Fotograaf Kristoffer Vaikla: DJI Mavic Pro Fly More Combo on droon, mis suutis ennast mulle meeldima panna
autor: Kristoffer Vaikla

Tänu Photopointile avanes esmakordselt suurepärane võimalus testida populaarset DJI Mavic Pro drooni. Siiani olen saanud lennata vaid väikese kajaka suuruste Phantomitega. Omasin eelnevalt Phantom 3 Pro-d ja nüüdseks olen edasi liikunud Phantom 4 Pro-le. DJI pere väiksemate droonidega pole isiklikku kokkupuudet paraku olnud ja sellepärast ootasin ka mõningase põnevusega seda esmakatsetust.

Täpsemalt oli testimise all siis Mavic Pro Fly More Combo Kit, kus lisaks droonile ja puldile oli veel 3 akut, droonikott, autolaadija ja veel mõned pisemad vidinad. Kolme aku tõttu ka selle pikk nimetus sellel komplektil. Lennuaega peaks Mavicu kolme akuga saama ümmarguselt ühe tunni ümber ja kui hästi läheb, siis võib olla veidi enamgi.

dji-mavic-air-droon-vaiklad-photopoint_4

Esimese asjana drooni karbist välja võttes jäi tõepoolest silma selle uskumatu kompaktsus – see on kokkuvoldituna sama suur kui 20 aastat vanad mobiiltelefonid. Sama lugu puldiga, sest võrreldes minu Phantom 4 Pro puldiga on Mavicu oma vist umbes 5 korda väiksem. Droon koos puldi ja kolme akuga mahtus täpselt väikesesse kaasas olnud õlakotti, kuid oma Phantomi komplekti vean suhteliselt suures seljakotis.

Äärmiselt tülikas on suurt kotti kanda kuskil matkal olles, kui vahemaid on vaja läbida kilomeetrites. Eriti veel kui on soov lisaks ka tavalist fotoaparaadi kotti kaasas vedada – seda mina ka isiklikult tavaliselt teen. Pisikest Mavicut on aga isegi naeruväärselt lihtne kaasas kanda, kuna kott on väiksemgi kui minu pisikene peegelkaamera kott. Kompaktsuse eest läheb siit punkt Mavicule.

dji-mavic-air-droon-vaiklad-photopoint_2
Kaasas kandmise kompaktsus: DJI Phantom 4 Pro vs. Mavic Pro 

Lendama asudes käib asi kiiremini kui oleks osanud oodata – kotist välja, telefon puldi külge, sisselülitus ja juba õhus ta ongi. Kiirematel meestel on võimalik minuti-kahega Mavic lendu saada. Kuigi Phantom 4 Pro-l on tiivikute külge keeramine tehtud kordades lihtsamaks kui Phantom 3 droonil, siis võtab see ikkagi omajagu aega + puldi valmis sättimine jne. Seega läheb Phantom’i valmis sättimiseks võrreldes Mavicuga kindlasti poole rohkem või isegi 3 korda rohkem aega. Aeg ajaks, aga ka tüli on mõttetult palju nii et selles kategoorias annaksin jällegi punkti Mavicule.

dji-mavic-air-droon-vaiklad-photopoint_5
Pilt tehtud DJI Mavic Pro drooniga.

Lennata on Mavicuga samuti üllatavalt mõnus ning tekib isegi kuidagi turvalisem tunne kui Phantomiga seda tehes – võimalik, et see tuleb tema väiksusest. Müratase on samuti kordades väiksem kui suurematel Phantomitel ja ei sega ennast ega teisi niivõrd palju. Aku kestvuselt lähevad Mavic Pro ja Phantom 4 Pro suhteliselt samasse väravasse, sest mõlemal tuleb selleks keskmiselt 25 minutit, mida muidugi mõjutab ilm ja olud.

Testimine praegustes väga talvistes oludes on omaette katsumus, sest drooni akud peavad olema kogu aeg piisavalt soojas, kuna krõbedad külmakraadid kärbivad pisut lennuaega. Kõige hullem lugu on paraku ekraaniks oleva iPhone nutitelefoniga, sest see tahab külmas väga kiiresti külmas koostööst loobuda. Selle koha pealt läheb plusspunkt Phantom 4 Pro puldile, mis samal ajal kui on telefoniga ühendatud seda ka laeb ja ei lase telefonil miinuskraadidega nii kiiresti kustuda. Mavicu pult minu telefoni ei laadinud ja selle tõttu tuli paar korda ette seda, et telefon andis otsad ja tuli pimesi tagasi lennata.

