Karbist välja: GoPro Hero7 seikluskaamera
autor: Lauri Veerde

GoPro on muidugi ise süüdi, et tema seikluskaamerad nii head on. Ise ta neid hooga arendas. Nüüd on siis juhtunud nii, et Gopro Hero6 protsessor on piisavalt kiire ja pildikvaliteet nagunii hea ja video samuti nii suure resoga, et suuremaks seda ajada pole mõistlik. Korpuski on piisavalt pisike – suuremaks teha pole mõtet, väiksemaks teha ei saa.

Seega on üsna ootuspärane, et eelmisel nädalal esitletud uue GoPro Hero7 Black seikluskaamera kõige olulisem uus omadus pole mitte riistvara vaid hoopis tarkvara. Täpsemalt: elektrooniline stabilisaator. See oli olemas ka senistel Hero mudelitel. Uhiuue Hero7 Black puhul on selle toimimine muudetud aga nii tõhusaks, et vahet pole, kas kaamerat hoidev käsi väriseb ekstreemsest lumelauasõidust või selle sõidu käigus saadud ajukahjustusest – ülisujuva video saad filmida igal juhul.

GoPro Hero7 Black video on nii sujuv, et paljud ekstreemivennad sõitsid oma Hero kuuest rulaga üle ja ostsid endale juba Hero7 ära. Igaüks saab neist nüüd eeskuju võtta, sest Photopointis on Hero7 Black seikluskaamerad juba olemas. Kui ei usu, siis vaata ise:

Lisaks elektroonilisele stabilisaatorile on GoPro Hero7 Black seikluskaameral oma eelkäijaga võrreldes tegelikult päris palju täiustusi. Enamik neist on väikesed asjad, kuid üheskoos muudavad need uue seikluskaamera senisest mugavamini kasutatavaks – eriti nende jaoks, kellele meeldib seadistustest maksimum võtta. Hero7 Black täiustusteks on:

 • HyperSmooth elektrooniline stabilisaator
 • Senisest paremaks tuunitud mikrofon – salvestab paremat, bassisemat heli
 • Uus TimeWarp režiim ühendab endas time-lapse intervallvõtte ja uue elektroonilise stabilisaatori. Sarnane kontseptsioon DJI Mavic 2 droonide HyperLapse režiimile. Põhimõtteliselt saad intervallvõtet tehes kaameraga ringi joosta ning pärast valmib sellest efektne, liikumisega time-lapse video
 • Uus Super Photo režiim fotode pildistamiseks: analüüsib pildistatavat kaadrit ning valib ise vastavalt kaadrile sobivaima pildistamisviisi ja seadistused
 • Uue välimuse ja täiustatud funktsionaalsusega kasutajaliides (menüüd ja seadistused LCD-ekraanil)
 • Kasutajaliides kohandub vastavalt kaamera asendile – portrait-asendisse püsti keerates liiguvad menüüd ja seadistuste nupud vastavalt
 • Lisatud on võimalus striimida 720p live videot Facebooki – otse kaamerast üle WiFi ühenduse (tulevikus lisandub ka YouTube live tugi)
 • Lühikeste klippide salvestamise võimalus (15 või 30 sekundiline klipp). Väike lisamugavus video salvestamisel: point on selles, et kasutaja ei pea video salvestamise lõpetamiseks kasutama häälkäsklust ega stopp-nuppu
 • Juhtmevaba ühenduvus Apple nutiseadmetega peaks toimima nüüd stabiilsemalt, sest GoPro on uuendanud ühendamiseks vajaliku tarkvara (ja võib-olla ka riistvara) vastavalt Apple MFI standarditele
 • Lisatud on kaks uut häälkäsklust: “GoPro Capture” ja “GoPro Stop Capture”. Need toimivad hetkel aktiivsest salvestusrežiimist sõltumata
 • Võimalus muuta WiFi ühendamisel näidatava WiFi võrgu (GoPro) nimetust.

