GoPro MAX on väga eriline 360° vaateid jäädvustav kaamera
autor: Andres Vare

GoPro MAX

Juba oktoobrist alates on ta siin – Fusion vol 2 ja nimeks tal GoPro MAX. Liiga kaua oli Fusioni turule tulekust möödas (Fusion lansseeriti koos HERO6 Blackiga 2017. aasta septembris) ja maailm on selle ajaga palju edasi arenenud. Etteruttavalt ütlen kohe ära, et Fusion oli mu üks kõige lemmikumaid kaameraid, olgugi, et tal oli vigu. Nii et ootused on MAX’ile olid kõrged.

360-kaamerad on kerkimas järjest rohkem esile ja mitte sellepärast, et kõigile nendega jubedalt sisu meeldiks toota või näiteks Facebookis vaadata 360° materjali, vaid hoopis seetõttu, et sellest 360° ruumist saab välja võtta täpselt selle nurgaga materjali nagu vaja.

GoPro MAX

“Workflow” Fusion vs. MAX on ikka meeletu arenguhüppe teinud. Näiteks on MAX’il nagu tavalisel GoPro kaameral, puutetundlik ekraan (asi, mis enamusel 360 kaameratel täielikult puudub). Samuti on sellel võimalik ülilihtsalt vahetada tavalise GoPro vaate ja 360° vaate vahel. Esimesel puhul on võimalik ka Max Superview – ülimalt lai nurk. Kirss tordil on kindlasti ka kuus mikrofoni kolmes eri küljes, mis annavad parima audio, mis ühel GoPro kaameral kunagi on olnud. Ning viimaseks ja põhiliseks, on GoPro rakenduses tehtud uuendused, mis lubavad videot “keyframeda” ja ülilihtsalt eksportida.

Erinevad automaatsed seaded lasevad teha väga ägedaid töötlusi. לhest filmitust klipist, saad teha mitu erinevat varianti.

 

On näha, et GoPro on MAX’i puhul kõvasti pingutanud just selles suunas, et teha see võimalikult lihtsaks nii öelda –  “plug and play” – kaameraks ehk vajuta nuppu ja olemas. Ja see on üldiselt väga hea ning toimib hästi, kuid tänu sellele on mingil põhjusel loobutud mõnedest režiimidest, mis Fusionil ja tava HERO’del on olemas, kuid sellel täiesti puuduvad.

Näiteks pika säri võimalus (“Night Mode”) ja rohkem kui 30fps (Hero režiimis saab ka 60fps, kuid näiteks Fusionil sai ka 360 režiimis 60fps). Need ei ole teab mis miinused, aga pigem tekib lihtsalt küsimus, et miks neid pole, sest võiks ju olla.

Horisondi lukustus videol kuid samal ajal kaamera liikumise nägemine on midagi, mis korralikult jooksutab juhet kokku.

 

לks mu uusi lemmikfunktsioone MAX kaamera puhul on kaamerasisene horisondi lukustus. Ehk, kui see on peal, siis võid teha ükskõik mida, aga pilt on alati otse (horisondi suhtes). Lisades sinna veel stabilisatsiooni ja ülimalt laia vaatenurga, siis pane kaamera lihtsalt pea külge ja unusta see, sest pilt on ideaalne.

Siinkohal peakski rääkima stabilisatsioonist, kuigi raske on, sest see on nii hea, et jäädvustades Sa sellele ei mõtle. Varasemalt, kui uued kaamerad tulid, oli alati küsimus, et kui hea on stabilisatsioon. Nüüdseks on see aga nii vägevaks muutunud, et Sa lihtsalt ei pane seda enam tähelegi (hea mõttes muidugi). GoPro HERO8 Black seikluskaameral on megahea stabilisatsioon, kuid MAX’il on see veel parem. Suuresti tänu sellele, et kuna ta on 360-kraadi kaamera, siis on vaateväli niivõrd suur, millest stabiliseeritud osa välja võtta.

 

Pilt on stabiilne ja otse ka kõige raskemates oludes.

