Keegan jagab sinu fotodele konstruktiivset tagasisisdet
autor: Silver Pik

keegan-avang

Fotograafia on tänapäeval tugevalt seotud sotsiaalmeediaga, kuna see on parim koht esmase tagasiside saamiseks, seal saab oma parimaid teoseid teistega jagada ning palju muud. See küll tähendab tihti seda, et peale kolmanda samasuguse pildi jagamist teistega saad sa sisuliselt olematut tagasisidet, peale kümnenda samasuguse pildi puhul vaadatakse väga viltu ning 50’da pildi puhul oled sa muutunud ainult trollimagnetiks. Igatahes, selle asemel et peale esimese kaamera soetamist kohe tormata välja kõikidele oma suurteoseid näitama ning … ehk on mõistlikum alguses ette võtta kõrvale erialane raamat, läbida fotokursus või kaks ning jagada oma fotosid objektiivsele tegelasele tagasiside saamiseks. Siit tuleb mängu internetiavarustes tegutsev fotoprofessionaal Keegan, kes just seda teeb.

Keegan on Prantsuse start-up’i Regaind vaimusünnitis. See ettevõte arendab uut automaatset fotode tuvastamise algoritmi, mis võimaldaks tulevikus erinevatel rakendustel fotodest paremini aru saada ning tegelikult ka fotograafidel enda oskusi lihvida. Selle süsteemi suurimaks eeliseks ongi see, et lisaks erinevate mustrite, kompositsioonide jms tuvastamisele on juba praegust fotograafid õla alla pannud, mõtestamaks kasutajale antavat tagasisidet ning sellest lähtuvalt ka soovituste kuvamiseks.

Olgugi, et Keegan ei mõista foto ajakirjanduslikku väärtust ega ei paku näotuvastust, suudab see aru saada pea kõigest muust. Algoritmid ei suuda teinekord mõista ka uusimaid moeröögatusi ega fototöötlusstiile, kuid kõigest muust saab kenasti aru. Teisisõnu – hindab foto tehnilist korrektsust.

keegan-koos

לlaloleva foto näitel, mis ma 2015. aasta suvel Taevaskojas jäälinnust pilti tegin: Keegan hindab nii värve, kompositsiooni kui ka näiteks bokeh‘t ja saab aru mis fotol. Olgugi, et mina pean seda fotot keskpäraseks, jagati mul lausa 10/10 punktidest. Teinekord, mõne erilisema foto puhul kus hea hetk ära tabatud, on algoritmide jaoks tegu keskpärase kaadriga. Aga mida see annab – Keegan hindabki fotot tehnilisest aspektist, jättes sinu emotsioonid sündmuse osas välja. Ja see võimaldabki saada võrdlemisi objektiivset tagasisidet fotograafia kohta.

Keegan ei vaata fotot kui: awwww, nii armas väike beebi sul. Ta peabki olema karm ja kriitiline – ma olen seda last juba 100 korda näinud. Proovi nüüd pilt fotograafiliselt huvitavaks teha – proovi seda teist või kolmandat.

Peale esimeste fotode üleslaadimist väga kriitilist tagasisidet ei ole mõtet küll kaamerat nurka visata. Pigem ole avatud mõtlemisega, kuidas järgmine kord foto paremini teha. Veel enam – teinekord võib eksperimenteerimine viia ikka väga huvitatavate fotodeni. Juhul kui sul jääb alguses aga teadmistest vajaka, kuidas mingites tingimustes suurepärast fotot teha, siis võid abi leida Fotokursus.ee online-fotokursustest. Seal on olemas fotokursuseid nii täiesti algajatele ehk sissejuhatus fotograafiasse, kuid ka spetsialiseeritud kursuseid, nagu näiteks kuidas pildistada lapsi või toitu.

Allikas: Regaind.io (Keegan)

Fotokursus.ee online-fotokursused leiad siit »

DJI enimostetud droonid on nüüd veel kuni 500€ soodsamad
autor: Jürgen Veerme

dji-phantom-droonide-joulukampaania-photopoint

Mis sa arvad, kui lennutaks tänavu jõulukingitused kohale DJI droonidega? Esialgu hullu ideena tunduv mõte võib saada reaalsuseks, kui vaatad millised sõgedalt soodsad hinnad oleme koostöös DJI’ga pannud Photopointist 2016. aastal enimostetud Phantom droonidele:

לhesõnaga, kui tehnoloogia samasugusel kiirusel edasi areneb, siis võib jõuluvana peagi oma ustavad põhjapõdrad pensionile saata ja DJI lennuvägi võtaks pakkide laiali vedamise enda peale.

Juhul, kui sul detsembris ihaldatud drooni ostuks raha napib, siis on võimalus kasutada Photopointi järelmaksu abi – saad drooni kohe kätte, aga maksma hakkad alles 2017. aasta aprillis >

 

Avasta DJI abiga aerofotograafia ja videote lummav maailm ›

 

Vaata lisaks:

Soodushinnad kehtivad kuni 04.01.2017.

Manfrotto Ööfoto 2016 võitja selgub nende fotode hulgast
autor: Jürgen Veerme

Profifotograafidest koosnev žürii – loodusfotograaf Sven Začek, ööfotograaf Martin Mark  ja Manfrotto ÖÖfoto 2015 III koha omanik Hendrik Osula – on oma esmase valiku Snäpi pildipangas teinud. Nüüd seavad kõik žüriiliikmed allolevad pildid enda jaoks paremusjärjestusse ning selle alusel selgub Manfrotto Ööfoto 2016 fotokonkursi esikolmik.

