Photopoint TOP 10: enim tellitud fotomeened
autor: Elise Ader

populaarsed fotomeened

Lähedasele inimesele õige kingituse leidmine ei pruugi olla alati kergete killast. Seda eriti, kui kingisaajal – näiteks vanavanemal, emal või isal on kõik hädavajalik juba olemas. Sellisel juhul sobib ideaalselt kingikotti omanäoline fotomeene: ise-tehtud, ainulaadne ja personaalne kingitus, mis rõõmustab iga kingisaajat. Fotomeened.ee veebilehelt leiab terve hunniku omanäoliste kingituste ideesid. Selles postituses vaatame lähemalt, milliseid olid 2019. aasta kõige populaarsemad, ehk enim tellitud fotomeened.

 

1. Külmkapimagnet 57x57mm

külmkapimagnetid

Kõige populaarsem fotomeene oli 2019. aastal 57 ח 57 mm ruudukujuline fotomagnet. Oma pildiga külmkapimagnet on kahtlemata geniaalne lahendus, kui vajad soodsat kuid tähendusrikast kingitust/meenet oma pereliikmele, sõbrale või kolleegile. Külmkapimagnetite valmistamine fotomeened.ee veebilehel on imelihtne. Lisaks populaarseimale magnetile saad valida veel viie erineva magnetitüübi vahel ning magnetite hinnad on vastavalt toorikule 1.99 – 4.99 eurot. 

Omanäolist külmkapimagnetit kujundama – fotomeened.ee »

 

2. Retrofoto 8,9×10,2cm

paberfoto

Teise koha sai 2019. aasta uustulnuk – retrofoto. Kiirpildikaamera stiilis retrofotod on lõbus ja moodne alternatiiv digifotode väljatrükiks. Piltidel on sarnaselt polaroid-fotodele valged äärised ning allosas tühi ruum, kuhu saab enda lemmiku fondiga lisada pildiallkirja. Võid sinna kirjutada näiteks oma ülesvõtte kuupäeva, -asukoha või lihtsalt mõne pildiga seostuva mõtte/soovi.

Omanäolisi retrofotosid trükkima – fotomeened.ee »

 

 

3. Fotoga ümmargune külmkapimagnet 

 

TOP10 sekka jõudis ka teine külmkapimagnet – 59mm läbimõõduga ümmargune magnet. Fotomeenete lehel on valikus aga tervelt kuus erinevat külmkapimagneti toorikut: ümmargune, neli erinevat kandilist ja pehme ristkülik. Vastavalt tooriku omadustele on külmkapimagneti hinnad 1.99-4.99. Magneti loomine on muuhulgas lihtsamast lihtsam ning fotomagnet valmib 5 päeva jooksul. 

Omanäolist võtmehoidjat kujundama – fotomeened.ee »

 

 

4. Fotoga võtmehoidja 35x24mm

oma fotoga võtmehoidja

Kas poleks tore ka ise saada kingitust, mis tuttavate nägude peale koduust avades naeratuse näole toob? Täpselt selline omadus on oma fotoga võtmehoidjal, mis on saanud endale 2019. aasta TOP10-s neljanda koha. Kõige populaarsem on ristkülikukujuline võtmehoidja. Peale selle on aga valikus veel ruudu- ja südamekujuline võtmehoidja ning kaks pehme mänguloomaga võtmehoidjat.

Omanäolist võtmehoidjat kujundama – fotomeened.ee »

 

5. Valge fototass

fotomeene

Viiendale kohale jõudis klassikaline valge fototass. Fototass on menukaim fotomeene olnud üle aastate. Lisaks valgele fototassile leiad fotomeenete lehelt veel väga laia valiku fototasse. Näiteks erinevat värvi sisuga kruusid, lusikaga kruusid, termokruusid ning  südamekujulise sangaga kruusi.

