Godox V1 Pro välk toob meeldivaid täiustusi
autor: Stephan Redko

2024. aasta algul teatas Godox, et müügile on tulekul “Pro” versioon populaarsele Godox V1 välklambile, mis on tänaseks päevaks saanud üheks populaarsemaks välguks Photopointi klientide seas.

Tegu ei ole isegi mitte V1 järglasega, vaid täiesti uue põlvkonna mudeliga, mis võiks paremini sobida just nõudlikumatele professionaalidele.

Ehk kui otsid oma tööotsade jaoks korralikku välklampi, mis oleks samuti ka rahakotisõbralik, siis peagi ka Photopointi müügile jõudev Godox V1 Pro võib olla Sulle ideaalne variant.

Godox V1 Pro — mis on uut?

Täiustuste seast üks kõige enam rõõmu pakkuv omadus on suurema mahutavusega 2980mAh liitiumaku, mis pakub nüüd täisvõimsusel kuni 500 lasku. Kuna aku on füüsilise suuruse poolest sama, siis saad uut akut nautida ka originaalses Godox V1 mudelis.

Godox V1 Pro akut on võimalik laadida välgu külje peal paikneva USB-C pesa kaudu või komplekti kuuluva akulaadija abil.

Pikema akukestvuse jaoks on Godox lisanud ka lisatoitepesa, mille külge saad ühendada toiteplokke nagu Godox PB960 — see konkreetne toiteplokk annab välgule juurde lausa 750 täisvõimsusel kaadrit!

Godox V1 Pro suudab “tulistada” lausa 3 korda rohkem pilte järjest võrreldes tavapärase V1 mudeliga. See tähendab, et “continuous” režiimides võid pildistada lausa 100 kaadrit järjest, kasutades samal ajal välku — ning seda veel täisvõimsusel.

Mis teeb selle välgu veel vingemaks on komplekti kuuluv SU-1 täitevalgusti, mida näeme esmakordselt Godox’i välklambis.

Nii nagu nimi vihjab, siis täitevalgusti ülesanne on täita tumedad varjud, mis esinevad paljudes välguasendites (nt. põrgatades valgust vastu lage, mis jätab inimese lõua ning silmaalused tumedaks).

SU-1 täitevalgusti käib imelihtsalt Godox V1 Pro külge ning välgukomplekti see kuigi palju suuremaks ei tee. Tasuks küll mainida, et kuigi V1 Pro välku saab seadistada automaatse režiimi peale, siis täitevalgustit pead korrigeerima manuaalselt.

Godox V1 Pro välku saad hõlpsasti vahetada manuaalse ja automaatse režiimi vahel kasutades TTL/M lülitit.

Lisaks on võimalik seda ühendada juhtmevabalt teiste Godoxi välkudega ning sellel on 10-astmeline LED-valgusti, mis aitab hämarates tingimustes Sinu kaameral teravustada.

Eelnimetatud LED-modellvalgusti, mida saad kasutada teravustamiseks.

Kokkuvõtteks, Godox V1 Pro tundub esmapilgul nagu suurepärane variant profifotograafidele või miks ka mitte hobi korras tegutsejatele, kes lihtsalt tahavad võimalikult head välku hea hinna eest.

Photopointi esinduskauplustesse ja veebikaubamajja on uut Godox V1 Pro välklampi müügile oodata 2024. aasta märtsikuus.

 

Tutvu kogu Godox välklampide valikuga »

 


Muide, Godox V1 välklamp Sony ja Canon hübriidkaameratele on laenutamiseks saadaval nii Tallinna kui Tartu Photopointi fototehnika rendis.

Godox V1 põhjalikum ülevaade: 

(10)

The post Godox V1 Pro välk toob meeldivaid täiustusi appeared first on Photopointi ajaveeb.

OM System OM-1 Mark II on uue generatsiooni lipulaev hübriidkaamera
autor: Stephan Redko

OM System ehk eelnevalt tuntud kui Olympus teatas, et müügile on tulemas oodatud järeltulija nende lipulaev “Micro Four Thirds” hübriidkaamerale — OM System OM-1 Mark II.

Arvestades, et OM-1 (Gen 1) on veel väga ajakohane kaamera, olles hetkeseisuga kõigest 2 aastat vana, siis uue põlvkonna mudelilt võime oodata rohkem täiustusi ja n.ö. “lihvimist”, kui päris drastilisi muudatusi.

OM System OM-1 Mark II

Mida on täiustatud OM System OM-1 Mark II hübriidkaameras?

OM-1 Mark II kasutab riistvaraliselt sama TruePic X protsessorit nagu oma eelkäija ning kaadrisagedused nii foto- kui video poole pealt jäävad samuti samaks.

