Fotoraamatute koostamine läbis värskenduskuuri ning kolis fotomeened.ee keskkonda
autor: Elise Ader

Oleme fotoraamatute teenust pakkunud juba rohkem kui kümmekond aastat ning nende valmistamine on senimaani toimunud fotoraamatud.ee lehel.  Sealjuures  on valmistamise protsess püsinud praktiliselt muutumatuna.

Nüüd on aga lõpuks kättejõudnud aeg teatada, et oleme fotoraamatute valmistamise kolinud teiste fotomeenetega ühtsesse, kaasaegsemasse keskkonda – fotomeened.ee veebilehele.  Värskel lehel on muidugi peale uue aadressi ka olulisel määral täiendavaid võimalusi, millega juba toredasti tutvuda saab.

 

 

Fotoraamat sobib ideaalselt väga erinevat laadi digifotode säilitamiseks: nii tavaliste perekonnapiltide, tähtsate sündmuste (pulmad, juubelid), uhkete portfooliote esitlusvahendiks või näiteks kooli lõpualbumi valmistamiseks kogu klassile/kursusele. Photopointi fotoraamatud on tuntud oma laitmatu kvaliteedi poolest ning kvaliteedis allahindlust ei kavatse me teha ka tulevikus. Alates 2013. aastast trükime raamatuid välja Noritsu D1005 HR kuivlaborites, mis on siiani fotoraamatute printimise kõrgem tase. 

  

Eks iga uus asi vajab natuke sisseharjumist ning ülemineku lihtsamaks tegemiseks valmistame õige pea omalt poolt ka pisikese “memo”, kus näitame, millele eelkõige uues keskkonnas tähelepanu tuleks pöörata. Usume aga siiralt, et nüüd on võimalik väga kerge vaevaga valmistada kaunemaid ja põnevamaid fotoraamatuid kui eales varem. Jääbki vaid üle soovida mõnusat avastamisrõõmu uues fotoraamatute kodus – fotomeened.ee lehel

 

 

Oma fotoraamatut looma>>

 

(6)

The post Fotoraamatute koostamine läbis värskenduskuuri ning kolis fotomeened.ee keskkonda appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 on müügil soodushinnaga 1149€
autor: Jürgen Veerme

Tamron SP 15-30mm Di VC USD G2

Soodushinnaga 1149€ (1399€) olev profiklassi lainurksuum SP 15-30mm f/2.8 G2 on Tamron inseneride poolt moe-, maastiku- ning arhitektuurifotograafia viljelejate jaoks tõeliselt perfektseks lihvinud:

  • optilises konstruktsioonis kaks XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical) asfäärilist läätse, 4 tavalisemat asfäärilist läätse. Need peaksid Tamroni sõnul viima geomeetrilised moonutused miinimumini.
  • Uus AX (Anti-reflection eXpand) vääristus vähendab sisepeegeldusi ja parandab valguse üle kandumist.
  • Senise ühe mikroprotsessori asemel on objektiivis kasutusel kaks, mis aitavad muuta autofookust kiiremaks ja värinastabilisaatorit tõhusamaks.
  • Integreeritud värinastabilisaator on eriti tõhus (CIPA poolt testitud 4.5 EV astet tõhususastmega).
  • Oluliselt tõhusam fluoriidvääristus esiläätsel – lihtsam puhastada.
  • Sarnane disain teistele G2 objektiividele toob ühildavuse mugavamalt kasutatavad lülitid ja tihedama mustri kummist katetel.

tamron-sp-15-30-g2

Sarnaselt kõikidele uuematele Tamron objektiividele on ka teise generatsiooni 15-30mm objektiiv ühilduv Tamroni Tap-In Console dokiga, mille abil saab objektiivi tarkvara uuendada ja teravustamist igapidi tuunida.

 

Osta Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 mugavalt veebist ››

 

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

(1)

The post Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 on müügil soodushinnaga 1149€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Millist Samyang AF fiksobjektiivi valida Sony hübriidkaamera ette?
autor: Rivo Veber

Samyang objektiivid

Varasemalt taskukohase hinnaga, aga manuaalfookusega optikaga tuntust kogunud Samyang on viimasel ajal turule toonud terve rea uusi AF ehk autofookusega objektiive.

