Peak Design Micro Clutch on käerihm, mis pakub mugavust ja ergonoomilisust
autor: Kert Kõivik

Tõenäoliselt maailma parim fototehnika tarvikute tootja ja arendaja Peak Design on taas läbi Kickstarteri platvormi turule toonud uue käerihma Micro Clutch, mis on palju pisem variant vanemast Clutch mudelist.

Peak Design Micro Clutch eesmärk on pakkuda mugavust ja ergonoomilisust eelkõige hübriidkaamera kasutajatele, mis teadupärast on suuruselt minemas üha väiksemaks ja väiksemaks.

Peak Design Micro Clutch

Arvestades et Peak Design’i staaž heade (foto)tarvikute loomisel on olnud suurepärane, siis olin suhteliselt elevil seda ka proovima, kuna ma ise oman ka suhteliselt pisikest Canon EOS M50 hübriidkaamerat, siis tundus et tegu on ideaalse lisaga.

Peaks Design Micro Clutch – kaks varianti ja ehituskvaliteet

Micro Clutch käerihm on müügil kahes variandis: I-plaat ja L-plaat ja valik sõltub sellest, millist kaamerat Sa omad.

Kui sellel on väljaulatuv käepide (grip) nagu näiteks eelmainitud EOS M50 mudelil, siis tuleb valida L-kujuga plaat. I-plaat sobib paremini nende kaameratega, millel otsest käepidet ei ole või see on väga väike (näiteks Fujifilm X100V).

Peak Design’i sõnul saab seda ka välja arvutada, et kumba sul vaja läheb ja õnneks on nad selleks andnud ka vastava valemi.

Peak Design Micro Clutch

Plaat ise on valmistatud tugevast alumiiniumist, mida naljalt ära ei lõhu, kuid oma kogemuse põhjal ütlen, et see must värv on Peak Design’i tarvikutelt kõva kasutamisega kiire maha kuluma (aga nagu öeldakse, et kui pole kulunud, kas sa siis üldse kasutasid?).

Rihmal endal on mikrokiust pehmenduspadi, mis on käes hoides mugav ja see aitab muuhulgas vältida soonimist pikemal kasutamisel/hoidmisel. Loomulikult peab rihma pikkuse endale mugavaks timmima ja seda on ka mugav teha.

Peak Design Micro Clutch

Hästi huvitav lahendus on ka plaadi sisse magnetiga ära peidetud võti, mille saab kätte plaadi küljelt ja nii on seda mugav kogu aeg kaasas hoida juhuks kui kruvi peaks lahti tulema.

Micro Clutch komplekt ja paigaldamine

Peak Design Micro Clutch komplektis on kaasas: plaat, kruvi keeramiseks spetsiaalne võti, statiiviplaat, kahe eri pikkusega kruvi, rõngas, rõnga kummist kate ja rõnga paigaldamise tööriist. 

Peak Design Micro Clutch

Paigaldamine võtab umbes 5 minutit, kuid natuke kauem läks aega rihma õigesse suurusesse timmimine, et minu suured sõrmed sealt ikka läbi mahuks. Õnneks on Peak Design loonud ka õpetusvideo, kus räägitakse tootest lähemalt, aga näidatakse ka paigaldusprotsessi (alates 7 minutist).

Lühidalt: plaat tuleb kruvida, kas koos statiiviplaadiga või ilma, kasutades vastavas suuruses kruvi, kaamera põhja külge ning rihmakinnituse külge tuleb paigaldada rõngas, mille külge omakorda siis Micro Clutchi rihma ots. Rihma saab seejärel endale sobivaks timmida lükates rihma peal olev “naga” vastavasse auku.

Peak Design Micro Clutch

Kaasas, on nagu juba öeldud, kahes pikkuses kruvi. Pikem kruvi on juhuks, kui tekib tahe külge panna ka kaasasolev statiiviplaat.

