Suvediil: valitud Canon objektiivi või välklambi ostul saad pealekauba kingituse
autor: Jürgen Veerme

canoni-suvekampaania-2018-photopoint

Suur fotosuvi ei ole veel kohe kindlasti läbi nii et jõuad veel enda fototehnika arsenalis viia läbi uuendused, sest meie juurest valitud Canon tippklassi objektiivi või välklambi ostul anname sulle photopoint.ee veebikaubamaja kinkekaardi väärtuses kuni 300€Kinkekaardi väärtus sõltub ostetavast tootest.

Mõnusas suvekampaanias osalevad:

 • EF 16-35mm f/2.8L III USM on tippkvaliteediga ülilainurk-suumobjektiiv, millel on f/2.8 maksimaalne ava, et saavutada parim võimalik pildikvaliteet isegi nõrgas valguses. Selle objektiivi ostul meie poolt photopoint.ee 300€ kinkekaart!
 • EF 24-70mm f/2.8L II USM on professionaalse kvaliteediga standardne suumobjektiiv, mis pakub ülimat pildikvaliteeti ja kiiret maksimumava f/2,8 kogu suumivahemiku ulatuses. Selle objektiivi ostul meie poolt photopoint.ee 250€ kinkekaart!
 • EF 70-200mm f/2.8L IS II USM on professionaalseks kasutamiseks mõeldud suure jõudlusega teleobjektiiv, millel on tugev ja vastupidav disain, neljaastmeline pildistabilisaator ja spetsiaalsed läätseelemendid.  Selle objektiivi ostul meie poolt photopoint.ee 250€ kinkekaart!
 • EF 35mm f/1.4L II USM on tõeline klassika: standardne lainurkobjektiiv, mida fotograafid hindavad tänu selle loomulikule perspektiivile, headele tulemustele nõrgas valguses ja erakordsele optilisele jõudlusele. Selle objektiivi ostul meie poolt photopoint.ee 250€ kinkekaart!
 • EF 85mm f/1.2L II USM on professionaalne lühike telefotoobjektiiv, mis on mõeldud just nõrgas valguses pildistamiseks ja olukordadeks, kus on vaja eriti suurt väljasügavust – täiuslik loominguliste portreede jaoks. Selle objektiivi ostul meie poolt photopoint.ee 250€ kinkekaart!
 • EF 50mm f/1.2L USM on uskumatu f/1.2 maksimaalse avaga ülikiire objektiiv, mis võimaldab saavutada loominguline kontroll teravustamise ja sügavusteravuse üle. Eriti täiuslik hämaras pildistajale. Selle objektiivi ostul meie poolt photopoint.ee 200€ kinkekaart!
 • EF 70-300mm f/4.0-5.6L IS USM on kompaktne ja mitmekülgne teleobjektiiv, mis enda fookuskauguste vahemikuga tagab erakordse pildikvaliteedi. See objektiiv sobib suurepäraselt looduse- ja spordifotograafidele, aga ka fotoajakirjanikele ja portreefotograafidele. Selle objektiivi ostul meie poolt photopoint.ee 175€ kinkekaart!
 • EF 100mm f/2.8 USM on keskmine teleobjektiiv koos makrofunktsiooniga, mis pakub 1-kordset suurendust. Kaheksa labaga ava abil on võimalik luua loomingulist taustahägu, et subjekti esile tuua. Selle objektiivi ostul meie poolt photopoint.ee 70€ kinkekaart!
 • Speedlite 600EX II-RT on disainitud kiire kaadrisagedusega jäädvustamiseks ja see tuleb toime ka kõige nõudlikumates olukordades. Seda kasutatakse kaamerale kinnitamata või sünkroonpesas ja selle mitmekülgsus laseb teil valgust täielikult juhtida. Selle välklambi ostul meie poolt photopoint.ee 125€ kinkekaart!