 

GoPro Hero7 seikluskaamerast on tegelikult olemas kolm erinevat versiooni. Hero7 BlackHero7 Silver ja Hero7 White. Selles postituses karbist välja võetab Hero7 Black erineb kahest ülejäänust väga oluliselt. Siin all on reas kõigi kolme kaamera peamised tehnilised andmed – näed ära olulisemad erinevused ja sarnasused:

GoPro Hero7 Black GoPro Hero7 Silver GoPro Hero7 White
Maks. videorežiim 4K, 50p 4K, 25p Full HD, 50p
Foto lahutusvõime 12 MP 10 MP 10 MP
Elektrooniline stabilisaator HyperSmooth Standard Standard
Häälkäsklused Jah + sisse lülitamine häälkäsklusega Jah Jah
Intervalomeeter (time-lapse) Jah
Aegluubis video 8x aeglustus 2x aeglustus 2x aeglustus
Live otseülekanded Jah
Super Photo režiim jah
Time Warp video Jah
GPS Jah Jah
ProTune ja RAW foto ProTune ja RAW foto on olemas
LCD-ekraan Puutetundlik kaamera taga + seadistused kaamera ees Puutetundlik kaamera taga Puutetundlik kaamera taga
Audio salvestamine Stereoheli, mürasummutus 3 mikrofoni abil Stereoheli, mürasummutus 2 mikrofoni abil Stereoheli, mürasummutus 2 mikrofoni abil
לhenduspesad USB-C, Micro HDMI USB-C, Micro HDMI USB-C, Micro HDMI
Videosalvestus HDMI kaudu Jah
Aku Eemaldatav Integreeritud (ei saa vahetada!) Integreeritud (ei saa vahetada!)
Hind Photopointis (03.10.2018) 429€ 329€ 219€

 

Silver ja White seikluskaameratel on küll uue välimusega korpus ja kasutajaliides. Aga tehnilise taseme poolest on need lihtsalt uues kuues GoPro Hero5 kaamerad. Need ei ühildu GoPro Karma drooni ega gimbaliga, neil ei ole eesmist LCD-ekraani ega Hero6 kaameratega tulnud GoPro GP1 protsessorit. Ja nende aku on integreeritud – seda ei saa korpuse seest eemaldada.

 

Karbis on: USB-C kaabel laadimiseks/andmevahetuseks, aku, eemaldatav raam, nõgusa pinnaga kleebitav kinnitus, lameda pinnaga kleebitav kinnitus, GoPro Hero7 Black kaamera, kasutusjuhend, kiirjuhend ja kleepsud.

 

Kõigepealt aku ja mälukaart. Mõlemad sisestatakse kaamera all oleva suurema luugi taga olevatesse pesadesse. Mälukaartide osas on tegelikult Hero7 puhul toimunud samuti üks triviaalsemat sorti täiustus, mis ülal nimetamata jäi. Kui seni sai Hero seikluskaamerate sees kasutada MicroSD mälukaarte mahuga kuni 125 GB, siis Hero7 kaamera toimib ka 256GB mälukaartidega.

Hero7 Black kindlasti üks olulisemaid erinevusi võrreldes Silver ja White mudelitega ongi see, et akut saab korpusest eemaldada. See teeb võimalikuks mitme aku kasutamise nii et vahepeal ei peaks aku laadimiseks videote salvestamist peatama. Arvestades, kui kiirelt Hero seikluskaamerate akud tühjaks saavad (umbes tund aega 4K video filmimist), on see väga oluline praktiline erinevus.

 

Teine, pisem luuk avaneb Hero7 paremal küljel. Selle all on USB-C pesa aku laadimiseks ja andmeside jaoks. USB-C pesa abil saab Hero7 kaameraga ühendada ka välise mikrofoni. Samuti on siin luugi taga Micro HDMI pesa, mille kaudu saab videot salvestada välisele andmekandjale või siis juba salvestatud videot suurel ekraanil näidata.

 

Väliselt on Hero7 Black seikluskaamera hästi sarnane senise Hero6 versiooniga. Kummeeritud pealispind nii esiküljel kui ka külgedel, tihedalt kinni-lahti käivad luugid, pisike LCD kaamera ees ja puutetundlik 2.0″ ekraan tagaküljel. Muutumatuna püsinud korpus kindlustab kõikide seniste GoPro Hero seeria lisatarvikute ühildumise ka uue Hero7 mudelitega.