Olgu öeldud, et tavalist Peak Designi statiiviplaati sinna panna ei saa, tuleb kasutada seda mis on karbis kaasas. Plaat on disainitud vastavaks Micro Clutchi plaadiga, mistõttu saab selle mugavalt Clutchi plaadi soonde lükata ja see on omakorda ka magnetiseeritud.

Mina kruvisin selle külge, kuna olen agar Capture Clipi kasutaja. Nii plaadil kui ka kaasasoleval statiiviplaadil on veel ka augud, kuhu panna Peak Design Anchor, et kasutada kaelarihma.

Micro Clutch’i kasutamise mugavus

Kuna ma üleliia palju sellised käerihmasid ei kasuta, siis oli tegu endale suht võõra kontseptsiooniga, mis tundus jube ebamugav ja sõrmed väsisid ära.

Samas pideval kasutamisel leidsin endale optimaalse asendi nii et oleks hea ja tegelikult on see pikema kasutamise puhul juba üpris mugav. Sealjuures loomulikult tuleb rihma pikkus endale sobivaks timmida ja seegi on selline katse-eksitus meetodil protseduur.

Optimaalne on läbi rihma panna kaks keskmist sõrme, et nimetissõrmega oleks hea päästikule vajutada ja pöidlaga sätteid timmida, aga eks igaüks leiab endale ideaalse asendi.

Kerge tagasisidena ütleks, et rihm võiks olla veel sutsu pikem, et teda veel üks või kaks sammu pikemaks teha, sest oma suurte kätega oli asendi leidmine suht keeruline. Rääkimata sellest, et minu mehekätest leidub veel suuremaid, kellel võib kasutamine veel keerulisem olla. Võimalik, et neile sobib sel juhul juba suurem Clutch mudel.

Peak Design Micro Clutch

Natuke tülikas oli tegelikult ka see, et see katab ära kaamera aku luugi (M50 puhul on samas kohas ka SD-kaardi pesa) ja plaati peab seetõttu maha keerama kui tahta akut või SD-kaarti vahetada.

Nende hübriidkaamerate puhul, millel on suurem aku maht ja kestavad kauem, siis ei pruugi see üldse suur probleem olla ja tihti seda tegema ei pea. Kuid kuna Canon EOS M50 ei kesta pikemal “kütmisel” eriti kaua, siis on läheb see plaadi maha keeramine vahepeal natuke tüütuks.

Sama võib öelda ka mälukaardi käitlemise kohta. Üldiselt olen harjunud sisu arvutisse laadimiseks kaarti välja võtma ja lugejasse torkama, aga sellele vähemalt on alternatiiv kaabli näol. Vastupidi jällegi on mugav, et tööriist on plaadis alati olemas ja pea kuskilt koti sügavusest seda välja kaevama, et kruvi pingutada või siis plaadi maha võtmiseks.

Kokkuvõtteks

Peak Design Micro Clutch rihma puhul on tegu suurpärase lisatarvikuga väiksema hübriidkaamera kasutajatele ning olenevalt kaamerast võimalik, et ka mõne “aga”-ga mugavuse mõttes.

Samas Peak Design’i ehituskvaliteedis ei ole mõtet kahelda ning seetõttu on suures plaanis tegemist ülihästi teostatud ideega.

Peak Design Micro Clutch

Nagu öeldud, kui omad suuremat hübriidi- või peegelkaamerat või hoopis käed jäävad Micro Clutchi jaoks natuke suureks, siis tuleks ilmselt vaadata Peak Designi teist käerihma nimega Clutch, mis on samuti Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil.

 


Kerdi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ja Facebooki’i lehel

Kellel sellest ülevaatest väheks jäi, siis Peak Design on avaldanud oma Youtube kanalil ka väga sisuka inglise keelse video Micro Clutch’i olemuse ja selle funktsionaalsuse/kasutamise kohta:

 

Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis.

(17)

The post Peak Design Micro Clutch on käerihm, mis pakub mugavust ja ergonoomilisust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamera on lausa 300€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-E1 kampaania

Ülimat sisuloomise kvaliteeti pakkuv Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamera on nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas müügil lausa 300€ soodsamalt.

