik ja pikajaline partner Eestis – photopoint.ee/dji ››

(11)

The post Suur tarkvarauuendus DJI Mavic Air 2 droonidele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Polaroid Hi-Print on uue generatsiooni printer sinu nutiseadmetele
autor: Jürgen Veerme

Polaroid Hi-Print taskuprinter

Vali foto, prindi ja kleebi – peagi müügile jõudva uue Polaroid Hi·Print taskuprinteriga on see nii lihtne. See muudab sinu nutitelefonis olevad fotod tõetruude värvidega krediitkaardi suurusteks väljatrükkideks, mida on soovi korral võimalik kasutada ka kleebistena.

Uus Polaroid Hi-Print printer kasutab värvide paberile kandmiseks sublimatsiooniprotsessi, mille käigus kaetakse fotod pleekimise eest kaitsva kihiga. Selle tootega jätkab Polaroid digitaalse loomingu ja füüsiliselt käes hoitavate fotode vahele silla loomist, pakkudes premium-klassi taskuprinterit, mis trükib 2×3 tolli suuruses kleebistagaküljega fotosid.

Polaroid Hi-Print taskuprinter

Tänu sublimatsioonitehnoloogia kasutamisele on välja trükitavad fotode kvaliteet suurepärane ning need on vastupidavad ning detailirikkad. Kõik-ühes kassette kasutav Hi-Print termoprinter trükib foto vähem kui  minutiga. Kleebistagaküljega Hi-Print fotosid saab kohe kinnitada albumisse, külmikule vms pinnale, millel soovite enda suvemälestust näha.

Polaroid Hi-Print äratab nutiseadmes olevad fotod ja mälestused ellu nutirakenduse abil, mida toetavad iOS ning Android operatsioonisüsteemid. Rakendus Polaroid Hi-Print võimaldab kasutajatel fotosid töödelda ning lisada filtreid, raame, tekste jne.

Tõetruude tippklassi väljatrükkide printimiseks kasutab Polaroid Hi-Print kõik-ühes kassette fotopaberi suurusega 54×86 mm (2,1×3,4 tolli). לhes kassetis on koos kõik vajalik 10 foto trükkimiseks.

Polaroid Hi-Print taskuprinter

Polaroid Hi-Print jõuab Photopointi veebikaubamajja ja esinduskauplustesse müügile juba septembris ja selle hinnaks saab olema 119 eurot.

 

(4)

The post Polaroid Hi-Print on uue generatsiooni printer sinu nutiseadmetele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need objektiivid valiti 2020. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks
autor: Jürgen Veerme

EISA 2020

EISA (Expert Imaging and Sound Association) ehk Euroopa foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus kuulutas lisaks parimatele fotokaameratele välja ka 2020. – ja 2021. aasta kõige olulisemad objektiivid.

 

EISA poolt 2020-2021 aastal parimaks valitud objektiivid:

 

PARIM OBJEKTIIV

CANON RF 70-200MM F/2.8 IS USM

Sobiv mudel Canon EOS R-seeria täiskaader hübriidkaameratele.

Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM

 

PARIM LAINURK SUUMOBJEKTIIV

SIGMA 14-24MM F/2.8 DG DN ART

Sobiv mudel Canon & Nikon täiskaader peegelkaameratele ja Sony ning Panasonic hübriidkaameratele.

SIGMA 14-24MM F2.8 DG DN ART

 

PARIM KLASSIKALINE SUUMOBJEKTIIV

CANON RF 24-70MM F/2.8L IS USM

Sobiv mudel Canon EOS R-seeria täiskaader hübriidkaameratele.

CANON RF 24-70MM F2.8L IS USM

 

PARIM TELESUUMOBJEKTIIV

TAMRON 70-180MM F/2.8 DI III VXD

Sobiv mudel Sony täiskaader hübriidkaameratele.

TAMRON 70-180MM F2.8 DI III VXD

 

PARIM REISI SUUMOBJEKTIIV

TAMRON 28-200 F/2.8-5.6 DI III RXD

Sobiv mudel Sony täiskaader hübriidkaameratele.

