Panasonic Lumix DMC-FZ2000 paneb põhirõhu kvaliteedile mitte suumile
autor: Silver Pik

panasonic-lumix-dmc-fz2000-001-avang

Supersuum- ehk bridge-kaamerad on just need, mis tavakasutajate pead pöörama panevad – seda just tänu ühele väga lihtsalt mõistetavale numbrile: suumikordajale. Panasonic õnneks ei ole see kaameratootja, kes oma supersuumide lipulaeva juures kõik fotograafilised väärtused üle parda viskaks ning panustaks ainult 83ח suumile; või midagi taolist. Pigem on nad leidnud hea tasakaalu kvaliteedil, jõudlusel ning siis juurde pannud suurema suumiulatusega kvaliteetobjektiivi ning tänavune supersuumide lipulaev – Lumix DMC-FZ2000 – hoiab just täpselt seda joont.

Panasonic Lumix DMC-FZ2000 kompaktkaameral on võrdlemini suur, 20ח suumiulatus kattes vahemiku 24–480 mm. Objektiiv ei ole küll Panasonicu kontekstis väga valgusjõuline – f/2.8–4.5 – kuid laiemas plaanis siiski piisavalt suure avaga. Unikaalne selle juures on pigem see, et korra kaamerat sisse lülitades tuleb objektiiv välja ning peale seda on nii teravustamine kui suum juba objektiivisisene. Teisisõnu – objektiivi mõõtmed suumimisel ei muutu ning kõik toimub selle sees, luues sellega veel sujuvama platvormi näiteks videosalvestuse jaoks. Just videograafide soove silmas pidades on objektiivil ka kolmeastmeline ND filter (-2, -4 ning -6 EV).

panasonic-lumix-dmc-fz2000-007

Sensor objektiivi taga on sama 20-megapiksline 1-tollist tüüpi MOS sensor, mis DMC-TZ100 ning FZ-1000 sees. Tundlikkus jääb vahemikku ISO 125–12 800 ning laiendatav ISO 80–25 600. Säriaeg 1/4000–60 sek ning elektrooniline katik kuni 1/16 000 sek – igatepidi arvestav. Sensoriga koos olev kontrastituvastusega teravustamine toetab ka Panasonicu kiiret DFD tehnoloogiat. Kiire on ka sarivõte – 12 kaadrit/sek teravustamislukuga ning 7 kaadrit/sek jälgiva teravustamisega – nii JPEG või RAW faile. Ehk suur rõhk on ikka kiiruses, mida igapäevaselt vajad.

panasonic-lumix-dmc-fz2000-002

panasonic-lumix-dmc-fz2000-003

panasonic-lumix-dmc-fz2000-004

panasonic-lumix-dmc-fz2000-008

panasonic-lumix-dmc-fz2000-005

Lumix DMC-FZ2000 on suunatud suuresti alustavale videograafile või kasutajale kel foto kõrvalt video oluline. See “pisike” kaamera salvestab DCI 4K (4K cin) videot 4096 ח 2060 24p formaadis kuni 100 Mbps andmetihedusega H.264-AVC koodeki ning Linear PCM heliga. 4K UHD puhul tõuseb kaadrisagedus 30p/25p peale ning FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestuse juures tõuseb andmetihedus kuni 200 Mbps peale. Mis veel olulisem – sel kaameral on nii kõrvaklapi väljund kui mikrofoni sisend ning kõikvõimas microHDMI liides. Viimane võib edastada 4:2:2 10-bit või 8-bit videot välisesse salvestajasse. Kaamera saab seadistada ka nii, et 8-bit pakkimata video salvestatakse mälukaardile ning video eelvaade kuvatakse üle HDMI suurele ekraanile. Vähe sellest – lisaks on toetatud ka V-Log ning V-LogL profiilid, mis lubavad kuni 12 EV astmelist dünaamilist ulatust videofailile.