ZV-E1 on hetkel maailma kõige kompaktsem ja kergem täiskaader hübriidkaamera, mille sees peitub sama legendaarne 12-megapiksline CMOS Exmor R™ sensor, mis on ka hinnatud Sony a7S III ning Sony FX3 mudelite sees. Kiiremaks töötluseks on kaamera varustatud täiustatud BIONZ XR pilditöötlusprotsessoriga.

Olemas on ka AI-põhinev autofookus süsteem, mis suudab ära tuvastada inimesi, loomi, linde, putukaid, autosid, ronge ja lennukeid. See annab sulle rohkem vabadust, et keskenduda ise stseenile ja olla hiljem kindel, et vajalik sai ka fookusesse. 

S-Gamut3.Cine/S-Log3 ja S-Gamut3/S-Log3 profiilid suurendavad videopildi dünaamilist ulatust, tehes seeläbi värvide järeltöötluse lihtsamaks.

ZV-E1 hübriidkaameral on ka üljele avanev kallutatav ja pööratav 3- tolline LCD-puuteekraan ning kaamerakerel on olemas kõik vajalikud sisendid, mida üks vlogija võiks tänasel päeval üldse soovida.

Sony ZV-E1

Ei ole ostus veel päris kindel? Sellisel juhul tutvu ZV-E1 kaameraga lähemalt selle ülevaate kaudu:

Muide, kui soovid Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamerat proovida koos erinevate objektiividega, siis see on laenutamiseks saadaval Tallinnas, Rocca al Mare keskuse, Photopointi esinduskaupluse rendis.

Juhul, kui Sul eurosid ostuks puudu jääma, siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nime ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Vii oma videote kvaliteet mitu sammu edasi ja telli Sony ZV-E1 »

 

Soodushind kehtib 1. august – 10. september 2023. Photopoint on Sony fototehnika toodete ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(6)

The post Sony ZV-E1 täiskaader hübriidkaamera on lausa 300€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

OM System OM-5 või OM System OM-1 ostul säästad 100€ ja lisaks väärt kingitused
autor: Jürgen Veerme

OM System kampaania

Kvaliteetsed OM System OM-5 ja OM System OM-1 hübriidkaamerad on hetkel 100€ soodsamad ning muuhulgas saad veel kingituseks lisaaku ja kui registreerid ostu MyOMSYSTEM veebilehel, siis saad OM System’i poolt 5 aastaks pikendatud tootjagarantii.


OM System OM-5

OM System OM-5 puhul on tegemist ilmastikukindla ja reisisellist fotograafile suunatud hübriidkaameraga, millel on Olympus OM-D E-M5 Mark III mudelist tuttav võimekas 20,4-megapiksline Live MOS Micro Four Thirds sensor.

Juurde on pandud uus pildistabilisaator, mis pakub lausa kuni kuni 6,5-stopist kompensatsiooni ehk statiivi pole igale fototripile vaja kaasa pakkida.

OM System OM-5

OM System on lisanud uuele kaamerale peaaegu samad kellad-viled, mida tutvustati nende lipulaeval OM-1 kaameral ehk OM-5 täis Computational Photography funktsioone.

Nende hulgas 50-megapiksline kõrge eraldusvõimega võtterežiim, reaalajas neutraalhall filtri (ND) režiim, sisemise fookuse virnastamine, “Pro Capture”Starry Sky autofookus ja palju muud.

 

Telli OM System OM-5 ja pildista/filmi uue kvaliteediga ››

 


OM System OM-1

OM System OM-1 on tõeline “tööloom”, millel on kasutusel uhiuus 20,4-megapiksline virnastatud (stacked) BSI Live MOS sensor, mis pakub täiendavat dünaamilist ulatust ja kahekordistab mürataluvust.

