Ricoh GR III HDF ja GR IIIx HDF nihutavad pildistamise visuaalseid piire
autor: Stephan Redko

Ricoh kompaktkaamerate seni kõige populaarsemad mudelid GR III ja GR IIIx saavad peagi täiendust, sest valikusse tulevad juurde HDF ehk highlight diffusion filtriga Ricoh GR III HDF ja Ricoh GR IIIx HDF.

Mõlemad mudelid on juba eeltellimiseks saadaval Photopointi veebikaubamajas, aga esinduskauplustesse on need jõudmas maikuus – seda eeldusel, kui kõik esimesest portsust eeltellijate kätte ei lähe.

Ricoh GR III HDF

Mis on teistsugust Ricoh GR III/IIIx HDF mudelis?

Ricohi pressiteadet lugedes, et müügile on tulekul HDF filtriga GR III/IIIx kompaktkaamera pani mu esmalt arvama, et tegu on lihtsalt tavamudeliga, aga selle erinevusega, et ühel on objektiivi ette keeratud Black Mist laadne filter. Minu üllatuseks on need hoopis midagi huvitavamat!

Reaalsuses on Ricoh eemaldanud originaalmudelis peituva 2-astmelise ND filtri ning selle asemele paigaldanud highlight diffusion filtri, mida on võimalik vaikimisi sisse/välja lülitada kasutades kaamera “Fn” nuppu.

Ettevõte selgitab, et HDF mudeli loomise eesmärk oli anda oma kasutajatele võimalus saavutada kaadreid, mis sarnaneks vanakooli filmikaamera kaadritega.

Ricoh GR III HDF

HDF ehk highlight diffusion filter

Highlight diffusion filter aitab eemaldada digitaalset teravust, mis tänapäeval on hakanud nii foto- kui videotegijaid juba vaikselt häirima. Täiesti perfektse ja nö. steriilse kaadri asemel saavutad HDF filtriga hoopis midagi teistsugust, iseloomukamat ja võiks ka öelda unistuslikumat.

Mida täpselt see filter teeb ei ole võimalik selgitada ilma visuaalse näiteta ning visuaalse poole jaoks soovitan vaadata Ricoh’i saadiku Samuel Lintaro Hopf videot, kus on suurepäraselt demonstreeritud selle filtri eesmärki ning kuidas sellest maksimumi võtta.

Lisaks unikaalsele HDF filtrile eristab GR III/IIIx HDF mudelit tumehõbe katikunupp (et tavamudelil ja HDF mudelil vahet teha) ja kaamera tarkvaras on tehtud mõned uuendused, mida on peagi oodata ka tavamudelile. Sinna hulka kuuluvad valgetasakaalu põhjalikum kohandusvõimalus ja uus “Zone Select AF” režiim.

 

Eeltelli Ricoh GR III HDF või GR IIIx HDF ära ja pildista teistmoodi »

 


Loe eesti keelseid ülevaateid Ricoh GR III/IIIx kohta:

Photopoint on Pentax & Ricoh toodete ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(72)

The post Ricoh GR III HDF ja GR IIIx HDF nihutavad pildistamise visuaalseid piire appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Nikon hübriidkaamera ja objektiivi kombo ostul säästad kuni 400€
autor: Jürgen Veerme

Nikon kevadkampaania

Ostes Nikon Z5, Nikon Z f või Nikon Z6 II kaamerakerele/komplektile kohe juurde allpool tabelis oleva Nikkor Z-objektiivi, siis sõltuvalt mudelist säästad ostukorvis 150-400€.

Objektiivid Sääst
Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S  400€
Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S  400€
Nikkor Z 70-200mm f/2.8 VR S  400€
Nikkor Z 70-180mm f/2.8  200€
Nikkor Z 28-75mm f/2.8  200€
Nikkor Z 17-28mm f/2.8  200€
Nikkor Z 85mm f/1.8 S  150€
Nikkor Z 50mm f/1.8 S  150€
Nikkor Z 35mm f/1.8 S  150€
Nikkor Z 24mm f/1.8 S  150€
Nikkor Z 20mm f/1.8 S  150€

 

Laienda oma loomingulist kvaliteeti ja telli Nikon hübriidkaamera ››

 


Kampaania kestab 19. märts – 15. aprill 2024. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv osta korraga s.t need peavad olema ühel arvel. Soodustust ei saa liita/summeerida teiste pakkumistega ja mitme objektiivi korraga ostmisel sääst ei suurene.

Photopointi veebikaubamajas rakendub allahindlus automaatselt ostukorvis, kui kampaaniatingimused on täidetud. Photopointi esinduskauplustes küsi allahindlust müügikonsultandi käest. 