 

Paljud küsivad, et kumba siis võtta – GoPro MAX või GoPro HERO8 Black? Ma vastaks, et need on liialt erinevad kaamerad, et niiviisi võrrelda. HERO8 Black on kvaliteetsema pildiga (4K, kuni 240fps, pole “õmblusjooni” pildil, suurem bitrate jne) ja rohkem valikuvabadust seadetes (manuaalne pikk säri, sarivõte jne). MAX seevastu on fun ja ülimalt mitmekülgne – oma PowerPano režiimide ja 360-kraadi maailma tiny planetite ning nähtamatu pulgaga. Lisaks on MAX minu arvates üks kõige lihtsamini kasutatavaid 360 kaameraid, mis hetkel on turul saadaval!

Ideaalis võiks seiklusel kaasa olla ju mõlemad, kuid kui valida üks, siis mina valiks MAX’i. Miks? Paned kaamera filmima ja ongi kõik. Pole vaja suunata või keerata – portreeformaadi saad 360 pildist välja kergesti. Samuti on tal selfie ekraan ehk perega selfide tegemine on lihtne. Ja tulemus on alati äge ning midagi ei jää kaadrist välja!

GoPro Max

Võrreldes Fusioniga on MAX’l:

 • Värviline puutetundlik ekraan
 • Kokku volditavad kinnituskõrvad (Fusionil oli sama süsteemi beta variant, sai eemaldada, kuid mitte kokku panna)
 • לks mälukaart (Fusionil oli 2)
 • Tänu ühele mälukaardile kaamerasisene stabilisatsioon ja stiching
 • HERO režiim, et kasutada nagu tavalist GoPro’d
 • MAX Hypersmooth stabilisatsioon
 • Max SuperView megalai digitaalne lääts HERO režiimis (27° laiem kui Hero8 kõige laiem lääts)
 • 6 mikrofoni eri külgedes täieliku 360° heli jaoks (Fusionil oli 3 ja kõik asetsesid peal)
 • GoPro rakendusele (nutifonis kui ka arvutis) lisati Keyframe võimalus paremaks ja sujuvamaks töötluseks
 • Kaamera sisene horisondi sirgeks panek
 • Max TimeWarp
 • PowerPano – 270° panoraam pilt ühe vajutusega
 • Otse edastamine 1080p
 • GoPro Plus’i pilveteenusesse automaatne üleslaadimine
 • Telemeetria andmete videole panek (tegelikult oli Fusionil ka peale viimast kevadist update olemas)
 • Digitaalsed läätsed HERO režiimis
 • Kõrgeim resolutsioon 360° materjali puhul 5.6K (Fusion oli algselt 5.2K)
 • Kaameraga tulevad kaasa läätsede kaitseklaasid

Ja võrreldes Fusioniga MAX’l puuduvad:

 • Pole enam Burst foto režiimi ehk ei saa sari võtet teha
 • MAX kasutab HEVC koodekit (Fusionil oli kõrgem Bitrate ja megasuured failid)
 • Pole enam Ööfoto režiimi (pikka säri)
 • Puudub ka RAW fotode võimalus
 • Esimene LCD – see mustvalge – on kadunud

 

GoPro MAX on kohe tellimiseks olemas Photopointi veebikaubamajas ››

(5)

The post GoPro MAX on väga eriline 360° vaateid jäädvustav kaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uus kaamera, uus välimus, uus Polaroid NOW on kohe saadaval
autor: Jürgen Veerme

Polaroid NOW

Polaroid on fotoajaloo kujundamisel oalenud juba üle 80 aasta ja on seega üks kõige ikoonilisemid fototarvete kaubamärke just oma selgelt eristuvate kaameramudelite poolest. Nüüd on käes aeg uueks etapiks nende teel – müügile tuli uus kiirpildikaamerate seeria Polaroid Now, mis on ka juba meie juures müügil!