Selle hübriidkaamera ISO tundlikkus ulatub kuni ISO 102 400 ja kombineerituna kaheksa stopise pildistabilisaatoriga on tegemist suurepärase kaameraga kõigile öö- ja astrofotograafia austajatele. 

OM System OM-1

Kaamera IP53 klassifikatsiooni muudab selle külmumis- ja pritsmekindlaks ning see on võimeline töötama temperatuuridel kuni -10°C.

Tutvu lisaks:

 

Telli omale soodushinnaga OM System OM-1 kohe ära ››

 


Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu spakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Kampaania kestab 14. – 28. august 2023. Lisaagrantii saamiseks tuleb ost MYOMSYTEM süsteemis registreerida hiljemalt 8. septembri 2023 südaööks.

Photopoint on OM System (vana Olympus) fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(31)

The post OM System OM-5 või OM System OM-1 ostul säästad 100€ ja lisaks väärt kingitused appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh WG-80 on veekindel kaamera, mis on mõeldud seiklusteks
autor: Mikk Otsar

Ka Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes müügil olev Ricoh WG-80 on seikluskindel kompaktkaamera, millel on ka sisseehitatud makrovalgusti, mis aitab pilte teha ka kõige ekstreemsemates tingimustes.

Ricoh WG-80 ehituskvaliteet

WG-80 peamine müügiargument on selle ülimalt vastupidav konstruktsioon. See kompaktkaamera on loodud pildistamiseks kuni 14 meetri sügavusel vee all kuni kaheks tunniks ning sellele on antud ka IPX 8 reiting.

Lisaks on kaamera põrutuskindel ja talub kukkumist kuni 1,6 meetri kõrguselt. Muretsema ei pea ka külmadel talveöödel kuna WG-80 töötab ka kuni -10 kraadise temperatuuriga.

Sellega seoses on Ricoh WG-80 ka spetsiaalne veealune pildistamisrežiim. Režiimid Underwater ja Underwater Movie on programmeeritud optimeerima värve ja kontrasti vee all jäädvustatud piltide andmete põhjal.

Ricoh ütleb, et need režiimid annavad teravaid ja elutruid pilte, suurendades punaseid toone, mis veealusel pildistamisel tavaliselt kaovad. Samal ajal väidab ettevõte, et režiimid kompenseerivad tõhusalt kontrasti kadu, mis on põhjustatud valguse hajumisest vees.

WG-80 pildikvaliteet

Ricoh WG-80 on 16-megapiksline 1/2,3-tolline tagavalgustusega CMOS sensor, mis ettevõtte sõnul tagab koos suure jõudlusega protsessoriga suurepärase jõudluse hämaras ja suudab pildistada kuni ISO 6400 tundlikkusega.

Kaameral on ka täiustatud pilditöötlusfunktsioonid, et tagada teravad ja selged pildid. Hämaras pildistamiseks on kaameral funktsioon nimega Handheld Night Snap režiim, mis jäädvustab automaatselt mitu pilti samast öisest stseenist ja loob neist ühe selge liitpildi.

WG-80 sensori ees on 5x optilise suumiga objektiiv. 28-140 mm f/3.5-f/5.5 (võrdväärne 35 mm formaadiga) objektiivil on ka makrorežiim, mis on mõeldud lähivõtete tegemiseks minimaalse teravustamiskaugusega üks sentimeeter.

Makropiltide parendamiseks on Ricoh WG-80 ka kuus erinevate funktsioonidega sisseehitatud LED valgustit. Need on paigutatud ümber objektiivi ja need tagavad objektile ereda ja ühtlase valguse. See pakub valgustuse intensiivsust, mis on peaaegu kaks korda tugevam kui varasemal mudelil.

 

Telli seikluskindel Ricoh WG-80 endale kohe ära ››

 

Kui makrofotograafia hakkas Sind huvitama, siis tõsisemalt saad sellega tutvust teha ja nippe õppida Eesti kõige suuremas fotograafia-alases õpikkonnas fotokursus.ee, mille kursuste hulgas on olemas Eesti makrofoto guru Urmas Tartese poolt koostatud “Makrofotograafia” e-kursus.

