Digitest.ee: Fujifilm Instax Square SQ10 kiirpildi kaameraga oled seltskonna hing
autor: Jürgen Veerme

fujifilm-instax-square-sq-10-photopoint

Foto-, video- ja nutitehnika eestikeelseid ülevaateid avaldavas digitest.ee veebiportaalis on ilmunud pikem ülevaade Fujifilm Instax Square SQ10 kiirpildi kaamerast.

Miks on see kaamera erilisem kui tavapärased polaroid/kiirpildi kaamerad? Aga selle pärast, et sellel on ka digitaalsüsteem ning sellega koos piltide salvestamise võimaluse – pärast pildistamist ei peagi pilti kohe ära ilmutama, vaid saab valida, milliseid pilte paberile panna ning digitaalfaile arvutisse laadida. Uue kaameraga tuli ka uus paberiformaat, mis on ruudukujuline ning kõige lähemal klassikalisele vanakooli Polaroidi pildile.

 

Loe täispikka Fujifilm Instax Square SQ10 ülevaadet Digitesti lehel ››

 

Loe lisaks:

The post Digitest.ee: Fujifilm Instax Square SQ10 kiirpildi kaameraga oled seltskonna hing appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: DJI Mavic Air droon
autor: Mikk Otsar

DJI Mavic Air drooni näol pole tegemist kõige võimsama, kallima ega ka väikseima DJI drooniga, kuid kindlasti on tegemist ühe populaarseima drooniga sellel aastal.

DJI Mavic Air droone on saadaval kolmes erinevas värvis ja kahes erinevas komplektis: DJI Mavic Air ja DJI Mavic Air Fly More Combo. Fly More Combo, ehk lenda rohkem komplektist leiab lisaks tavapärasele ka kaks lisaakut, lisapropellerid, laadimisdoki, mugava kandekoti ja muud. Ka meie pildistuslaual on uhkem Fly More Combo komplekt.

Vaadates lähemalt karbis olevat, leiame sealt mitmed uued asjad, mida näiteks DJI Mavic Pro komplektist ei leidnud. Karbist leiab ka kaks väga stiilset kandekotti, millest üks mahutab drooni koos puldi, akude ja kaablitega ning teine vaid drooni ilma lisatarvikuteta. Tegemist pole mitte DJI poolse apsakaga, vaid teadliku sammuga. DJI Mavic Air drooni on võimalik juhtida ka ilma juhtpuldita, sarnaselt DJI Spark droonile. Piisab vaid käeliigutusest ja droon muudab suunda ja kõrgust või teeb isegi pildi.

Disain

Sarnaselt varasemale Mavic seeriale on ka DJI Mavic Air kokkuklapitava disainiga ja pakub uskumatut kompaktsust ja pildikvaliteeti samal ajal. Just see omadus teeb Mavic seeriast niivõrd populaarse valiku nii edasijõudnud-, kui ka algajate droonilennutajate seas. Algul pisut keerulisena tunduv lahti voltimise protseduur saab kiirelt selgeks ja harjub käe sisse. Võrreldes DJI Mavic Pro drooniga on Air 41% kergem ja võtab kokkupanduna vähem ruumi kui Spark.

Kujult ja suuruselt peaaegu identne varasema Mavic Pro juhtpuldiga on uuel puldil üks suur, kuid üllatavalt lihtne disainielement. Mavic Air puldil on võimalik transpordi ajaks eemaldada juhtkangid. See oli varasemalt ainuke põhjus, miks juhtpult koos drooniga taskusse ei mahtunud. Lisaks on puldilt eemaldatud LCD ekraan, mida paljud küll ei kasutanud, kuid näiteks rakenduse kokkujooksmisel on see väga kasulik abimees.Välja laotatud komplekti pildi pealt võis tähelepanelik lugeja näha ka kaasas olevat propellerite kaitseraami, mille leiab ka soodsamast komplektist. Kaitseraam on mõeldud kas siseruumides lendamiseks või lisa turvameetmena algajatele lennutajatele. Kaitseraami kinnitamine toimub kiirelt ja küllaltki lihtsalt. Lisaks tuleks eraldi välja tuua uus laadimisdokk, mis mahutab korraga laadima 4 akut.