Küll aga peitub II generatsioonis rohkem RAM’i, mis parandab märkimisväärselt kaamera üldist tõhusust ning veel tähtsamalt, teravustamiskiirust ning -täpsust.

Nimelt, OM System on lubanud, et autofookuse täpsus on oluliselt paranenud — isegi kiiresti liikuvate subjektide puhul. Lisaks peitub kaameras nüüd ka “Human detection” ehk inimtuvastuse režiim.

OM System OM-1 Mark II

Üks murekoht, mille üle OM-1 hübriidkaamera kasutajad siiani kurtsid olid selle juhtrullikud, mida oli kohati raske kasutada, eriti kindaid kandes. Seda võttis OM System kuuldele ning tänu sellele on uue generatsiooni mudelil kummeeritud juhtkettad, mis on ka täiustatud taktiilse tagasisidega.

Kõige muu poolest püsib keredisain identsena, kui välja jätta ilmselge logovahetus — OM System OM-1 Mark II kannab nüüd ka päriselt “OM System” nime, mida esimese generatsiooni mudelil veel ei olnud.

OM System OM-1 Mark II

Live GND (Graduated ND) funktsioon

Lisaks tüüpilistele Live ND ja High Res Shot funktsioonidele peitub uues OM-1 Mark II hübriidkaameras maailma esimene Live GND (Graduated ND) funktsioon.

Selle abil saavad fotograafid tegutseda ilma päris filtrite kasutamiseta ning selle võrra säästa juba paarsada eurot, olenevalt filtritootjast. Lisaks saavad kasutajad reaalajas kohandada filtri stoppe ja Live GND filtritüüpi, reguleerida heledalt tumedale ülemineku asukohta ning valida pehme, keskmise ja kõva gradatsiooni vahel.

Ilmselt on see funktsioon kõige rohkem käepärast just maastikufotograafidele, kes tahavad saavutada kaadreid selge taeva ja selge maastikuga.

Eelnevalt nimetatud High Res Shot režiim on samuti saanud päris meeldiva uuenduse, sest nüüd saavad fotograafid nautida 14-bit RAW faile, mis oli originaalses OM-1 hübriidkaameral limiteeritud 12-bit failideni.

Kuigi paberil ei tundu, et 14-bit ja 12-bit vahel oleks suur vahe, siis tegelikkuses pakub 14-bit RAW fail lausa kolm korda laiemat toonivahemikku. High Res Shot pakub endiselt 80-megapiksliseid fotosid statiivi otsas ning 50-megapiksliseid fotosid kaamerat käes hoides.

Viimasena tasuks veel eraldi välja tuua OM-1 Mark II keresisese stabilisaatori, mis pakub nüüd kuni lausa 8.5-stoppi stabilisatsiooni. OM System kaameraid on juba niigi kiidetud selles valdkonnas ning usun, et selle hübriidkaamera kasutajad hakkavad seda veelgi rohkem kiitma.

OM System OM-1 Mark II

OM System OM-1 Mark II pakub enamasti samu suurepäraseid omadusi ja funktsioone, mis ka esimese põlvkonna mudel. Seal hulgas 20-megapiksline stacked sensor, 4K 60 kaadrit/sek 10-bit videosalvestused, 50 kaadrit/sek täieliku autofookusega pildistamine ja palju muud.

Kuid loomulikult lisandus ka funktsioone, mis panevad nii mõnegi ilmselt kaaluma just uhiuue mudeli soetamist — minu jaoks kõige huvitavam nende seast on kindlasti Live GND filtrirežiim.

Uue mudeli leiad loomulikult Photopointi veebikaubamajast, kust on võimalik juba praegu see endale eeltellida. Photopointi esinduskauplustesse on OM System OM-1 Mark II müügile oodata märtsikuu jooksul!

 

Eeltelli OM System OM-1 Mark II ja ole valmis »

 


PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››

Photopoint on OM System/Olympus fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(8)

The post OM System OM-1 Mark II on uue generatsiooni lipulaev hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Insta360 Ace Pro on seikluskaamera, mis salvestab kuni 8K videoid
autor: Stephan Redko

2023. aasta lõpus tutvustatud Insta360 Ace Pro on müügile jõudnud ka Photopointi ning on põhjust arvata, et sellest saab selle aasta üks ihaldusväärseim seikluskaameraid.

