Olympus toob sügise lõpus turule OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera
autor: Elise Ader

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA, E-M5 Mark lll, E-M5 Mark3, EM5 Mark 3. EM5 Mark lll, Dima Zverev

Olympus teatas äsja, et toob turule uue OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera. Uus kaamera on tehtud veelgi kompaktsemaks kui tema eelkäija ning sisaldab palju samasugust tehnoloogiat nagu oleme näinud varasemalt kõrgemasse hinnaklassi kuuluva E-M1 Mark II juures.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA, E-M5 Mark lll, E-M5 Mark3, EM5 Mark 3. EM5 Mark lll, Dima Zverev

Kaamera helitugevuse vähendamiseks on Olympus teinud kaamera mitmed osad väiksemaks. Kõige märgatavamalt väiksem on selle stabilisaator. Kuid vaatamata väiksemale suurusele suudab kaamera endiselt stabiliseerida värinaid 5.5 stopi jagu ning tervelt 6.5 stoppi kasutades ühilduvaid objektiive. Need näitajad lubavad lausa poole stopi võrra suuremat võimekust kui eelkäijal.

Olympus on teinud ka hübriidkaamera aku kompaktsemaks, vahetades vana BLS-1 aku välja uue pisema BLS-50 vastu. Kuid uus väiksem aku lubab vaatamata kõigele vana akuga sama kestust. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA, E-M5 Mark lll, E-M5 Mark3, EM5 Mark 3. EM5 Mark lll, Dima Zverev

Kui jätta kõrvale kaamerakere suurus, võib öelda, et Mark III on siiski üsna sarnane oma eelkäijaga. Kõige suuremateks muudatusteks on kaamera ülemine plaat, täiustatud ilmastikukindlus (kaamera on nüüd IPX1-märgistusega) ning uus elektrooniline pildiotsija. Uus pildiotsija on väiksem kui Mark II oma, kuid selle LCD on asendatud OLED-iga, mis lubab rohkem loomutruud ja suurema kontrastsusega vaadet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA, E-M5 Mark lll, E-M5 Mark3, EM5 Mark 3. EM5 Mark lll, Dima Zverev

Tehnilisi andmeid vaadates on Olympuse E-M5 III põhimõtteliselt miniversioon E-M1 II-st. See kasutab sama 20 MP 4/3 (Four Thirds) tüüpi sensorit ning 121-punktiga faasi & kontrastituvastusega autofookust. Muuhulgas iseloomustab kaamerat veel 59 MP kõrge resolutsiooniga võtterežiim, 30 kaadrit/sekundis sarivõte (10 kaadrit/s koos pideva autofookusega), anti-flicker režiim (virvendust vähendav režiim) ja UHD/DCI 4K videovõimekus. Mark III-ga saab kasutada ka erinevaid filtreid ja Bluetoothi. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA, E-M5 Mark lll, E-M5 Mark3, EM5 Mark 3. EM5 Mark lll, Dima Zverev

OM-D E-M5 Mark III tuleb turule Novembri lõpus, võimaldades valida musta ja hõbedase kaamerakere vahel. Nii hõbedase kui ka musta värvi kaamerakere jaehinnaks on 1299 eurot ning koos erinevate komplektobjektiividega jäävad hinnad 1599 ja 1999 euro vahele.

Näidispildid:

Olympus M 5 Mark III

Olympus M 5 Mark III

Olympus M 5 Mark III

Olympus M 5 Mark III

Olympus M 5 Mark III

 

Allikas: Olympus

(7)

The post Olympus toob sügise lõpus turule OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Esimene 360-kraadi sfääriline kaamera on jõudnud kosmosesse
autor: Elise Ader

 Ricoh Theta

Umbes kuu aega tagasi andsid JAHA (The Japan Aerospace Exploration Agency) ja RICOH (Ricoh Company, Ltd.) teada, et nad on koostöös välja arendanud sfäärilise kaamera, mida saab kasutada kosmoses (väljaspool kosmoselaeva). Kaamera võimaldab jäädvustada 360-kraadiseid sfäärilisi fotosid vaid ühe kaadriga.

Täna teatasid aga koostööpartnerid, et nüüdseks on kaamera kinnitatud rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) välisküljele ning see on jäädvustanud edukalt esimesed sfäärilised fotod ja videod. Seda pildimaterjali on võimalik kõikidel huvilistel ka oma silmaga näha.

Ricoh Theta

Kosmoses ilma tegev kaamera põhineb ka Photopointis tarbekaubana müügil oleval Ricoh Theta sfäärilisel kaameral, mis on JAXA nõuannete järgi tehtud kosmoses vastupidavaks: temperatuuri ja kiirgust kannatavaks. 