Kaamera tagaküljel on 3-tolline LCD ekraan, mis puutetundlik, pööratav ja kallutatav. Lisada sinna juurde kvaliteetne 2,36-megapiksline elektrooniline pildiotsija – niimoodi saab kõik asjad pildistatud ja filmitud, mugavalt. לhendustest on olemas ka WiFi, pakkudes võimalust juhtmevabalt otse nutiseadmest kaamerat juhtida.

Oluliseimad omadused:

 • 20-megapiksline 1-tolli tüüpi MOS sensor
 • Sensori tundlikkus ISO 125–12 800; laiendatav ISO 80–25 600
 • Keresisene 5-teljeline pildistabilisaator
 • 7 kaadrit/sek sarivõte koos autofookuse ja särimõõtmisega
 • Kaamerasisene 4K UHD videosalvestus formaati
 • FullHD 60 kaadrit/sek video
 • 3-tolline kallutatav-pööratav puuteekraan
 • 2,36 megapiksline OLED pildiotsija
 • Integreeritud WiFi ühendus
 • Pakkimata 4:2:2 10-bit videoväljund

Müügile peaks Panasonic Lumix DMC-FZ2000 kompaktkaamera tulema õige pea ning hind peaks jääma 1200 euro lähedale.

Allikas: Panasonic pressiteade

 

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

Photokina 2016 fotomessi ajal loosime iga päev ostjate vahel välja
Manfrotto seljakoti – nii seitse päeva järjest!

YI M1 Micro Four Thirds hübriidkaamera on tõsine üllatus Hiinast
autor: Ander Tamm

yi-m1-1-001-avang

Väike YI M1 hübriidkaamera on Hiina elektroonikatootja YI esimene samm fotokaamerate maailma ning sellega ka suurte tegijate mänguväljakule. Vast ka seetõttu otsustas YI, kes eelnevalt kuulsust kogunud Yi seikluskaameraga, välja tulla just Photokina 2016 ajal oma väikesemõõtmelise 20-megapikslise Micro Four Thirds hübriidkaameraga.

Yi’le kohaselt on väikeses korpuses suur võimekus. Nuppude asemel on optimeeritud puuteekraani kasutamisele. See kõneleb just seda sihtrühma, kellele mobiiltelefoni kaamera nõrgaks jäänud. Sensoriks kaamera sees on Sony toodetud 20-megapiksline Micro Four Thirds formaadis valgusepüüdja. Pildistada saab nii JPEG fotosid kui ka DNG formaadis toorfaile. Kaamera laseb teha järjest rohkem standardiks muutuvat 4K videot ja seda 30 kaadrit sekundis. YI M1 hübriidkaamerat on võimalik soetada algselt kahes komplektis – kas ainult 12-40mm f/3.5-5.6 suumobjektiiviga või suumobjektiiv koos fiksobjektiiviga. Viimaseks on 42,5 mm f/1.8 valgusjõuline teleobjektiiv, mis sobib ideaalselt nii portree- kui makrovõtete jaoks. Mõlemal objektiivil on sisseehitatud pildistabilisaator, tehes igapäevase käigupealt pildistamise mugavamaks ning fotod selgemaks. Yi praegu veel rohkem objektiive oma tootevalikus ei paku, kuid kuna tegu on MFT platvormiga, on saadaval üle 50 erineva objektiivi Olympuselt, Panasonicult Sigmalt ja teistelt tootjatelt.

yi-mi1-004

yi-mi1-003

yi-mi1-002

Kaamera ise on äärmiselt kompaktne, lakoonilise disainiga. Juhtnuppudest režiimiratas, valikuratas ning päästik ja nende kõrval välguking. Tagaküljel oleva puuteekraani kõrval on ka ainult kaks juhtnuppu, kuid lõpuks on sellest täiesti küllaga. Sisseehitatud välku M1 ei paku, seega saabuval pimedamal perioodil tuleb otsida pildistamiseks natuke valgemaid kohti.