Mida see endast kujutab ning mis eristab seda konkureerivatest GoPro ning DJI mudelitest? Tule vaata lähemalt siinsamas blogis ja saad teada 👇

Insta360 Ace Pro — kaamera igaks seikluseks

Insta360 Ace seeria lipulaev ehk Ace Pro on loodud koostöös kurikuulsa Leica’ga, kes on tuntud oma tipptasemel ning omakorda tipphinnaga kaamerate ja objektiivide poolest.

Nende koostööna asetseb kaamera ees 16mm f/2.6 ekvivalentne Leica SUMMARIT objektiiv, millest võid kindlasti oodata optiliselt suurepäraseid tulemusi tänu Leica pikaajalisele kogemusele ning ekspertiisile optilises disainis.

Objektiivi taga ehk Insta360 Ace Pro südameks on 1/1.3-tolline, 48-megapiksline sensor, mis võimaldab videosalvestusi kuni lausa 8K 24 kaadrit/sek! Loomulikult saad ära kasutada ka madalamaid resolutsioone, mis võimaldavad kõrgemaid kaadrisagedusi nagu näiteks 4K 120 kaadrit/sek.

Kõiki neid salvestusi aitab sujuvana hoida FlowState stabilisaator, millele võid loota ka kõige värinarohkemates olukordades. Veendu selles ise, vaadates allolevat GIF näidet:

Insta360 Ace Pro

Omadus, mis on seni olnud omapärane vaid Insta360 kaamerates nagu GO 3 on puutetundlik ning kallutatav ekraan, mis aitab Sul igas olukorras näha seda, mida Sa reaalselt salvestad.

Puutetundlikku ekraani saad kallutada vaid mõnest kraadist kuni kasvõi 180-kraadini välja, mida saad ära kasutada nt. iseenda filmimise eesmärgil.

Insta360 Ace Pro

Insta360 Ace Pro kasutab vahetatavat 1650mAh akut, mille puhul lubab ettevõte 100 minutilist tööaega. Antud aeg oli saavutatud laborikeskkonnas temperatuuril 25°C, AI Highlights Assistant välja lülitatud, salvestades 4K 30 kaadrit/sek Active HDR-videot.

Lisaks võimaldab Pro mudel PD kiirlaadimist ehk kui kasutad 30W vooluadapterit, siis laed aku nullist 80%-ni kõigest 22 minutiga. Seega püsid rohkem action’is ning veedad vähem aega oodates, et akud täis laeksid.

Ning loomulikult ei oleks see mingi seikluskaamera ilma veekindluseta ja seetõttu lubab seda Insta360 Ace Pro kuni 10-meetri sügavuseni ilma lisakorpuseta. Lisaks lubab Insta360 sellele kaamerale külmumiskindlust kuni -20°C, mis on suurepärane uudis neile, kes tegelevad talvesportidega!

Insta360 Ace Pro

Kõige muu hulgas pakub Insta360 Ace Pro esmakordselt ühilduvust Garmin ja Apple nutikelladega, et kuvada videosalvestuses oma kiirust, pulssi jms.

Lisaks peitub kaameras eriline AI kiip, mis aitab võtta pildikvaliteedist maksimumi ning aitab luua maagilisi kaadreid nagu näiteks nähtamatu selfie stick efekt.

Kuigi seikluskaamerate maailm on olnud üsna igav ning mitte nii innovatiivne kui võiks olla, siis ettevõtted nagu Insta360 on seda muutmas.

Kui tahad kogeda seikluskaamerast ennenägematu videokvaliteeti ning täielikku loomingulist vabadust, siis suundu alloleva lingi kaudu Photopointi veebikaubamajja ja telli uhiuus mudel ära.

 

Jäädvusta seiklusi nutikamalt ja telli Insta360 Ace Pro »

 

Juhul, kui Insta360 kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(19)

The post Insta360 Ace Pro on seikluskaamera, mis salvestab kuni 8K videoid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd on Tallinnas rentimiseks saadaval Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports
autor: Jürgen Veerme

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports

Meil on hea uudis kõigile Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajatele – Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi fototehnika rendis, on nüüd soovijatele laenutamiseks saadaval Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports.

Seda telesuum-objektiivi ootasid paljud huvilised juba aastaid müügile, sest see oli siiani ainus mudel, mis puudus Sigma “holy trinity” komplektist täiskaader hübriidkaameratele.

Selle Sigma objektiivi sees peitub optiline stabilisaator, mis pakub laiast otsast kuni 7.5-stopi ulatuses stabilisatsiooni ning kitsamast otsast kuni 5.5-stoppi. Ja nagu ikka, siis stabilisaatorit saab oma soovide järgi kohandada külje peal oleva lüliti abil.