 

 

Kui korpuse juures mingeid muudatusi välja tuua, siis võib nimetada senisest suuremat logo kaamera paremal küljel. Samuti on senine triibuline kummist muster külgedel asendunud sileda pinnaga.

 

Kaamera korpusel on kaks juhtnuppu: üks sisse-välja lülitamiseks ja režiimide vahetamiseks vasakul küljel ja teine salvestamise alustamiseks ning seadistuste valikute kinnitamiseks kaamera peal. Ongi kõik. Peenemad seadistused saab kasutaja teostada tagaküljel oleva puuteekraani või nutitelefoni rakenduse abil.

 

Kaamera peal on suur nupp salvestamise alustamiseks ja menüüdes seadistuste kinnitamiseks.

 

Tagakülg on 2″ puutetundliku LCD-ekraani päralt – selle abil on hea kadreeringut paika sättida ning täpsemaid seadistusi valida. Kusjuures kogu kasutajaliides – menüüd, nupud ja erinevate seadistuste tegemise loogika – on Hero7 puhul püütud muuta selgemaks ja lihtsamaks. Kas see on ka õnnestunud – vaata ja otsusta ise:

 

 

Kolme erinevat salvestusrežiimi – time-lapse, video ja foto – saab aktiveerida LCD-ekraanil näpuga paremale-vasakule tõmmates.

 

Kui sõrmega ülevalt alla liigutad, avanevad esmalt olulisemad seadistused

 

ja kui siis seal olulisemate seadistuste vaates suurele nupule vajutad, pääsed põhimenüüsse. Seal saab muuta igasuguseid kaamera üldseadistusi.

 

Põhilisi režiime saab muuta näpuga paremale-vasakule vedades. Peenem režiimide valik avaneb aga LCD-ekraanil vasakul all olevale ikoonil puutudes. See režiimide menüü on jagatud kolmeks vaheleheks:

 

Esimesel vahelehel on erinevad time-lapse režiimid.

 

Teisel vahelehel on kaks põhirežiimi video salvestamiseks.

 

Ning kolmandal vahelehel on põhilised valikud fotode pildistamiseks.

 

Supersujuv stabilisaator on küll GoPro Hero7 Black olulisim trump, tähele tuleb aga panna, et seda vinget stabilisaatorit ei saa kasutada mitte kõikide video lahutusvõimete/külgede suhete ja vaatenurkade juures. Kui läheme seadistama videorežiimi parameetreid, siis öeldakse meile õnneks kohe ära, kas stabilisaator vastava seadistuse juures toimib või mitte:

 

Tõepoolest – 4K 50p videot salvestades toimib ainult standardne stabilisaator. Hypersmooth hüvesid siin kasutada kahjuks ei saa.

 

Hypersmooth stabilisaator on näiteks kasutatav siis, kui filmime 16:9 külgede suhtega 4k videot kiirusega 25 fps.

 

Kuid näiteks 4:3 külgede suhte ja 4K 25 fps video puhul ei stabiliseerita meie videot üldse!

 

לlalolevatest näidetest selgub, et stabilisaatori toimimine või mittetoimimine ei sõltu ainult video lahutusvõimest, vaid lisaks veel valitud külgede suhtest ja ka filmitavast vaatenurgast (kas lai või kitsam vaatenurk). Hea ülevaate stabilisaatori toimimisest erinevate seadistuste puhul annavad allolevad tabelid:

 

Kuidas see HyperSmooth stabilisaator siis toimib? Karbist-välja postitustes me tavaliselt pildi- ja videokvaliteeti ei testi. Hypersmooth stabilisaatorist rääkides oleks aga hea teada, kuidas selle efekt sisi täpsemalt välja näeb. וnneks on erinevad asjatundjad YouTube’i laadinud hulgaliselt videoid, kus uue GoPro Hero7 stabikat testitakse. Valisin kaks parimat välja:

GoPro Hero6 vs Hero7. Stabilisaatori võrdluse leiad 3:34

Sellest videost näed,  kuidas Hero7 stabilisaator toimib ülimalt rappuval allamäge-sõidul

 

Vahepeal sai aku tühjaks – panin laadima. Nii pisike aku, kuid arvuti USB 3.0 pessa ühendades laeb see üllatavalt aeglaselt – umbes neljatunnise laadimisajaga oli aku näit ainult 51% peal.

