Panasonic Lumix DMC-GH5 hübriidkaamera on töös, tuleb ….
autor: Silver Pik

dmc-g5-avang

Panasonic otsustas eile Kölnis Photokina 2016 fotomessil sarnaselt Olympusele ning Fujifilmile teatavaks teha oma uusima lipulaeva Lumix DMC-GH5 … arenduse. Ei, veel ei ole teada uue hübriidkaamera täpset turule saabumise aega, hinda ega tehnilisi andmeid, kuid Panasonic lahkelt jagas põhilised planeeritavat numbrid välja, mis on iseenesest muljetavaldavad.

Panasonic Lumix DMC-GH5 hübriidkaamera jätkab GH seeria tootekontseptsiooni, eriti veel 2014. aastal tutvustatud DMC-GH4 oma, pakkudes esmalt tipptasemel videosalvestust. Sensor on sel kaameral 18-megapiksline ning videosalvestus kaamerasiseselt kuni 4K UHD 60p/50p. Veel olulisem on see, et 24p/25p/30p kaadrisageduse juures salvestab GH5 4K videot 4:2:2 10-bit pakkimata kujul, mis on esmakordne sedatüüpi kaameras. Soovid kõrgema kaadrisagedusega 4K videot salvestada, siis 50p/60p juures tuleb leppida 4:2:2 8-bit pakkimata videoga. Need lahendused on võimalikud tänu uuele signaalitöötlusele ning väga efektiivsele soojuse hajutamisele.

Fotopoolse uuendusena on kaameras kasutusel 6K Photo režiim, mis võtab videokaadrist 4:3 või 3:2 küljesuhtega foto ning salvestab selle 18-megapikslise fotona (6000 ח 3000 efektiivset megapikslit) kuni 30 kaadrit/sek. Lisaks on olemas ka 4K Photo režiim, mis võimaldab 4K videos salvestada üksikut kaadrit eraldi fotofailina – niimoodi kasvõi 60 kaadrit/sek.

Uus Panasonic Lumix DMC-GH5 hübriidkaamera tuleb müügile arvatavasti 2017. aasta keskpaigas (nagu ütlesime, täpne kuupäev on veel avalikustamata) ning hinna osas ei oska veel üldse spekuleerida. Lisaks uue kaameraga tuleb ka kolm uut Leica kaubamärgiga Panasonicu Leica DG Vario-Elmarit F2.8-4.0 seeria objektiivi: 12-60 mm standardsuum, 8-18 mm lainurksuum ning 50-200 telesuumobjektiiv.

Allikas: Panasonic pressiteade

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

Photokina 2016 fotomessi ajal loosime iga päev ostjate vahel välja
Manfrotto seljakoti – nii seitse päeva järjest!

Panasonic Lumic DMC-LX15 tuleb 1-tollise sensori ning valgusjõulise objektiiviga
autor: Silver Pik

panasonic-lumix-dmc-lx15-001-avang

Panasonic tutvustas lisaks teistele uutele kaameratele ka oma uusimat võimsaimat taskukompaktkaamerat – Lumix DMC-LX15. See on võrdlemisi “pisike” kaamera, millest leiab nii suure 1-tollist tüüpi Live MOS sensori, valgusjõulise f/1.4–2.8 suumobjektiivi mille fookuskaugus 35 mm ekvivalendina 24–72 mm, müriaadi juhtnuppe, puuteekraani ning Hybrid OIS+ pildistabilisaatori. Lisaks oskab see novembris müügile tulev kaamera ka 4K UHD videosalvestust kuni 30 kaadrit/sek; WiFi kaudu nutiseadmega suhelda ning isegi USB kaudu akut laadida. Aga sellest kõigest kohe lähemalt.

Esiteks kasutab see kaamera suurt 1″-tüüpi MOS sensorit – seda mõõtu sensorid on muutunud premium klassi kompaktidele standardiks. Suur sensor tähendab väiksemat teravussügavust, kuid ka paremat mürataluvust. Sensori tundlikkus on ikkagi ISO 125–12 800 ning laiendatav ISO 80–25 600, mida ühe kompaktkaamera kohta väga palju. Sensoriga koos on ka kvaliteetne 5-teljeline Hybrid O.I.S. + pildistabilisaator, mis tagab teravad fotod ning sujuvad videod. Viimase puhul on küll toetatud ainult FullHD videosalvestuse stabiliseerimine, jättes 4K välja. Uus neljatuumaline protsessor koos Venuse Engine pildiprotsessoriga võimaldab kaameral rakendada ka korralikku müraeemaldust jooksvalt 4K video ajal, tagades veel selgema ja teravama lõpptulemuse.