Sfäärilisele kaamerale on antud kompaktne suurus ja kerge kaal – tegemist on maailma kõige väiksema 360-kraadi kaameraga, mida saab kosmoses kasutada. See on teaduse arengus suur samm edasi, sest tänu uuele tehnoloogiale on nüüd võimalik kosmosest saada meeletul hulgal uut visuaalset informatsiooni.

 

 

 

Allikas: JAXA-RICOH

 

Ricoh Theta sfäärilised kaamerad Photopointi veebipoes 👉

(9)

The post Esimene 360-kraadi sfääriline kaamera on jõudnud kosmosesse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Canon EOS 90D peegelkaamera
autor: Elise Ader

Canon jõudis hiljuti rõõmsa verstapostini – alustades 1987. aastal Canon EOS 650-ga on tänaseks toodetud 100 miljonit EOS-seeria kaamerat. Selle puhul on eriti asjakohane nende kõige uuem peegelkaamera – EOS 90D üheskoos Photopointi ajaveebi lugejatega lähemaks uurimiseks karbist välja võtta. Ning peab tõdema, et vaatamata hübriidkaamerate populaarsuse tohutule kasvule on peegelkaamerad mitmete näitajate poolest endiselt väga hinnas. Näiteks eelistavad paljud elektroonilise pildiotsija asemel endiselt töökindlat, loomuliku vaatega ning stabiilset optilist pildiotsijat. 

Umbes kuu aega tagasi jõudis Photopointi veebipoodi Canoni kõige uuem APS-C formaadis sensoriga peegelkaamera – Canon EOS 90D. See on kompaktne ja võimekas kaamera, mis sobib hästi nii pildistamiseks kui ka filmimiseks. 

Kaamera on populaarse kolme aasta vanuse EOS 80D järeltulija, mis sai ülimalt populaarseks just youtuberite ning inimeste seas, kes tahtsid endale peegelkaamerat, mis salvestaks kindlasti ka korraliku videot. Samuti on kaameral palju ühiseid jooni umbes samal ajal valminud Canoni hübriidkaamera – EOS M6 Mark II-ga, mis peaks õige pea ka Photopointi müügile saabuma.

Canon EOS 90D on Photopointis saadaval nii eraldiseisvana (kui Sul on juba mõni sobiv objektiiv olemas) kui ka erinevate (nii Canoni kui Tamroni) objektiividega komplektis. Täna on luubi alla sattunud EOS 90D peegelkaamera koos universaalse EF 18-135 IS USM komplektobjektiiviga.

Karbis on: kasutusjuhend,  Canon EOS 90D peegelkaamera,  EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM komplektobjektiiv, toitekaabel, akulaadija, aku ja kaamerarihm.

Kere ise näeb oma mõõtmetelt ja kujult välja oma eelkäija 80D-ga praktiliselt identne. Kuid vaatamata sellele on 90D oma kaalult tervelt 29 grammi kergem. 

Eelkäija Digic 6 protsessor on asendatud Canoni kõige uuema Digic 8 protsessoriga ja 24,2-megapikslise sensori vahetab välja 32,5 megapiksline CMOS-sensor. Suuremaid 32,5-megapiksliseid pilte on võimalik sarivõttes teha ka suurema kiirusega – 10 kaadrit/s (varem 7 kaadrit sekundis). Kaamerat  iseloomustab endiselt maksimaalne ISO 25 600 ja säriaeg kuni 1/8000 s.

Tänu täiustatud automaatteravustamissüsteemile jälgib kaamera ka kõige kiiremini liikuvaid subjekte ning hoiab neid teravselgena. Nagu eelkäijalgi, on kaameral 45 ristitüüpi automaatteravustamispunkti, mis töötavad koos 220 000 piksli suuruse RGB+IR särimõõtmissensoriga, tagades suurepärase valgustundlikkuse ja subjekti tuvastamise.

Uus kaamera moodustab justkui täiusliku tasakaalu kiiruse, pildikvaliteedi ja kompaktsuse vahel ning sobib seetõttu eriti hästi nii looduse kui ka kiiresti liikuvate objektide jäädvustamiseks. 90D on saanud ka uue liikuvama päästikumehhanismi, andes 90D-le Canoni kõrgema klassi DSLR-i tunde. 

Canon EOS 90D-l on peaaegu 100% katvusega optiline pildiotsija, mis võimaldab vaadata tegevust ja jälgida kiiresti liikuvaid subjekte (näiteks linde). Nutikas kohandatav ekraan näitab see-eest olulist võtteinfot, et omada kaamera üle täielikku kontrolli. Kaamera seljale on lisatud ka 8-suunaline AF-joystick, mis on hea paigutuse ning suurepärase reageerivusega. 

Kaamera paremal küljel avaneb üksik mälukaardipesa, mis toetab SD, SDHC (UHS-II) ja SDXC (UHS-II) tüüpi mälukaarte.