Photopoint on Ricoh & Pentax toodete ametlik maaletooja ja pikaajaline partner Eestis.

(307)

The post Ricoh WG-80 on veekindel kaamera, mis on mõeldud seiklusteks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix S5 II lööb isegi Sony sensori värisema
autor: Simo Sepp

Panasonic tuli selle aasta kevadel välja uue Lumix S5 II täiskaader hübriidkaameraga, millega astuti kandadele ka seni üsna tugevalt, vaid Canoni pärast muretsenud Sony keskmise hinnaklassi “tööloomadele”.

Veel enne kui ma Panasonic Lumix S5 II kasutajakogemust kirjeldan, siis hoiatan ära, et olen ise pikaaegne Sony kasutaja ja kõik kaamerad, mida ma viimastel aastatel olen ära proovinud, kannavad just selle Jaapani firma logosid.

Ehk annab see tõsiasi andeks mõned lapsused, mis võisin Lumixi kaameraga teha ja seletab nii mõnegi põlise lumixisti hämmingut selle kasutamisel.

Panasonic Lumix S5 II

Panasonic Lumix S5 II esmamuljed

Mul endal tekkis esimene huvi Panasonic Lumix seeria kaamerate vastu Briti fotograafi James Popsyse videoid vaadates. Kui tema on ajapikku liikunud Lumixi pealt üle Sonyle, siis mina võtsin nädalaks ette äraspidise suuna.

Olgugi, et Lumixi kaamerasüsteem on Sonyga võrreldes hoopis teine, siis põhiasjad on ikka kõik samad – sensor, päästik, ekraan, autofookus jpm on kõik olemas nii, et pildid saavad tehtud. 

Väljast on kaamera ka üsna sarnane teistele tootjatele, kuigi erisusi muidugi on. Välimuse juures hakkab ruttu silma, et selle viewfinder on tunduvalt suurem kui Sony kaameratel.

Panasonic Lumix S5 II

Esmapilgul tundub see vaadates isegi veidi koomiline, aga suurem kuju tagab ka veidike parema kasutusmugavuse, nii et kokkuvõttes on see isegi pigem hea. Kuigi mulle endale meeldib nüüdseks juba rohkem piltide tegemisel LCD-ekraani kasutada, siis väga eredates oludes pildi nägemiseks tuleb ikkagi viewfinderi teed minna.

Küll aga olid päris mitmed nupud minu jaoks mõneti harjutamatu koha peal. Päästikunupp oli ikka seal, kus ta olema peaks, aga näiteks kaamera sisse/välja lülitamiseks pidi hakkama tegema sõrmeakrobaatikat viewfinderi juures.

Samas mulle tundub, et selle nupu n-ö vales kohas paiknemisega harjub üsna ruttu ära – möödus vaid paar päeva kui ma oma Sony’l hakkasin ka seda nuppu samast kohast otsima.

Panasonic Lumix S5 II

Kuna kaamerat peab erinevatest rihmasüsteemide võimalustest hoolimata valdavalt ikka käes hoidma, siis ergonoomika on kindlasti oluline. Ja peab ütlema, et Lumix pettumust ei valmista!

Kuigi nii lihtne seda hoida pole kui näiteks Sony a7 IV, mille käepideme (gripi) osa on küllatki suur, siis näiteks Sony a7 III-st tundus see minu jaoks mugavam. Kordagi ei tekkinud hirmu, et kaamera käest maha võiks kukkuda või ebamugav oleks hoida, nii et igati viis.

Panasonic Lumix S5 II

Nagu uue ja tundmatu asjaga ikka, siis väikesi arusaamatusi ja tülisid tuli ka ikkagi ette. Küll madistasin ma nuppudega, küll erinevate funktsioonide menüüst üles leidmisega, aga üheks peamiseks tüliõunaks minu ja Lumix S5 II vahel oli selle telefoniga ühendamine.

