Manfrotto videostabilisaator MVG220 on nüüd 40-110€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Manfrotto stabilisaatorid

Manfrotto MVG220 suudab enda “seljas” kanda kuni 2,2 kg kaaluvat väiksemat peegelkaamerat või hübriidkaamerat. Kolmeteljelise motoriseeritud stabilisaatori igat telge saab lukustada, mis muudab tasakaalustamise veidi lihtsamaks. Komplekti kuulub ka lisakäepide, mis suurendab paindlikkust ja muudab madala nurga alt erinevate stseenide filmimise mugavamaks. 

Müügil on ka MVG220FF versioon (soodushind 439€), kus on olemas kõik eelnev, aga juurde on lisatud ka Follow Focus, mis võimaldab muuta fookust manuaalselt otse stabilisaatorilt ja seeläbi on video täpsem.

Manfrotto MVG220 gimbal

 

 

  • Innovatiivsed protsessorid tagavad sujuva liikumise.
  • Informatiivne LCD ekraan.
  • Kandevõime kuni 2,2 kg.
  • Kuni 7 tundi tööaega (Standby režiimis kuni 14 tundi).
  • Kompaktne ja kerge konstruktsioon.
  • Funktsionaalne valikuratas.
  • Kiire paigaldussüsteem ühildub nii Manfrotto ja kui Arca Swiss plaatidega.
  • SOODUSHIND: alates 359€ (tavahind alates 399€)

 

Gimbali paremaks kasutamiseks on loodud “Manfrotto Gimbal” äpp, mis on tasuta allalaetav nii Apple Store kui Google Play rakenduste poodidest. 

 

Telli Manfrotto videostabilisaator MVG220 veebikaubamajast »

 

 

Kui Sul soovitud gimbali ostuks peaks raha veidi nappima, siis kasuta Inbank järelmaksu abi – saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles 2021. aasta jaanuaris.

Soodushinnad kehtivad kuni kaupa jätkub.

(4)

The post Manfrotto videostabilisaator MVG220 on nüüd 40-110€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

2020. aasta sügisel jõuab Photopointi uus Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
autor: Jürgen Veerme

Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv Sonyle

Tundub, et Tamron on kogu oma tootmisvõimekuse suunanud tohutut menu nautivate Sony täiskaader hübriidkaameratele mõeldud objektiivide valmistamisesse, sest juba oktoobrikuu lõpuks jõuab Photopointi müügile uus Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD.

Oma universaalse fookuskauguse ja kerge kaalu (ainult 544 g) tõttu on Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD väga praktiline objektiiv, mis sobib nii maastikke, spordi, eluslooduse kui ka portreede pildistamiseks. Uue telesuumi optilises ehituses on nii asfäärilisi kui ka madala dispersiooniga läätseelemente, mis omavad ka BBAR-vääristust, et vähendada peegeldusi. Samuti on läätsed vääristatud fluor-kattega, mis kaitseb objektiivi sõrmejälgede, mustuse ja niiskuse eest.

70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD niiskuskindel konstruktsioon pakub välitingimustes pildistamisel paremat kaitset ning objektiiv jagab 67-mm filtrikeeret teiste Sony (täiskaader)hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiividega. Objektiiv kasutab täielikult ära ka Sony kaamerasisesed funktsioonid nagu Hybrid AF ja Eye AF

 

Eeltelli Tamron 70-300mm Di III RXD ja ole esimeste hulgas ››

 


Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (need on saadaval ka Photopointi rendis):

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

(5)

The post 2020. aasta sügisel jõuab Photopointi uus Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD appeared first on Photopointi ajaveeb.

Järele proovitud: Tamron SP 24-70mm f/2.8 VC G2 normaalsuumobjektiiv
autor: Erik Kaha

Kui ma esimest korda Photopointi foto- ja videotehnika rendist laenutatud Tamron SP 24-70mm f/2.8 VC G2 objektiivi kotist välja võtsin, siis tundsin kohe, et tegu on raske objektiiviga. לhest küljest on see hea, sest see annab filmimisele rohkem stabiilsuse – eriti kui filmida ilma stabilisaatorita. Miinusena pakub see kätele pika peale suuremat koormust ehk käed väsivad kiiremini ära.