 

Lennusüsteemid

Nagu kõikide teiste DJI droonidega, on ka Mavic Air drooniga väga lihtne lennata. Kuid Mavic Air uued süsteemid ja sensorid teevad lendamise veelgi lihtsamaks ja turvalisemaks. Uus APAS (Advanced Pilot Assistance Systems) süsteem tuvastab drooni ees olevad objektid ja lendab nendest iseseisvalt mööda. Kui APAS režiim on aktiveeritud, muutub droon veidi aeglasemaks, mis tuleb kasuks olukordades kus lennatakse puude vahel või lihtsalt kitsastes kohtades. Kui lülitada aga puldil olevat nuppu nimega “Sport”, muutub Mavic Air tõeliseks hävitajaks. Sport režiimis lendab Air kuni 68,4 km/h kiirusega ja tänu väikesele ja stabiilsele kerele suudab teha kiired manöövreid.

DJI omased intelligentsed lennurežiimid on olemas ka Mavic Air droonil. QuickShot režiimide alt leiab kaks uut valikut: Asteroid ja Boomerang.

Kaamera

Paljud droonihuvilised on võrrelnud Mavic Air tema väiksema venna DJI Sparkiga, kuid vähemalt kaamera poolest on Air kordades parem kui Spark. Kaamera on kinnitatud drooni külge kolmesuunaliselt stabiliseeritud gimbalil, mille juhtimise täpsus on 0,005°. Kaameras olev sensor on sama mis Mavic Pro droonil, 1/2.3″ diagonaaliga ja 12-megapikslise lahutusvõimega. Objektiiv on aga veidi laiem – 24mm fookuskaugusega.

Rääkides kaamera võimekusest, siis üks parimaid omadusi on selle võime teha 32-megapiksliseid panoraampilte. Kaheksa sekundiga teeb Mavic Air 25 pilti ja liidab need kokku kas vertikaalseks või horisontaalseks 180° panoraamiks. Uued algoritmid aitavad kaameral salvestada parema dünaamilise ulatusega pilte ja kiirendavad fotode töötlust ja salvestamist.

Lülitades kaamera videorežiimile avaneb võimalus salvestada kuni 4K UHD 3840 ח 2160 lahutusvõimega videot 30 kaadrit/sek. Video andmetihedus on tõstetud 60 Mbps piirilt lausa 100 Mbps tasemeni. DJI on kuulda võtnud ka tasemel filmitegijate soove, kes kasutavad oma töös tihti aegluupi. Nimelt suudab Mavic Air salvestada FullHD lahutusvõimega videot kuni 120 kaadrit/sek, mis võimaldab hiljem videot tagasimängida kuni 5 korda aeglasemalt.

Võrdlus DJI Mavic Pro drooniga

Kuna paljud droonihuvilised kaaluvad, kas osta uus DJI Mavic Air või veidi vanem DJI Mavic Pro, siis oleme koostanud ka tehnilisi andmeid võrdleva tabeli.

DJI Mavic Pro DJI Mavic Air
Videorežiim [4K cin] 4096 ח 2160 24p
[4K UHD] 3840 ח 2160 24p
[FullHD] 1920 ח 1080 60p
[4K UHD] 3840 ח 2160 30p/25p
[2.7 K] 2720 ח 1530 60p
[FullHD] 1920 ח 1080 120p
Andmetihedus 60 Mbps 100 Mbps
Kaal (koos akuga) 734g 430g
Maksimaalne kiirus 65 km/h 68,4 km/h
Maksimaalne lennuaeg  27 minutit (ideaaltingimustel) 21 minutit (ideaaltingimustel)
Maksimaalne lennukõrgus 5000m 5000m
Gimbali kalle alla -90°, üles +30° alla -90°, üles +17°
Kaamera sensor  CMOS 1/2,3” 12-megapiksline  CMOS 1/2,3” 12-megapiksline
Objektiiv Vaatenurk: 78,8° Vaatenurk: 85°
Juhtpuldi maks raadius (CE)  4000m (välistingimustes ilma segajateta) 2000m (välistingimustes ilma segajateta)
Drooni aku mahtuvus: 3830 mAh, 11,4 V mahutavus: 2375 mAh, 13,2V