Olulisemad tehnilised andmed:

 • 20megapiksline Four Thirds sensor
 • 3 tolline 1.04 miljoni punktiga puutetundlik LCD ekraan
 • 81 punktiga kontrastituvastusega autofookus
 • 5 kaadrit/sek sarivõte
 • 4K UHD 3840 ח 2160 30p videosalvestus

Kaamera tuleb kahes värvis, hõbedane ja must ning turule saabub 23. septembril Hiinas. Hinnaks kujuneb tõenõenäoliselt kahe objektiiviga komplektil 449€ ja ühe objektiiviga komplektil 329€.

Allikas: Yi Technology

 

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

Photokina 2016 fotomessi ajal loosime iga päev ostjate vahel välja
Manfrotto seljakoti – nii seitse päeva järjest!

Kas teadsid, et Photopointist on võimalik rentida fototehnikat ja Pentax binokleid?
autor: Jürgen Veerme

Elu on täis spontaansust, väljakutseid ja seiklusi, mille jäädvustamiseks vajalik või õige tehnika ei pruugi alati olla käepärast. Kui vajad lisajõude sünnipäevade, kooli- või lasteaiapidude, reisimuljete, liblikate/lindude/loomade või lummavate päiksetõusude ilu jäädvustamiseks, siis astu läbi Photopointi fototehnika rendist.

Valikus on meil erinevad Pentax kaamerad alustades tippklassi K-3 peegelkaamerast kuni seikluskindla WG-M1 videokaamerani. Lisaks veel külluslik valik Tamron objektiive ning Metz ja Nissin välklampe Canon/Nikon peegelkaameratele laenutamiseks.

Sony ja Olympus hübriidkaamerate omanikud leivad samuti meie laiast rendi valikust sobiliku objektiivi nii maastiku- kui portreefotode või makrofotode tegemiseks. Viimati lisandusid fototehnika rendi arsenali Fujifilm hübriidkaamerad X-Pro2 ja X-T10, millele saab rendist ette keerata neli erinevat Fujinon objektiivi.

Kindlasti tasub Photopointi rendi valikule silm peale visata kõigil linnuvaatlus huvilistel, sest neile on meil pakkuda kvartett häid Pentax binokleid.

Photopointi fototehnika rendis olevaid tooteid saab rentida iga vähemalt 18 aastat vana Eesti Vabariigi kodanik ID kaardi või passi alusel. Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna. Makseviisina aktsepteerime vaid pangakaarti, sularahas ega pangaülekandega tehnika rendi eest tasuda ei saa.

Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi esinduskaupluses.

 

Milleks rentida: 1. Proovi enne ostmist. Saad toote renditasu võrra odavamalt

Millise peegelkaamera või objektiivi enesele ostma peaks? Veebi avarustes on sadu artikleid, mis püüavad ostjaid selle püha sündmuse juures abistada. Kõik need jõuavad lõpuks ikka ühe ja sama tõdemuseni: “Mine fotopoodi ja proovi kaamerat/objektiivi. Kui see sulle sobib, siis osta”.

Päris korralikult saab valitud tootega tutvust teha ikka rahulikult ja omaette kodus. Hea oleks veel, kui oleks aega näiteks kaameraga õues ja toas pildistada ning lausa paar päeva selle menüüsüsteemi iseärasustesse kaevuda, et vaadata, milleks sinu potentsiaalne kaaslane siis võimeline on.

Photopointi fototehnika rendis olevaid tooteid saabki täpselt niimoodi proovida. Rendi kasvõi nädalaks, võta koju, proovi, uuri, pildista, seadista ning kui leiad, et see kaamera, binokkel või objektiiv on ostmist väärt, saad selle endale soetada makstud renditasu võrra soodsamalt.

 

Milleks rentida: 2. Pildista nagu proff

לks olulisemaid omadusi peegelkaamera juures on võimalus vahetada selle objektiive. Pildistamisvõimalusi saab avardada ka muude lisatarvikutega nagu näiteks välised välklambid.