Juhul, kui sul on investeeringuks suuremad summad ära planeeritud, siis on võimalus kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis.

(2)

The post Valitud Nikon hübriidkaamera ja objektiivi kombo ostul säästad kuni 400€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR on 14-kordse suumiga reisiobjektiiv
autor: Stephan Redko

Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR objektiiv

Nikon andis hiljuti teada, et müügile on tulekul Z-bajoneti seni kõige laiema suumivahemikuga objektiiv, milleks on Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR ja see on Photopoinit veebikaubamajas juba ka eeltellimiseks saadaval. Müügile jõuab aprillikuu jooksul.

Tegu on Nikon täiskaader hübriidkaameratele mõeldud objektiiviga, kuid muidugi on võimalik seda ette keerata ka Z DX ehk Nikon poolkaader hübriidkaameratele, mille tulemusena saavutad soliidse 42-600mm fookuskauguse vahemiku.

Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR — kõik-ühes supersuum

Just enne reisihooaega müügile jõudev Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR võimaldab Sul kõik oma teised objektiivid koju jätta, sest see toru pakub suumivahemikku lainurgast kuni supertelefotoni välja — kõik, mida jäädvustada vaja, saad sellega tehtud!

Kaalu poolest on Z 28-400mm VR üpris kergekaaluline, arvestades kõike, mida see endas pakib. See kaalub 725 grammi ning kõige kompaktsemas asendis on see 142mm pikk. Ühesõnaga, reisile kaasa võtmiseks on see objektiiv kahtlemata sobilik variant.

Kindlasti tasuks ära kasutada Z 28-400mm f/4-8 VR lähiteravustamis võimalust, sest laiemast otsast on võimalik Sul teravustada juba alates 20 cm kaugusest. Lisaks pakub see 0,35-kordset maksimaalset suurendust.

 

Teravustamiseks kasutab Z 28-400mm f/4-8 VR samasugust samm-mootorit nagu ka kõik teised hiljutised Nikkor Z-objektiivid, mis on tõestatud pakkuma kiiret ja vaikset fokusseerimist. Manuaalselt teravustades on võimalik kasutada ka lineaarset teravustamist.

Nikon’i vibratsiooni vähendus tehnoloogia ehk VR aitab kaadrit lausa kuni 5-stopi võrra stabiliseerida ning kui keerad selle objektiivi mõne keresisese stabilisaatoriga kaamerakere külge, siis lisandub veel lisaks 0.5-stopi võrra stabilisatsiooni.

Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR objektiiv

Boonusena tuleb objektiiviga kaasa vinge “square” päikesevarjuk, mis tuleb kasuks päikeseliste ilmade korral ning peaks ka mainima, et see annab objektiivile päris kena välimuse.

Kui aga päike paraku ei paista ning ilmaolud on hoopis kehvemad, siis võta teadmiseks, et Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR on tolmu- ja pritsmekindla disainiga, et Sa ei peaks iga väiksema tibutuse pärast objektiivi peitu panema.

 

Eeltelli Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR kohe ära »

 


Juhul, kui Sul antud investeeringu tegemiseks peaks vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(1)

The post Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR on 14-kordse suumiga reisiobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eeltelli Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2
autor: Jürgen Veerme

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Nikonile

Kui Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajad on peagi juba kolm aastat saanud nautida mitmete auhindadega pärjatud Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiivi rõõme, siis nüüd saavad selle endale eeltellida ka Nikoni Z-kinnitusega hübriidkaamerate omanikud. Müügile jõuab objektiiv aprillikuu jooksul.

Kui välja arvata väiksed füüsilised erinevused kaalus ja pikkuses, siis on nii E- kui Z-kinnitusega mudelid oma ehituselt identsed. Sony kasutajate kogemuse pealt on teada, et tänu oma universaalsele fookuskauguse vahemikule ja valgusjõulisele avale on see Tamron objektiiv eriti hinnatud portreefotograafide hulgas.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Nikonile

Teise generatsiooni 28-75mm f/2.8 Di III VXD sisaldab uut optilist konstruktsiooni ja täiustatud on ergonoomikat, et parandada kasutusmugavust. Objektiivi lähim teravustamiskaugus laias (28 mm) otsas on 18 cm ja telefoto otsas 38 cm.

Muuhulgas on objektiivil VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootor, mis pakub veelgi täpsemat ja vaiksemat teravustamist. Samuti võimaldab see praktiliselt hääletut autofookust, mis sobib eriti hästi videote jäädvustamiseks. Teravustamine on täielikult sisemine, kuid suum mitte, kuna objektiivi pikkus muutub suumimisel.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Nikonile

TAMRON Lens UtilityTM

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 kasutab muuhulgas ka “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiiv Sonyle

Muide, lisaks on Nikon hübriidkaamerate jaoks olemas ka Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD, Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD ja Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiivid, mis on praeguseks kasutajate poolt rohkelt kiidusõnu pälvinud.