Uus kaamera tähendab ka uut objektiivi ning LX seeriale kohaselt on see äärmiselt valgusjõuline. Objektiivil on 3ח suum, kattes ära vahemiku 24–72 mm (35 mm ekvivalendina) ning maksimaalne ava on lainurkasendis f/1.4, taandudes teleasendis f/2.8 peale. Uuendatud optiline disain, kuus asfäärilist elementi ning 9-labaline diafragma annavad kokku lõpuks suurepärase kujutise.

Videosalvestuselt on see kaamera samuti samal tasemel teiste analoogsete mudelitega: 4K UHD 3840 ח 2160 videot salvestatakse 30p/25p/24p kaadrisagedusega ning H.264-AVC koodekiga pakkides on andmetihedus lausa 100 Mbps. FullHD videosalvestuse puhul saab kaadrisageduse tõsta kuni 60p/50p peale, kuid siis on see piiratud 28 Mbps andmetihedusega. 4K Photo, mis on Panasonicu viis võtta 4K videost üksikuid kaadreid, toetab paari unikaalset lahendust – salvestades muutuva teravustamiskaugusega filmiklipp, on tagantjärgi võimalik valida optimaalse teravustamiskaugusega kaader – Post Focus ja Focus Stacking näol. Videosalvestusest on toetatud ka 120p/100p FullHD lahutusvõimega aegluubis video salvestamine.

panasonic-lumix-dmc-lx15-002-eest

panasonic-lumix-dmc-lx15-003-eest

panasonic-lumix-dmc-lx15-004-eest3

panasonic-lumix-dmc-lx15-005-beauty

Erinevalt mõnest lähedasest Sony konkurendist, ei ole Lumix LX15 varustatud pildiotsijaga. Samas on sel kaameral olemas kvaliteetne 3-tolline puutetundlik kallutatav LCD ekraan ning veel mugavamat kaadri eelvaadet saab kasutada siis, kui kaamera on nutiseadmega ühendatud. Käsitlemise mugavust lisavad ka mitmed juhtrattad/rõngad – oluliseimaks neist kaks rõngast objektiivi ümber; ühest saab muuta ava, teise seadistus kasutaja valida. Lisaks on sel kaameral ka väga mugav USB kaudu laadimine, mis lihtsustab reisikaamera kasutamist reisides – saad selle akut vajadusel laadida ka akupanga kaudu või nutitelefoni laadijaga.

Oluliseimad tehnilised andmed:

  • 20-megapiksline 1″-tüüpi CMOS sensor
  • Sensori tundlikkus ISO 125-12 8000
  • 3ח suumiga 24–72 mm objektiiv, maksimaalne ava f/1.4–2.8
  • 7 kaadrit/sek sarivõte koos autofookusega
  • 4K UHD 3840 ח 2160 25p videosalvestus 100 Mbps
  • 5-teljeline Hybrid O.I.S.+ stabilisaator FullHD video ajal
  • 4K Photo režiim
  • Post Focus ja Focus Stacking režiimid
  • 3-tolline kallutatav puuteekraan

Uus Panasonic Lumix DMC-LX15 kompaktkaamera tuleb müüki novembrikuu jooksul ning hinnaks on märgitud $ 699 (eurot?)

Allikas: Panasonic

 

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

Photokina 2016 fotomessi ajal loosime iga päev ostjate vahel välja
Manfrotto seljakoti – nii seitse päeva järjest!

Kas teadsid, et Photopointist on võimalik rentida fototehnikat ja Pentax binokleid?
autor: Jürgen Veerme

Elu on täis spontaansust, väljakutseid ja seiklusi, mille jäädvustamiseks vajalik või õige tehnika ei pruugi alati olla käepärast. Kui vajad lisajõude sünnipäevade, kooli- või lasteaiapidude, reisimuljete, liblikate/lindude/loomade või lummavate päiksetõusude ilu jäädvustamiseks, siis astu läbi Photopointi fototehnika rendist.

Valikus on meil erinevad Pentax kaamerad alustades tippklassi K-3 peegelkaamerast kuni seikluskindla WG-M1 videokaamerani. Lisaks veel külluslik valik Tamron objektiive ning Metz ja Nissin välklampe Canon/Nikon peegelkaameratele laenutamiseks.

Sony ja Olympus hübriidkaamerate omanikud leivad samuti meie laiast rendi valikust sobiliku objektiivi nii maastiku- kui portreefotode või makrofotode tegemiseks. Viimati lisandusid fototehnika rendi arsenali Fujifilm hübriidkaamerad X-Pro2 ja X-T10, millele saab rendist ette keerata neli erinevat Fujinon objektiivi.