PS! Kui ostad meilt Canon EOS 7D Mark II, EOS 6D, EOS 6D Mark IIEOS 5D Mark IV, EOS M6, EOS M50EOS M5, EOS 77D või EOS 80D kaamera ning sinna juurde eelpool mainitud objektiivi, siis maksab Canon Sulle osa ostusummast tagasi. Tutvu Canoni kampaania tingimustega ››

Canoni parimat fototehnikat kasutades avanevad Sulle uued ja seninägematud perspektiivid ning neil kellel hetkel raha napib, siis augustis Inbank järelmaksu abiga ostes saad toote kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles talvel.

 

Päästa loomingulisus valla ja jäädvusta see Canoni abil 👉

 

* kinkekaart kehtib ainult www.photopoint.ee e-poes järgmisel ostul kõikidele toodetele, kui tellimuse summa on vähemalt 301€, 251€, 201€, 176€, 126€ või 71€. Soodustust tuleb ära kasutada ühe korraga ning see ei kehti lisaallahindlusekampaaniate korral. Kampaania pakkumine kestab kuni 01. augustini 2018 ning kinkekaarte on e-poes võimalik realiseerida kuni 01. detsembrini 2018.

The post Suvediil: valitud Canon objektiivi või välklambi ostul saad pealekauba kingituse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kas Tamron 28-75mm f/2.8 on ideaalne komplektobjektiiv Sony A7 kaameratele? Vaata värsket videoülevaadet
autor: Lauri Veerde

Kui Tamron kevadel 28-75mm f/2.8 objektiiviga lagedale tuli, olid Sony täiskaadersensoriga pildistavad fotohuvilised päris rõõmsad. Lõpuks ometi oli tulemas korralik valgusjõuline standardsuum, mis pole röögatult kallis ega tohutu suur ja raske. Paistab, et selle objektiivi edu tuli Tamronilegi üllatusena, sest alates selle objektiivi müügile jõudmisest juuni algul on see pidevalt välja müüdud. Nii Photopointis kui ka tegelikult igal pool mujal üle Euroopa. Klaasi perfektseks lihvimine võtab tõenäoliselt aega ja Tamron lihtsalt ei suuda seda objektiivi nii palju toota, kui Sony A7-seeria kaameraomanikud osta.

Miks see Tamroni objektiiv siis Sony kaameratele niivõrd hästi passib ja kas sellel ehk ka mingeid miinuseid on, mida fotohuviline teadma peaks – sellest räägib oma uues videoülevaates fotograaf Dustin Abbott. Vaata seda videoülevaadet siinsamas – või kui sul video vaatamiseks aega pole, siis saad Dustini olulisemad arvamused kätte konkreetsest kokkuvõttest video all.

 