Peale mõningast askeldamist sain Lumix Synci ja kaamera vahel asjad enam vähem jooksma ja ka pilte ning videosid ilusti originaalsuuruses üle kanda, aga vahepeal tekkis ikka probleeme, millega jooksvalt reisil olles lõpuks ei viitsinud jännata ning nii need pildid telefoni tõmbamata jäidki.

Ilmselt saab siin tuhka pähe raputada vähesele ettevalmistusele uue süsteemiga ja ajapuudusele ka kaamera kasutamise ajal. Küllap need kergelt lahendatavad probleemid olid, aga minul jäid need sellel korral siiski lahendamata.

Ega muud probleemi polnudki, kui et Instagrami story’d jäid jooksvalt tegemata (aga lõpuks oli seegi võit, kuna rohkem aega kulus reisi nautimisele ja vähem sotsiaalmeedias eputamisele).

Lumix S5 II fookus konkureerib ka fotograafia raskekaallastega

Need on tegelikult pisasjad ja piltide tegemist sisuliselt ei mõjuta. Oluline on ikka see, kuidas pildid välja tulevad ning aina enam ka see, milline on videote kvaliteet.

Moodsate hübriidkaamerate üheks suurimaks vägitükiks on vaieldamatult autofookus. Sony on oma autofookusega väga tugevat tööd teinud ja iga uue mudeliga läheb see aina paremaks. Viimati sain ma seda tõdeda Sony a7R V kaameraga Pariisis ringi liikudes (tutvu selle ülevaatega siin).

Minu kasutuskogemuse põhjal võib ka Panasonic Lumix S5 II sirge seljaga Sony’de mängumaale trügida ja olla kindel, et keegi teda sealt naljalt juba välja ei puksi. Ehk siis võitlemist endale sobiva subjekti fookusesse saamisega polnud ja sai tõesti nautida piltide tegemist.

Panasonic Lumix S5 II

Lisaks väga heale autofookusele meeldis mulle ka see, kuidas Lumix S5 II fookuses subjekti ekraanil kuvas – selgelt eristuva suure kollase kastiga oli pidevalt võimalik jälgida, kas fookus on ikka õiges kohas.

Eriti oluline on see videot filmides eredamates oludes, kuna väikese ekraani pealt on raske seda jälgida ja kodus võib – oi kui valus tunne olla – kui näed, et kaamera oli ise valinud mõne vale subjekti või kui sul on eelmisest korrast jäänud manuaalfookus sisse ja kõik õige pisut fookusest väljas.

Kuna ma ise kasutan oma kaameraid küllaltki palju ka vlogide filmimiseks, siis see on minu jaoks küllaltki oluline, et saaksin autofookuse võimalike murede peale mõtlemata rahulikult oma asjad kiirelt ära filmida ning edasi liikuda.

Nii filmimise kui pildistamise seisukohast on väga hea ka see, et ekraan liigub pea igas suunas, nii et vertikaalsed pildid ja iseenda filmimine tulevad mistahes nurga alt kergelt välja.

Panasonic Lumix S5 II

Üldse nägi Lumixi ekraan videosid filmides välja nagu vaade hävitaja kokpitist (vähemalt nii palju nagu ma filmides seda näinud olen), mis mulle täiega meeldis.

Sonyl on küll olemas näiteks heat map, mis näitab fookuses kohti, aga see on natuke liiga kirev minu jaoks. Nii olen ma enamasti pidanud lihtsalt lootma, et autofookus oma tööd hästi teeb (mida uuem kaamera, seda kindlam ma selles olen ka olnud).

Selline kollane kast aga on täpselt õige kogus värvi, mis aitab aktiivselt jälgida, kes ikkagi fookuses on, ilma, et ekraanil mingi valgusfoorimäng toimuks, aga väike kontrollimoment ikkagi säiliks.

