Lee on andnud välja uued neutrallhallid filtrid
autor: Oskari Värä

Tuntud filtritootja Lee on avalikustanud uue neutraalhallide1 filtrite seeria ProGlass IRND. Algselt video jaoks mõeldud filtrid otsustati ka foto jaoks välja anda ning need sobivad nii LEE Filters Seven5, 100mm and SW150 süsteemidega. Kaks aastat arendusjärgus olnud filtrid on toodetud 2 mm paksusest klaasist ning tulevad kahe (0.6ND), kolme (0.9ND), nelja (1.2ND) ja kuue (1.8ND) stopilistena, kuid lisaks on ka ultrapikad 10 (3ND) ja 15-stopised (4.5ND) versioonid.

Leele omaselt on kõik filtrid viimistletud väga hoolikalt ning kasutatud materjal ei luba mitte mingitel värvivarjunditel tekkida. Samuti on stoppide väärtused ülitäpselt paigas ning testitud, tagades täpsed ning stabiilsed säritused. Lisaks on filtrid kaetud vääristustega, mis takistavad infrapuna ning UV valgusreostuse teket. See tagab selle, et must on tõesti must, valge on valge ning pildid tulevad teravamad.

5, 10 ning 15-stopised filtrid tulevad lisavarjukiga, mis takistab valguse lekkimist ning selletõttu tuleb need filtrihoidjas panna kõige objektiivipoolsemasse soonde (mis on tegelikult igal juhul soovitatav ka ükskõik, millise teise filtriga).

Allikas: Lee

Manfrotto tutvustas uut kaamerakottide seeriat Bumblebee Pro Light
autor: Oskari Värä

Manfrotto on taas tutvustanud uut fotokottide seeriat, mis sai nimeks Pro Light Bumblebee. Uus seeria on suunatud amatöör- ning eelkõige professionaalsetele fotograafidele, kel on tarvis kaasas kanda suurt hulka tehnikat, mis vajab ka korralikku kaitset erinevates ilmastikuoludes. Seeria sisaldab endas kahte selja- ning kahte õlakotti, mille rihmad on disainitud nii, et kotte oleks võimalikult mugav kanda. Seest poolt kaitsevad tehnikat Manfrotto Camera Protection System (CPS) vaheseinad, mis on täielikult ümber tõstetavad vastavalt vajadusele ning kaalujaotusele. Just seljakotid on disainitud nii, et raskust kanda ära õlgadelt, kaelalt ja alaseljalt. Samas on toetusrihmad, mis käivad ümber vöö ning puusade ning kel tarvis matkata, see saab panna veepudeli spetsiaalsesse taskusse vältimaks vedelike sattumist tehnika peale.

Seljakotid

Bumblebee-230 PL mahutab peegelkaamera kere, mille külge on kinnitatud üks 70-200mm f/2.8 objektiiv. Lisaks mahutab kott veel tervelt 10 lisaobjektiivi. Alternatiivina mahutab kott kere, mille küljes on 400mm f/2.8 objektiiv ning lisaks viis lisaobjektiivi. Videotegijad mahutavad kotti kaamera (näiteks Canon C100) ning lisavarustust. Kõigele lisaks saab eraldi taskus kaasas kanda ka 17-tollist sülearvutit.

Väiksem, Bumblebee-130 PL, mahutab endasse ühe peegelkaamera kere, mille külge on kinnitatud üks 70-200mm f/2.8 objektiiv ning kaheksa objektiivi eraldi. Alternatiivina saab panna 400/2.8 objektiivi ning lisaks kolm lisaobjektiivi. Videovarustusest mahub üks lahti ühendatud modulaarne videokaamera. Sülearvuti jaoks samuti eraldi tasku ning see mahutab suurest vennast väiksema, 15-tollise seadme.

Seljakottide kõik sektsioonid on pehmendusega ning põhisektsiooni sulgeval tõmblukul on neli lukustit. Näiteks saab kaks neist jätta poole peale, et kaamera kiireks haaramiseks ei pea tervet lukku lahti tõmbama. Samuti on kottidel ka uus NeverLose statiivikinnitus, mida saab mitte kasutamise korral ära peita.

וlakotid

Bumblebee M-30 PL lubab kaasas kanda peegelkaamera keret, mille külge on kinnitatud 70-200mm f/2.8 objektiiv ning kolme lisaobjektiivi. Samuti mahub kotti lisaks ka käsistatiiv (näiteks DJI Osmo) ja eraldatud on tasku ka 15-tollisele sülearvutile.

Bumblebee M-10 PL mahutab peegelkaamera koos 24-70mm f/4 objektiiviga ning kaks lisaobjektiivi. Nagu ka suuremasse versiooni, mahutab väiksem käsistatiivi ning 13-tollise sülearvuti. Kui aga kaamerat eraldi pole vaja kaasas kanda, saab kotti kasutada alternatiiviks droonikotina – DJI Mavic Pro koos Osmo käsistatiiviga mahub kotti nagu valatud.

Mõlemal õlakotil on XtraSecure käsistatiivi hoidik, mis lubab statiivi kiirelt haarata ning seda saab kasutada ka objektiivi hoiustamiseks. Samuti on mõlemal kotil klapp, millel on NoiseFree Velcro takjakinnitus. See tuleb kasuks olukordades, kus on tarvis kotti hääletult avada, näiteks pulmatseremooniad.

Kõik Bumblebee seeria kotid tulevad koos DuoFace vihma/päikesekaitsega, mis vihmase ilma korral ei lase varustusel märjaks saada ning tugeva päikese korral peegeldab valgust vältimaks varustuse liigset soojenemist.

Allikas: Manfrotto

1 2 3 4 5 6 7 8