Välisel vaatlusel hakkab silma G2 ehk teise generatsiooni uus disain – see näeb lihtne välja ning on tänu sellele ka hõlpsamini kasutatav. Fookuse ja suumi vahele on jäetud tühik, mis vähendab riski, et suumi ja fookuse rõngad peaksid sassi minema. Disaini sisse on hästi põimitud ilmastikukindel isoleeriv kummiriba, mis on vihmase ilma korral mõeldud kaitsma objektiivi ning kaamera sensorit niiskuse eest.

Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 objektiiv
Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 objektiiv

Minnes süvitsi, siis leiame, et SP 24-70mm f/2.8 G2 normaalsuumobjektiivil on nii autofookus kui ka manuaalfookus nagu objektiivimaailmas tavaks saanud. Kuna reisi vältel keskendusin filmimisele, siis enamuse ajast kasutasin manuaalfookust (selle puhul peab muidugi olema kannatlikum ja tähelepanelikum).

Tänu objektiivi peal olevale lukustussüsteemile on suumi rõnga liikumine välistatud, ehk kui objektile fookus paika panna, ei esine probleemi objekti hägunemisega. Küll aga on tsipa raskem liikuva objekti korral – seljuhul pead ise olema võimalikult hea kaugusetajuga ehk ei tohi liiga lähedale ega liiga kaugele jääda.

Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 objektiiv
Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 objektiiv

Tänu valgusjõulisele f/2.8 avale on võimalik filmida ning pildistada ka hämaramas valguses. Tihti inimesed küsivad, et miks ma peaksin oma kit lensi vahetama mõne kallima objektiivi vastu millel on f/5.6 ava? Eestis võib komplekt objektiiviga lõpetada pildistamise suvel umbes õhtul kella 17.00 paiku. Mida aeg talve poole, seda varasemaks kellaaeg muutub, sest f/5.6 ava ei võimalda jäädvustada niivõrd valget ja selget pilti. Võib küll kasutada suuremat iso, kuid see lõpeb moonutatud pildiga ning neil, kes ei valda pilditöötlusprogramme kuigi hästi, läheb elu seepeale oluliselt keerulisemaks. Piltide töötlemine annab küll teatud eeliseid, kuid minu silmis matab pilditöötlus sel juhul fotograafia ilu ja põhiprintsiibid enda alla.

Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 objektiiv
Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 objektiiv

Pildistamise, kuid veel enam filmimise puhul, tuleb appi selle objektiivi puhul sisse ehitatud VC pildistabilisaator, mis aitab hoida pilti stabiilsemana. Proovisin filmida stabilisatsiooniga ja ilma ning vahe on silmaga märgatav. Igal inimesel on kätes teatav ebastabiilsus, aga objektiivi stabilisaator muudab selle loomupärase ebatasasuse pea olematuks.

 

Kokkuvõtteks

Tänu oma mõistlikule hinnale on Tamron järjest enam ära teeninud koha inimeste kaamerate ees. Kuna igapäevaselt pildistan motokrossi ja seda siiani Canon 70-200 mm f/2.8 abil, siis oleks huvitav tirida ka Tamron SP 24-70mm f/2.8 G2 objektiiv krossiraja äärde ja vaadata, mida ta seal teha suudab.

Minule jäi ääretult meeldiv mulje sellest objektiivist ning kaalun ka selle soetamist oma fotokotti. Soovitan seda objektiivi kõigile, kellel on huvi püüda stabiilset videot ning pilti ja seda nii päikesepaistelise ilma korral kui ka hämaramates oludes.

Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiiv

 


Eriku tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

 

Objektiiv hakkas huvitama? Vaata lisaks:

Photopoint foto- ja videotehnika rent on suurepärane võimalus, kui vajad lisajõude enda erinevate projektide jäädvustamisel. Meie fototehnika rendi teenuseid kasutavad ja on kasutanud paljud tuntud Eesti foto- ja videograafid.

(15)

The post Järele proovitud: Tamron SP 24-70mm f/2.8 VC G2 normaalsuumobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma AF 85 f/1.4 DG DN Art Sony täiskaader hübriidkaameratele
autor: Jürgen Veerme

Sigma AF 85mm f/1.4 DG Dn Sony-E objektiiv

Kui oled enda Sony täiskaader hübriidkaamera ette otsimas valgusjõulist premium-klassi portreeobjektiivi, siis äsja müügile jõudnud Sigma 85mm f/1.4 DG DN Art objektiiv Sonyle tundub olevat üsna ideaalne lahendus.

Sigma 85mm f/1.4 DG DN Art objektiiv ühendab endas nii kreemja bokeh ja väikese teravussügavuse ning loomulikult ka Sigma ART seeriale omase tipptasemel teravuse ja eraldusvõime. Kiire teravustamine, valgusjõuline ava ning optiline disain, mis minimeerib enamuse moonutustest ja tagab tipptasemel kujutise – seda kõike käepärases vormis, mis on sümbioosis Sinu Sony Alpha seeria täiskaadersensoriga hübriidkaamera ees.

Kui Sul uue objektiivi ostuks peaks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis Inbank järelmaksuga ostes hakkad selle eest maksma alles 2021. aasta jaanuaris. Sigma 85mm f/1.4 DG DN puhul algab järelmaksu kuumakse ainult alates 37,46 eurost kuus.

 

Osta oma Sony täiskaadri ette väga hea portreeobjektiiv ››

(7)

The post Nüüd saadaval: Sigma AF 85 f/1.4 DG DN Art Sony täiskaader hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uue Star Wars Mandalorian temaatilise disainiga Polaroid NOW on juba müügil
autor: Jürgen Veerme

Polaroid Now Star Wars Mandalorian kiirpildikaamera

Polaroid tõi koostöös Disney ja Lucasfilm’iga müügile legendaarsest Star Wars sarjast “The Mandalorian” inspireeritud eridisainiga Polaroid NOW kiirpildikaamera, mis nii Photopointi esinduskauplustes kui ka veebikaubamajas juba müügil.

Uue Polaroid Now Star Wars Mandalorian mudeli kujunduses on kasutatud Mandaloriani turvisest inspireeritud värve ja tekstuure, mis muudavad selle kiirpildikaamera eriti stiilseks ja väljapaistvaks.

Polaroid Now Star Wars Mandalorian kiirpildikaamera

Muus osas on Star Wars Mandalorian erimudel säilitanud NOW seeriast tuttava kumera ja voolava korpuse, mis võimaldab kasutajatel kaamerat hõlpsalt hoida ja kasutada. See sisaldab kõike, mida kaasaegsete funktsioonidega vanakooli analoogkaameralt eeldame. Tänu uuele autofookussüsteemile, kestvamale akule, täpsele välklambile ja kaamera sõbralikumale ning funktsionaalsemale disainile pole kunagi olnud lihtsam teha täiuslikku polaroidfotot – olenemata fotograafiaoskuste tasemest.

Polaroid Now Star Wars Mandalorian kiirpildikaamera

Lisaks “The Mandalorian” teemaatilisele Polaroid kiipildikaamerale toodi müügile ka Polaroid i-Type Color Star Wars Mandalorian kiirpildimaterjal, millel on just Mandaloriusest inspireeritud temaatilised raamid.

 

Telli Polaroid Now Star Wars Mandalorian kohe ära ››

 

(8)

The post Uue Star Wars Mandalorian temaatilise disainiga Polaroid NOW on juba müügil appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10