Sony FE 24-50mm f/2.8 G on kompaktne igapäeva suumobjektiiv
autor: Stephan Redko

Kõrgeimatele standarditele vastav Sony “G” seeria saab lähiajal meeldiva täienduse — valikusse lisandub igapäevane suumobjektiiv Sony FE 24-50mm f/2.8 G, mis on loodud Sony täiskaader hübriidkaameratele, kuid eelkõige suunatud a7C seeriale.

Loomulikult jõuab see müügile Photopointi esinduskauplustesse ja läbi meie veebikaubamaja saad FE 24-50mm f/2.8 G juba ka eeltellida ning olla seeläbi esimene või esimeste seas, kes selle maikuus Eestis kätte saab.

Sony FE 24-50mm F2.8 G

Mida kujutab endast Sony FE 24-50mm f/2.8 G?

Sisaldades fookuskaugusi nagu 24mm, 35mm, 50mm ning kaaludes kõigest 440 grammi, siis tundub Sony FE 24-50mm f/2.8 G esmapilgul nagu ideaalne igapäevane suumobjektiiv, mida kaasas kanda alternatiivina mitmele fiksobjektiivile.

See on eelkõige Sony a7C seeriale suunatud, sest selle täiskaader hübriidkaamera kasutajad ilmselgelt väärtustavad üle kõige kompaktsust — miks siis mitte neile pakkuda ka kompaktset alternatiivi üpris suurele 24-70mm f/2.8 suumobjektiivile!

Suuruselt meenutab FE 24-50mm objektiivi kõige rohkem FE 20mm f/1.8 G ja FE 35mm f/1.4 GM, millest kõik kasutavad muuseas sama, 67mm filtrikeerme suurust.

Sony FE 24-50mm F2.8 G
Sony FE 24-50mm F2.8 G

 

Sony väidab, et selle objektiivi ehitusel ei ole tehtud kompromisse — sellel on fookus-, suumi- ja avarõngas, millest viimasele on pühendatud eraldi lüliti, et avarõngast muuta klikatavaks või mitte klikatavaks. Objektiivil on ka AF/MF lüliti ning üks funktsioonnupp.

Objektiivis peitub kaks lineaarset fookusmootorit, millest võid loomulikult oodata välkkiiret ja vaikset teravustamist. Sony julgeb isegi väita, et selle mootorid suudavad sammu pidada uue a9 III sport-hübriidkaameraga, mis suudab “tulistada” kuni 120 kaadrit/sek fotosid autofookusega.

 

Eeltelli Sony FE 24-50mm f/2.8 G, et nautida kvaliteeti kompaktses vormis »

 


Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit ››

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(18)

The post Sony FE 24-50mm f/2.8 G on kompaktne igapäeva suumobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma 15mm f/1.4 DG DN Art on 180-kraadise vaateväljaga kalasilmobjektiiv
autor: Stephan Redko

Sigma teatas, et lisaks 500mm f/5.6 DG DN OS Sports telefiksobjektiivile on nende poolt peagi müügile oodata ka maailma esimest f/1.4 avaga täiskaader hübriidkaameratele loodud kalasilmobjektiivi Sigma 15mm f/1.4 DG DN FISHEYE Art.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Sigma 15mm f/1.4 DG DN Art on valik julgetele

Eelkõige astrofotograafidele suunatud Sigma 15mm f/1.4 ülilainurk-kalasilmobjektiiv pakub eriti kõrgkvaliteedilist jõudlust – isegi maksimaalse f/1.4 avaga jäädvustades. Erinevalt tavalistest “kalasilmadest” on see erakordselt terav kogu oma 180° vaatenurga ulatuses.

Selles peitub Sigma kõige uuem optiline disain, mis parandab märkimisväärselt kaadrites tekkivaid aberratsioone — koosnedes neljast FLD, kolmest SLD ja kahest asfäärilisest elemendist võid kindlasti loota imelist pildikvaliteeti.

Tänu kõigele sellele on antud objektiiv suurepärane valik mitte ainult astrofotograafiaks, vaid kindlasti ka päevastel ajal toimuvate tegevuste jäädvustamiseks nagu maastiku- ja arhitektuurifotograafia, kus üldjuhul võivad päikse tõttu tekkida erinevad aberratsioonid.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Sigma 15mm f/1.4 DG DN omapära tõttu ei ole võimalik esiklaasile ette keerata standardseid filtreid, millega tavaliselt ollakse harjunud.

Selleks, et Sa täitsa unarusse ei peaks jääma, siis on Sigma lisanud objektiivi bajonetipoolele geelfiltri hoidja, kuhu filtreid paigaldada. Eriti tuus on veel komplekti kuuluv objektiivikork, kus on võimalik hoiustada just kahte geeltüüpi filtrit.