Kõige rohkem on sellest ilmselt võitnud Sony hübriidkaamerate kasutajad, sest Samyang AF objektiivid on suurepäraseks ja rahakotisõbralikuks alternatiiviks Sony enda klaasile. Veelgi põnevam on see et äsja lisandus ka väga esinduslik valik Sony E-bajonetile mõeldud Samyang objektiive Photopointi foto- ja videotehnika renti

Laenutusse tulnud objektiivid sobivad Sony α pool- ja täiskaader hübriidkaameratele ning tegemist on kompaktse ja kerge konstruktsiooniga objektiividega, millel on vaikne ning kiire teravustamismootor. Fookuskauguse vahemikud on 14mm kuni 85mm ehk lainurgast kuni teleni. See tähendab, et tehtud saab enamus projektid nii et vaatame lähemalt missugust fookuskaugust teatud situatsioonides kasutada.

 

Samyang AF 14mm f/2.8 objektiiv Sonyle

Sellel suhteliselt suure maksimaalse avaga lainurkobjektiivil on mitmeid otstarbeid. Põhiliselt kasutatakse sellist tüüpi objektiivi maastiku ja arhitektuuri pildistamiseks.

Samyang AF objektiivid

Kuna nägemisväli on päris lai, siis on hea ka kasutada seda siseruumides ja suurte grupifotode pildistamiseks. Eriti soovitatav ei oleks seda kasutada inimeste lähivõtete pildistamiseks, sest lainurkobjektiiv võib subjekti ebameeldivalt moonutada.

Samyang af 14mm sony
Samyang af 14mm sony

Video puhul on seda hea kasutada videoblogi tegemiseks, sest tihtipeale iseennast filmides võib tekkida raskusi enda kaadrisse mahutamisega, aga selle fookuskaugusega on see kergesti saavutatav. Lisaks eelnevale on seda hea kasutada siseruumis filmimiseks ja üldiseid ülevaatlikke kaadreid jäädvustades.

 

Samyang AF 24mm f/2.8 objektiiv Sonyle

Olgugi, et tegemist on fiksobjektiiviga, siis on see väga universaalne. Olen üsna kindel, et kui leiaksin end olukorrast, kus olen sunnitud valima ainult ühe fookuskauguse, siis oleks selleks just 24mm. Miks? Põhjus on lihtne, sellega on võimalik ära katta mitmed erinevad fotograafia valdkonnad – alustades maastikufotograafiast kuni ürituste pildistamiseni.

Kuna tegemist on väga universaalse fookuskaugusega, siis võiks see asetseda ka iga videograafi kotis. Siiski sooviga jäädvustada lähivõtteid peaksid valima ühe järgnevatest objektiividest, sest see on üks punkt milles 24mm ei sära.

 

Samyang AF 35mm f/1.4 objektiiv Sonyle

See fookuskaugus liigitub veel lainurga alla, aga nüüd võime veenduda, et enam ei teki erilist moonutust. See tähendab, et võib julgemalt teha portreefotosid kartmata hilisemaid pretensioone selle üle, miks subjekti nina nii suur on. לldiselt oleks 35mm objektiivi hea kasutada kogu keha portreede, tootefotode ja tänavafotograafia jaoks.

Samyang af 35mm sony
Samyang af 35mm sony

Photopointi rendis leidub ka sama fookuskaugusega Samyang AF 35mm f/2.8 objektiiv Sonyle. Nende kahe erinevus seisneb ainult objektiivi maksimaalses avas. Tõenäoliselt tekib Sul nüüd küsimus, missugust objektiivi eelistada? Arvatavasti oled kursis sellega, et mida väiksem f number, seda suurem on maksimaalne ava. Kuna f/1.4 on väiksem kui f/2.8, siis see objektiiv on valgusjõulisem.

Valgusjõulisust vajame me kahes olukorras. Esimeseks nendest on pildistamine/filmimine hämarates tingimustes. Teiseks situatsiooniks on teravussügavuse vähendamine, mis tähendab seda, et soovitakse subjekti ees ja taga olevat ala uduseks saada (bokeh). Enamjaolt tehakse seda eesmärgiga eraldada subjekti taustast, mis on suurepärane moodus kellegi/millegi esile toomiseks.

 

Samyang AF 50mm f/1.4 objektiiv Sonyle

Portreefotograafia maailma sisenedes on üks kõige levinum fookuskaugus 50mm. Antud objektiivi maksimaalne ava on f/1.4, mis teeb sellest suurepärase valiku Sinu kaamera ette planeerides portreefotosessiooni.