Dustini olulisemad hinnangud Tamroni 28-75mm f/2.8 objektiivi kohta

 1. See Tamroni objektiiv on valmistatud spetsiaalselt Sony hübriidkamaeratele. Erinevalt näiteks Sigma poolt Sonyle tehtavatest objektiividest – nende puhul on Sigma lihtsalt võtnud peegelkaameraobjektiivid ja kohandanud need Sony jaoks (lisanud tarkvara, pikema korpuse jne). Tamroni objektiivil on seetõttu Sigma objektiivide ees teatavad eeliseid – olulisemaks neist on suuruse eelis (tamroni 28-75 on hästi kompaktne – just paras Sony hübriidkaamera ette). Samuti ka näiteks tarkvara uuendamise eelis, sest kui Tamroni objektiivi tarkvara uuendamine toimub läbi Sony kaamera, siis Sigma objektiivide tarkvara saab uuendada läbi Sigma USB doki
 2. Mõni fotograaf ütleb, et Tamron 28-75mm objektiivi korpusel on komplektobjektiivile sarnane plastine ja mitte kõige parem koostekvaliteet. Näiteks Dpreview Chris Niccolls ütles nii. Dustin ei nõustu selle väitega. לtleb, et “ilmselgelt need inimesed kes Tamroni 28-75mm objektiivi kitobjektiiviga võrdlevad, pole ilmselt kasutanud Tamronit ja näiteks Sony FE 28-70mm f/3.5-5.6 kitobjektiivi, sest need 2 on nagu öö ja päev (Tamron oleks siis nagu päev). Muidugi pole Tamroni korpuse koostekvaliteet sama nagu Sony G-Master seerial, kuid Tamron on korralikult ilmastikukindel, esiläätse pealispind on kaetud fluoriidvääristusega (mis teeb esiläätse väga lihtsasti puhastatavaks). Objektiiv pole tegelikult üldse väga plastine – selle konstruktsioonis on palju metallosi – näiteks peamine tuubus ja filtrikeere on tegelikult magneesiumsulamist. Objektiivi rõngad liiguvad kenasti sujuvalt. Komplektis olev päikesevarjuk küll õhukesest plastikust ja ehk annab see mulje ka ülejäänud objektiivile…
 3. Manuaalne teravustamine toimub elektrooniliselt läbi autofookusmootori – sarnaselt Sony objektiividele ja erinevalt näiteks Sigma Sonyle mõeldud objektiividest. Dustin pole eriti elektrooniliselt toimiva manuaalse teravistamise fänn, kuid ütleb, et mida aeg edasi, seda paremaks objektiivitootjad sellist laadi teravustamist tuunivad. Tamroni objektiivi ja Sony kaamera koosluses saab manuaalse teravustamise ajal automaatselt ekraanile kuvada teravustamisala suurenduse – see muudab manuaalse teravustamise hulga lihtsamaks
 4. Autofookusega oli Tamroni 28-75mm objektiivil üks probleem. Nimelt avastasid mõned YouTuuberid, et videorežiimis, teatud kaugusel, teatud seadistustel ja mõnede objektiivide puhul ei toiminud jälgiv automaatne teravustamine koralikult. Dustin ütleb, et tema ei suutnud sellist probleemi taasluua ja et tal ei ole olnud videorežiimis 28-75mm autofookusega probleeme. Praeguseks on Tamron selle probleemi tarkvarauuendusega kõrvaldanud
 5. Autofookus on Dustini sõnul positiivne kogemus. Väga kiire ja perfektselt vaikne. Ka automaatne silmale teravustamine toimis sama hästi nagu 3x kallima 24-70mm G Master objektiiviga. Ainus asi mida Dustin võrdluses G master objektiiviga märkas – näiteks stseeni puhul, kus filmitav objekt on esiplaanil ja tagaplaanil on sigrimigri taust, – 24-70mm G Master objektiiv tavatseb intuitiivsemalt ja paremini leida filmitava, teravustades pigem esiplaanile. Tamroni objektiiv aga tahaks tihti tagaplaanile teravustada
 6. Pilditeravuse võrdlus märksa kallima 24-70mm f/2.8 G Master objektiiviga. Kaadri keskosas on Tamron päris sarnane G Master objektiivile. kaadri ääreosad olid Tamronil pehmemad. G Master objektiivi joonis oli Dustini võrdluses lahtisemate avade puhul nähtavalt parema lahutusvõimega. G Master värvitoonid paistsis natuke täpsemad, Tamroni objektiiv andis fotodele pisut soojema tonaalsuse. Selleks oleks muidugi raske aru saada kui mitte just võrrelda neid kahte objektiivi kõrvuti. לleüldiselt on Tamroni 28-75mm ja sellest 3x kallima Sony 24-70mm f/2.8 pildikvaliteet täitsa võrreldav
 7. Bokeh – Tamroni objektiiv joonsitab fookusest väljas olevad helendid teravamate piirjoontega, jättes justkui helendav-värvilised piirjooned. G Master jätab helendnd pehmemateks. Dustin räägib et see, kumb parem on, on nüüd vaieldav, sest sõltub maitsest. Siinkirjutaja arvab, et teravamad heledamad piirjooned on siiski pigem miinuseks
 8. Kromaaatiline aberratsioon (lillakaks värvunud piirjooned kontrastsete objektide äärealadel): on isegi vähem kromaatilist kui G Master objektiivil. Sisepeegeldused – neid on mõlemal – nii 24-75mm f/2.8 G Master kui 28-75mm f/2.8 Tamroni objektiivil.