Uue kiirpildikaamera disainist leiab uudseid kumeraid ja voolavaid jooni, et eristuda minevikus toodetud kandilistest korpustest ning võimaldades kasutajatel kaamerat hõlpsalt hoida ja kasutada.

Polaroid Now

Polaroid Now sisaldab kõike, mida kaasaegsete funktsioonidega vanakooli analoogkaameralt eeldame. Tänu värskelt väljatöötatud autofookussüsteemile, kestvamale akule, täpsele välklambile ja kaamera sõbralikumale ning funktsionaalsemale disainile pole kunagi olnud lihtsam teha täiuslikku polaroidfotot, olenemata fotograafiaoskuste tasemest.

Kaamera võimaldab keskenduda hetkele, sest kõige ülejäänu eest hoolitseb uusim tehnoloogia. Erinevalt oma eelkäijatest, Polaroid OneStep 2 ja OneStep+, on Polaroid Now mudelil objektiiv, mis lülitub automaatselt maastiku- ja portreerežiimi vahel, et tagada igas olukorras parim tulemus. Teiseks eristub kaamera uue välklambiga, mis arvestab särituse määramisel ka üldist valgustatust.

Uus Polaroid Now võib uhkeldada ka aku suurema mahtuvusega, mis võimaldab pildistada ühe laadimisega kuni 15 filmipakki – omadus, mis muudab kaamera ideaalseks kaaslaseks igal reisil ja seiklusel. Uus kaamera toimib nii uute i-Type ja klassikaliste Polaroid 600 filmidega.

Hetkel saabus Photopointi müügile klassikalises mustas ja valges värvitoonis Polaroid Nov, aga aja jooksul saavad nende kõrval valikus olema kõik viis ikoonilist Polaroid Spectrum värvi (punane, oranž, kollane, roheline ning sinine).

Polaroid now

Eritootena tuleb müügile ka Color Wave raamiga i-Type film. Uue värvifilmi pakist leiab raame tujuloovast sinisest sooja oranži ning kärtsu punaseni – lisaemotsioon teie mälestusele.

 

Osta uus Polaroid NOW ja oled alati valmis hetki jäädvustama ››

(0)

The post Uus kaamera, uus välimus, uus Polaroid NOW on kohe saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi esinduskauplused on suletud: kas paberfotosid saab tellida?
autor: Jürgen Veerme

Photoexpress

Seoses eriolukorra täiendavate meetmete rakendamisega on alates 27. märtsist kõik Photopointi esinduskauplused suletud, kuid photoexpresss.ee ja pro.photoexpress.ee kaudu saab jätkuvalt enda digipiltidest tellida mitmeid põlvkondi säilivaid paberfotosid.

Esinduskaupluste sulgemisest tulenevalt on avatud ainult “5 päeva pärast” teenus ja pildid saab tellida DPD/Omniva/SmartPosti pakiautomaatidesse, postkontorisse või äärmisel vajadusel kulleriga koduukse juurde (transpordi eest tuleb tasuda vastavalt hinnakirjale)

Kui kasutad Apple või Android nutiseadet, siis saad sinna tasuta alla laadida PhotoExpress rakenduse (App Store / Google Play) ja nii on telefonis/tahvelarvutis redutavate piltide tellimine veel mugavam! Loe äpi kasutamise kohta lähemalt siit ››

Photopoint PhotoExpress iOS: Telefonist paberile kiiremini ja mugavamalt kui eales varem

Ka meie veebikaubamaja ja logistikakeskus töötavad hetkel kenasti täistuuridel ning kaupade kontaktivaba kohaletoimetamise soodustamiseks on hetkel www.photopoint.ee kaudu tellitud kaupade transport pakiautomaatidesse tasuta!

Kui lisaks tavapärasele piltide välja trükkimisele soovid nendest midagi veel meeldejäävamat meisterdada, siis ka fotomeened.ee kaudu saab jätkuvalt tellida fotomeeneid (fotokruusid on -20% kuni 31.03.2020), seinapilte, fotoraamatuid, fotokaarte, kalendereid ja retrofotosid.