Panasonic Lumix S5 II

Sobib ideaalselt nii reisijäädvustusteks kui klienditööks

Kõige olulisem asi kaamera juures on ikkagi selle loodava pildi kvaliteet ja sellega konkureerib ta julgelt Sony a7 IV ja teiste samalaadsete kaameratega.

Ainus asi, mis hetkel Lumixi kahjuks rääkis, oli selle kit-objektiiv ehk siis avaga polnud võimalik mängida nii nagu oleksin tahtnud. Kui aga Lumixile ette panna korralikud f/2.8 või suurema avaga objektiivid, siis tuleb sealt kindlalt veelgi kvaliteetsemat materjali pilte.

Panasonic Lumix S5 II

Kuna ma ise kasutasin Lumix S5 II hübriidi reisil, siis ei häirinud mind ka ainult kit-objektiivi võimekus. Enamus pilte ja videosid salvestasin ma päevasel ajal ja kaamerasisene stabilisatsioon oli ka niivõrd võimas, et isegi õhtutundidel sai muretult säriajaga kompenseerida piiratud ava võimalusi.

Hägusat tausta see küll ei tekita, aga raskel ajal abiks ikka. Liikumise pealt filmimine oli ka tänu heale stabilisatsioonile käkitegu.

Panasonic Lumix S5 II

Reisi peal on heaks uudiseks ka see, et 24,2-megapiksline sensor loob küll ülikvaliteetseid ja teravaid pilte, aga nõuab selle eest vastu küllaltki vähe mälumahtu. Täisresolutsioonis RAW pildid tulevad keskmiselt 30 MB mahu kandis.

Kui võrrelda, et Sony a7R V kõige kvaliteetsema režiimiga, kus pildid tulevad 120 MB kanti (tõsi, seal saab tükimaad väiksema mahuga pilte ka teha), siis igapäevaseks kasutamiseks sobib Lumix nagu valatult.

Võib-olla Tallinna bussijaama juures olevale mitmekümne meetri suurusele plakatile Lumix S5 II pilte pidevalt ei pane, aga ma usun, et halvad need seal ka välja ei näeks.

Kuid bussipeatustesse, trükimeediasse ja ammugi sotsiaalmeediasse pildistaks ma sekunditki kõhklemata selle sensoriga. Ja tänu väiksemale failimahule ei läheks väliste kõvaketaste ostmisega ka pankrotti.

Panasonic Lumix S5 II

Kokkuvõteks

Mõned asjad olid minu kui vaat et igipõlise Sony kasutaja jaoks harjumatud, aga usun, et mõne nädala või kuuga harjuksin enamikega neist ära. Eriti mõnus oli sellega filmida videosid, aga ka pildid tulid isegi kit-objektiivist hoolimata välja igati ilusad.

Ühestki funktsionaalsusest selle Panasonic Lumix S5 II puhul puudust ei tundnud ja kui tulla täiesti puhta lehena fotograafiasse, siis ei pea nuppe ega menüüd ka ümber õppima.

Panasonic Lumix S5 II

Üldiselt tundub aga tegemist olevat igati hea alternatiiviga Sony sama hinnaklassi täiskaader hübriidkaameratele. Eriti hästi sobib see igapäevaseks kaameraks, millega tänavapilti ja loodust, aga ka reise jäädvustada.

Käes istub see mugavalt ja kui kit-objektiivi kõrvale veel mõni prime ka võtta, siis saab sellega kindlalt ka suurepäraseid klienditöid ette võtta.

Igal juhul tasub seda katsetada kui plaan on kaamerasüsteemi vahetada, vingemate pillide peale üle minna või miks ka mitte oma fotograafi teekonda alles alustada – siin on midagi igaühele.

 


Simo tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehelYoutube kanalis või simosepp.com veebilehel.

 

Tutvu Panasonic Lumix S5 II täiskaader hübriidkaameraga lähemalt nende ülevaadete kaudu:

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika rentiPhotopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(8)

The post Panasonic Lumix S5 II lööb isegi Sony sensori värisema appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11