Nüüd saadaval: Nikon D3400 peegelkaamera
autor: Mikk Otsar

untitled-1

Photopointi kauplustesse ja veebipoodi on jõudnud Nikoni uusim D3400 peegelkaamera. Ei olnud kaua aega tagasi kui kirjutasime oma ajaveebis, et Nikon vahetab välja oma vana D3300 peegelkaamera uue ning parema D3400 vastu, mis on äsja jõudnud oma suure valikuga meie poodidesse. Nikon D3400 näol on tegemist taskukohase kuid väga võimeka peegelkaameraga. Tänu suurele 24,2-megapikslisele DX formaadis sensorile suudab kaamera teha võrratuid pilte nii valges kui ka hämarates oludes. Enam ei pea muretsema ka kiiresti tühjeneva aku pärast, kuna Nikon on sellele mudelile kaasa pannud suure mahutavusega aku millega saab järjest teha kuni 1200 pilti.

nikon-d3400-kere-must

nikon-d3400-kere-must-2

nikon-d3400-kere-must-1

Uus Nikon D3400 on nii korpuse, juhtnuppude kui ka tehniliste andmete poolest väga sarnane oma eelkäijaga. Kuid üheks suurimaks erinevuseks on Nikoni juhtmevaba tehnoloogia SnapBridge. Erinevalt tavalisest WiFi ühendusest toimib SnapBridge Bluetooth LE tehnoloogia abil – see on Nikoni sõnul energiasäästlikum ja töökindlam lahendus. SnapBridge on üsna uus nähtus, millega Nikon tuli välja käesoleva aasta algul D500 kaamerat esitledes. Kaamera ühendamine nutitelefoniga on lihtne. Kui see on tehtud, on ühendus alati olemas. Kaamera saab fotosid teie nutiseadmega sünkroniseerida pildistamise ajal, asukohast olenemata, ilma et peaksite iga kord ühenduse looma.

Nikoni uue D3400 peegelkaameraga on pildistamine vaid pool lõbu. Kui tekib vajadus videot teha aitab Sind Nikoni spetsiaalne D-Movie režiim, mis aitab salvestada sujuvaid ja teravaid FullHD mõõdus videosid. Pidev autofookus hoiab subjekti teravana kaadris ja annab filmijale vabaduse liikuda. Pimedas filmimisele aitab kaasa ka lai 100–25600 ISO tundlikuse ulatus. Kui soovite lisada veidi draamat, on Nikoni DX objektiivide abil lihtne luua kinoefektiga videoid, mida kadestavad kõik, kellele neid näitate.

Tehnilised andmed:

Efektiivseid megapiksleid 24,2
Pilditöötlusprotsessor EXPEED 4
ISO tundlikkuse ulatus 100 – 25 600
Teravustamispunkte 11, keskmine punkt rist-tüüpi
Video lahutusvõime
[FullHD] 1920 ח 1080 60p/50p
Ekraan 3-tolline TFT LCD
Foto sarivõte 5 kaadrit/sek
לhendused Bluetooth 4.1 / LE
miniHDMI (Type C)
USB 2.0
Mõõdud (mm) 98 ח 124 ח 75,5
Kaal (ainult kere) 395 g
Komplektis Liitiumaku EN-EL14
Akulaadija MH-24
Kaamerarihm
USB kaabel
Kerekork

Hea uudis on ka neile, kes ei ise ei oska või ei jaksa Photopointi suurest objektiivi valikust enda uuele kaamerale õiget “toru” valida. Nimelt on meie valikus 9 erinevat sooduskomplekti kuhu kuulub lisaks Nikon D3400 kerele ka vähemalt üks objektiiv. Valikus on tavalisest Nikkor AF-P DX 18-55mm kit objektiivist, Tamroni 16-300mm universaalsuum objektiivini.

Nikon D3200 peegelkaamera Photopointi veebipoes »

Adobe Photoshop Elements 15 ning Premiere Elements 15 toovad intelligentse sorteerimise ning puutetundliku ekraani toe
autor: Oskari Värä

pepe15-avang

Adobe on välja andnud uued versiooni oma populaarsetest foto- ning videotöötlusprogrammidest Photoshop Elements ning Premiere Elements. Tavakasutajate jaoks mugandatud ning lihtsustatud Elements 15 toob intelligentsema ning automaatsema fotode organiseerimise, puutetundliku ekraani toe, võimaluse töödelda hulga pilte korraga ning tööriista, millega töödelda mugavalt inimeste nägusid.