Omanäolist kruusi kujundama – fotomeened.ee »

 

6. Oma fotoga pusle 

fotomeene

Kuuendale kohale jõudis oma fotoga pusle. Oma valitud pildiga pusle näeb välja justkui fotopaberile prinditud foto. Vaid selle kitsad lõikejooned reedavad, et tegemist on millegi enamaga. Sellist ilusat ja tähendusrikast puslet ei peagi tingimata kohe tükkideks lahti võtma. Selle võib panna näiteks riiulile või seinale raami sisse. Ning kui sellest siis seal ükskord villand saab, võib selle rahumeeli lahti võtta ning mängida nagu iga tavalise puslegagi. Valikus olevad pusletoorikud on nii eri suuruse kui ka materjaliga, seega saad valida kõige eakohasema ja parajama raskusastmega pusle just enda kingisaajat silmas pidades. Kõige populaarsemaks osutus sel korral A4 96-e tükiga pusle.

Oma pildiga puslet kujundama »

 

7. Lauakalender 15x20cm

 

Populaarseima fotomeene TOP10-sse  jõudis ka 15x20cm lauakalender. Ikka on hea, kui kõik vajalik suurelt kodus või kontoris silma all on. Lisaks sellele leiab see omapärase fotoalbumina kasutust ka pärast kalendriaasta möödumist. Oma piltidega fotokalendrit saab kujundada seejuures ükskõik millal ning kalender ei pea algama traditsiooniliselt 1. jaanuariga. Lisaks fotodele saad kalendri ära personaliseerida, ehk märkida sinna kõik isiklikud olulised kuupäevad, mida meeles pidada. Peale lauakalendrite on meie tootevalikus olemas ka erinevat tüüpi suuremad seinakalendrid. 

Oma fotodega kalendrit kujundama »

 


8. Fotolõuend 30x45cm

fotomeene

8. koht selles edetabelis kuulub 30x45cm fotolõuendile.  Lõuend on üheks populaarsemaks meediumiks suurte fotode esitlemisel, sest see trükitakse kangale ning kinnitatakse tugevale puidust alusraamile. Sinu lemmikfoto lõuendil annab ainulaadse võimaluse eksponeerida kodus stiilset fotokunsti või kinkida oma loomingut lähedastele. Lõuendile kantud foto kestab aastakümneid ning sellest võib saada lausa perekonnareliikvia, mida põlvest põlve edasi pärandatakse. Lõuend on juba iseenesest tugeval puidust alusraamil, mida saab aja jooksul ka ise lihtsalt pingutada. Seega pole seda tingimata vaja veel eraldi raamida. Lõuendile kantud foto omandab erilise ilme, sest alusmaterjali kangatekstuur jääb lähemalt vaadates näha. Seetõttu muutub foto lõuendile kandes justkui maalitud kunstiteoseks. Vaata Point TV videot, kus Ardo räägib ja näitab fotolõuendi valmimist lähemalt.

Pane oma lemmikfoto lõuendile »

 

9. Fotokapa 40x60cm

Arvutiekraanil või kiletaskutega albumis võib ju fotosid näidata ja vaadata. Suurelt välja trükkides muutuvad need fotod aga millekski hoopis enamaks.  Nii ongi edetabelis koha saanud ka fotokapa, mis on kõige esmasem ja soodsam valik seinapildi loomiseks. See kujutab endast kerget, 10 või 5 mm paksust alusplaati, kuhu liimitud fotod on tavalisest vastupidavamad ning jätavad kvaliteetsema mulje kui tavafotod seinal. Kõige populaarsem fotokapa mõõt oli 40x60cm. Vaata Point TV videot, kus Ardo räägib ja näitab fotokapa valmimist lähemalt. 