 

Paljud digiseadmed on jõudnud oma arengus etappi, kus riistvara on saavutanud täiuse ja olulisemaks muutub hoopis tarkvara. Kui kaameral on piisavalt piksleid ja gigabaite ning kui ka selle protsessor on piisavalt võimas, siis tuleb küsida: “Mida kogu selle võimsusega pihta hakata, et kasutamiskogemus ja tulemus senisest veelgi parem oleksid?”.

GoPro küsis ja vastus on siinsamas. Olgugi, et Hero7 seikluskaameral ei ole uut sensorit ega protsessorit ega objektiivi ega korpust, on see siiski oluline samm edasi senisest Hero6 kaamerast. Väärt uuendamist kõigi jaoks, kes action-videoid juba profimal tasemel teevad ja parimat visuaalset tulemust oluliseks peavad.

The post Karbist välja: GoPro Hero7 seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Piltpostitus: värviküllane Lapimaa sügis hübriidkaameraga lähedalt ja kaugelt
autor: Ester Sall

Pärast ülisooja suve viis mind igatsus jahedama tuuleiili järele varakult Põhja-Soome sügist otsima ning reisi jäädvustamiseks võtsin kaasa enda Olympus OM-D E-M5 Mark II hübriidkaamera ning Photopointi fototehnika rendist kaks objektiivi: M.Zuiko Digital ED 12mm f/2.0 ja Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 II.

lapimaa-piltpostitus
lapimaa-piltpostitus

Panasonicu teleobjektiiv sai peamiselt kaasa võetud kaugete vaadete jäädvustamiseks, kuhu ise kohale ei jaksaks kõndida või sõita.

Olgugi, et Lumix G Vario 100-300mm puhul on tegemist võimsa suumobjektiiviga on see mõõtmetelt pisike ja kaalult väike. Seetõttu on seda mugav ka hübriidi ees kasutada ja matkakotile see eriliselt kaalu ei lisa ning lühemale jalutuskäigule minnes (või vaatlustorni ronimise ajaks) mahub objektiiv isegi taskusse.

lapimaa-piltpostitus
lapimaa-piltpostitus

Teleobjektiiv tuli kasuks ka uudishimulike põhjapõtrade pildistamisel, kellest oleks saanud selle objektiiviga vajadusel ka portreepilti teha – isegi kui foto ei tule nii terav kui mõne tippklassi objektiiviga saab ikkagi kasvõi põhjapõdra kõrvakarvad kokku lugeda. Hobipiltniku jaoks piisavalt vägev!

lapimaa-piltpostitus
lapimaa-piltpostitus

Lapimaal asuva Pyhä-Luosto rahvuspargi ilu sai M.Zuiko Digital ED 12mm f/2.0 lainurkobjektiiviga iga nurga alt üles pildistatud. Tegemist on väga kiire ja valgusjõulise objektiiviga mistõttu ei pidanud ma matka vältel pildistamiseks palju vihmasajus seisma.

Kuigi pean tõdema, et vihmane ja udune ilm tegi objektiivi klaasi uduseks, aga õnneks on tillukest fiksobjektiivi kerge puhastada.

 

Hübriidkaamerad on enda võimekuse ja vaiksuse tõttu head kaaslased loodusfotograafidele – näiteks Lapimaal tuntud laanenäärid pildistamise peale ära ei ehmunud ning julgesid tulla toidu nimel päris lähedale. Suure peegelkaameraga pilti tehes oleks arvatavasti terve parv õhku tõusnud!

lapimaa-piltpostitus
lapimaa-piltpostitus

 

Olympuse valgusjõulise objektiivi eelis tuli eriti hästi esile pimedas palkhütis, kus see ei jäänud jänni väsinud matkaliste jäädvustamisel.