Kindlasti tasub Photopointi rendi valikule silm peale visata kõigil linnuvaatlus huvilistel, sest neile on meil pakkuda kvartett häid Pentax binokleid.

Photopointi fototehnika rendis olevaid tooteid saab rentida iga vähemalt 18 aastat vana Eesti Vabariigi kodanik ID kaardi või passi alusel. Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna. Makseviisina aktsepteerime vaid pangakaarti, sularahas ega pangaülekandega tehnika rendi eest tasuda ei saa.

Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi esinduskaupluses.

 

Milleks rentida: 1. Proovi enne ostmist. Saad toote renditasu võrra odavamalt

Millise peegelkaamera või objektiivi enesele ostma peaks? Veebi avarustes on sadu artikleid, mis püüavad ostjaid selle püha sündmuse juures abistada. Kõik need jõuavad lõpuks ikka ühe ja sama tõdemuseni: “Mine fotopoodi ja proovi kaamerat/objektiivi. Kui see sulle sobib, siis osta”.

Päris korralikult saab valitud tootega tutvust teha ikka rahulikult ja omaette kodus. Hea oleks veel, kui oleks aega näiteks kaameraga õues ja toas pildistada ning lausa paar päeva selle menüüsüsteemi iseärasustesse kaevuda, et vaadata, milleks sinu potentsiaalne kaaslane siis võimeline on.

Photopointi fototehnika rendis olevaid tooteid saabki täpselt niimoodi proovida. Rendi kasvõi nädalaks, võta koju, proovi, uuri, pildista, seadista ning kui leiad, et see kaamera, binokkel või objektiiv on ostmist väärt, saad selle endale soetada makstud renditasu võrra soodsamalt.

 

Milleks rentida: 2. Pildista nagu proff

לks olulisemaid omadusi peegelkaamera juures on võimalus vahetada selle objektiive. Pildistamisvõimalusi saab avardada ka muude lisatarvikutega nagu näiteks välised välklambid.

Objektiivid võivad teatavasti olla päris kallid – tihtipeale maksavad nad veel rohkem kui kaamera ise. Peagi võib aga tekkida olukord, kui soovid oma kaamera ette keerata midagi paremat kui tavaline kitiobjektiiv. Või tahaksid pildistada hämaras nii, et välgu tekitatud varjud oleksid pehmed ja pildid ilusad.

Kui on näiteks tulemas mõni suurem perekonnasündmus, siis on hea laenutada mõneks päevaks veidi kvaliteetsem objektiiv ning selle juurde väline välklamp. Miks mitte minna loodusesse, kaasas telesuumobjektiiv või proovida makrofotograafia võlusid makroobjektiividega. Kalasilmobjektiivid ja paljud fiksobjektiivid aga ongi sellised torud, mida tavaliselt iga päev vaja ei lähe. Läbi selle aga avaneb täiesti uus maailm.

Fotograafiat selle täies hiilguses saab Photopointi rendikapi abiga uurida ilma, et kõiki neid objektiive, välklampe ja muud endale koju soetama peaks.

 

Fototehnika rentija meelespea

  • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist: www.photopoint.ee/info/rent
  • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
  • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
  • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
  • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass
  • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi esinduskaupluses.
  • Kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

IMG_2988 copy
Kõik renditavad tooted on graveeritud.

kvartal-photopoint-rent-fototehnika-2
Photopointi fototehnika rent asub Tallinnas Rocca al Mare keskuses ning Tartus Kvartali kaubanduskeskuses.

 

Tule Photopointi fototehnikat või tarvikuid rentima!

GoPro Hero5 Session toob parema videokvaliteedi ning häälkäsklused
autor: Oskari Värä

hero5-session-avang

GoPro on avalikustanud uue drooni ning Hero5 Black seikluskaamera kõrval ka oma väikseima ning kergeima seikluskaamera Hero5 Session. Nüüdsest pakub ka Session 4K lahutusvõimega videosalvestust 30 kaadrit sekundis ning fotosid pildistab kuni 10-megapiksliseid. FullHD lahutusvõimega on maksimaalne kaadrisagedus 90 kaadrit sekundis. Nagu ka uuel Hero5 Black kaameral, on ka Sessionis integreeritud pildistabilisaator, mis tagab sujuvad kaadrid ka Karma drooniga väljakuulutatud Karma Grip käepidemeta.