EOS 90D tundub olevat ka suurepärane tööriist videote tegemiseks, pakkudes no crop 4K salvestamisvõimalust ja kuni 120p kaadrisagedust täis-HD režiimis. DualPixel CMOS-automaatteravustamissüsteem tagab video tegemisel selge ja kinemaatilise pildi. Kaamera vasakul küljel on ka mikrofoni ja kõrvaklappide ühendused, mis võimaldavad jäädvustada video juurde kõrgema kvaliteediga heli. Samuti on kaamerale lisatud USB-C (USB 2.0) ühendus, mida saab kasutada laadimiseks ja piltide edastamiseks. 

Canon EOS 90D muudetava nurgaga puuteekraan võimaldab pildistada ja filmida mugavalt erinevate nurkade alt. 

Kaamera alumisele küljele saab sisestada aku, millel on muuseas väga korralik kestus. 90D aku lubab CIPA testide kohaselt ühe laadimiskorra kohta üles võtta 1300 pilti. 

Uuel kaameral on muidugi olemas ka sisseehitatud Bluetooth ja Wi-Fi, tänu millele töötab 90D koos nutiseadmetega, kuhu on installitud  Canon Camera Connect rakendus. Seeläbi saab mugavalt kaamerat kaugjuhtida ning pilte teiste seadmetega jagada. 

Nagu alguses mainitud kujunes 80D väga populaarseks kaameraks ja ilmselt leiab ka uus 90D tee paljude kasutajate südamesse. Kui vaadata uuendusi individuaalselt, ei pruugi need tunduda kuigi suured. Kuid üheskoos tagab parem ergonoomika, kiirem tööprotsess, võimekam sensor, parema kvaliteediga video koos täiustatud AF-võimekusega ja palju muud hulga nauditavama ja võimekama kaaslase foto-ja videomaastikul.

 

Canon EOS 90D Photopointi veebipoes 👉

 

(3)

The post Karbist välja: Canon EOS 90D peegelkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Osta Wacom Cintiq 16 või Cintiq 22 graafikalaud – saad kingiks loomingulise tarkvara
autor: Jürgen Veerme

Wacom Cintiq kampaania

Kui vajad enda loomingu teostamiseks parimat tehnikat, siis on aeg osta Wacom Cintiq 16 või Wacom Cintiq 22 graafikalaud, sest emma-kumma ostul on Wacomi poolt kingituseks Clip Studio Paint EX 6 kuuline litsents. Tegemist on populaarse graafikatarkvaraga, mis on loodud neile, kes armsatavad luua digitaalkunsti.

Põhiolemuselt on Cintiq 16 ja Cintiq 22 identsed. Nende peamine erinevus seisneb Full HD lahutusvõimega ekraani suuruses – vastavalt 15.6″ ja 21.5″. Mõlemad saab kaasas olevate HDMI ja USB kaabli abil ühendada laua- või sülearvutiga, et siis puutepliiatsi abil Photoshopis või mõnes teises programmis otse ekraanile joonistada (näpupuudutusele kumbki ekraan kahjuks ei reageeri).

Võrreldes väiksema Cintiq 16 graafikalauaga on Cintiq 22 lauaga kohe kaasas reguleeritav alus, mille abil saad ekraani seada 16-82° nurga alla.

Wacom Cintiq 22

Mõlemal graafikalaual on komplektis kaasas Wacom Pro Pen 2 puutepliiats. See on Wacomi kõige uuem ja parem akuvaba digipliiats, mis on kaasas ka Cintiq Pro graafikalaudadega. Mõnusalt paksu profiiliga pliiatsil on 8192 surveastet, lisaks kallutustundlikkus, väga hea puutetundlikkus ja senise Pro Pen’iga võrreldes hulga täpsem positsioneerimine ekraanil.

 

Kuidas kingitus lunastada?

Kui oled kampaanias osaleva toote Photopointi esinduskauplusest või veebikaubamajast ära ostnud, siis tuleb see Sul registreerida Wacomi kampaanialehel ning seejärel saadetakse e-mailile vajalik info CLIP STUDIO PAINT EX 6 kuulise litsentsi lunastamiseks.

Kui töötled palju fotosid või joonistad arvuti abil, siis on graafikalaud Sulle lausa kohustuslik tööriist.

 

Võta enda (töö)lauale Wacom Cintiq 16 või Cintiq 22  ››

 

Vaata veel neid huvitavaid artikleid:

Pakkumine kehtib perioodil 1. oktoober 2019 – 31. jaanuar 2020 tehtud ostudele. Ostetud toode tuleb Wacomi registreerimislehel aktiveerida ning seejärel saadetakse e-mailile vajalik info CLIP STUDIO PAINT EX 6 kuulise litsentsi lunastamiseks. Litsentsi saab registreerida kuni 5. veebruarini 2020.

