Nüüd saadaval: Wacom Intuos Pro seeria graafikalauad
autor: Lauri Veerde

Wacomi graafikalaudade koorekiht on nüüd Photopointis täies hiilguses olemas. Graafiliste disainerite, kunstnike ja fotograafide lemmiktööriista kõige uhkem seeria Wacom Intuos Pro on käega katsuda kahes versioonis, mõlemad kahes suuruses. Vaatame siinsamas all, mille poolest need kaks versiooni erinevad ja mille poolest uus Wacom seeria senistest parem on.

Wacom Intuos Pro graafikalauad

Intuos Pro on õhukese profiili ja alumiiniumist põhjaga graafikalaud, mille aktiivne ala on kasutatav nii kaasas oleva puutepliiatsiga kui ka näppudega. Aktiivse ala suurus on sõltuvalt mudelist kas 22,4 ח 14,8 cm (Wacom Intuos Pro M versiooni puhul) või 31,1 ×— 21,6 cm (Wacom Intuos Pro L versiooni puhul). Aktiivse ala suurus on jäänud vanemate Intuos graafikalaudadega võrreldes sama suureks, kuid graafikalaud ise on muutunud oluliselt väiksemaks ja võtab tänu kitsamale raamile nüüd laua peal vähem ruumi.

Graafikalauaga on komplektis uus ProPen 2 pliiats, mille 8192-astmeline survetundlikkus ületab neljakordselt senise Pro Pen pliiatsi survetundlikkuse. Pliiatsi saab asetada spetsiaalsesse hoidikusse, mis on senisest kompaktsem ja sisaldab endas 10 lisaotsikut. Pliiatsi kaasa võtmiseks on komplektis ka spetsiaalne pliiatsikarp.

Wacom Intuos Pro Paper graafikalauad

Wacom Intups Pro Paper versioonil on kõik needsamad hüved, nagu tavalisel Pro graafikalaualgi. Lisaks on siin aga komplektis klamber ja teinegi pliiats. Klambri abil saab graafikalaua peale kinnitada tavalise paberi. Tindiga töötava pliiatsiga sinna paberile joonistades salvestab graafikalaud pliiatsi trajektoorid. Kuna ka tindiga töötav pliiats on survetundlik, siis salvestatakse lisaks trajektooridele ka vajutuse tugevus. Kui joonistus on valmis, saab selle kohe meelepärasesse vektorgraafikaprogrammi tõmmata ja seal seda edasi tuunida. Ka Paper versioon on Photopointis olemas kahes suuruses – Wacom Intuos Pro Paper M ja Wacom Intuos Pro Paper L.

Wacom Intuos Pro graafikalauad Photopointis >>

The post Nüüd saadaval: Wacom Intuos Pro seeria graafikalauad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: GoPro Hero 6 Black seikluskaamera
autor: Lauri Veerde

Nüüd tuleb nägu porist puhtaks pühkida ja kiiver nurka visata, sest uus GoPro jõudis Photopointi. Vana seikluskaamera võid vabalt müüki panna, sest Hero 6 Black on täpselt see, mida juba mitu aastat tarvis oli. 4K video tõmbas seni kiirema laskumise peal kaadri uduseks ära, sest 24 fps kaadrisagedus lihtsalt ei ole piisav. Hero 6 filmib aga 4K videot seikluskaamerale kohase kiirusega 60 kaadrit sekundis.

Lisaks saab uue GoPro 6 kaameraga teha 240 fps full HD klippe – neid saab arvutis 10x aeglasemaks teha ilma et videopilt hakkima hakkaks ja nii saab luua sujuvaid üliaeglaseid aegluubis videoid. Oluline täiustus on toimunud videopildi stabiliseerimises. Digitaalne värinastabilisaator toimib oluliselt tõhusamalt, nii et videopilt, mis seni jäi ikka pisut võbelev, on nüüd ülisujuv. Lisaks saab stabiliseerida nüüd ka kuni 4K 30p videot ning 1080p 120fps režiimi. Veel on andmevahetus kaamera ja telefoni vahel muutunud senisest 3x kiiremaks ja videopilt on erinevate ülevaadete sõnul kvaliteetsem ehk 1 stopi võrra on dünaamilist ulatust juures.

Muud veekindlused ja GPS ühendused on ikka sama head nagu senisel Hero 5 seikluskaameral. Kuid täiustatud video funktsionaalsus on oluline samm edasi ja annab end tunda ilusama, sujuvama lõpptulemuse näol. Osta uus GoPro Hero6 Black Photopointi e-poest või tseki uut kaamerat päris poes.