 

Kui kaasasolev kaameravarustus on väike, siis saab auto ka tilluke olla :)

 

Nii sügisene Lapimaa kui Eesti loodus on pungil põnevaid momente, mida fotodele jäädvustada. Kui Sul endal selleks tehnikat veidi väheks jääb, siis Photopoint fototehnika rent on suurepärane võimalus just selliste ootamatute hetkede või lühiajaliste projektide jäädvustamisel.

The post Piltpostitus: värviküllane Lapimaa sügis hübriidkaameraga lähedalt ja kaugelt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sügiskampaania: osta valitud Olympus fototehnikat ja küsi Olympuselt kuni 100€ tagasi
autor: Jürgen Veerme

olympus-sugiskampaania-photopoint

Vii tehtavate piltide kvaliteet uuele tasemele ning jäädvusta kõik enda tegemised võimeka ja kauni disainiga Olympuse fototehnikaga, mis on nii fotograafiahuviliste kui professionaalide seas nõutud ja tunnustatud.

Tänavu sügisel säästad eriti korralikult, sest ostes praegu valitud Olympuse objektiivi, OM-D E-M5 Mark II või OM-D E-M10 Mark III hübriidkaamera, siis maksab Olympus kuni 100€ tagasi. Boonusraha suurus sõltub kampaanias osalevast tootest.

Kampaanias osalevad objektiivid:


M.Zuiko Digital ED 12mm f/2.0 must/hõbedane

Olympuse sugiskampaania 2018

See kvaliteetsesse metalsesse korpusesse mahutatud objektiiv sobib ideaalselt kadestusväärsete lainurkfotode jäädvustamiseks kõikvõimalikes olukordades.

Lisaks sellele, et see objektiiv sobib täpsete ja selgete maastiku piltide tegemiseks, sobib see kasutamiseks hästi ka näiteks hämarates valgustingimustes ning kohtades, kus välgu või statiivi kasutamine on keelatud või ebamugav.

M.Zuiko Digital ED 12mm f/2.0 must või hõbedane objektiiv veebikaubamajas ››


M.Zuiko Digital ED 75mm f/1.8 hõbedane/must

Olympuse sugiskampaania 2018

Kui soovid jäädvustada rabavalt kauneid portreefotosid, siis on see fiksobjektiiv must-be variant Sinu fotokotis.

Seda iseloomustab kõrge kontrastsus, servast servani ulatuv teravus, kõrgresolutsioon ja madal aberratsioon ning see tagab kompromissitu pildikvaliteedi isegi kasutades ülisuurt f/1.8 ava.

M.Zuiko Digital ED 75mm f/1.8 hõbedane või must objektiiv veebikaubamajas ››


M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II

Olympuse sugiskampaania 2018

See superteleobjektiiv on loodud jäädvustamaks kaugusi, mille saab justkui võluväel ühe randmeliigutusega lähemale tuua.

Erakordselt kompaktne ja kergekaaluline objektiiv võimaldab lähedalt pildistada ilma, et peaksid ise lähedale minema ning pakub kahte eelist: sellel on unikaalne kruviajami mehhanism, mille erakordselt vaikne liikumine sobib filmimiseks ja ülikiire autofookuse funktsioon (MSC), mis võimaldab kiireid kaadreid pildistada.

M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4.8-6.7 II objektiiv veebikaubamajas ››


M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6

Olympuse sugiskampaania 2018

See ülikompaktne objektiiv kaalub vaid 155 g ja selle kogupikkus on tänu spetsiaalsele kokkukeeratavale mehhanismile kõigest 49,5 mm.

Lisaks hämmastavalt kompaktsetele mõõtmetele pakub uus objektiiv ka suurepärast pildikvaliteeti, mis võimaldab hõlpsalt luua võimsaid perspektiiviefekte või jäädvustada suurepäraseid lähivõtteid kuni 25 cm distantsilt.

M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 objektiiv veebikaubamajas ››


M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro

Olympuse sugiskampaania 2018

See 60 mm objektiiv annab vähem kui 500 eurose hinnasildi eest võimaluse pildistada 1:1 ülekandega fotosid imetabasest mikroskoopilisest maailmast.