Pana oma lemmikfoto fotokapale »



10. Fotoraamat A4 hõbedane Landscape 5mm

Fotoraamat

Fotoraamat sobib ideaalselt väga erinevat laadi digifotode säilitamiseks: nii tavaliste perekonnapiltide, tähtsate sündmuste (pulmad, juubelid), uhkete portfooliote esitlusvahendiks või näiteks kooli lõpualbumi valmistamiseks kogu klassile/kursusele. Photopointi fotoraamatud on tuntud oma laitmatu kvaliteedi poolest ning kvaliteedis allahindlust ei kavatse me teha ka tulevikus. Alates 2013. aastast trükime raamatuid välja Noritsu D1005 HR kuivlaborites, mis on siiani fotoraamatute printimise kõrgem tase. Fotoraamatuid saab tellida eri suuruse, kuju ja kujundusega. Kõige populaarsem oli aga A4 hõbedane Landscape fotoraamat. Vaata lähemalt:  “kuidas valmib oma piltidega fotoraamat?”.

A4 hõbedane Landscape 5mm fotoraamat »

 

Vaata kõiki 2019 TOP nimekirju siit »

(9)

The post Photopoint TOP 10: enim tellitud fotomeened appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopointi TOP 10 – need olid 2019. aastal enim renditud tooted
autor: Jürgen Veerme

Fototehnika rent

Spetsiifilisemat foto- ja/või videotehnikat (nt. võimas teleobjektiiv, videostabilisaator, välklamp, GoPro vms) ei pruugi nii sageli vaja minna, et neid endale päriseks ostma hakata. Seetõttu on mõistlik külastada Photopointi fototehnika renti, kust saad olulisema sündmuse või lühiajalise projekti tarbeks vajalikud seadmed/tarvikud endale laenutada.

Seda võimalust kasutasid 2019. aastal väga paljud Eesti fotohuvilised ja professionaalsed foto-videograafid ning tänu sellele saime kokku panna enim renditud toodete pingerivi. 

2019. aastal kõige enam Tartus – Kvartali keskuse Photopointi esinduskauplusest ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi esinduskauplusest kokku laenutatud tehnika paremikku kuuluvad:

 
tamron-10-24-vc-hld

1. Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD

Nii nagu 2018. aasta edetabelis oli ka 2019. aastal kõige rohkem renditud tooteks Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD ülilainurk-suumobjektiiv.

Kui süvenema hakata, siis üllatus tegelikult hajub, sest tänu suurele vaatenurgale on see objektiiv perfektne maastikufotode, linnavaadete ning arhitektuuri pildistamisel. Seetõttu seda pigem laenutatakse kui ostetakse jäädavalt enda fotokotti.

 

Osta Tamron 10-24mm f/3.5-4.5 Di II VC HLD ››

   
tamron-sp-70-200-g2

2. Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2

Profiklassi teravustamiskiiruse ja pildikvaliteediga Tamroni teise generatsiooni telesuum sobib nii pool- kui ka täiskaadersensoriga kaamerakerede ette ja on oluliselt soodsam kui Nikon/Canon ekvivalentsed objektiivid.

Selle telesuumi näol on tegemist edasiarendatud versiooniga vanemast 70-200mm f/2.8 objektiivist. Uuel objektiivil on võetud kasutusele uus autofookusmootor ning parendatud stabilisaatorit; loomulikult ka uuendatud optilist disaini. Lisaks ühildub see ka Tamroni telekonverteritega, mis suudavad fookuskaugust pikendada kuni 400mm.

 

Osta Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 päriseks ››

   

 

tamron-sp-24-70-g2

3. Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2

Tegemist on uue generatsiooni f/2.8 avaga normaalsuumobjektiiviga, millel on võimekas VC pildistabilisaator ning kiire ja vaikne USD autofookus.

See on tõeliselt praktiline ja usaldusväärne tööriist, sest laiemas otsas võimaldab see pildistada suuri plaane (näiteks loodusvaated ja maastikud) ning 70 mm peale sisse suumides muutub väga heaks portreeobjektiiviks.

 

Osta Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 päriseks ››

   
fujifilm-instax-sq10

4. Fujifilm Instax SQUARE SQ10 kiirpildikaamera

FUJIFILM kiirpildikaamerate esindaja INSTAX SQ10 on võitnud ka rentijate südame.