 

Adobe Photoshop Elements 15

Adobe sõnul on Photoshop Elements 15 puhul otsing tehtud niivõrd intelligentseks, et programm oskab pilte sorteerida märksõna järgi. Otsides näiteks sõna “dog” (koer ingl k.), leiab programm kiirelt pildid, mille peal on koer. Lisaks on Photoshop CC töötlustarkvarast tuttav näojoontega arvestav Liquify tööriist, millega saab naeratusi suurendada või parandada kissitavaid silmi. Samuti on Photoshop CC programmist üle toodud Dehaze tööriist, mille abil saab vähendada udu ning niiskuse tekitatud hägusust. Quick Edit ning Organizer tööriistad on nüüd puutetundliku ekraani toega ning nüüdsest saab pilte töödelda hulga pilte korraga, st töödelda üks pilt ära ning ülejäänud piltidele programm juba teeb samade parameetritega töötluse.

Adobe Photoshop Elements 15 fototöötlusprogrammi tutvustav video:

 

Adobe Premiere Elements 15

Premiere Elements 15, mis on tavakasutajatele suunatud videotöötlusprogramm, pakub nüüdsest samuti Dehaze tööriista nagu ka Photoshop Elements 15. Samuti sai ka Premiere Elements puutetundliku ekraani toe. Lisaks on ka väiksemad uuendused, nagu võimalus luua foto- ja videokollaaže ning uus Remix funktsioon, mis sünkroniseerib video- ja helifailide pikkused. Lisaks on ka tavakasutajaid silmas pidades erinevad võimalused lisada videotele lihtsasti erinevaid filtreid või teksti.

Adobe Premiere Elements 15 videotöötlusprogrammi tutvustav video:

Allikas: Adobe

 

Nüüd saadaval: Olympus PEN Lite E-PL8 hübriidkaamera
autor: Silver Pik

pen-lite-e-pl8-001-avang

Olympus PEN Lite seeria kaamerad on alati disainitud just tavakasutajaid silmas pidades. Siis, kui esimeste põlvkondade PEN Lite kaamerad olid lihtsalt suurema kasutusmugavusega, on viimased põlvkonnad olnud pigem õrnema soo esindajatele suunatud selfie-kesksed moeaksessuaarid. Just sellised stiilsed asjad, mida ei häbeneks näpuotsa võtta ka siis, kui sul õhtukleit seljas. Täpselt sellist disainifilosoofiat kasutab ka Olympuse viimane PEN Lite seeria kaamera – Olympus PEN Lite E-PL8.

Olympus PEN Lite E-PL8 hübriidkaamera sai esmatutvustuse osaliseks alles eelmisel kuul toimunud Photokina 2016 fotomessil, pannes pead pöörama ka vanamoodsaid tehnoloogiaajakirjanikke. See on omakorda märk sellest, et sellest hübriidkaamerast ei peaks meesterahvad kaarega mööda käima – kui sul on ikkagi oluline kompaktsus, kvaliteet ja kasutusmugavus, miks siis piirata enda valikuid. Igatahes, tulles nüüd selle suurepärase kaamera juurde – kaamera suurimad mitte-tehnilised omadused on:

• Kaamera näeb ise välja, nagu aksessuaar ning seda ei pea viisakamaks tegema kotti panemisega. Metallkorpus, stiilsed jooned, nahast pinnad – see kaamera näeb ideaalne välja iga riidekomplekti kõrval. Saadaval nii pruuni, valge kui mustana, sobides iga stiili ja maitsega. Stiili taga peitub ka kasutusmugavus – näiteks korralik käepide tagab kindla haarde ka siis, kui kaamera selfie-tegemise asendis.

• Stiiliteadlik kasutaja eelistab ka selfie’id teha. Seepärast saabki kaamera ekraani keerata 180° ning suunata see ettepoole – niimoodi saad iga foto ideaalselt kadreeritud. Tänu puuteekraanile saab sedasi kaamerat juhtida otse ekraanilt ning ei pea sõrmedega püüdlema kaugemate nuppude poole.