Üks teine vahva omadus, mida oleme aina rohkem hakanud nägema just eelkõige Sigma tippklassi “Art” seeria objektiividel on avarõnga olemasolu. Tänu sellele on Sul võimalik kahe käega juhtida oma kaameraseadeid ehk vasaku käega ava ning paremaga nt. säriaega ja ISO.

Antud objektiivi avavahemik ulatub valgusjõulisest f/1.4 kuni f/16-ni välja. Ava saab juhtida nii avarõnga kui ka kaamera kaudu, kui sätid avarõnga “A” režiimi peale. Lisaks on võimalik avarõngast lukustada kasutades selleks vastavat lülitit.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Teravustamiseks peitub objektiivis HLA (High-response Linear Actuator) mootor, millelt võid loomulikult oodata kiiret, sujuvat ja vaikset fokusseerimist.

Objektiivi lähim teravustamiskaugus on 38,5 cm ja komplekti kuuluvad objektiivi otsakorgid, statiivikinnitus, soojendi hoidja, õlarihm ja vutlar.

Seda optilist pärli on Photopointi esinduskauplustesse oodata juba märtsikuu lõpus, kuid kiiremad saavad eeltellimuse veebikaubamajas kohe ära vormistada.

 

Eeltelli Sigma 15mm f/1.4 DG DN FISHEYE Art Sony või Panasonic ette kohe ära »

 


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(11)

The post Sigma 15mm f/1.4 DG DN Art on 180-kraadise vaateväljaga kalasilmobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports on ainulaadne telefiksobjektiiv
autor: Stephan Redko

Jaapani kvaliteetoptika tootja Sigma andis teada, et peagi on müügile jõudmas ainulaadne Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports telefiksobjektiiv, millest siin postituses ka lähemalt juttu teeme.

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports — omadused ja funktsioonid

Tegu on ettevõtte esimese supertelefoto-fiksobjektiiviga, mis on konkreetselt loodud just täiskaader hübriidkaamerate jaoks. Esialgu tuleb see müügile Sony E- ja Panasonic L-bajonetile, kuid võiks ka loota, et mingi hetk tehakse sellest ka Nikon Z-bajonetiga versioon.

Objektiiv tundub oma klassi kohta olevat üpris kompaktne nii disaini kui kaalu poolest. See on pikkuselt 234 mm ning kaalub kõigest 1.4 kg. Ütlen “kõigest”, sest sellist tüüpi objektiivid kipuvad üldjuhul kaaluma mitu kilo.

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS kasutab teravustamiseks HLA lineaarset mootorit, mis toimib vaikselt ja kiirelt. Objektiivi pealt leiab ka kaks lülitit, mis aitavad Sul valida sobiva teravustamisviisi.

Üks nendest lülititest on loomulikult AF/MF, et vahetada automaatse ja manuaalse fokusseerimise vahel. Muide, kui omad Panasonic hübriidkaamerat, siis võta teadmiseks, et Sigma objektiivid (kaasarvatud 500mm f/5.6) toetavad lineaarse ja mittelineaarse fookusrõnga vahel valimist lausa kaameramenüüst.

Teiseks lülitiks on teravustamispiiraja, millega saad valida vahemiku, kuhu objektiiv võib fokusseerida. Valikusse kuuluvad 3,2-10m, 10m-∞ ja FULL.

Kõige lihtsam näide, kus selline asi kasuks võiks tulla oleks metsas linde pildistades — kui Sa ei taha, et objektiiv ekslikult teravustaks eesolevatele puuoksadele, siis oleks kasulik lasta sellel teravustada alates 10 meetri kauguselt.

SIGMA 500mm F5.6 DG DN OS | Sports

Loomulikult vajab selline supertelefoto ka omajagu stabilisatsiooni ning seda pakub Sigma OS2 algoritm kuni 5-stopi jagu.

Jälle lülititest rääkides, siis ka stabilisaatori jaoks on pühendatud eraldi lüliti, mis aitab seda kohandada vastavalt olukorrale. Üldjuhul soovitaksin kasutada OS1 režiimi, mis on sobilik enamus situatsioonide jaoks. OS2 režiim korrigeerib ainult vertikaalset liikumist.

Muude omaduste hulgas leiame Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS objektiivilt ka avarõnga ning selleks vajalikud lülitid (avarõnga lukustus, click ON/OFF). Antud objektiivi avavahemik on f/5.6 – f/32.

Objektiivi ühenduspunkt, fookusrõngas, lülitid ja muud väliühendused on kõik tolmu- ja pritsmekindla disainiga. Lisaks on objektiivi esiklaasil vett ja õlitõrjuvad vääristused.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS on juba praegu saadaval eeltellimiseks Photopointi veebikaubamajast ning esimene partii peaks müügilettideni jõudma märtsikuu lõpu poole. 