The post Kas Tamron 28-75mm f/2.8 on ideaalne komplektobjektiiv Sony A7 kaameratele? Vaata värsket videoülevaadet appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kuumad kuulujutud: Sigma plaanib septembris kahe uue objektiivi esitlust
autor: Lauri Veerde

Sigma Art seeria objektiivid on viimastel aastetel üha enam populaarsust kogunud ja tundub et see Jaapani optikameister juba loorberitele puhkama ei jää. Canonrumours veebiportaal annab teada, et “Sigma valmistub septembri lõpus toimuval Photokina fotomessil esitlema kahte uut objektiivi”.

Millised need objektiivid täpsemalt on, seda allikad Canonrumours’ile öelnud ei ole. Küll aga spekuleeritakse uudises, et nendeks objektiivideks võiksid olla Sigma 70-200mm f/4 OS ja Sigma 70-200mm f/2.8 OS Sport telesuumid. Viimane asendaks praegu müügil oleva ja selle artikli päises oleval fotol nähtava Sigma 70-200mm f/2.8 APO EX DG HSM OS objektiivi.

Nende objektiivide kohta on viimasel ajal erinevat informatsiooni laekunud ning Canonrumours usub seetõttu, et Photokina mess võiks olla ideaalne aeg selliste oluliste peegelkaameraobjektiivide avalikustamiseks. Eks näis.

The post Kuumad kuulujutud: Sigma plaanib septembris kahe uue objektiivi esitlust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony hübriidkaamerate lipulaev a9 on müügil eriti suvise soodushinnaga ☀
autor: Jürgen Veerme

Mitmete prestiižete fotomaailma auhindadega pärjatud hübriidkaamerate kogukonna valitseja Sony a9 on augustikuus tavahinnast lausa 1250€ soodsam – ideaalne võimalus elumuutev fotograafia kogemus teoks teha!

Tegemist on täiskaader sensoriga hübriidkaameraga, mis kasutab kihilist (stacked) sensoridisaini. See tähendab seda, et see on võimeline sensorilt infot lugema kuni 20ח kiiremini kui varasemalt võimalik. See omakorda võimaldab ülikiiret 20 kaadrit/sek sarivõtet. Sensori tundlikkus on ISO 100–51 200 ning laiendatav ISO 50–204 800. Samuti on dünaamiline ulatus veel suurem võrreldes varasemate mudelitega.

sony-a9-digitest-photopoint

Photopointi ajaveebi peatoimetaja Lauri, kes testis antud kaamerat Digitest.ee veergudel, sõnul on A9 kõige profim hübriidkaamera, mis kunagi tehtud ja need, kelle igapäeva fotožanriks on pulmade ja muude ürituste pildistamine või lippavad kaameraga ringi spordiareenidel, siis nemad võiks selle teravustamise kindlasti järele proovida – võib juhtuda, et hakkab meeldima.

Kahtlemata on sellise kaamera ostmine suur investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada soodsat järelmaksu võimalust ning soovi korral saad uue kaamera võtta ettevõtte nimele liisingusse.

PS! Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili jaoks kirjuta meile: info@photopoint.ee (märksõna: “Sony A9 eridiil”).

 

Saada enda vana Canon või Nikon pensionile ja osta Sony a9 ››

 

Loe ja vaata lisaks:

Soovid teada, kuidas valmib Sony a9 hübriidkaamera? Lihtne – vaata videost 👇

 

The post Sony hübriidkaamerate lipulaev a9 on müügil eriti suvise soodushinnaga ☀ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Polaroid kiirpildikaamerate fotopaberid saad Photopointist kiirelt kätte
autor: Lauri Veerde

Polaroid paber sai otsa? Kes see viitsib oodata niikaua kui tellimus välismaalt kohale jõuab. Polaroidi kiirpildikaameraga pildistaja pole kindlasti sellist tüüpi, kes niimoodi päevade kaupa oodata suvatseks. Sellepärast on Photopointis enamik uusi Polaroid kaamerate fotopabereid nüüd kohapeal olemas. Astu poodi/telli netist > võta paber > pildista > võta foto. Kiire värk.