Võiks veel lisada, et Mavicuga on õhku tõusmised ja maandumised eriti just praeguste lumiste oludega on natukene raskendatud, sest tuleb kaevata endale korralik sile maandumiplats, kuna droon istub väga maadligi ja seega on Phantomi kõrgematel varese jalgadel siin väikene eelis. Normaalsete oludes ja isegi tuulisema ilmaga tundub, et Mavicuga on palju kindlam maanduda, sest ümberminemise tõenäosus ei ole väga suur, kuid Phantomi kõrgetel ja kitsastel jalgadel võib juhtuda palju rohkem ebameeldivusi.

dji-mavic-air-droon-vaiklad-photopoint_10

Kaamera on Mavic Pro-l 12 megapiksline – umbes samade näitajatega kaamera oli ka minu vanal Phantom 3 Pro-l. Võimalik, et Mavicu oma on siiski veidikene edasi arenenum ja suudab teha kvaliteetsemaid fotosid, kui Phantom 4 Pro 20 megapiksli ja 1-tollise sensori vastu see ei saa. Seda eriti just hämaramates oludes. Plusspoole pealt tooks välja vahel väga kasuliku portreeformaadis pildistamise võimaluse, mida Phantom seeria droonid võrreldes Mavicuga teha ei suuda. Video koha pealt suudab Mavic Pro nagu Phantomgi toota ka mõnusalt sujuvat 4K-d.

dji-mavic-air-droon-vaiklad-photopoint
dji-mavic-air-droon-vaiklad-photopoint
DJI Mavic Pro portreeformaat võib vahel vägagi kasulik olla. Eriti Instagram’i kasutajatele (“stories”).

 

Kokkuvõttes võib öelda, et Mavic Pro suutis ennast mulle meeldima panna. Oma kompaktsuse ja väiksuse juure on seda väga mõnus kaasa võtta just reisile või matkale ja tegelikult miks mitte kasvõi lihtsalt pühapäeval kodulähedale jalutama minnes. Suuremaid droone alati kaasa ei viitsi tassida ja kasutada on teda samuti kiire, mugav ja lihtne.

Siiski pean mainima, et praegusel kujul Mavic Pro-d ma enda drooniparki lisama ei hakkaks, kuna juba on olemas paremaid ja kvaliteetsemaid fotosid tegev Phantom 4 Pro. Kvaliteedi olulisus hakkab rolli mängima, kui on vaja foto suurelt kuhugi trükkida ja seda tuleb aega ajalt ikka ette. Inimesele, kes ei vaja niivõrd head kaamerat ja kasutab drooni võib-olla lihtsalt endale mõne reisi või mälestusfoto tegemiseks, siis soovitaksin kindlasti Mavic Pro-d just tema paljude plusspoolte tõttu.

Kui aga DJI otsustaks välja lasta uue Mavicu vähemalt sama hea kaameraga kui on Phantom 4 Pro-l, siis hakkaksin tema lisamist, võimalik et praeguse drooni välja vahetamist, tõsiselt kaaluma.

dji-mavic-air-droon-vaiklad-photopoint
dji-mavic-air-droon-vaiklad-photopoint

 

DJI Mavic Pro drooniga käisid lendamas ja ülevaate kirjutasid fotograafidest vennad Kristoffer ja Karl Anders Vaikla.  Nende tegemiste ja fotodega saab ennast igapäevaselt kursis hoida Kristofferi Instagramis ja Karl Andersi Instagramis.

 


Soovid drooni kohta lisainfot? Tutvu lähemalt:

The post Fotograaf Kristoffer Vaikla: DJI Mavic Pro Fly More Combo on droon, mis suutis ennast mulle meeldima panna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kuumad kuulujutud: tipklassi taskukaamera Ricoh GR III tuleb sel aastal
autor: Lauri Veerde

Vähesed kaamerad on saavutanud maailmas sellise kultusliku staatuse, nagu Ricoh GR seeria. Juba filmikaamerate ajast tuntud GR uusim versioon on Ricoh GR II: APS-C sensori, nõelterava 28mm f/2.8 objektiiviga, välkkiire toimimisega ja püksitaskusse mahtuva korpusega tippklassi kompaktkaamera, mida esitleti pea 3 aastat tagasi.

Juba aasta eest kinnitas Ricoh, et GR seeria on nende jaoks väga oluline ja täiustatud mudel kindlasti tuleb. Nüüd on Ricoh GR Jaapani Facebooki lehel avalikustatud postitus, mille kohaselt saab GR seeria restardi 2018. aastal. Aprillis alustatakse uue GR veebilehe tegemist. Teine allikas: usaldusväärne Ricoh/Pentax uudiste lekitaja nimega asahi man lubab, et Ricoh GR III kompaktkaamera tuleb sügisel, septembri lõpus toimuva Photokina 2018 fotomessi ajal.