Loomulikult sellega objektiivi kasulikud omadused ei lõppe – tänu 60 mm fookuskaugusele ning suurele f/2.8 avale asendab see toru ka portreeobjektiiv.

Jah, see on võrdlemisi lähedal 50 mm fookuskaugusele, suur ava võimaldab tausta eraldamist subjektist ning…. klaas on väga terava joonisega.

 

M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro objektiiv veebikaubamajas ››


M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 hõbedane/must

Olympuse sugiskampaania 2018

M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 objektiivis on kombineeritud kvaliteetne klaas ning ekstreemselt kompaktne vorm.

Valgusjõuline f/1.8 ava ei ole ainult naturaalse, sujuva bokeh efekti loomiseks, vaid võimaldab ka pildistada nõrkades valgusoludes statiivi kasutamata.

Lisaks, kasutades seda objektiivi uuemate Olympuse Micro Four Thirds hübriidkaameratega, saate kasutada kvaliteetset keresisest stabilisaatorit, mis viib hämaras pildistamise hoopis uuele tasemele. Saadaval musta ja hõbedasena.

M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 hõbedane/must objektiiv veebikaubamajas ››


Kampaanias osalevad hübriidkaamerad:

Olympus OM-D E-M5 Mark II

Olympuse sugiskampaania 2018

See hübriidkaamera on sobilik valik inimesele, kes liigub palju ringi ja tahab pidevalt jäädvustada hetki enda elust, kuid ei soovi kopsakat fotokotti kaasas kanda. Ideaalne kaamera, mida võtta kaasa reisile ja väga hea valik emale, kes tahab salvestada hetki laste kasvamisest.

Kaamera on juba automaatrežiimil pildistades nii tasemel, et ka algaja saab ilma ajusid ragistamata head pildid, kuid ei valmista kindlasti pettumust ka tõsisele fotohuvilisele.

Lisaks on see pritsme- / tolmu- / külmumiskindel, et loodusjõud ei takistaks loominguliste piltide või videoklippide jäädvustamist.

Olympus OM-D E-M5 Mark II hübriidkaamerad veebikaubamajas ››


Olympus OM-D E-M10 Mark III

Olympuse sugiskampaania 2018

OM-D E-M10 MK III puhul on tegemist Olympuse keskmise hinnaklassi hübriidkaameraga, mis on sobilik natuke tõsisemale fotohuvilisele, kes juba oskab (või soovib õppida) juhtida kaamerat ka manuaalrežiimis ja tahab lisaks ilusatele fotodele salvestada detailset 4K videot. 

Kõik need tehtud fotod ja filmid on selged tänu 5- teljelisele pildistabiliseerimisele ja kallutatava 3″ puutetundliku LCD ekraani abil saad jäädvustusi teha ka kõige keerukamate nurkade alt.

Kompaktse korpuse tõttu sobib see ideaalselt reisikaameraks!

Olympus OM-D E-M10 Mark III hübriidkaamerad veebikaubamajas ››


Kõik objektiivid peavad olema ostetud eraldiseisva tootena, mitte komplekti osana. E-M5 Mark II ja E-M10 Mark III saab osta eraldiseisva tootena (ainult kere) või komplektina – viimasel juhul rakendub boonus vaid kaamerale ja objektiivile see ei rakendu. Kampaaniatoodete ostja peab olema vähemalt 18 aastane eraisik.

Tagasi makstava summa kannab Olympus sinu pangakontole, kui oled Photopointist soetatud kaamera või objektiivi nõuetekohaselt Olympuse veebilehel registreerinud.

Kui sul hetkel ihaldatud Olympuse toodete ostuks või kinkimiseks peaks raha nappima, siis järelmaksu abiga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles uuel aastal.

 

Tee nüüdsest Olympuse fototehnika abil dünaamilisi jäädvustusi ›

 

Kampaaniatoodete ostuperiood kestab 15. jaanuarini 2019. Ostu saab Olympuse veebilehel registreerida 15. veebruarini 2019. Täpsed juhised ja taotlusevormi leiad – Olympuse kampaania veebilehelt.