Objektiiv kasutab muuhulgas HLA (High-response Liner Actuator) mootoriga teravustamise süsteemi, mis on kiire, vaikne ja täpne nii fotode kui ka videote tegemiseks. 

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports


Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports korpus on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning selle klaas on vett ja õli tõrjuva vääristusega. Lisaks teeb pritsme- ja tolmukindel disain sellest objektiivist täiusliku kaaslase ka keerulisemates ilmastikuoludes.

TUTVU LISAKS: Karbist välja: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv ››

Ja kui sa Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS objektiivi ära armud, siis kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist teeme tutika I-2 kehtiva hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(10)

The post Nüüd on Tallinnas rentimiseks saadaval Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix S 100mm f/2.8 Macro on enneolematult pisike makroobjektiiv
autor: Stephan Redko

Kui peaksin nimetama ühte tüüpi objektiivi, mis on seni olnud Panasonic L-bajoneti valikust puudu ning mida oleks hädasti vaja, siis see oleks kindlasti just 100mm standard-makroobjektiiv. Selle väitega ilmselt nõustuksid ka enamus Lumix hübriidkaamerate omanikud.

Seega on mul jagada hea uudis, sest Panasonic teatas, et järgmisena on müügile saabumas just uhiuus Lumix S 100mm f/2.8 Macro objektiiv, mis paistab olevat kõvasti väiksem kui teiste tootjate analoogsed variandid. 

Saavuta tõelised makrovõtted Lumix S 100mm f/2.8 Macro abil

Tegu on järjekordse lisandusega Lumix S fiksobjektiivide seeriasse, mis koosneb kompaktsetest, valgusjõulistest ning äärmiselt kvaliteetsetest mudelitest.

Suur aplaus Panasonicule, sest nad on nüüdseks suutnud luua juba 6 täiesti erinevate fookuskaugustega fiksobjektiivi, millel on täpselt sama disain, s.h. suurus, filtrikeerme suurus ja funktsionaalsus.

Lisaks on kõik 6 objektiivi sarnase raskuskeskmega, mis teeb gimbali otsas objektiivide vahetuse imelihtsaks.

Jah, pildil kujutletud objektiivid on tõesti päris elus nii sarnased! Sama filtrikeerme suuruse tulemusena hoiad kokku märkimisväärse summa erisuuruste filtrite ostmise asemel. Samuti ei pea Sa enam ümber tasakaalustama gimbalit iga objektiivivahetuse korral.

Panasonic Lumix S 100mm f/2.8 Macro on 2/3 lühem ning 50% kergem tavapärasest 100mm standard-makroobjektiivist, mis on korralik saavutus Panasonicu poolt. Eriti kui võttes arvesse, et see standard on püsinud juba mitu kümnendit.

Tasuks aga mainida, et selle saavutamiseks on ohverdatud optiline pildistabilisaator, mis on üldjuhul “pakendatud” sellistesse torudesse.

Kuid samas, kes on vähegi Lumix hübriidkaameratega kursis teab, et nende sees peituv keresisene pildistabilisaator teeb tõeliseid imesid ning seetõttu ei näe ma põhjust, miks ühelgi Lumix objektiivil eraldi stabilisaatorit vaja oleks niikuinii.

Kõige muu poolest pakub uus Lumix’i objektiiv samu funktsioone, mis teised analoogsed. Antud objektiiv teravustab alates 0.204m kauguselt ning pakub 1x suurendust — kõik, mida ootaksid ühest korralikust makroobjektiivist.

Nagu Lumix S-seeria objektiividel juba standardiks, siis loomulikult on ka see mudel tolmu- ja pritsmekindla disainiga. Lisaks lubab ettevõte külmumiskindlust kuni -10°C, et võimaldada makrovõtteid isegi krõbematel talveaegadel nagu on meil Eestis.

Uut makro-objektiivi on Photopointi esinduskauplustesse müügile oodata juba jaanuarikuu lõpus, aga juba praegu saad selle endale meie veebikaubamajast eeltellida.

 

Eeltelli Panasonic Lumix S 100mm f/2.8 Macro — loomulikult Photopointist »

 


PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi soodsamalt (isegi soodushinnast)! Rohkem infot »

Juhul, kui sul on investeeringuks suuremad summad ära planeeritud, siis on võimalus kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Kui sind huvitab pisikeste asjade pildistamine ja soovid selles vallas ennast edasi arendada, siis on Eesti suurimas fotofraafia-alases õpikeskkonnas fotokursus.ee olemas Urmas Tartese poolt koostatud “Makrofotograafia“ kursus.

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis.

(9)

The post Panasonic Lumix S 100mm f/2.8 Macro on enneolematult pisike makroobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10