Lisaks portreede pildistamisele on see hea kaugus pulmade jäädvustamiseks. Objektiivi fookuskaugus on suhteliselt kitsas, mis võimaldab Sul madalat profiili hoides ilusti emotsioone jäädvustada. Videograafias on see eelkõige kasutatud lähivõteteks ja detailide näitamiseks. Selle objektiivi moonutus on väga minimaalne, mis teeb sellest hea kaaslase intervjuu stiilis videote filmimisel.

Samyang af 50mm sony
Samyang af 50mm sony

Photopointi rendist leiab ka väga sarnase fookuskaugusega Samyang AF 45mm f/1.8 FE objektiivi – see on 5mm võrra laiem, kuid pole niivõrd valgusjõuline. Kuna tegemist eriti kerge ja kompaktse objektiiviga, siis sobib see neile, kellele mängib erilist rolli komplekti kaal ja kompaktsus.

 

Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Sonyle

Suure maksimaalse avaga lühike teleobjektiiv – kombo, millega pildistad suurima hea meelega. Nagu ka eelnev objektiiv on 85mm väga populaarne portreefotograafias.

Samyang AF 85mm Sonyle

Eriliseks teeb selle võimalus lisada pildile sügavust põhielemendi ette midagi asetades – üks lihtne näide selleks on pildistamine läbi puulehtede.

Samyang AF 85mm Sonyle

See fookuskaugus on väga populaarne ka pulmade ja spordiürituste jäädvustamisel. Võrreldes eelnevate objektiividega on 85mm parim valik detailide ja emotsioonide pildistamiseks.

Samyang AF 85mm Sonyle


Kindlasti pole minu poolt mainitud variandid kivisse raiutud ja võid neid fookuskauguseid kasutada oma artistlike valikute realiseerimiseks.

Selleks, et leida just endale sobiv fookuskaugus tasub võtta suund Tallinna, Rocca Al Mare keskuse või Tartu, Kvartali keskuse Photopointi esinduskauplusesse ja sobiv objektiiv päevaks või nädalaks endale laenutada. Soov fototehnikaga enne ostu eelnevalt tutvuda on arusaadav ja mõistlik otsus, sest kaupluses mõneminutiline katsumine ei pruugi olla piisav otsuse tegemiseks. 

(18)

The post Millist Samyang AF fiksobjektiivi valida Sony hübriidkaamera ette? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Kahe LCD-ekraaniga DJI Osmo Action seikluskaamera
autor: Elise Ader

     

Tundub, et läheb võidurebimiseks… sest tuntud GoPro seikluskaamera Hero 7 Black’i suurim konkurent DJI Osmo Action.. või õigemini terve hunnik Actionit on Photopointis kohal ja kiirematele krabamiseks valmis! Mõlemal nimetatud tipptasemel seikluskaameral on mõistagi omad eelised, millest kaamera valimisel ka lähtuma peaks. Fakt on aga see, et uustulnuk lubab üsna tagasihoidliku hinna eest MEELETULT palju. Vaatame siis lähemalt.

DJI Osmo Action seikluskaamera on 4K videot filmiv vastupidav kaamera, mis kasutab DJI sisseehitatud stabiliseerimistehnoloogiat. Kaamera omab 2,25-tollist tagumist puute-ekraani, mille kaudu on ligipääs kõikidele kaamera funktsioonidele. Lisaks sellele on Osmo Actionil ka eesmine mittepuutetundik LCD-ekraan. Lisaekraani abil saab kiiretel võtetel kontrollida, kas kaamera nurk on õige ja vältida seeläbi raisku läinud kaadreid. Loomulikult on esiekraan eriti kasulik ka neile, kes tegelevad näiteks vlogimisega.

Kaameral on uus Steadyrock stabiliseerimise režiim, mis teeb videopildi korralikult stabiilseks. Uus elektrooniline pildi stabiliseerimise tehnoloogia töötab sujuva ja stabiilse kaadri loomisega isegi kui filmida 4K / 60fps. Steadyrock-režiim tegeleb salvestatud RAW-materjali analüüsimisega ning prognoosib seeläbi kasutaja liikumisi. Osmo Actioni juures tuleb kindlasti ära mainida ka erakordne pildidetailsus ning muidugi kauaoodatud HDR-video funktsioon.