 

Püsi kodus. Telli vajalik veebist:

Paberfotod – photoexpress.ee ››

Fotomeened – fotomeened.ee ››

לle 400 000 erineva kauba – photopoint.ee ››

(18)

The post Photopointi esinduskauplused on suletud: kas paberfotosid saab tellida? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentax peegelkaameratele on tulemas uus portreeobjektiiv: HD Pentax-D FA★ 85 mm f/1.4 SDM AW
autor: Mikk Otsar

Ricoh annab teada, et on valmistamas Pentax peegelkaameratele uut objektiivi, mis kannab nime HD Pentax-D FA★ 85 mm f/1.4 SDM AW. Tänu 85 mm fookuskaugusele ja suurele f/1.4 sobib see ideaalselt portreefotograafi seljakotti. Objektiivi ennast näeme tõenäoliselt selle aasta lõpus.

Objektiiv kuulub Ricohi kõige kvaliteetsemasse Pentaxi ★ ehk “Star“seeriasse. See tähendab, et nii selle korpuse koostekvaliteet kui ka optiline esitlusvõime on parim, mis Pentaxil pakkuda on. Ricoh rõhutab, et selle objektiivi puhul on tegemist nö. uue generatsiooni star-objektiiviga.

Objektiivi optilises ehituses on kolm ED (Extra-low Dispersion) läätselementi ning üks asfääriline element, et saavutada kontrastseid, kõrge resolutsiooniga pilte, mis on äärest ääreni teravad. Samal ajal kompenseerivad elemendid ka kõikvõimalikke moonutusi ning optilisi kõrvalekaldeid.

AW (All Weather) tähis tähendab, et objektiiv on ka tolmu- ja ilmastikukindel. Korpusel on spetsiaalsed tihendid mis hoiavad ära tolmu ja vee pääsemise objektiivi sisemusse. Kui kasutada objektiivi ilmastikukindla Pentax K-1 Mark II peegelkaameraga, on tulemuseks välitingimustes vastupidav ja usaldusväärne töövahend. Suurepäraselt ja muretult on võimalik pildistada udus, vihmas, lumesajus ning muudes kohtades kus kaamera võib märjaks saada.

Objektiivi seest leiab veel uue põlvkonna SDM (Supersonic Direct-drive Motor) teravustamise mootori, mis tekitab kuni 7,5 korda rohkem väänet. Seda väänet läheb vaja objektiivis olevate suurte klaaselementide liigutamiseks. Kõik see tähendab aga kiiret ja sujuvat teravustamist. 

HD Pentax-D FA★ 85 mm f/1.4 SDM AW tehnilised andmed:

Fookuskaugus 85 mm
Maksimaalne ava f/1.4
Vaatenurk (diagonaal) 28,5°
Minimaalne teravustamiskaugus 0.85 m
Maksimaalne suurendus 0,12ח
Filtrikeere φ82 mm
Maksimaalne diameeter φ95 mm
Pikkus 123,5 mm
Diafragmalabad 9 (ümara kujuga labad)
Minimaalne ava f/16
Bajonett Pentax KAF4

(7)

The post Pentax peegelkaameratele on tulemas uus portreeobjektiiv: HD Pentax-D FA★ 85 mm f/1.4 SDM AW appeared first on Photopointi ajaveeb.

Suur valik soodushinnaga Panasonic ja Olympus objektiive
autor: Mikk Otsar

Kui oled Micro Four Thirds kaamera kasutaja ja plaaninud uue objektiivi ostmist, siis ole valmis, sest Photopointis on suur valik Olympuse ja Panasonicu objektiive müügil rahakotti rõõmustavate hindadega. Tavapärasest veelgi soodsama hinnaga on saadaval ka kõige populaarsemad ja kõrgeid kvaliteedistandardeid omavad PRO-seeria objektiivid. Soodushinnad kehtivad kuni 30. aprillini.