Võrreldes klassikaliste polaroid kaameratega on sellel ka digitaalsüsteem ning piltide salvestamise võimalus – pärast pildistamist ei peagi pilti kohe ära ilmutama, vaid saab valida, milliseid pilte paberile panna ning digitaalfaile arvutisse laadida.

Tänaseks päevaks on müügile tulnud uus versioon Instax SQ20 mistõttu SQ10 kaamerat enam müügil ei ole.

 

Osta Fujifilm Instax SQ20 kaamera endale päriseks ››

   
manfrotto-befree

5. Manfrotto statiivikomplekt Befree Advanced (MKBFRTA4BK-BH)

Manfrotto Befree Advanced alumiiniumist statiiv koos kuulpeaga on ideaalne kaaslane asjaarmastajatele, kes ootavad statiivist usaldusväärset töökindlust aga ka mugavat kaasaskantavust.

Tänu ergonoomilisele disainile on selle kasutamine intuitiivne ja kiire, võimaldadest varustuse kiirelt ning lihtsalt üles seada.

 

Osta Manfrotto Befree Advanced komplekt päriseks ››

   
Tamron 28-75mm RXD Sony

6. Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiiv Sonyle

Sony täiskaader hübriidkaamerat on vallutanud kõik müügiedetabelid ja seetõttu ei ole väga imestusväärne, et spetsiaalselt just Sony Alpha seeria täiskaaderkaameratele disainitud Tamron 28-75mm III RXD on laenutajate hulgas populaarne.

Selle optika on piisavalt kvaliteetne, et saada hakkama ka suure lahutusvõimega sensorite ees ning suur ava muudab ilusa bokeh loomise lihtsaks. Ära tuleks mainida ka kiire ja vaikne autofookusmootor, mis on suuteline liikuvaid objekte hoidma teravana. 

 

Osta Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD objektiiv Sonyle päriseks ››

Tamron SP 15-30mm Di VC USD

7. Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD lainurk-suumobjektiiv

Olgugi, et turule on jõudnud ka järgmise generatsiooni Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 on vanem SP 15-30mm f/2.8 objektiiv jätkuvalt fototehnika rentijate hulgas populaarne just oma universaalsuse ja suurepärase pildikvaliteedi poolest.

See on objektiiv, mida armastavad nii maastiku- kui arhitektuurifotograafid, aga järjest rohkem jõuab see ka portreefotograafide ning sisuloojate kätesse (instagrammerid, youtuberid, blogijad, vlogijad).

 

Osta II generatsiooni Tamron SP 15-30mm endale päriseks ››

Rode VideoMic Rycote mikrofon

8. RODE VideoMic Rycote mikrofon

YouTube’i populaarsus on kasvatanud meile täiesti uue põlvkonna sisuloojaid, kelle jaoks helikvaliteet on sageli olulisem kui ideaalne kaader mistõttu leiame renditehnika edetabelist RODE mikrofoni.

VideoMic Rycote puhul on tegemist tipptasemel shotgun-tüüpi superkardioid mikrofoniga, mis on loodud video- ja helimaailmas tegutsevatele professionaalidele ning pakub laia sagedusdiapasooni ja madalat mürataset. 

 

Osta Rode VideoMic Rycote mikrofon endale päriseks ››

GoPro HERO7 Black

9. GoPro HERO7 Black (seiklus)kaamera

Kui kõige-kindlat GoPro kaamerat on vaja ainult aastas paaril korral, siis on mõistlik see meie juurest endale laenutada. Seda võimalust on paljud ka kasutanud. sest edetabelisse on jõudnud GoPro HERO7 Black kaamera.

Olgugi, et hiljuti tuli müügile ja ka rentimiseks GoPro HERO8, on HERO7 Black jätkuvalt väga hea võimekusega seikluskaamera, mis enda suuruse kohta teeb kvaliteetset videot ja isegi pilte. Ideaalne valik suusamäele või rannapuhkusele kaasa võtmiseks.