Objektiivid võivad teatavasti olla päris kallid – tihtipeale maksavad nad veel rohkem kui kaamera ise. Peagi võib aga tekkida olukord, kui soovid oma kaamera ette keerata midagi paremat kui tavaline kitiobjektiiv. Või tahaksid pildistada hämaras nii, et välgu tekitatud varjud oleksid pehmed ja pildid ilusad.

Kui on näiteks tulemas mõni suurem perekonnasündmus, siis on hea laenutada mõneks päevaks veidi kvaliteetsem objektiiv ning selle juurde väline välklamp. Miks mitte minna loodusesse, kaasas telesuumobjektiiv või proovida makrofotograafia võlusid makroobjektiividega. Kalasilmobjektiivid ja paljud fiksobjektiivid aga ongi sellised torud, mida tavaliselt iga päev vaja ei lähe. Läbi selle aga avaneb täiesti uus maailm.

Fotograafiat selle täies hiilguses saab Photopointi rendikapi abiga uurida ilma, et kõiki neid objektiive, välklampe ja muud endale koju soetama peaks.

 

Fototehnika rentija meelespea

 • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist: www.photopoint.ee/info/rent
 • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
 • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
 • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
 • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass
 • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi esinduskaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi esinduskaupluses.
 • Kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

IMG_2988 copy
Kõik renditavad tooted on graveeritud.

kvartal-photopoint-rent-fototehnika-2
Photopointi fototehnika rent asub Tallinnas Rocca al Mare keskuses ning Tartus Kvartali kaubanduskeskuses.

 

Tule Photopointi fototehnikat või tarvikuid rentima!

GoPro Hero5 Session toob parema videokvaliteedi ning häälkäsklused
autor: Oskari Värä

hero5-session-avang

GoPro on avalikustanud uue drooni ning Hero5 Black seikluskaamera kõrval ka oma väikseima ning kergeima seikluskaamera Hero5 Session. Nüüdsest pakub ka Session 4K lahutusvõimega videosalvestust 30 kaadrit sekundis ning fotosid pildistab kuni 10-megapiksliseid. FullHD lahutusvõimega on maksimaalne kaadrisagedus 90 kaadrit sekundis. Nagu ka uuel Hero5 Black kaameral, on ka Sessionis integreeritud pildistabilisaator, mis tagab sujuvad kaadrid ka Karma drooniga väljakuulutatud Karma Grip käepidemeta.

 

hero5-session-003

hero5-session-002

hero5-session-001

Mida Sessionil pole võrreldes Hero5 Black mudeliga, on LCD ekraan ning GPS vastuvõtja. See-eest on kaamera kasutamine ülilihtne, nagu ka eelkäijal, jättes alles vaid ühe nupu. Ka rohkem kontrolli nõudvate funktsioonide kasutamine pole keeruline – selleks tuleb nutiseadmesse alla laadida GoPro rakendus ning läbi selle saab juba kaamera tööd juhtida. Täiesti uue funktsioonina GoPro puhul on ka hääljuhtimine, mis esialgu toetab seitset erinevat keelt (ei, eesti keel ei ole nende hulgas) ning GoProl on plaanis tulevikus lisada veel keeli.

GoPro Hero5 Session seikluskaamerat tutvustav video:

 

Samuti toetab ka Session GoPro Plus pilveteenust, mis teeb automaatselt filmitud või pildistatud materjalist tagavarakoopiad ning laeb need veebi üles. Seejärel on lihtne nutiseadmega või arvutiga ükskõik kust juba üles laetud materjalile ligi saada ning sellega tööd teha. Siiski kui juba on alustatud materjali töötlust ühes seadmes, ei saa seda näiteks asukohta vahetades sujuvalt jätkata teise seadmega.