TAMRON 28-200MM F/2.8-5.6 DI III RXD

 

PARIM SUPER TELESUUMOBJEKTIIV

SONY FE 200-600MM F/5.6-6.3 G OSS

Sobiv mudel Sony täiskaader hübriidkaameratele.

SONY FE 200-600MM F5.6-6.3 G OSS

 

PARIM LAINURKOBJEKTIIV

SONY FE 20MM F/1.8 G

Sobiv mudel Sony täiskaader hübriidkaameratele.

SONY FE 20MM F1.8 G

 

PARIM PORTREEOBJEKTIIV

NIKON NIKKOR Z 85MM F/1.8 S

Sobiv mudel Nikon täiskaader hübriidkaameratele.

NIKON NIKKOR Z 85MM F1.8 S

 

PARIM OBJEKTIIVIDE INNOVATSIOON

CANON RF 600MM F/11 IS STM JA CANON RF 800MM F/11 IS STM

Sobiv mudel Sony täiskaader hübriidkaameratele.

CANON RF 600MM & 800MM F11 IS STM


 

Photopoint on Eesti #1 fototehnika spetsialist – photopoint.ee ››

(1)

The post Need objektiivid valiti 2020. aasta EISA auhindade jagamisel parimateks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sirui jätkab edukat anamorfsete objektiivide seeriat!
autor: Jürgen Veerme

Sirui 35 mm f/1.8 1.33X

Eelmisel aastal tekitas videoringkondades elevust Sirui poolt esitletud 50 mm fookuskaugusega anamorfne objektiiv (Sirui 50mm f/1.8 Anamorphic). Lõpuks ometi valmis laiemale kasutajaskonnale taskukohase hinnaga anamorfne objektiiv, mida kasutades oli võimalik tekitada laiekraankinole omast emotsiooni.

Nüüd on käes aeg esitleda laiema vaateväljaga objektiivi – peagi jõuab müügile uus Sirui 35 mm f/1.8 1.33X anamorfne objektiiv.

Sirui 35mm f/1.8

35mm fookuskaugusega anamorfne objektiiv aitab toota erilise filmiliku tulemuse – luues uneleva hägusa tausta ovaalsete bokeh-efektidega, lisades stiilseid sinakaid horisontaalseid valguspeegeldusi ning muutes vaatevälja kuvasuhet.

Objektiiv suurendab horisontaalset vaatevälja ligikaudu 33%, et saavutada 26,3 mm objektiiviga samaväärne vaateväli. Salvestatud materjali kuvasuhte muutmise (de-squeezing) järel saab Sirui anamorfse 35 mm f/1.8 1.33x objektiiviga salvestatust sujuva filmiliku 2,4:1 video 16:9 seadistuses.

Objektiivis kasutatakse 13 läätse, mis on jagatud 9 gruppi. Läätsedeks kasutatud klaasi on tootnud tuntud Saksa optilise klaasi tootja Schott. Optiline konstruktsioon on disainitud selliselt, et  minimeerib moonutusi ja pildivälja muutumist teravuspunkti muutmisel (focus breathing) ning tagab üliterava, ent filmiliku kujutise. 

Sirui 35mm f/1.8

10 lamelliga diafragma aitab objektiivil luua unelevalt hägustatud ovaalsete efektidega fookusest väljas olevad alad, mis lisavad filmilikule meistriteosele veel omapära. Tänu anamorfse objektiivi ainulaadsele valguskäsitlusele tekitab see valgusallikatele iseloomulike horisontaalseid sinakaid triipe.

Kompaktne objektiiv on valmistatud tugevast lennukialumiiniumist. Selle pikkus on vaid 117 mm ja kaal 700 grammi. Professionaalse kasutuse lihtsustamiseks on komplekti lisatud teravustamis- ja  avaarvu muutmise hammasvööd.

Sirui 35mm f/1.8

Objektiive toodetakse MFT kinnitusega ning teiste kaamerasüsteemidega kasutamiseks on võimalik juurde osta adapterid (kasutamiseks Sony E, Canon EF-M ning Nikon Z kaameratega).

Sirui 35 mm f/1.8 1.33X anamorfne objektiiv tuleb Photopoinit müügile septembris ja see hakkab maksma 839 eurot.

 

(2)

The post Sirui jätkab edukat anamorfsete objektiivide seeriat! appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12