Fotokonkursi võitja, kes viib endaga koju Manfrotto poolt välja pandud unelmate fotovarustuse, kuulutatakse Snäpis välja reedel, 16. detsembril 2016.

Kõiki Manfrotto Ööfoto 2016 fotokonkursile esitatud pilte saad vaadata SIIT

 

Manfrotto Ööfoto 2016 fotokonkursil žürii poolt ära märgitud tööd: tähestikulises järjekorras:

Advendiaeg

advendiaeg

Järgmine peatus – kuu

jargmine-peatus-kuu

Jõulukaart

joulukaart

Kaavi

kaavi

Külma inglid

kulma-inglid

Kuu nagu päike

kuu-nagu-paike

Linnutee

linnutee

Muinastulede ööl

muinastulede-ool

Muusik ja mustad linnud

muusik-ja-mustad-linnud

Öine muusik

oine-muusik

Öine sõit

oine-soit

ÖÖ

oo

Ööpilved

oopilved

Põhjamaine suveöö

pohjamaine-suveoo

Põlludel

milky way on night sky, abstract natural background

Rukkililled öös

rukililled-oos

Saha kabel udusel suveööl

saha-kabel-udusel-suveool

Suvine vaatamisväärsus

suvine-vaatamisvaarsus

Tähistaevas keset metsikust

tahistaevas-keset-metsikust

Tee paus linnutee all

tee-paus-linnutee-all

Teel

teel

Tsivilisatsioonist väljas

Processed with VSCO with hb2 preset

Udu ja valgus Tarvastus

udu-ja-valgus-tarvastus

Vaade Eestimaa koopast

vaade-eestimaa-koopast

Värvide mäng

varvide-mang

Virmalised ja hilised kesköötunnid viivad mõistuse

virmalised-ja-hilised-keskootunnid-viivad-moistuse

Ehi oma paberfotod tasuta jõulurüüsse
autor: Jürgen Veerme

photoexpress-jouluraamid-blog

Jõulude ajal on kindlasti üheks traditsiooniliseks tegevuseks kuuse tuppa toomine ning selle ära ehtimine. Kapist võetakse välja kõige kirkamad tulukused, säravaimad kuld- ja hõbekarrad ning oh seda rõõmu, kui keegi veel on kuuse alla poetanud jõulukingid.

Tänavu võiksid PhotoExpress Online’i kujundatud raamide abil ära kaunistada ka oma tellitavad paberfotod, sest jõulude teemaliste kujundatud raamide lisamine fotodele on kuni 25. detsembrini tasuta.

Lihtsalt vali fotod välja, lae need PhotoExpress Online’i üles ning leia “Jõulud” kategooriast sobiv kujundatud raam. See on lihtne ja kiire.

PhotoExpress Online’s saab tellitavatele piltidele lisada peale erinevates stiilides kujundatud raame, mis muudavad välja trükitava paberfoto veelgi omapärasemaks. Kujundatud raamide fotodele lisamise õpetust saad lugeda siinsamas ajaveebis.

 

Ehi oma pildid jõulurüüsse juba täna – photoexpress.ee ››

 

Vaadata, mida Ardo rääkis kujundatud raamidest Point TV-s.

Nüüd saadaval: Esimesena Eestis – DJI Phantom 4 Pro droon
autor: Mikk Otsar

untitled-2

Vähem kui kuu aega tagasi kirjutasime oma blogis, et DJI on avalikustanud uue Phantom seeria lipulaeva DJI Phantom 4 Pro. Samuti sai artikli lõpus mainitud, et tõenäoliselt läheb veel aega enne kui droonid müügile jõuavad. Kuid oh üllatust, siin need on. Photopointi on Eestis esimene pood kuhu on jõudnud uhiuued DJI Phantom 4 Pro droonid. Tänu sellele on tekkinud Sinul, Photopointi blogi lugejal, võimalus olla üks esimesi eestlasi, kes omab seda droonimaailma lipulaeva.

Tegemist on kahtlemata parima drooniga Phantom seeriast. Selle tõestuseks on uus, lausa 1-tolline, CMOS sensor, mis suudab kuni 6000m kõrguselt teha teravaid 20-megapiksliseid fotosid. Filmib see droon 4K cin 4096 ח 2160 lahutusvõimega, kuni 60 kaadrit/sek, videot ja selgete kaadrite eest hoolitseb lisaks seninägemata mehaaniline katik. Need pole ainukesed uued omadused millega DJI Phantom 4 Pro üllatada suudab. Nimelt on DJI lisanud droonile kaua oodatud 5-suunalise takistuste vältimis süsteemi. See lubab lennata drooniga kuni 50 km/h teades, et lennumasin väldib kokkupõrkeid kõigis suundades.

phantom-4-pro_hp-600x338-e1479248996544

Kuid isegi need polnud kõik uued viled ja kellad mida DJI lisanud on, et teada saada mis veel muutunud, külasta meie veebipoodi ja vaata järgi millega DJI hakkama on saanud. Öeldakse küll, et tark ei torma, kuid praegu jääb aeglane lihtsalt ilma kõige paremast karbist-välja droonist. Soovi korral saad kasutada soodsat Photopointi järelmaksu abi.

Ole kiire ning soeta uhiuus DJI Phantom 4 Pro droon e-poest ›

3 4 5 6 7 8 9 10 11