DJI Osmo Action kasutab 1 / 2,3″ CMOS  sensorit ning saab hästi hakkama ka nigelates ja kontrastsetes valgusoludes. Tegemist on sama sensoriga, mis leidub ka Osmo Pocketis. Video värvid on erakordselt loomutruud ning meeldivad silmale vaadata (vähem saturation’it kui GoProl).

Osmo Action on ilma täiendava veekindla korpuseta veekindel kuni 11 m sügavusel vees ja põrutuskindel kuni 1,5 m kõrguselt kukkudes. See pildistab 12-megapiksliseid RAW või JPEG-fotosid ning sellega on ka võimalik pildistada burst-režiimil kuni 7 kaadrit sekundis.  Kaameral on muidugi veel mitmeid olulisi funktsioone ja režiime (“Face-Oriented Exposure”,”Timelapse” ja teised) ning loomulikult ka Bluetooth, mille abil saab kaamera muuhulgas ühendada DJI Mimo-rakendusega.

Osmo Actioni temperatuuri taluvuspiiriks on -10 kraadi, ning see on ka ilmselt üks võimalike põhjuseid, miks paljud võiksid GoPro Hero 7 Black’i asemel Osmo Actioni kasuks otsustada. Osmo Actioni poolt räägib veel ilma kahtluseta ka vastupidav aku, mis on umbes sama suur kui GoPro-l, kuid kestab kauem (umbes 90 min 4K 30p ja Rocksteady). Akut laaditakse USB-C kaudu ligi 88 minutit ja kaamera kasutab salvestamiseks microSD-kaarte maksimaalse suurusega 256 GB.

Seikluskaamerale on sisseehitatud topeltmikrofonid ja kõlar, mille helisalvestuse tulemus on võrdväärne kõrgekvaliteedilise nutitelefoniga. 3,5- mm adapteri lisamine võimaldab aga ka vajadusel ühendada sellega välise mikrofoni.

Osmo Actioni komplekt sisaldab endas kaamerat, kinnitusraami, kiirkinnitusplaati, kahte kleebitavat kinnitamisalust (üks lame ja teine kumer), pöidlakruvi ning USB-C laadimiskaablit. Sellele komplektile saab ka juurde osta erinevaid kasulikke vidinaid, nagu näiteks ND-filtreid, veekindla ümbrise süvamere pildistamiseks või ujuva käepideme.

 

 

 

Uus DJI Osmo Action seikluskaamera Photopointi veebipoes>>

(17)

The post Nüüd saadaval: Kahe LCD-ekraaniga DJI Osmo Action seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 45mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sony hübriidkaameratele
autor: Elise Ader 

Photopointis on tänase seisuga saadaval Sigma tuttuus valgusjõuline fiksobjektiiv 45mm F2.8 DG DN Contemporary Sony E-bajonetiga hübriidkaameratele (see sama objektiiv, mille saabumisest L-bajonetiga kaameratele alles hiljuti teada andsime).  

Uut objektiivi iseloomustab eelkõige kompaktsus. Seda näitab, et objektiiv on kõigest 46mm pikk ning kaalub 215g. Kuid vaatamata nendele numbritele on objektiivil kvaliteetne metalne ilmastikukindel korpus, mis laseb sellega tegutseda ka siis, kui asi on rannailmast kaugel. Kuna objektiiv on mõeldud eelkõige igapäeva tegemiste jäädvustamiseks on selle valmistamisel pandud erilist rõhku kaasaskandmismugavusele ja kasutatud seetõttu kõige kergemaid läätsi. 

 

 

Objektiivi optiline ehitus koosneb kaheksast läätseelemendist, mis asetsevad seitsmes grupis. Objektiivile on külge disainitud ava-rõngas, mille abil saab ava (vahemikus f/2.8-22) muuta eriti kiirelt ja mugavalt. Objektiivi kasuks räägib muidugi ka kiire ning vaikne teravustamismootor, mis ei takista selle kaasavõtmist isegi kirikukontsertidele.  Minimaalseks teravustamiskauguseks on Sigma 45mm-l 24cm ning filtrikeerme suuruseks 55mm. Tänu 7-labalisele avale on võimalik fotodele saavutada eriti kena ja loomulik pehme tausta-bokeh.

 

Sigma 45mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sony E-bajonetile

Photopointi veebipoes>>

(6)

The post Nüüd saadaval: Sigma 45mm f/2.8 DG DN Contemporary objektiiv Sony hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10