• Lihtsalt kasutades suurepärased tulemused. Erinevad kunstifiltrid, eriefektid, intervallvõtted ning isegi automaatne taustahägu lisamine. Niimoodi saab igaüks teha tipptasemel fotosid igaüks – olgu selleks siis esimest korda kaamerat käes hoidev alustaja fotograaf või elukutseline professionaal.

• Mugav videosalvestus. Siis kui fotode tegemine on lihtne, on videote loomine lausa imelihtne. Samad kunstifiltrid, kaamerasisene videote järeltöötlus ning palju muud sinu loomingulisuse väljendamiseks.

• Saab kasutada koos nutiseadmega. לhendades E-PL8 hübriidkaamera oma nutitelefoniga, saad kaamerat mugavalt eemalt juhtida, kadreerida grupifotosid ning ka tehtud pilte koheselt ülejäänud maailmaga jagada.

Kui need omadused jätsid su külmaks ning soovid hoopis numbreid näha, siis need on järgnevad:

  • 16,1-megapiksline Live MOS pildisensor
  • TruePic VII pildiprotsessor
  • Sensori tundlikkus ISO 100–25 600
  • Sarivõte 8,5 kaadrit sekundis
  • Keresisene 3-suunaline pildistabilisaator
  • 3-tolline 180° pööratav puutetundlik LCD ekraan
  • Erinevad kunstilised filtrid fotode ja videote jaoks
  • FullHD 1920 ח 1080 30p videosalvestus
  • WiFi ühendus – juhi kaamerat nutiseadmest

pen-lite-e-pl8-002

pen-lite-e-pl8-003

pen-lite-e-pl8-004

Rohkem ei olegi seda kaamerat siin vast vaja tutvustada. Igatahes, esimene versioon Olympus PEN Lite E-PL8 kaamerast on nüüd Photopointis saadaval ning selleks on musta värvi kaamera koos ED 14-42mm f/3.5-5.6 EZ objektiiviga. Loomulikult tulevad ka teised värvid / komplektid tootevalikusse.

NB! kui kõige uuem ja kõige stiilsem kaamera sul pead pöörama ei pane, siis uue E-PL8 uudise valguses on veel üks hea tähelepanek – eelmise põlvkonna Olympus PEN Lite E-PL7 hübriidkaamera viimased eksemplarid on saadaval väga soodsa hinnaga. PEN Lite E-PL7 koos 14-42mm EZ suumobjektiiviga on praegust soodushinnaga 499 € (tavahind 619 €) ning kampaaniakorras anname veel kauba peale 16 GB mälukaardi.

Viimane võimalus: suure auhinnafondiga Pentaxi Aasta Portreefoto 2016 lõpeb pühapäeval
autor: Jürgen Veerme

pap2016-blog

Viimane aeg on üles otsida oma parimad portreefotod, sest “Pentaxi Portreefoto 2016” konkurss lõpeb Snäpi pildipangas 16. oktoobri südaööl!

Eesti suurima portreefoto konkursile on oodatud osalema kõik fotohuvilised olenemata fotoaparaadi margist või pildistamiskogemusest. Konkursil osalemiseks saab kuni 3 tööd esitada Snap.ee keskkonnas kuni 16. oktoobri südaööni. Tööd tuleb esitada anonüümselt (ehk ilma vesimärgita) ning pilditöötlus peaks jääma hea maitse piiridesse. Konkursil osalemine on tasuta.

Esikolmiku valib läbi kahe vooru välja Eesti profifotograafidest (Kaupo Kikkas, Annika Metsla, Jake Farra, Riina Vaikmaa ja PAP15 võitja Koidu Pilve) koosnev žürii ning võitjatele on Pentax koostöös Photopointiga välja pannud ahvatlevalt suure auhinnafondi – 3000€ väärtuses vabalt valitud kaupa Photopointi esinduskauplustest.

PUBLIKU LEMMIK: parimate valikul saad ka Sina kaasa lüüa, sest lisaks žürii poolt valitud võitjatele selgub ka publiku lemmik. Selleks mine PAP 2016 konkursilehele ning kasuta meelepärastele piltidele hinde andmiseks üleval paremas servas asuvat Facebookist tuttavat “Meeldib” nuppu. Publiku lemmik selgub 20. oktoobril ning talle on Pentax’ilt üllatusauhind.