 

hero5-session-003

hero5-session-002

hero5-session-001

Mida Sessionil pole võrreldes Hero5 Black mudeliga, on LCD ekraan ning GPS vastuvõtja. See-eest on kaamera kasutamine ülilihtne, nagu ka eelkäijal, jättes alles vaid ühe nupu. Ka rohkem kontrolli nõudvate funktsioonide kasutamine pole keeruline – selleks tuleb nutiseadmesse alla laadida GoPro rakendus ning läbi selle saab juba kaamera tööd juhtida. Täiesti uue funktsioonina GoPro puhul on ka hääljuhtimine, mis esialgu toetab seitset erinevat keelt (ei, eesti keel ei ole nende hulgas) ning GoProl on plaanis tulevikus lisada veel keeli.

GoPro Hero5 Session seikluskaamerat tutvustav video:

 

Samuti toetab ka Session GoPro Plus pilveteenust, mis teeb automaatselt filmitud või pildistatud materjalist tagavarakoopiad ning laeb need veebi üles. Seejärel on lihtne nutiseadmega või arvutiga ükskõik kust juba üles laetud materjalile ligi saada ning sellega tööd teha. Siiski kui juba on alustatud materjali töötlust ühes seadmes, ei saa seda näiteks asukohta vahetades sujuvalt jätkata teise seadmega.

Olulisemad tehnilised andmed:

  • Video lahutusvõime kuni 4K UHD 30 kaadrit sekundis
  • Tipptasemel 10-megapikslised fotod
  • Automaatne videote üleslaadimine pilve kaamera laadimise ajal (GoPro Plus teenuse kasutajatele)
  • Hääljuhtimine, toetab seitset keelt (lisakeeled lisanduvad hiljem)
  • Lihtne ühe nupuga juhtimine
  • Veekindel kuni 10 meetrit lisakorpuseta
  • Steromikrofon ning tuulemüra summutus
  • לhildub vanemate GoPro kinnitustega ja Karma drooniga
  • Profitasemel elektrooniline pildistabilisaator
  • Moonutustevabad laia vaatenurgaga fotod
  • Protune videosalvestus
  • WiFi ning Bluetooth ühendused

GoPro Hero5 Session tuleb müügile 2. oktoobril 2016 ning Euroopa jaehinnaks on tootja märkinud 329,99 €

Allikas: GoPro

 

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

Photokina 2016 fotomessi ajal loosime iga päev ostjate vahel välja
Manfrotto seljakoti – nii seitse päeva järjest!

 

Olympus OM-D E-M1 II hübriidkaamera saab olema just selline
autor: Silver Pik

Nii nagu Panasonic ja Fujifilm – nii tegi ka Olympus, jättes fotohuvilised Photokina 2016 fotomessil mõnes mõttes pika ninaga. Nimelt otsustas Olympus välja hõigata oma hübriidkaamerate lipulaeva OM-D E-M1 II arenduse. Ei, jätkuvalt ei näidata meile valmistoodet, demomudelit ega… sisuliselt lihtsalt kaamera maketti ning palju suuri lubadusi tulevase võimekuse kohta. Hea uudis on vähemalt see, et lubadused kaamera osas on kohe nii head, tekitades fotograafides kerge süljepidamatuse ning vedelikukaotuse. Nüüd on teid ette hoiatatud: saage tuttavaks, selline saab olema Olympus OM-D E-M1 hübriidkaamera järeltulija OM-D E-M1 II:

Esiteks – sensor. 20,4-megapiksline Live MOS sensor mis on varustatud elektroonilise katikuga, võimaldab talletada täismõõdus RAW faile koos autofookusega kuni 18 kaadrit/sek ning AF/AE lukuga kuni 60 kaadrit/sek. See kõik saab võimalikuks tänu uuele TruePic VIII pildiprotsessorile, mis eelnevast mudelist ~3,5ח suurema jõudlusega. Loobudes elektroonilisest katikust on kaamera ikkagi võimeline pildistama 15 kaadrit/sek AF/AE lukuga ning 10 kaadrit/sek koos jälgiva teravustamisega.
Sensori tundlikkus on ISO 200–25 600; laiendatav kuni ISO 64. Kasutab madalpääsfiltrita disaini ning Olympuse sõnul on see lausa 1 EV võrra suurema dünaamilise ulatusega kui eelmine versioon.

Teiseks – teravustamine. E-M1 II hübriidkaamera pildisensorile on paigutatud 121 rist-tüüpi faasituvastusega teravustamispunkti ning sinna juurde veel sensoripõhine kontrastituvastusega teravustamispunktid. Kuna teravustamispunktid on hajutatud suuremale alale ning süsteemi juhtimiseks loodud uued algoritmid, saavutatakse veel kiirem ja täpsem jälgiv teravustamine.