Photopointis on olemas just nimelt need kõige uuemat sorti Polaroid Originals nimetusega tähistatud kiirpildikassetid. Mitte vahepeal toodetud Impossible fotopaberid, mille pildikvaliteet paljude fotohuviliste arvates soovida jättis. Neid uusi Polaroid Originals kassette on olemas uuele, eelmisel aastal turule tulnud Polaroid One Step 2 kaamerale. Samuti on neid ka vanadele Polaroid kaameratele, mida järelturult osta võib või mis mõnel kodanikul aastaid kapis seisnud on. Milliseid Polaroid pabereid Photopointis täpsemalt on ja millistele Polaroid kaameratele need paberid sobivad – sellest siin all kirjutangi.

Polaroid paber ja kaamerad

Polaroid kaamerad võib lihtsustatult jagada kaheks:

 1. Nö modernsed Polaroid kaamerad, millel on integreeritud vooluallikas. Siin on olukord lihtne, sest selliseid kaameraid on olemas ainult kaks:
  1. 2016. aastal turule tulnud Impossible I-1 kaamera
  2. 2017. aasta sügisel avalikustatud Polaroid One Step 2.
 2. Vanad Polaroid kaamerad. Poest uuena osta neid kaameraid ei saa. Saab osta kasutatud kaameraid ja paljudel on mõni Polaroid juba ka kodus olemas. Näiteks selle artikli kirjutamise ajal on osta.ee portaalis müügil Polaroid 636 Closeup kaamera. Ka vanadele retro-polaroid kaameratele valmistab Polaroid Originals kiirpildipabereid. Vanade Polaroid kaamerate seeriad on:
  1. Kõige levinumad on Polaroid 600 kaamerad. Neid on ühtekokku umbes 50 erinevat, kõik kasutavad ühte ja sama kiirpildimaterjali
  2. Kokkuvolditavat tüüpi Polaroid SX-70 kaamerad
  3. Polaroid Spectra seeria
  4. Polaroid 8×10 seeria

Kiirpildimaterjale valmistatakse Polaroid Originals poolt hetkel 5 erinevat varianti:

 1. Polaroid i-Type fotopaber. Polaroid i-Type fotopaber on toodetud ainult uute modernsete Polaroid kaamerate jaoks. Sobib seega kasutamiseks ainult Polaroid One Step 2 ja Impossible I-1 kaamerate sees. Ei sobi kasutamiseks vanade Polaroid kaamerate sees, sest paberkassetis pole integreeritud vooluallikat (tänu sellele on i-Type kassett mõnevõrra soodsam kui näiteks Polaroid 600 kassett)
 2. Polaroid 600 fotopaber. See kassett ja kassetis oleva paberi mõõtmed/printeala on identsed i-Type fotopaberile. Seetõttu sobivad multifunktsionaalsed Polaroid 600 kassetid kasutamiseks nii modernsete Polaroid kaameratega (One Step 2 ja Impossible I-1) kui ka vanade Polaroid 600 seeria kaameratega.
 3. Polaroid SX-70 fotopaber. Sobib ainult Polaroid SX-70 tüüpi kaameratega
 4. Polaroid Spectra fotopaber. Sobib ainult Polaroid Spectra tüüpi kaameratega
 5. Polaroid 8×10 fotopaber. Sobib ainult Polaroid 8×10 tüüpi kaameratega.

Photopointis on müügil ülalkirjeldatud kiirpildimaterjalidest Polaroid i-Type,  Polaroid 600 ja Polaroid SX-70 kassetid.