 

Vaata juba osalevaid töid ning esita enda omad – www.snap.ee/pentax ›

Ricoh Theta SC toob 360-kraadised fotod ja videod massidesse
autor: Silver Pik

ricoh-theta-sc-005-avang

Ricoh Theta seeria kaamerad ei vaja vist enam väga pikka tutvustust. Algsest Theta m15 prototüüpkaamerast arendati kiirelt välja ülipopulaarne Theta S kaamera, mis hakkas turge aasta eest vallutama. Kõrget tähelendu ning suurt populaarsust on see kaamera leidnud ka Maarjamaal – soetavad endale seda paljud, alates kinnisvarafotograafidest, lõpetades reisi- ja seiklushuviliste tavakasutajatega. וnneks ei jäänud Ricoh pikalt loorberitele puhkama, vaid jätkas turu-uuringute ning tootearendusega, mis kulmineerus täna Ricoh Theta SC tutvustamisega.

ricoh-theta-sc-006-koos

Ricoh Theta SC ei ole suure tootearenduse, vaid pigem turu-uuringute tulem. Kasutab see täpselt sama füüsilist disaini, nagu populaarne Ricoh Theta S ning sisult samuti suurele vennale suhteliselt sarnane. Kaks 180° vaatega f/2.0 avaga objektiivi ning kaks 14-megapikslist sensorit. Niimoodi talletatakse korraga 360° vaatega foto või video minimaalse müraga isegi hämaras.

Kaamera juhtimise loogika ei ole samuti muutnud – üle WiFi ühenduse saab nutitelefonist või tahvelarvutist muuta Theta SC seadistusi, alustada videosalvestust või teha fotosid ning loomulikult kasutada ka nutiseadet eelvaate kuvaks. Nutiseadmest saab loodud materjali otse üles laadida ka theta360.com veebilehele või sotsiaalmeediasse.

Suurim, või võiks isegi öelda et ainus muudatus, peitub tegelikult videosalvestuses ja edastuses. Lahutusvõime on Theta SC kaameral täpselt sama mis Theta S’il – FullHD 1920 ח 1080 30p ning sedasi talletatakse sfäärilisi videoid. Muudatus on nimelt videosalvestuse pikkuses – olles Theta SC (SC tähistab Ricohi sõnul Standard Class ehk tavakasutajale suunatud) puhul piiratud 5 minutiga, kuna kahe kaamerasilma info tuleb hiljem üheks videoks kokku panna. 5 minuti piirang tuleneb jällegi sellest, et kaamerast on eemaldatud suurem jahutussüsteem, mis samas omakorda panustab ka väiksemasse kaalu. Lisaks on kaamera alt ära kaotatud HDMI väljund. Seda samuti samadel kaalutlustel nagu videosalvestuse piiramine – tavakasutaja neid enamjuhtudel niikuinii ei vaja. Need nõudlikumad kasutajad, nagu näiteks kinnisvarafotograafid ja ajakirjanikud, kes vajavad HDMI kaudu voogedastamist või pikemat videosalvestust – nende jaoks jääb alles valik soetada kangem Theta S.

ricoh-theta-sc-004-valge

ricoh-theta-sc-003-roosa

ricoh-theta-sc-002-sinine

ricoh-theta-sc-001-beez

Muudest omadustest – kaameral on 8 GB sisemälu, mis mahutab ligikaudu 1600 pilti. Ricoh kaameratele omaselt on olemas intervallvõtte funktsioon ning loomulikult ka iseavaja. Lisaks on kaamera kiire, 1,5 sekundilise käivituskiirusega.

Paralleelselt uue kaameraga tuleb turule ka Ricoh TH-2 kaitseümbris Theta kaameratele. See asendab senise TH-1 korpuse, pakkudes IPX7 veekindlust ning sobides Ricoh Theta SC, Theta S, Theta m15 ning Theta kaameratele.

Ricoh Theta SC kaamerad tulevad neljas erinevas värvis – valge, sinine, roosa ja beež ning jaemüügihinnaks on 299 eurot. Poelettidele peaks uued Theta SC kaamerad jõudma oktoobri lõpus-novembri alguses.

ricoh-theta-sc-008-pealt

ricoh-theta-sc-007-alt

ricoh-theta-sc-009-kylg

Allikas: Ricoh pressiteade

2 3 4 5 6 7 8 9 10