Kolmandaks – stabilisaator. Sarnaselt teistele Olympuse kaameratele on ka E-M1 II juures kasutusel keresisene stabilisaator. See on 5-teljeline sensori nihutamisel põhinev stabilisaator, mis pakub kuni 5,5 stoppi stabilisatsiooni ükstapuha millise objektiiviga. Kombineerides uus kaamera uue 120-100mm f/4 IS PRO objektiiviga, on tulemiks lausa 6,5-stopine stabilisatsioon. Tänu stabilisaatorile on võimalik ka:

Neljandaks – High Res Shot. Kui 20 megapikslist väheseks jääb, siis on võimalik sensorit nihutada poole piksli kaupa, tehes kokku 8 klõpsu ühe hetke talletamiseks. Tulemuseks 50-megapikslised fotofailid. Mis veel – uued algoritmid võimaldavad seda kasutada ka väikese liikuvusega subjektide talletamiseks, nagu näiteks kergelt tuules liikuvad puud.

Viiendaks â€“ videosalvestus. See, mida Olympus lubab uue kaamera sisse panna, on pehmeltöeldes sõge. DCI 4K (teatud ka kui 4K cin) 4096 ח 2060 24p videosalvestus kuni 237 Mbps andmetihedusega kasutades H.264-AVC koodekit ning Linear PCM heli. 4K UHD 3840 ח 2160 30p/25p video puhul aga 102 Mbps andmetihedusega. Samuti on FullHD 1920 ח 1080 30p/25p/24p videosalvestus lubatud kuni 202 Mbps andmetihedusega. Seda on ikka väga palju. Vähe sellest – HDMI väljundit saab kasutada nii monitori ühendamiseks kui pakkimata 4:2:2 video edastamiseks välisesse salvestajasse.

Kuuendaks – kaks mälukaardipesa. EM-1 II sisse saab panna paralleelselt kaks SDHC/SDXC mälukaarti. Pesa üks toetab UHS-I ning UHS-II siiniga kaarte; pesa kaks ainult UHS-I siiniga kaarte. Sarnaselt teiste kaameratootja lahendustega saab kaarte kasutada paralleelselt, jadamisi ning ka eraldi erinevate failitüüpide talletamiseks.

Seitsmendaks – elektrooniline pildiotsija. Nagu ühele tipptasemel kaamerale omane, on ka EM-1 II varustatud elektroonilise pildiotsijaga. 2,36 megapiksline ekraan, 100% kaadri kattuvus ning 120 Hz kaadrisagedus – niimoodi on kaamera kasutamine väga mugavaks tehtud.

Kaheksandaks â€“ ilmastikukindel. Olympuse uus lipulaev peaks tulema täiesti ilmastikukindel – tolmukindel, pritsmekindel ning külmumiskindel kuni -10°C. Lisaks sellele, et kaamerakere on ilmastikukindel – M.Zuiko Pro seeria objektiivid on saanud samasuguse vastupidavuse.

לheksandaks â€“ ühendused. Sel kaameral on USB-C 3.0 pesa arvutiga ühendamiseks. Sel kaameral on nii kõrvaklapi väljund kui mikrofoni sisend. Sel kaameral on ka WiFi ühendus, mis võimaldab kaamerat juhtmevabalt juhtida ning loomulikult ka eelpool mainitud HDMI väljund.

ID: 24466

ID: 24462

ID: 24474

ID: 24464

ID: 24438

Võtame nüüd kokku need põhilised tehnilised andmed:

  • 20-megapiksline MOS sensor
  • Sensori tundlikkus ISO 64–25 600
  • TruePic VIII pildiprotsessor, 3,5ח kiirem võrreldes eelmise põlvkonnaga
  • 121 rist-tüüpi teravustamispunktiga faasituvastusega teravustamine
  • 4K cin 24p videosalvestus kuni 237 Mbps
  • 60 kaadrit/sek sarivõte; 18 kaadrit/sek sarivõte koos autofookusega
  • Kvaliteetne elektrooniline pildiotsija
  • 50-megapiksline High Res Shot režiim
  • Kaks mälukaardipesa
  • Suurema mahutavusega aku
  • Ilmastikukindel konstruktsioon

Uus Olympuse hübriidkaamera peaks müügile saabuma, või vähemalt ametliku esmatutvustuse saama, veel käesoleva aasta jooksul. Täpset hinda ei ole tootja veel maininud, kuid arvestades tehnilisi andmeid, väga soodne see olla ei saa.

Allikas: Olympus

 

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

Photokina 2016 fotomessi ajal loosime iga päev ostjate vahel välja
Manfrotto seljakoti – nii seitse päeva järjest!

3 4 5 6 7 8 9 10 11