Vaata videot: mille poolest erinevad Manfrotto Befree statiivid
autor: Lauri Veerde

Manfrotto BeFree seeria statiivide ühiseks omaduseks on võimalus tõsta jalad üles statiivi kohale kokku. Nii on statiiv transportasendis oluliselt kompaktsem – hea kaasa võtta matkale või pikemale lennureisile. Befree seeria statiivid on aastate jooksul aina paljunenud nii et praeguseks hetkeks on Manfrottol olemas kolm erinevat Befree gruppi. Advanced, Live ja GT. Lisaks veel hiljuti avalikustatud statiiv Befree 2in1, mille alt saab ühe jala ära keerata – et seda siis monopod’ina kasutada.

Nüüd on Manfrotto valmis teinud video, kus annab kiire ülevaate kõikidest uuematest Befree seeria statiividest. Vahet pole, kas oled profifotograaf või niisama asjaarmastaja – kui vajad kerget ja kompaktset statiivi, mida reisile või rännakutele kaasa võtta, siis vaata allolevat videot ja ehk näed midagi, mis sulle meeldima hakkab.

 

 

Manfrotto Befree Advanced

Manfrotto Befree Advanced gruppi kuuluvad nii süsinikkiust kui ka alumiiniumist jalgadega mudelid, mis on valmistatud fotohuvilistele. BeFree Advanced kmplektis oleval kuulpeal on suur lukustusratas mille sisse on integreeritud hõõrdetugevuse muutmise võimalus. Kuulpeal on eraldi lukustus panoraampööramise jaoks ja see on varustatud 200 PL Pro kiirkinnitusplaadiga.

Manfrotto Befree Live

Manfrotto Befree Live statiivid on mõeldud reisivatele videograafidele ja Vloggeritele. Siin on Befree Advanced statiivijalad kombineeritud uudse videopeaga. Selle videopea muudab eriti paindlikuks integreeritud pool-kuul, mis võimaldab kaamerat kiirelt loodi seada.

Manfrotto BeFree GT

Manfrotto BeFree GT on Manfrotto BeFree statiivide profiklass. Siin on Manfrotto püüdnud valmistada võimalikult tugeva ja töökindla statiivi reisimiseks. Profiklassi statiiv, mis kannatab täiskaadersensoriga peegelkaamerat koos teleobjektiiviga ja millel on olemas kõik BeFree statiivide hüved. Hea reisikohvrisse mahutada või seljakoti külge riputada.

Tegelikult on veel neljaski Befree statiivigrupp. Sellesse kuulub hetkel ainult üks statiiv: Kõige uuem, äsja esitletud Befree 2in1. See on muidu nagu tavaline Befree Advanced statiiv, kuid erinevusena saab selle alt ühe jala ära keerata selleks et seda siis monopod’ina kasutada.

Manfrotto Befree statiivide kõik seeriad on olemas ka Photopointi veebikaubamajas:

The post Vaata videot: mille poolest erinevad Manfrotto Befree statiivid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nendest Tamron objektiivide kampaaniatest Sa ilma jääda ei soovi
autor: Jürgen Veerme

Septembrikuu lõpuni on käimas suurepärased sooduskampaaniad, mille raames on valitud Tamron objektiivid tavapärasest veelgi parema hinnaga ning osade puhul saad lisaks tasuta kaasa funktsionaalse kingituse või lausa kingitused.

Vaata pakkumised üle ja teeme diilid esinduskauplustes või veebikaubamajas ära 👇

 


Tamroni profi telesuumobjektiivi ostuga kaasa kaks väärt kingitust

tamron-sp-150-600-g2-kampaania-photopoint

Äge sügisene loodusfotode jahihooaeg on alanud ning parim “relv” selleks Sinu fotokaamera ette on Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2, sest septembris anname selle objektiivi ostjale lisakingitusteks alumiiniumist Manfrotto statiivikomplekti ning 24-st õppevideost koosneva fotokursuse “Fototöötlus Lightroom tarkvaraga“. Kingituste koguväärtus 209€!

Palju kiidetud ja auhinnatud SP 150-600mm G2 telesuumobjektiiv on edasiarendus SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivist. Tamroni SP seeria tippkvaliteedi esindajana on uue generatsiooni objektiivil värskendatud mitmed väga olulised aspektid (optika, stabilisaator, disain jm), mis teeb selle ahvatlevaks nii professionaalidele kui harrastajatele. See on “kahur”, millega talletad ühtaegu fantastilisi loodusfotosid kui teed tipptasemel spordifotosid.

 

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata Digitest.ee veebiportaalist või loe meie ajaveebist, mida arvas objektiivist loodusfotograaf Karl Adami ja kuidas Andrei Reinol sellega sügist pildistas. Samuti on seda objektiivi proovinud loodusfotograaf Hans Markus Antson, kes käis sellega tetresid pildile püüdmas.

PS! Kui sa soovid seda objektiivi enne ostmist proovida, siis Tamron SP 150-600mm G2 on nii Canon kui Nikon kaameratele olemas meie fototehnika rendis. Mis eriti hea – pärast laenutamist saad selle osta renditasu võrra soodsamalt. Uuri siit ››

Juhul, kui uue ultra-telefoto objektiivi ostuks peaks eurosid puudu jääma, siis Bigbank järelmaksuga ostes on septembris sissemakse 0€ ja lepingutasu samuti 0€.