The post Nüüd saadaval: GoPro Hero 6 Black seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Adobe tõi välja uued Photoshop Elements ning Premiere Elements rakendused
autor: Oskari Värä

Adobe on tutvustanud uusi Adobe Photoshop Elements 2018 ning Premiere Elements 2018 rakendusi. Kes ehmub, et tal on kaks programmi vahele jäänud, siis ei pea kartma – Adobe jättis numbrid 16 ning 17 ära ning tõi välja kohe 2018 versioonid sel lihtsalt põhjusel, et siis on nimi aastakäiguga sünkroonis (enam pole palju jäänud). Suurim probleem, mida Adobe üritab nüüd lahendada, on sorteerida ning luua eesmärk neile tuhandetele piltidele, mida inimesed teevad. Just põhjusel, et neid on nii palju, ei jõua enamus neist mitte kunagi mitte kuskile kellelegi vaatamiseks ning seetõttu ongi tarvis automatiseeritud rakendusi, mis selle kasutaja eest ära teeks. Lisaks piltide organiseerimisele oskab uus Elements pilte ka automaatselt töödelda ning õpetab ka kasutajat seda tegema.

Adobe Elements Organizer 2018

Elements Organizer suudab ise pilte sorteerida erinevate kriteeriumide järgi – kvaliteet, näod, erinevad subjektid jne. Samuti on kasutajal vaja teha vaid üks nupuvajutus, misjärel rakendus teeb automaatselt piltidest dünaamilise video, mida kasutaja saab muuta oma äranägemise järgi. Lisada on võimalik taustamuusikat, pildiallkirju või muuta kujundust. Samuti saab teha videosid sotsiaalmeedia jaoks, millele on võimalik lisada liikuvat või staatilist teksti.

Guided Edits, mis maakeeli tõlgituna õpetab kasutajat pilte töötlema, on saanud juurde uusi õpetusi. Need õpetavad näiteks vahetama tausta, tegema topeltsäritusi, lisama erinevaid filtreid ja palju muud. Photoshop Elements ning Premiere Elements pakuvad nüüd 67 erinevat töötlusmeetodit, mida kasutaja saab järgi teha ning seeläbi õppida, mis nupp mida muudab. Kes aga ei soovi ise pilte töödelda või seda üldse õppida, selle eest teeb rakendus vajaliku töötluse ise korraga kõikidele piltidele ära ning koheselt on värvid ning muud korrektsioonid tehtud.

Samuti on nüüdsest võimalik parandada seikluskaamerate ülilainurkobjektiivist tingitud moonutusi ning parendada värve.

Uus Elements üritab lihtsustada kasutajate jaoks ühte raskeimat probleemi – subjektide taustast välja lõikamine. Nüüd teeb rakendus seda ise automaatselt kasutaja eest. Samuti teine väga suur probleem  – kinnised silmad, on saanud suurepärase lahenduse. Grupifotodel jäävad alatihti vähemalt kellelgi silmad kinni ning selleks, et hiljem saada ideaalset pilti, kus kõigil on silmad lahti, tuleb hakata teistelt piltidelt lahtiseid silmi välja lõikama ning ühele fotole kokku koondama. See aeg on möödas ning selle teeb rakendus samuti kasutaja eest ära. Samuti on võimalik teha pildiolevate inimeste naeratust suuremaks ning vähendada silmade kissitamist.

Premiere Elements videotöötlusprogramm on samuti uuendatud. Nüüd saab väga lihtsasti videost üksikuid kaadreid välja võtta ning teha fotodeks. Enam ei pea muretsema, et videot filmides jäävad ilusad fotod tegemata. See siiski ei tähenda, et videost saab sama kvaliteediga kaadri, mis pildistatud pildist, kuid väga kiireid subjekte on tihtipeale ülimalt raske fotole saada. Sellises olukorras tulebki vastav funktsioon appi.

Samuti suudab rakendus automaatselt leida videotest huvitaivamad kohad ning panna need automaatselt kokku. Taaskord tohutu aja- ning vaevasääst ning kaunid videod sünnivad vaid ühe nupuvajutusega. Loomulikult on ka selle funktsiooni puhul võimalik kasutaja määrata enda seadistusi, mille järgi programm videod kokku paneb.

Allikas: Adobe

The post Adobe tõi välja uued Photoshop Elements ning Premiere Elements rakendused appeared first on Photopointi ajaveeb.

Manfrotto tutvustas uut Element Carbon statiivideseeriat
autor: Oskari Värä

Manfrotto tutvustas uut algajatele suunatud statiivideseeriat Element juba mõni kuu tagasi, kuid siis toodi välja vaid alumiiniumist valmistatud jalad. Nüüd on tutvustatud ka kahte süsinikkiust statiivi ning need on mõeldud eelkõige neile, kes soovivad fotomaailma kohta juurde õppides kasutada soodsamat statiivi, mis on tehtud kvaliteetsest materjalist. Samuti on tegu suurepäraste statiividega neile, kes reisivad ning seda just sel põhjusel, et tegu on kompaktsete ning kaalult kergete jalgadega, kuid loomulikult võivad neid kasutada kõik, kes näevad selles enda jaoks kasu.

Väiksema statiivi kandevõime on kuni 4 kg ning suurema kuni 8 kg. Mõlemal statiivil on jalgade lukustussüsteem keermega ning suuremal statiivil on võimalik kesksammas eemaldada, tehes võimalikuks selle kasutamise üksjalana. Samuti on jalgadel kolm erinevat asendit, tehes ka keerulistel maastikutel pildistamise lihtsamaks. Statiivi peale on pandud aga kuulpea, mis teeb kaamera liigutamise ning kadreerimise kiiremaks kui kolmesuunalisega. Samuti on kuulpeal Arca-tüüpi plaadikinnitus, tehes sellest väga universaalse statiivikomplekti.