 

Kokkuvõte

Kui DJI avaldas oma esimese Mavic Pro drooni, olid paljud ühel meelel, et tegemist on ühe parima tavakasutajale suunatud drooniga. Nüüd on sama juhtumas ka DJI Mavic Air drooniga, kuna tegemist on veel kompaktsema ja  parema võimekusega lennumasinaga. Lisaks on Mavic Air oma vanemast vennast kuni 250€ soodsam. Photopointi veebikaubamajast tellides saad DJI Mavic Air drooni kätte 1-2 tööpäevaga ja toome selle Sulle tasuta kasvõi koju/kontorisse kätte.

DJI Mavic Air droonid Photopointis »

The post Karbist välja: DJI Mavic Air droon appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron teleobjektiiv on aprillis taas enneolematu hinnaga😯
autor: Jürgen Veerme

Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD objektiiv

Kui tunned, et kaameraga kaasa tulnud komplektobjektiiv piirab Sinu fotograafilist vabadust ja oled igatsenud kaugeid objekte lähemale tuua, siis Tamroni teleobjektiiv annab sulle uue perspektiivi – taas enneolematu hinnaga!

Klientide soovil on Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD telesuumobjektiiv ka aprillikuus müügil superhinnaga 99€ (tavahind 189€)!

See on lihtne objektiiv ilma kellade-ja vilede ning valgusjõuta. Mõeldud selleks, et pakkuda algajale fotohuvilisele võimalust enda tavalise komplektobjektiivi kõrvale soetada lihtne, kuid võimas suum. Ardo uuris ükskord seda sama, enneolematu hinnaga objektiivi, lähemalt Point TV-s. Vaatame!

 

Tamronile omaselt on AF 70-300mm Di LD telesuumobjektiiv kõrge koostekvaliteediga ja tipptasemel optikaga. Saadaval on antud objektiiv nii Canon, Nikon, Sony kui Pentax kaameratele.

 

Astu meie esinduskauplustest või veebikaubamajast läbi ja teeme diili ära ››

The post Tamron teleobjektiiv on aprillis taas enneolematu hinnaga😯 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Pentax K-1 Mark II peegelkaamera
autor: Mikk Otsar

Veebruari lõpul maailmale tutvustatud Pentax K-1 Mark II peegelkaamera on jõudnud Eestisse ja on saadaval Photopointi kauplustes ja veebikaubamajas. Uus Pentax on varustatud maailma ühe parima täiskaader sensoriga ja peidab endas palju kasulikke funktsioone, mida teiste tootjate kaameratest ei leia.

Uuest Pentax K-1 Mark II peegelkaamera seest leiab tuttava 36,4-megapikslise sensori, mis hoiab hetkel maailmas kaheksandat kohta oma pildikvaliteediga. Tänu uuele Accelerator unit kiibile, mis eemaldab piltidelt liigse digimüra, loodab Pentax enda kohta tuntud dxomark.com edetabelis veelgi parandada. Uus Accelerator unit lubab kasutada ka tõeliselt kõrget tundlikkust, mis on kaameral viidud kuni ISO 819 200 tasemeni.

Pentax on tuntud oma võimeka Pixel Shift Resolution režiimi poolest, mis lubab teha ülimalt kõrge lahutusvõimega pilte ja liita need kokku otse kaameras. Lisaks kõrgele lahutusvõimele parandab see režiim veel pildi värve ja toonide üleminekuid. Eelmisel Pentax K-1 mudelil pidi kaamera olema ideaalselt paigal sellise kvaliteedi saavutamiseks, kuid Pentax K-1 Mark II suudab sama teha ka käest pildistades. Tänu parema võimekusega protsessorile on kaamera suuteline analüüsima pilti lähemalt ja seeläbi eemaldama liikumise kaadrite vahel.