Uue Ricoh GR III kaamera omadusi ega tehnilisi andmeid veel teada ei ole. GR fännid aga loodavad eelkõige ilmastikukindlat korpust, vähemalt 24 MP sensorit, paremat aku kestvust, korralikku videorežiimi ja faasituvastusega toimivat autofookust. Suvel saame selles osas ilmselt selgust.

Allikas: Pentaxrumors

The post Kuumad kuulujutud: tipklassi taskukaamera Ricoh GR III tuleb sel aastal appeared first on Photopointi ajaveeb.

SUPERDIIL: valitud Tamron objektiivide ostul saad meie poolt kingituseks kaks väärt abimeest
autor: Jürgen Veerme

Ole kevadiseks pildistamise hooajaks juba varakult valmis, sest allpool välja toodud Tamron objektiivide ostul anname Sulle lisakingitusteks alumiiniumist Manfrotto statiivikomplekti ning 24-st õppevideost koosneva fotokursuse “Fototöötlus Lightroom tarkvaraga“. Kingituste koguväärtus 209€! ðŸ‘‡


Eelkõige loodus- ja spordifotograafide meele järele olev Tamron 100-400mm F /4.5-6.3 Di VC USD ultra-telesuumobjektiivi täpne automaatne teravustamise funktsioon võimaldab pildistada hetkelist liikumist ülima selgusega ja seda isegi kauguses olevatest objektidest. Lisaks aitab Tamroni enda välja töötatud eBANDvääristus (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) vältida peegeldusi, nii et tulemuseks on hämmastavalt selged ja elavad pildid. Märtsis veel ka soodushind 799€ (tavahind 869€). Lauri võttis selle objektiivi mõni aeg tagasi “Karbist välja” – loe ja vaata, mida tema arvas ››


Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD super teleobjektiiviga püüad pildile kõik, mis kevadiselt rohelises ja valgusküllases looduses on toimumas. Tamronile omaselt võimeka optilise pildistabilisaatori (VC Vibration Compensation) ja kiire USD (Ultrasonic Silent Drive) teravustamismootori abiga saab detailsed fotod talletada ka käest pildistades. Objektiiv on müügil soodushinnaga 999€ (tavahind 1399€) ning lisainfot saad selle kohta veel Digitest.ee veebiportaalist või “Karbist välja” postitusest. Loomulikult on see telesuum ka meie fototehnika rendis laenutamiseks saadaval.


Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 telesuumobjektiiv on tõeline “kahur”, millega talletad ühtaegu fantastilisi loodusfotosid kui teed tipptasemel spordifotosid. Tamroni SP seeria tippkvaliteedi esindajana on G2 objektiivil uuendatud mitmed väga olulised aspektid (optika, stabilisaator, disain jm), mis teeb selle ahvatlevaks nii professionaalidele kui harrastajatele.

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata Digitest.ee veebiportaalist või loe meie ajaveebist, mida arvas objektiivist loodusfotograaf Karl Adami ja kuidas Andrei Reinol sellega sügist pildistas. Samuti on seda objektiivi proovinud loodusfotograaf Hans Markus Antson, kes käis sellega tetresid pildile püüdmas. Märtsis veel ka soodushind 1299€ (tavahind 1549€).


Uue Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivi juures on nüüdest kasutusel kaasaegne disain, uus autofookuse mootor, parendatud pildistabilisaator ning nende juhtimiseks loodud hoopis parema võimekusega mikroprotsessor. Tänu kõigile nendele uuendustele on Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 valmis vastu astuma NikonCanon ning Sigma samatüübilistele objektiividele.

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata veebiportaalist digitest.ee või tutvuda “Karbist välja” artikliga siinsamas blogis. Lisaks soovitame kindlasti lugeda, mida arvas sellest objektiivist fotograaf Karl Anders Vaikla või portreefotograaf Penelope Russak. Äsja keeras selle objektiivi enda kaamera ette ka meie Point TV tiim ja nad käisid Tartu peal pildistamas – vaata videot. Loomulikult on uus Tamron SP 24-70mm G2 laenutamiseks saadaval Photopointi fototehnika rendis.


Uus Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 on pika ajalooga tooteseeria kroonjuveel – see ühendab endas suurepärase kasutusmugavuse, optilise kvaliteedi, võimeka stabilisaatori ning väga kiire teravustamise – seda kõike võrreldes konkurentidega ikka väga soodsa hinna juures.

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata â€œKarbist välja” artikliga siinsamas blogis. Lisaks soovitame kindlasti lugeda, mida arvas sellest objektiivist fotograaf Kristoffer Vaikla. Lisaks on selle objektiivi ülevaadnaud Point TV, kui käidi Tartu Maratonil pildistamas – vaata videot. Loomulikult on uus Tamron SP 24-70mm G2 laenutamiseks saadaval Photopointi fototehnika rendis.