Olulisemad tehnilised andmed:

 • Video lahutusvõime kuni 4K UHD 30 kaadrit sekundis
 • Tipptasemel 10-megapikslised fotod
 • Automaatne videote üleslaadimine pilve kaamera laadimise ajal (GoPro Plus teenuse kasutajatele)
 • Hääljuhtimine, toetab seitset keelt (lisakeeled lisanduvad hiljem)
 • Lihtne ühe nupuga juhtimine
 • Veekindel kuni 10 meetrit lisakorpuseta
 • Steromikrofon ning tuulemüra summutus
 • לhildub vanemate GoPro kinnitustega ja Karma drooniga
 • Profitasemel elektrooniline pildistabilisaator
 • Moonutustevabad laia vaatenurgaga fotod
 • Protune videosalvestus
 • WiFi ning Bluetooth ühendused

GoPro Hero5 Session tuleb müügile 2. oktoobril 2016 ning Euroopa jaehinnaks on tootja märkinud 329,99 €

Allikas: GoPro

 

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

Photokina 2016 fotomessi ajal loosime iga päev ostjate vahel välja
Manfrotto seljakoti – nii seitse päeva järjest!

 

Panasonic Lumix DMC-GH5 hübriidkaamera on töös, tuleb ….
autor: Silver Pik

dmc-g5-avang

Panasonic otsustas eile Kölnis Photokina 2016 fotomessil sarnaselt Olympusele ning Fujifilmile teatavaks teha oma uusima lipulaeva Lumix DMC-GH5 … arenduse. Ei, veel ei ole teada uue hübriidkaamera täpset turule saabumise aega, hinda ega tehnilisi andmeid, kuid Panasonic lahkelt jagas põhilised planeeritavat numbrid välja, mis on iseenesest muljetavaldavad.

Panasonic Lumix DMC-GH5 hübriidkaamera jätkab GH seeria tootekontseptsiooni, eriti veel 2014. aastal tutvustatud DMC-GH4 oma, pakkudes esmalt tipptasemel videosalvestust. Sensor on sel kaameral 18-megapiksline ning videosalvestus kaamerasiseselt kuni 4K UHD 60p/50p. Veel olulisem on see, et 24p/25p/30p kaadrisageduse juures salvestab GH5 4K videot 4:2:2 10-bit pakkimata kujul, mis on esmakordne sedatüüpi kaameras. Soovid kõrgema kaadrisagedusega 4K videot salvestada, siis 50p/60p juures tuleb leppida 4:2:2 8-bit pakkimata videoga. Need lahendused on võimalikud tänu uuele signaalitöötlusele ning väga efektiivsele soojuse hajutamisele.

Fotopoolse uuendusena on kaameras kasutusel 6K Photo režiim, mis võtab videokaadrist 4:3 või 3:2 küljesuhtega foto ning salvestab selle 18-megapikslise fotona (6000 ח 3000 efektiivset megapikslit) kuni 30 kaadrit/sek. Lisaks on olemas ka 4K Photo režiim, mis võimaldab 4K videos salvestada üksikut kaadrit eraldi fotofailina – niimoodi kasvõi 60 kaadrit/sek.

Uus Panasonic Lumix DMC-GH5 hübriidkaamera tuleb müügile arvatavasti 2017. aasta keskpaigas (nagu ütlesime, täpne kuupäev on veel avalikustamata) ning hinna osas ei oska veel üldse spekuleerida. Lisaks uue kaameraga tuleb ka kolm uut Leica kaubamärgiga Panasonicu Leica DG Vario-Elmarit F2.8-4.0 seeria objektiivi: 12-60 mm standardsuum, 8-18 mm lainurksuum ning 50-200 telesuumobjektiiv.

Allikas: Panasonic pressiteade

Vaata kõiki 20. september  â€“ 25. september 2016 Kölnis toimuva
Photokina 2016 fotomessi uudiseid siit »

Photokina 2016 fotomessi ajal loosime iga päev ostjate vahel välja
Manfrotto seljakoti – nii seitse päeva järjest!

2 3 4 5 6 7 8 9 10