Väiksema statiivi maksimaalne töökõrgus on 143 cm ning suuremal on see number 164 cm ning kaalunumbrid on vastavalt 1050 g ning 1400 g. Seega vaadates kaalu, on tegu siiski kergete statiividega, mille kaasas kandmine pikemalt on mugav.

Tehnilised andmed tabelis:

Element Traveller Tripod Small Element Traveller Tripod Big
Kaal  1050 g 1400 g
Materjal Süsinikkiud Süsinikkiud
Maksimaalne kandevõime 4 kg 8 kg
Minimaalne töökõrgus 35 cm 41 cm
Maksimaalne töökõrgus 143 cm 164 cm
Pikkus transpordiasendis 32 cm 41,5 cm
Jalgade sektsioonide arv 5 5
Easy Link Puudub Puudub

Allikas: Manfrotto

Tootefotod:

The post Manfrotto tutvustas uut Element Carbon statiivideseeriat appeared first on Photopointi ajaveeb.

Yashica uus kaamera on avalikustatud ning selletaolist ei ole veel nähtud
autor: Oskari Värä

Alles hiljuti kirjutasime, et legendaarne kaameranimi Yashica on pärast rohkem kui kümmet aastat vaikust mingil kujul tagasi tulemas, kuid avalikkusele ei ole öeldud, millisel kujul. Nüüd on see selgunud ning tegemist on tõesti üllatava tootega, mis sai nimeks Y35 digiFilm. Nimelt on Y35 digiFilm kaamera, mis kasutab, nagu nimigi ütleb, digitaalset filmi.

Tehnilise poole pealt ei ole siiski üleliia infot, kuid avaldatud piltidelt on näha, et kaamera kasutab vahetatavat “filmikonteinerit”.  לhtegi pilti küll sinna “filmi” peale ei salvestata, selle jaoks on eraldi SD-mälukaardipesa kuid ISO-tundlikkus, külgede suhe, värvid ning digitaalfiltrid on kontrollitavad vahetades kaameras “filmi”. Tootja ise ütleb Kickstarteris selle kohta, et see aitab saavutada filmile pildistamise kogemust kuid ära jääb pikk ootamine kuni film ilmutatud saab. Isegi pildistamiseks peab iga kaadri järel “filmi” uuesti edasi kerima, tekitades tõelise vanakooli tunde.

Kaamera Yashica Y35

Kaamerat tutvustav video:

 

Kaameral endal ei ole pildistamisparameetrite kontrollimiseks palju võimalusi. Eraldi on ketas säriaja muutmiseks ning see ongi kõik. Säriaegade valikuvõimalused on 1s, 1/30s, 1/60s, 1/250s, 1/500s. Puudub ekraan kadreerimiseks või fotode taasesitamiseks ning pilte isegi ei saa otse kaamerast kustutada.

Kaamera sisuks on 1/3.2-tolline CMOS pildisensor, mis teeb kuni 14-megapiksliseid pilte. Objektiivi maksimaalne ava on f/2.8 ning fookuskaugus on 35mm. Lähimaks fokuseerimiskaugus on 1m ning pikim on lõpmatus. Kui on kaabliga tarvis faile arvutisse edastada, siis see on võimalik läbi kaameras asuva microUSB pesa ning toiteks kasutatakse kahte AA-tüüpi patareid. Kaamera mõõtudeks koos objektiiviga on 110 x 70 x 55 mm.

digiFilm™ süsteem

Nagu mainitud sai, kasutab kaamera “digitaalset filmi” saavutamaks erinevaid värve ja jooniseid ning hetkel on neli erinevat varianti – ISO 1600 High Speed, ISO 400 Black & White, 120 format 6×6 piltide jaoks ning ISO 200 Ultra Fine. Ettevõte siiski lubab, et neid tuleb tulevikus veel juurde. Esimene, ISO 1600 “film” on väga kontrastse ning mürase joonisega ning ettevõtte sõnul püüab tõetruud värvid ka kehvades valgustingimustes. ISO 400 Black & White on aga must-valge ning toob välja tõelise filmimüra effekti. Samuti on kontrastse joonisega ning peaks tekitama nostalgiat vanakooli fotograafides. ISO 200 Ultra Fine on aga madala tundlikkusega ning sobib pildistamiseks kui valgust on palju. 120 format 6×6 on aga 1:1 külgede suhtega ning emuleerib laiformaatkaameraid. Samuti sobib suurepäraselt Instagrami jaoks, kus piltide galeriivaates on endiselt kõikide piltide külgede suhe 1:1.

Kaamera tootmisesse minek peaks üsna kindel olema sest Kickstarteris on vajalik summa juba tublisti ületatud. See siiski ei garanteeri veel midagi ning elame-näeme, kuidas kaamera vastu võetakse.

Allikas: Yashica Kickstarter

 

The post Yashica uus kaamera on avalikustatud ning selletaolist ei ole veel nähtud appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10