Kas teadsid, et sellele fototehnikale saad juurde soetada lisagarantii või kindlustuse, mis annab südamerahu ja kindlustunde juhul kui midagi peaks juhtuma? Rohkem infot ››

The post Sügiskampaania: osta valitud Olympus fototehnikat ja küsi Olympuselt kuni 100€ tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Stiilse Olympus PEN E-PL9 hübriidkaamera ostul kingituseks makrobojektiiv
autor: Jürgen Veerme

olympus-pen-epl9-photopoint

Vii tehtavate fotode kvaliteet uuele tasemele, sest võimeka Olympus PEN E-PL9 hübriidkaamera ostul anname Sulle kingituseks M.Zuiko Digital ED 30mm makroobjektiivi (väärtus 299€).

Kauni välimusega E-PL9 on ideaalne neile, kelle jaoks nutitelefoni pildikvaliteet on hakanud ennast ammendama ja soovivad hakata tõsisemalt tegelema fotode ja videote loomisega.

 

Tegemist on kaameraga, mis ühendab endas lihtsuse ja jõu, sest selle sees on väga hea 16,1-megapiksline Live MOS sensor ning 3-suunaline keresisene stabilisaator, mis tagavad sulle teravad pildid. Integreeritud välklamp aitab hädast välja hämarates oludes ning 3-tollise puutetundliku kallutatava ekraani abil seadistadad kiirelt erinevaid efekte.

Kui plaanid sukelduda youtuberite/vlogerite maailma, siis E-PL9 salvestab eeskujuliku 4K (3840 ח 2160 30p) kvaliteediga videoid ning WiFi/Bluetooth ühendusele abil saad kaamera ühendada nutitelefoniga, et enda elamusi koheselt sotsiaalmeediasse jagada.

Juhul kui Sul uue kaamera soetamiseks peaks hetkel eurosid nappima, siis oktoobris järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad alles uuel aastal.

 

Lõpeta klõpsimine. Hakka päriselt pildistama ››

 

Kampaania kestab kuni 31. detsember 2018.

The post Stiilse Olympus PEN E-PL9 hübriidkaamera ostul kingituseks makrobojektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentax K-1 II peegelkaamera uued komplektid
autor: Lauri Veerde

Selliseid Pentax K-1 komplekte me tahtsimegi. Seni oli Pentaxi kõige vingem peegelkaamera, täiskaadersensoriga K-1 saadaval kolmes erinevas versioonis: lihtsalt korpusena, komplektis soodsama 28-105mm objektiiviga ja koos 15-30mm lainurkobjektiiviga, Nüüd on Ricoh sellele kolmesele valikule lisanud veel kaks: Pentax K-1 II + D FA 24-70/2.8 ja Pentax K-1 II + D FA* 50/1.4.

Kui 28-105mm objektiiviga komplekti teeb ihaldusväärseks suhteliselt soodne hind (varieeruva avaga 28-105mm objektiiv on üsna soodne), siis D-FA 24-70mm f/2.8 objektiiviga komplekt on see, mida ilmselt kõik K-1 peegelkaamera omanikud tegelikult vajaksid. Läbiv valgusjõuline f/2.8 ava, laiemaid vaateid pildistada lubav 24mm lainurk ja superterav joonis on soodsama 28-105mm komplektobjektiiviga võrreldes selle objektiivi peamised trumbid.

Maksimalistide jaoks, kellele meeldib pildistada fiksobjektiiviga, on nüüd valikus K-1 komplekt koos kõige uuema objektiiviga HD Pentax D-FA* 50mm f/1.4 SDM AW. See resolutsioonipomm kuulub Pentaxi kõige kvaliteetsemasse Star-seeriasse ja pakub Pentaxile omast värvigammat ja kontrastsust koos ülima pilditeravusega – ilmastikukindlas ja uue teravustamismootopriga varustatud korpuses. Komplektina ostes tuleb K-1 + 50mm kombo hind umbes 200 € soodsam kui objektiiv ja K-1 kere eraldi.

The post Pentax K-1 II peegelkaamera uued komplektid appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8