Kui Sul selle suurepärase diili tegemiseks peaks hetkel eurosid nappima, siis märtsis Photopointi järelmaksu abiga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles juulikuus.

 

Tamron objektiiviga ei lase Sa käest ühtegi momenti ››

 

Kas teadsid, et fototehnikale saad juurde soetada lisagarantii või kindlustuse, mis annab südamerahu ja kindlustunde juhul kui midagi peaks juhtuma? Rohkem infot ››

The post SUPERDIIL: valitud Tamron objektiivide ostul saad meie poolt kingituseks kaks väärt abimeest appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Wacom Intuos graafikalauad
autor: Lauri Veerde

See käis küll kiirelt. Eelmisel nädalal esitletud Wacom Intuos graafikalauad on juba Photopointis kohal. Juhtmevaba ühenduvusega väiksemat mõõtu S mudelid tulevad veidi hiljem. Kohe täna saab aga enda arvutilauale hankida M mõõdus Intuos graafikalaua – ükskõik kas rohelises või mustas värvitoonis. Lisaks on tänasest laos olemas ka ilma Bluetoothita S suuruses Intuos graafikalauad.

Uued Wacom Intuos seeria graafikalauad erinevad senistest väiksema ja õhema korpuse, integreeritud Bluetooth-ühenduvuse, täpsema puutepliiatsi ja paindliku tarkvaravaliku poolest. Näiteks saab M mõõdus graafikalauaga kaasa Corel Painter Essentials 6Corel AfterShot 3 ja Celsys Clip Studio Paint Pro programmid. S mõõdus Bluetooth mudelite ostja saab valida nendest kolmest kaks ja ilma Bluetooth’ita S mõõdus graafikalauaga saab valida kas Corel Painter Essentials 6 või Corel AfterShot 3 programmi.

Kõik Wacom Intuos seeria graafikalaudade mudelid:

The post Nüüd saadaval: Wacom Intuos graafikalauad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix DC-GH5 + 12-60mm f/3.5-5.6 Kit ostul professionaalne kingitus Manfrottolt
autor: Jürgen Veerme

panasonic-dc-gh5-photopoint

Panasonic Lumix DC-GH5 oli üks 2017. aasta nõutumaid ja populaarseimaid hübriidkaameraid, sest see on ideaalne kaks ühes foto- ja videokaamera: 20,3-megapiksline sensor loob uskumatult kvaliteetsed pildid ning kiire teravustamine ja sarivõte annavad suure paindlikkuse igapäevases kasutuses. Eriti võimekas on see videosalvestuses, tulistades 10-bit 4:2:2 4K otse mälukaardile ning V-Log profiili ja pakkimata HDMI väljundi võimalus on ainult jäämäe tipp selle kaamera võimalustest.

Et saaksid uue kaamera võimekusest maksimumi välja võtta, siis anname märtsikuus Sulle Panasonic Lumix DC-GH5 + 12-60mm f/3.5-5.6 Kit ostul tasuta kaasa profitasemel Manfrotto üksjala komplekti (väärtus 299€).

Kingituse puhul on tegemist Manfrotto XPRO- seeriasse kuuluva alumiiniumist üksjalaga, millega on kohe kaasas ka sobiv videopea. See komplekt sobib ideaalselt videograafidele, kellel on vaja nii paindlikkust kui kasutusmugavust. Hea töökõrgus, suur kandevõime ning loomulikult ülisujuv liikumine teevad selle kasutamise eriti mugavaks. Tänu kokkuklapitavatele jalgadele on võimalik üksjalgakomplekti teha transpordi ajaks väga kompaktseks.

Kaamera on kui kirves, mida ei tahaks iga päev teritada. See peab olema käes vastupidav ja kindel. Selliseid sõnu kasutas Skyline Media operaator Sander Allikmäe enda artiklis, kus rääkis kogemustest Panasonic GH5 kaameraga.

Kui Sul hetkel superdiili tegemiseks jääb vahendeid puudu, siis märtsis Photopointi järelmaksu abiga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles juulikuus.

 

Aeg on vana kaamera välja vahetada – soeta Panasonic Lumix DC-G5 ››

 

Kampaania kehtib kuni 31.03.2018 ja kehtib ainult Panasonic Lumix DC-GH5 + 12-60mm f/3.5-5.6 Kit tootele.

The post Panasonic Lumix DC-GH5 + 12-60mm f/3.5-5.6 Kit ostul professionaalne kingitus Manfrottolt appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10