 

Telli enda Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm VXD G2 ››

 


Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(19)

The post Eeltelli Nikon Z-hübriidkaamera ette Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma tutvustas ülivalgusjõulist 50mm f/1.2 DG DN Art fiksobjektiivi
autor: Stephan Redko

Sigma tippklassi “Art” seeriasse lisandub peagi ettevõtte teine f/1.2 avaga fiksobjektiiv, milleks on Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art.

Muidugi ootame seda rõõmuga Photopointi pealattu juba aprillikuu lõpupaiku, kuid seniks võtame vastu ka eeltellimusi veebikaubamajas.

Aplaus Sigmale, sest vaatamata nende kommet toota kõige raskemaid objektiive, siis suutsid nad seekord teha vastupidist ning valmis hoopis oma klassi kõige kergema 50mm f/1.2 fiksobjektiivi – kaal kõigest 740 grammi!

Võrdluseks, Panasonic 50mm f/1.4 PRO kaalub 955 grammi, Canon RF 50mm f/1.2L kaalub 950 grammi, Nikkor Z 50mm f/1.2 S aga hoopis 1090 grammi.

Objektiiv, mis on kõige lähedamal Sigma kaalule on Sony FE 50mm f/1.2 GM, mis kaalub 778 grammi, kuid millel on üks teine suur “aga” — see maksab tervelt 700 eurot rohkem.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Vaatamata oma kergekaalulisusele, siis Sigma 50mm f/1.2 DG DN objektiivis ei ole tehtud kompromisse ehituskvaliteedi poole pealt, mille poolest Sigma “Art” seeria eelkõige on tuntud.

See on endiselt loodud kõrgkvaliteetsetest materjalidest, mis annavad objektiivi käsitlemises premium tunde, mida see ka loomulikult on. Ja nagu “Art” seeria tavapäraks juba on saanud, siis ka sellel objektiivil on loomulikult avarõngas ning sellele vastavad “CLICK: ON/OFF” ja “LOCK” lülitid.

Teravustamiseks peitub objektiivis kaks HLA ehk “High-response Linear Actuator” mootorit, mida oleme näinud viimase paari aasta jooksul aina rohkem uutes Sigma torudes.

Olles katsetanud uusi Sigma objektiive võin ka kohe öelda, et kahtlemata töötavad uued HLA mootorid kõvasti paremini kui nende varasemad samm-mootorid, mis peitusid DG HSM seerias ehk peegelkaameratele mõeldud objektiivides.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Tagasi tulles Sigma 50mm f/1.2 ja Sony 50mm f/1.2 objektiivide võrdluseni, siis samuti tasuks veel teada, et mõlema objektiivi lähim teravustamiskaugus on 40 cm ning mõlema filtrikeermed on 72 mm.

Küll aga paistab Sony torul olevat märgatavalt rohkem focus breathing efekti, mis ei kõlba professionaalsetele videograafidele mitte kuhugi. Kahjuks see probleem ei esine vaid Sony 50mm f/1.2 mudelis, vaid ka teistes G Master fiksides.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Samas, Sony objetiivide eeliseks on võimalus kasutada uuemate Sony täiskaader hübriidkaameratega “focus breathing compensation” režiimi, mis lõikab vähesel määral kaadrisse sisse, et vaateväli püsiks teravustades muutumatuna. Seda valikut kolmanda osapoole tootjate objektiividel ei ole, kuigi Sigma 50mm f/1.2 puhul ei oleks seda niikuinii vaja.

Selle info põhjal tundub Sigma 50mm f/1.2 DG DN olevat ilmselge valik enamus foto- kui videotegijate jaoks, sest rahaline sääst on märgatav ning kvaliteet on Sigmal võrdväärne, kui mitte parem.

Muuhulgas paikneb Sigma 50mm f/1.2 DG DN objektiivi peal AF/MF lüliti ning “AFL” ehk autofookuse lukustusnupp, mida on võimalik valitud kaameramudelitel programmeerida ka muuks otstarbeks.

Eesti ilmaoludes hädavajalik tolmu- ja pritsmekindlus on samuti üks omadustest Sigma 50mm f/1.2 puhul ning lisaks on selle esiläätsel vett ja õli hülgav kate, mille koostöös saad Sa jäädvustada muretult ka kehvemates ilmaoludes.

 

Eeltelli Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art ja Sa ei kahetse seda »

 


Kahtlemata on kaameravarustuse ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(24)

The post Sigma tutvustas ülivalgusjõulist 50mm f/1.2 DG DN Art fiksobjektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11