Polaroid i-Type fotopaberid

Polaroid i-Type fotopaber on mõeldud kasutamiseks ainult modernsete, integreeritud akuga kiirpildikamaerate jaoks. Selliste, nagu Polaroid One Step 2 või Impossible I-1. Erinevalt 600 fotopaberi kassettidest ei ole i-Type kassettides akut – tänu sellele on need kassetid 600 fotopaberiga võrreldes veidi soodsamad.

לhes kassetis on 8 kaadrit. Paberi mõõtmed on 7,9 x 7,9 cm, fotoala on 8,8 x 10,7 cm.

Photopointistr saab kahte põhilist tüüpi Polaroid i-Type paberit:

 

Polaroid 600 fotopaberid

Polaroid 600 fotopaberi kassettides on integreeritud aku olemas. Need on mõeldud kasutamiseks vanades Polaroid 600 seeria kaamerates. Wikipediast saad vaadata, millised kaamerad täpselt 600 seeria alla kuuluvad. Kuid kuna kasseti formaat on täpselt sama, siis saab neid probleemideta kasutada ka uutes Polaroid One Step 2 ja Impossible I-1 kaamerates.

 • Polaroid 600 B&W – Must-valge fotopaber, ilmutamise aeg: 5-10 minutit
 • Polaroid 600 B&W Color Frame – Täpselt sama must-valge fotokvaliteet nagu tavalisel B&W paberil. Ainult et foto raam pole mitte valge vaid ereda, kontrastse värvitooniga. Raamide värvitoonid on suvalised – kunagi ei või ette teada, millist tooni raamiga foto kaamerast järgmisena välja sahiseb. Ilmutamise aeg: 5-10 minutit
 • Polaroid 600 Color – Värviline fotopaber, foto ilmutamise aeg: 10-15 minutit
 • Polaroid 600 Duochrome Pink – Musta raamiga paber, mille foto pole mitte must-valge, vaid must-roosa.
 • Polaroid 600 Color Ice Cream – klassikaline värviline polaroid pilt, mida raamistab 12 erineva mustri ja pastelse värvivariatsiooniga raami. Raamidel on 12 erinevat mustrit, mis vahelduvad suvaliselt nii et kunagi ei tea, millise raamiga pilt järgmiseks tuleb. Pidude ja muude lõbusate hetkede jäädvustamiseks. Ilmutamise aeg: 10-15 minutit
 • Polaroid 600 Color Tropics – klassikaline värviline polaroid pilt, mida raamistab 4 erineva troopilist hõngu mustriga fotopaber. Color Tropics paber sobib ideaalselt kõikide suviste fotode jaoks.

 

Polaroid SX-70 fotopaberid

Polaroid SX-70 paber sobib ainult Polaroid SX-70 seeria kaameratele. Paberi mõõtmed on 10,7 x 8,8 cm, fotoala on 7,9 x 7,9 cm.

 • Polaroid SX-70 B&W – Must-valge fotopaber Polaroid SX-70 tüüpi kaamerate jaoks. Foto ilmutamise aeg: 5-10 minutit
 • Polaroid SX-70 Color – Värviline fotopaber Polaroid SX-70 tüüpi kaamerate jaoks. foto ilmutamise aeg: 10-15 minutit.

 

Kokkuvõtteks

Peatselt möödub 81 aastat sellest, kui ameerika leiutaja Edwin Land’i poolt leiutatud esimene Polaroid kiirpildikaamera müügile tuli. Vahepeal oleme astunud digitaalsesse maailma ning fotograafia tehniline pool on tundmatuseni muutunud. See maagiline tunne, mis pildistajat ja kõrvalseisjaid valdab, kui äsja pildistatuid foto paberile ilmub, on aga täpselt sama maagiline nagu 80 aastat tagasi.

לkskõik kas sul on vana retrostiilis Polaroid kaamera või uus One Step 2 iludus, hea on teada, et uus fotopaberi kassett on vaid ühe Photopointi kaugusel.

The post Polaroid kiirpildikaamerate fotopaberid saad Photopointist kiirelt kätte appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10