Tänu suure lahutusvõimega sensorile, võimekale 5-stopisele stabilisaatorile ja atraktiivsele hinnale saab sellest kaamerast tõeline hitt paljude fotograafide seas. Seda väidet kinnitab ka fakt, et esimene Pentax K-1 mudel oli 2017. aastal enimmüüdud täiskaader peegelkaamera Photopointis. Kui soovid olla üks esimestest, kes uue Pentax K-1 Mark II kaameraga pildistada saab, siis suundu Photopointi veebikaubamajja või tule vaata kaamera üle meie esinduskauplustes, mis asuvad Tartus ja Tallinnas.

Pentax K-1 Mark II peegelkaamerad Photopointis »

The post Nüüd saadaval: Pentax K-1 Mark II peegelkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotograaf Evelyn Kungla: Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD on ideaalsete portreefotode abiline
autor: Evelyn Kungla

Võtsin Photopointi fototehnika rendist testimiseks Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD objektiivi, mis tundus kõige efektiivsem ja paistis enda multifunktsionaalsuse poolest teiste seast silma. Peale esimest kasutust olin juba väga meeldivalt üllatunud ning olgu ära mainitud, et kasutasin objetkiivi poolkaadriga kaameral.

tamron-15-30mm-photopoint-evelyn-kungla_2

Valisin SP 15-30mm f/2.8 objektiivi eelkõige selle tõttu, et see on ülilainurk-suumobjektiiv (15-30mm), üpriski valgusjõuline (f/2.8 ava) ning kiire teravustamismootoriga. Kõik need detailid mängisid väga suurt rolli katsetusperioodil, kuna peamiselt pildistasin lapsi, paare, portreesid ning lifestyle instablogi pilte.

tamron-15-30mm-photopoint-evelyn-kungla_3

Beebisid pildistasin kodus, kus valgus on minu meelest kõige tähtsam komponent ja ava 2.8 oli selliseks puhuks väga hea. Kui beebid olid üleval ja siputasid palju, siis aitas kiire teravustamismootor pildid teravad hoida ning mugavuse plusspunkti teenib see objektiiv enda zoomi eest – tänu sellele ei pidanud pildi tegemise jaoks toa teise otsa minema. Objektiiv oli minu kasutuses olles automaatfookuse peal ning see ei tekitanud mulle samuti pettumust, sest kõik kiiremad liigutused said kenasti purki.

tamron-sp-15-30-evelyn-kungla-photopoint
tamron-sp-15-30-evelyn-kungla-photopoint

tamron-15-30mm-photopoint-evelyn-kungla_6

tamron-15-30mm-photopoint-evelyn-kungla_7

Portreede ja täispikkuses outfit piltide tegemine oli ka tunduvalt kergem ja mugavam. Muidu kasutan kõige rohkem 50mm f/1.8 objektiivi, millega on üpris keeruline saada teravat full body fotot, kuid Tamron 15-30mm f/2.8 abil pilt avardus ja justkui tekkis juurde rohkem nurki, millega mängida.

tamron-sp-15-30-evelyn-kungla-photopoint
tamron-sp-15-30-evelyn-kungla-photopoint
tamron-sp-15-30-evelyn-kungla-photopoint
tamron-sp-15-30-evelyn-kungla-photopoint

Soovitan soojalt Tamron SP 15-30mm f/2.8 objektiivi, eriti kui oled otsimas endale head lainurka, sest see töötas juba poolkaader kaameraga hästi ning toas pildistamine oli palju kergem ja mugavam. Sellega saad luua juurde nö erinevaid nurkasid ning ava f/2.8 abil on pildil mõnus bokeh, kui pildistada 30mm kaugusega. Kuigi objektiivi kaal koos kaameraga annab natuke tunda (toru kaalub ligi 1kg), siis pole see midagi hullu – tõesti! Ja, vajadusel saad seda enne ostu Photopointi rendist laenutada ja katsetada ðŸ˜Š

 

Evelyni tegemiste ja töödega saab tutvuda ning kursis olla tema Instagram’i ja Facebook’i lehel ››

 


Soovid objektiivi kohta lisainfot? Vaata veel:

The post Fotograaf Evelyn Kungla: Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD on ideaalsete portreefotode abiline appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11