Kuna värske soodushinnaga objektiive on palju, siis toome välja mõned populaarsemad näited igast objektiivi tüübist. Kõik soodushinnaga Panasonic ja Olympus objektiivid leiad siit.

Olympuse ja Panasonicu kaamerad kasutavad oma hübriidkaameratel Micro Four Thirds bajonetti. See tähendab, et lisaks enda objektiividele sobivad näiteks Olympuse hübriidkaamerate ette ka Panasonicu hübriidkaameraobjektiivid ja vastupidi kehtib sama. Ainuke omapära, millega tasub arvestada: Olympuse ja Panasonicu värinastabilisaatorid ei ole omavahel ühilduvad. Sa saad kombineerida Olympuse objektiivi ja kere (ning samuti ka Panasonicu kere ja objektiivi) ning kui mõlemal on stabilisaator, siis värinaid elimineeriv efekt võimendub. Dual IS aga ei toimi siis, kui kombineerid Olympuse kaamera ja Panasonicu objektiivi.

Lainurkobjektiivid

Need objektiivid on mõeldud maaliliste loodusvaadete või arhitektuuri pildistamiseks.

OBJEKTIIV

TAVAHIND

SOODUSHIND

Panasonic Leica DG Vario-Elmarit 8-18mm f/2.8-4.0 ASPH.

1249€

999€

M.Zuiko Digital ED 7-14mm f/2.8 Pro 1299€ 999€
M.Zuiko Digital ED 12mm f/2.0  839€ 699€
M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 519€ 399€

לlejäänud soodushinnaga Micro Four Thirds lainurkobjektiivid ››


Normaalobjektiivid

Normaalsuum vahemikus objektiivid võimaldavad paindlikku kadreerimist alates hingematvatest maastikuvaadetest kuni kaunite kesk-telefoto portreedeni.

OBJEKTIIV

TAVAHIND

SOODUSHIND

Suumobjektiivid

 

 

Panasonic Leica DG Vario-Elmarit 12-60mm f/2.8-4 ASPH. POWER O.I.S.

999€

799€

M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ 419€ 349€
Panasonic Lumix G Vario 14-45mm f/3.5-5.6 ASPH MEGA O.I.S 349€ 249€
Fiksobjektiivid    
Panasonic Leica DG Nocticron 42,5mm f/1.2 ASPH. Power O.I.S. 1599€ 1299€
M.Zuiko Digital ED 25mm f/1.2 PRO 1355€ 1099€
Panasonic Lumix G 20mm f/1.7 II ASPH 399€ 299€

לlejäänud soodushinnaga Micro Four Thirds normaalobjektiivid ››


Teleobjektiivid

Teleobjektiivid sobivad nii portreede jäädvustamiseks kui ka kaugemate objektide pildistamiseks looduses.

OBJEKTIIV

TAVAHIND

SOODUSHIND

Suumobjektiivid

 

 

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 Pro 1499€ 1199€
Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 ASPH. Power O.I.S. 449€ 359€
M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R 349€ 149€
Fiksobjektiivid    
M.Zuiko Digital ED 300mm f/4.0 IS PRO 2799€ 1999€
M.Zuiko Digital ED 75mm f/1.8 999€ 799€
M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 319€ 249€

לlejäänud soodushinnaga Micro Four Thirds teleobjektiivid ››


Supersuumobjektiivid

Objektiivid, mis katavad kõik vajadused – lainurgast teleni ja sobivad hästi alustavale või reisifotograafile.

OBJEKTIIV TAVAHIND SOODUSHIND
M.Zuiko Digital ED 12-100mm f/4 IS PRO 1399€ 1099€
M.Zuiko Digital ED 14-150mm f/4.0-5.6 II 699€ 529€

Kui sul pärast neid soodustusi peaks rahalisi vahendeid siiski puudu jääma, siis Inbank järelmaksuga ostes saad kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles suvel (3-kuud maksepuhkust).

Vaata kõiki soodushinnaga Panasonic ja Olympus objektiive ››

(3)

The post Suur valik soodushinnaga Panasonic ja Olympus objektiive appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12