 

Osta GoPro HERO7 Black kaamera endale päriseks ››

Metz videovalgusti Mecalight L1000 BC

10. Metz Mecalight L1000 BC LED-videovalgusti

See ei ole uudiseks, et Eestis on väga häid valgustingimusi videote filmimiseks nii sise- kui välisruumides üsna vähe ja seetõttu on üheks populaarseks renditooteks kujunenud Metz Mecalight L1000 BC videovalgusti.

Kõige põnevam feature Mecalight L1000 BC X juures on see, et sellel on Bluetooth ühendus ehk valgustit on võimalik juhtida ka nutiseadmest. Nutitelefonist saab korraga juhtida seitsme seadme eredust ning valgustemperatuuri samaaegselt, lihtsustades sellega suurematel võtteplatsidel valgustuse haldamist. 

 

Osta Metz videovalgusti Mecalight L1000 BC endale päriseks ››

 


Lisaks enim renditud toodete edetabelisse jõudnud isenditele on meie laenutamise valikus veel Sony a6400, Sony a6600, Sony a7 III, Sony a7R III, Sony a7R IV ja Sony a9 II hübriidkaamerad.

Lisaks leiab valikust Sony orginaalobjektiivid, Samyang AF FE fiksobjektiivid, FeiyuTech videostabilisaatorid, Fujifilm X-seeria hübriidkaamerad ja objektiivid, Canon EOS R hübriidid ja palju teisi foto- ja videotarvikuid.

 

Vaata valik üle ja tule rentima – photopoint.ee/rent ››

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
  • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud!

(10)

The post Photopointi TOP 10 – need olid 2019. aastal enim renditud tooted appeared first on Photopointi ajaveeb.

Milline Sony RX100-seeria kompaktkaamera Sulle sobib?
autor: Elise Ader

Sony RX100 seeria

Tänaseks päevaks oleme Sony nimekas RX100 seerias näinud kaheksat erinevat kompaktkaamerat, millest nüüdseks on pildile jäänud seitse mudelit. Seeria mudelite paljusus võib ühel hetkel aga pea korralikult sassi ajada. On ju oluline, et kaamera võimaldaks piisavalt palju kuid maksaks seejuures võimalikult vähe. Selles postituses vaatamegi lähemalt, mille poolest need sarnaste nimedega tegelased laias laastus eristuvad ning mille alusel neile leti ees “EI” või “JAH” sõna tasub anda. 

 

RX100 ja RX100 II

Originaalseid Mark I ja  Mark II  soovitaks osta ainult juhul, kui kaamerahuvilise eelarve kaugemale ei küündi. Põhjus on väga lihtne – uuemad versioonid on saanud lihtsalt palju olulisi täiustusi, nii JPEG-fotode kvaliteedi, autofookuse-  kui ka videovõimekuse osas. Lisaks sellele on lisatud kaameratele ka palju kasulike funktsioone nagu näiteks sisseehitatud pildiotsija ja WiFi. Seega väikese lisaraha investeerimine Mark III kiiremasse objektiivi või Canoni ja Panasonicu rivaalide nimel tasub ennast kindlasti ära.

 

RX100 III – parim valik kitsast eelarvet omavale fotograafile

 Sony RX100 III

Mark III on kõige optimaalsem valik, kui sulle piisab algtaseme mudelist. See oli seeria esimene kaamera, mis sai endale kiire 24–70 mm ekvivalentse objektiivi ning selle maksimaalne valgusjõuline ava F1.8–2.8 võimaldab sensorist välja võtta kõik, mis võtta annab. Küll aga on Mark III-l madalama eraldusvõimega pildiotsija kui uuematel mudelitel ja samuti ei võimalda see 4K-videoid filmida. Kuid selle pildikvaliteet jõuab uuemate mudelitega sammu pidada küll, eriti kui pildistada RAW-formaadis.

Pärast antud kaamera väljatulekut on Canon  esitlenud PowerShot G5 X Mark II-e, millel on sarnane sensor ning pildiotsija, mitmekülgsem objektiiv ja mugavamalt käsitsetav kere. Canoni kaamera on küll see-eest ka kallim, aga seda lisapanust igati väärt.