 

Eeltelli Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS | Sports, et kogeda midagi ainulaadset »

 


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(4)

The post Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports on ainulaadne telefiksobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

360-kraadise vaateväljaga Insta360 X3 kaameraga kaasa väärt kingitus
autor: Jürgen Veerme

Insta360 X3

360° fotosid ja videoid salvestav Insta360 X3 on soodushinnaga 539€ (589€) ja lisaks saad ostul kingituseks Invisible Selfie Stick + Tripod käsistatiivi (väärtus 32,99€).

Sellise võimekusega kaamera pakub sisuloomeks täiesti teistsuguseid võimalusi, sest sul on järeltöötluses täielik kontroll selle üle, milline salvestatud kaader lõpuks välja näeb. Kui Sa tavapärase kaamera valesti paigutad, siis on terve klipp rikutud, aga selle kaameraga seda ei juhtu.

Samuti saad “Deep Track” režiimi abil lasta sellel 360-kraadi kaameral ise Sind kaadri keskel hoida, et saaksid valmis paigutatud video alla laadida juba otse kaamerast.

Parema dünaamilise ulatuse saavutamiseks on Insta360 X3 mudelile lisatud “Active HDR” režiim, mille abil on videokvaliteedis märgatav vahe võrreldes eelmise generatsiooni mudeliga.

Insta360 X3 on juba karbist välja võttes veekindel kuni 10m sügavusele. Selle pealt leiad 4 füüsilist nuppu, mis aitavad Sul kaamerat juhtida isegi kui kannad kindaid või need on märjad. Muuhulgas annavad nupud ka vibreeriva tagasiside kui neid vajutada.

insta360 Invisible Selfie Stick

Ostul kingituseks saadav Invisible Selfie Stick 2in1 statiiv on kindel “must-have” lisatarvik, sest see paneb Su vaatajad arvama, et kaamera hõljub.

Nimelt, importides oma video Insta360 äppi või Insta360 Studio desktop-tarkvarasse, siis kaob see “pulk” automaagiliselt täielikult ära.

Insta360 käsistatiiv-statiiv 2in1 Invisible Selfie Stick + Tripod

 

Jäädvusta täiesti uues perspektiivis — soeta Insta360 X3 »

 

Kampaania kestab 20. veebruar – 31. märts 2024.

Juhul, kui Sul uue kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(8)

The post 360-kraadise vaateväljaga Insta360 X3 kaameraga kaasa väärt kingitus appeared first on Photopointi ajaveeb.

Säästa 200€ – eeltellides Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS koos Sony telekonverteriga
autor: Jürgen Veerme

Sony FE 300mm f/2.8 GM

Kui eeltellid uhiuue ja maailma ühe kõige võimekama objektiiviga Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS korraga ka Sony SEL-14TC 1,4x või Sony SEL20TC 2x telekonverteri, siis säästad tellimuselt 200€.

Kiire ning täpne autofookus on FE 300mm f/2.8 GM OSS valgusjõulises teleobjektiivis tagatud tänu kahele XD (eXtreme Dynamic) lineaarsele mootorile, mis võimaldavad ära kasutada ka kõige kiiremate hübriidkaamerate potentsiaali.

Sinna hulka kuulub ka Sony a9 III ehk selle objektiiviga saad vabalt pildistada 120 kaadrit/sek koos täpse autofookusega.

Sony 300mm f/2.8 GM on ehitatud magneesiumsulamist, mis pakub maksimaalset kaitset ja vastupidavust Sinu objektiivile, kuid minimaliseerib samal ajal objektiivi kaalu.

Sony FE 300mm F2.8 GM OSS

Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS küljelt leiame rohkelt lüliteid:

  • AF/MF lüliti — autofookuse ja manuaalfookuse valimiseks;
  • FULL TIME DMF ON/OFF lüliti — fookusrõnga aktiveerimiseks, et kasutada manuaalset teravustamist isegi kui kasutad autofookust;
  • FULL | ∞ – 6m lüliti — teravustamisvahemiku limiteerimiseks, et vältida eesolevatele esemetele teravustamist;
  • OSS ON/OFF lüliti — optilise pildistabilisaatori sisse ja välja lülitamiseks;
  • MODE 1, 2, 3 lüliti — erinevateks olukordadeks vajaliku stabilisatsiooni valimiseks.

Juhul, kui Sul hetkel ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Eeltelli Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS ja koge enneolematut kvaliteeti »

 


Kampaania kestab 19. – 29. veebruar 2024. Soodustuse saamiseks tuleb FE 300mm f/2.8 GM OSS ja telekonverter eeltellida korraga s.t need peavad olema ühel arvel. Soodustust ei saa liita/summeerida teiste pakkumistega ja mitme telekonverteri korraga ostmisel sääst ei suurene.

Photopointi veebikaubamajas rakendub allahindlus automaatselt ostukorvis, kui kampaaniatingimused on täidetud. Ei saa kasutada lisaallahindlusekampaaniate ajal.

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(9)

The post Säästa 200€ – eeltellides Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS koos Sony telekonverteriga appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10