Photopoint on Wacom graafikalaudade ametlik ja pikaajaline partner Eestis – photopoint.ee/wacom ››

(3)

The post Osta Wacom Cintiq 16 või Cintiq 22 graafikalaud – saad kingiks loomingulise tarkvara appeared first on Photopointi ajaveeb.

Zhiyun Weebill S on uus revolutsiooniline stabilisaator peegel- ja hübriidkaameratele
autor: Jürgen Veerme

Zhiyun toob Weebill LAB kõrvale uue gimbali, mis lisab täiesti uue edastusmooduli professionaalseks videotööks. Uus Zhiyun Weebill S on disainitud tööks enamlevinud  peegel- ja hübriidkaameratega.

 

Esimestena püüavad uue Weebill-S juures tähelepanu 300% suurendatud mootorite jõudlus ja 50% lühendatud reaktsiooniaeg. Stabilisaator töötab väga hästi näiteks selliste kaamerakomplektidega nagu Sony a7 III + FE 24-70mm f/2.8 või Canon 5D MK IV + EF 24-70mm f/2.8.

WEEBILL-S unikaalne sling mode võimaldab kiirelt ja ergonoomiliselt liikuda kõrgelt võttepositsioonilt madalale võttenurgale, kui kasutada TransMount komplekti. Uus mootorite juhtimise algoritm võimaldab stabilisaatoril määrata automaatselt kasutatava kaamerakomplekti kaalu ning seadistada seadme mootorid optimaalseks tööks.

 

Täiesti uus TransMount Image Transmission Module

Uus videoedastusmoodul võimaldab kristallselge 1080p / 30fps pildi edastust kuni 100 meetri kaugusele koos LUT, pseudo coloring, focus peak ja zebra adjustment võimalustega professionaalseks salvestuse jälgimiseks või otseülekanneteks.

TransMount videoedastusmoodul võimaldab ühendada stabilisaatoriga juhtmevabalt kuni kolm jälgimisseadet – nutitelefoni, tahvelarvutit või professionaalset monitori.

 

Suurema mahutavusega akud – kuni 14 tundi tööaega

Kasutades kahte standardset 18650mAh akut – suudab Weebill S tagada ühe laadimisega kuni 14 tundi katkematut tööd. Vajadusel saab stabilisaatorilt anda kaamerale lisatoidet, aga vaid juhul, kui kaamera toetab USB-laadimist. 

Zhiyun Weebill-s

 

Nutikas kalibreerimine

WELLBILL-S kasutab uut adaptiivset kontrollalgoritmi, mis tunneb ära kasutatava kaamerakomplekti kaalu ja seadistab stabiliseerimismootorid optimaalseimaks tööks antud kaamerakomplektiga. Loomulikult on võimalik seadistada eraldi iga telje reaktsioonikiirust sobivaks võtteolukorraga.

Zhiyun Weebill-S

Kiire seadistus

Weebill-S komplektis on „kaks ühes“ kiirkinnitusplaadid (Arca-Swiss ja Manfrotto), mis võimaldab kiiremat üleminekut näiteks statiivi kasutamiselt stabilisaatorile ja tagasi. Kõiki telgi on võimalik tasakaalustamiseks eraldi või transpordiks korraga lukustada.

 

ViaTouch 2.0 ja SmartFollow 2.0

ZY Play nutirakendusse on lisatud ViaTouch 2.0 ühendusmooduli, mille abil saab luua ühenduse nutitelefoni ja kaamera vahel, et jälgida salvestatavat pilti ning muuta kaamera seadeid.

Pildiedastusmooduliga on nüüd liidetud uus objekti jälgimise funktsioon SmartFollow 2.0. Vali ViaTouch 2.0 kasutajaliidesel jälgitav objekt ning kaamera asub seda ülilühikese viivituse ning filmiliku liikumisega jälgima.

 

Uus teravustamisratas

WEEBILL-S toetab elektroonilist teravustamist ja mehaanilist fookuse/suumi juhtimist uue käepidemel asetseva seadistusratta abil. Kasutades välist teravustamis- / suumimismootorit – saavad kasutajad juhtida kaamerat võtete ajal professionaalsel tasemel.

Zhiyun Weebill S

Äsja välja kuulutatud Zhiyun Weebill-S jõuab müügile 2019. aasta novembris, aga juba praegu on võimalik see endale eeltellida, et olla esimeste hulgas, kes selle kätte saavad.

 

Eeltelli Zhiyun Weebill S ja koge revolutsiooni enne teisi ››

 

Vaata, milliste kaameratega ja kuidas Weebill S ühildub (.pdf fail)

(6)

The post Zhiyun Weebill S on uus revolutsiooniline stabilisaator peegel- ja hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10