 

RX100 IV – Ei liha ega kala?

RX100 IV langeb kahe esimese mudeliga sarnasesse lõksu: ei liha ega kala, vaid keskpärane olend. kui oled näinud, mida uuema tehnoloogiaga kaamera teha võimaldab, ei näe sa ilmselt enam piiratud versioonil mõtet. See võidab Mark III küll 4K video ja suurema eraldusvõimega pildiotsija poolest, kuid vaatamata sellele maksate täiustatud CMOS-sensori eest, millel pole faasituvastusega autofookust ega töötlemisvõimsust, et seda kõige efektiivsemalt kasutada. Seega oleks soovitus pigem vaadata kas RX100 V suunas või võtta RX100 III ja selle arvelt pisut raha kokku hoida. 

 

RX100 VI – Hea kaaslane maailmarändurile

Sony RX100 seeria

RX100 VI koos oma reisisuumile omase 24-200 mm ekvivalentse objektiiviga on suurepärane valik reisifotograafia jaoks. Selle maksimaalne ava F2.8-4.5 on üsna paindlik, ehkki see võib piirata hämaras valguses ja öösel pildistamist. Ka selle autofookussüsteem pole just nii võimekas nagu uuemal Mark VII-l, kuid üldiselt on see tavakasutamiseks täiesti piisav. Selle 4K video on usaldusväärne ning kaamerast on võimalik WiFi kaudu mugavalt pilte erinevate nutiseadmete vahel liigutada. Kokkuvõtlikult võiks Mark VI soovitada neile, kes ei soovi endale kõige uuemat ja kallimat mudelit ning lepivad seetõttu ka pisut tagasihoidlikuma autofookuse ja 4K videovõimekusega.

 

RX100 V (A) ja RX100 VII – Suurepärane võimekus eri tüüpi asjade jaoks


Sony RX100 VII

 

Sony RX100 VA on uuendus senisest RX100 V mudelist. Tänu sellele on kaameral vanusele vastavalt ka soodne hind. Kaamera hiilis aga soodsale hinnale vaatamata turule tagasi uue protsessori, täiustatud menüüde ja parema teravustamise võimekusega (uued algoritmid), mis teevad sellest juba ühe korralikult võimsa kaamera. Seda pole ilmselt sama huvitav kasutada kui mõne teise tootja konkurenti, kuid ükski neist konkurentidest ei saa vastu Sony kiirusele, autofookuse jõudlusele ega ka 4K-kvaliteedile.

Nende kahe kaamera vahel valides tuleks ilmselt otsustada RX100 VA hämaras pildistamise võimekusest (f/1.8-2.8) ja RX100 VII pikema ulatusega suumobjektiivist lähtuvalt. VA-l on sisseehitatud ka ND-filter, mis on kasulik videomeistritele, samas kui VII-l on puutetundlik ekraan ja kiiremini kasutatav EVF-mehhanism. Kuid kõige määravam on valiku juures ikkagi objektiivieelistus. Ehk kõik oleneb sellest, milliseid fotosid te teha eelistate.

RX100 V ja VII on mõlemad kiired kompaktkaamerad, mis teevad suurepäraseid fotosid. Nad omavad suurepärast autofookust ja 4K videovõimekust, kuigi tänu täiustatud jõudlusele on VII mõnel juhul eesrindlikum. Mark V valgusjõuline 24–70 mm ekvivalentne suum võimaldab pildistada kõiksugustes valgusoludes. Kui aga sellest fookuskauguste vahemikust jääb väheks, siis peaksid vaatama VII suunas, sest 24-200 mm ekvivalendiga saab pildistada peaaegu kõiki objekte, seniks, kuni valgust on piisavalt. Kumb on Sinu jaoks olulisem?

 

Auhinnatud ja kvaliteetne Sony RX100 seeria Photopointi veebipoes »

(9)

The post Milline Sony RX100-seeria kompaktkaamera Sulle sobib? appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7