 

Osta Tamron SP 150-600mm G2 ja ära lase käest ühtegi momenti ›

 


Valitud Tamron objektiivide ostul saad kingituseks TAP-in objektiividoki

Tamron TAP-in Console on peopesa suurune ümara kujuga dokk, mis ühendab valitud Tamron objektiivid arvutiga ja annab Sulle objektiivi üle täieliku kontrolli. Just sellise konsooli saad pealekauba, kui ostad septembris Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD, Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 või Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivi.

Miks oleme just need objektiivid kampaaniasse valinud? Vaatame lähemalt:


TIPA 2018 auhinna pälvinud hämmastava suumiga Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 on kindlasti meeltmööda just neile fotohuvilistele, kellele meeldib reisida, sest ühe “toruga” saab pildistada nii laiu vaateid (rannas või kitsamas ruumis) kui püüda pildile kaugustes olevaid objekte. Ja kogu selle protsessi juures ei ole Sul vaja objektiive vahetada â€“ tüütu tegevus, mille käigus võib hea hetke koguni maha magada. Lisaks on selle sisemuses ülitõhus Tamroni värinastabilisaator ja sellega pildistad nii tolmus kui vihmas.

Rohkem infot saad selle objektiivi kohta, kui vaatad sisukat Point TV osa või loed siinsamas blogis ilmunud pikemat ülevaadet, mis toob välja 18-400 kõige paremad omadused. Loomulikult oleme selle objektiivi ka karbist välja võtnud ja lähemalt uurinud.


Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivi juures on nüüdsest kasutusel kaasaegne disain, uus autofookuse mootor, parendatud pildistabilisaator ning nende juhtimiseks loodud hoopis parema võimekusega mikroprotsessor. Tänu kõigile nendele uuendustele on SP 24-70mm f/2.8 G2 valmis vastu astuma NikonCanon ning Sigma samatüübilistele objektiividele.

tamron-sp-24-70-g2-tap-in-photopoint

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata veebiportaalist digitest.ee või tutvuda “Karbist välja” artikliga siinsamas blogis. Lisaks soovitame kindlasti lugeda, mida arvas sellest objektiivist fotograaf Karl Anders Vaikla. Selle objektiivi on enda kaamera ette keeranud ka meie Point TV tiim, kes käis sellega Tartu peal pildistamas – vaata videot. Loomulikult on see sama objektiiv laenutamiseks saadaval Photopointi fototehnika rendis.


Uus Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 on pika ajalooga tooteseeria kroonjuveel – see ühendab endas suurepärase kasutusmugavuse, optilise kvaliteedi, võimeka stabilisaatori ning väga kiire teravustamise – seda kõike võrreldes konkurentidega ikka väga soodsa hinna juures.

tamron-sp-70-200-g2-tap-in-photopoint

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata â€œKarbist välja” artikliga siinsamas blogis. Lisaks soovitame kindlasti lugeda, mida arvas sellest objektiivist fotograaf Kristoffer Vaikla. Lisaks on selle objektiivi ülevaadnaud Point TV, kui käidi Tartu Maratonil pildistamas – vaata videot. Loomulikult on uus SP 24-70mm G2 laenutamiseks saadaval Photopointi fototehnika rendis.


Tamron TAP-in objektiividokk täidab mitut erinevat väga vajalikku funktsiooni, mis muudavad Sinu elu mugavamaks. Sellega saad uuendada objektiivi püsivara, seadistada stabilisaatorit ja fookuspiirajat (valitud objektiividel) ning peenhäälestada autofookust ja pideva käsitsi teravustamise tööd – seda kõike mugavalt Tap-In Utility tarkvara abil oma arvuti tagant lahkumata.

Lauri on Tamron TAP-in kasutamisest kirjutanud ka pikema õpetliku artikli. Loe kindlasti ››

 

Tamron objektiiv osta mugavalt veebikaubamajast ››

 


Tamron profi makroobjektiiv soodushinnaga + kaasa kingitus

tamron-sp-90mm-photopoint

Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD on uus peatükk legendaarse makroobjektiivi ajaloos, sest uus generatsioon tõi endaga kaasa väga hästi õnnestunud optika, stabilisaatori ning teravustamise, mis sobib nii harrastajatele kui paduproffidele.

 

Septembris on seesama meisterlik SP 90mm f/2.8 Di VC USD makroobjektiiv veebikaubamajas ja esinduskauplustes müügil soodushinnaga 599€ ning lisaks anname ostul tasuta kaasa Tamroni UV filtri (väärtus 19,99€), mis blokeerib ultraviolettkiirguse ja nii on Sinu pildid veelgi ilusamad. Lisaks toimib see edukalt ka igapäevase objektiivi kaitsefiltrina, takistades mustusel ning niiskusel objektiivi esiklaasile jõudmist.

Loe kindlasti selle objektiivi kohta kirjutatud sisukat ja rohkete näidispiltidega ülevaadet Digitest.ee veebiportaalist ››

IMG_5524Canon EOS 5D Mark III + Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro
90mm | 1/500 sek | f/9.0 | ISO 640 | Käest
Tuulisel õhtul pildistatud; objektiiv suutis kenasti tuules kiikuvat rukkilille õit fookuses hoida.

 

IMG_7869Canon EOS 5D Mark III + Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro
90mm | 1/400 sek | f/2.8 | ISO 100 | Käest
Jägiv teravustamine hoidis mängivad lapsed täpselt kaadris
Pole päris portree asendis pildistatud, kuid meeldivalt kreemjas bokeh tuleb ka natuke laiemas asendis suurepäraselt välja.

 

Tamron SP 90mm Di USD makroobjektiiv veebikaubamajas ››

 


2018. aasta parima teleobjektiivi Tamron 100-400mm ostul kaasa kingitus

photopoint-tamronA035-1200x628

TIPA poolt 2018. aasta parimaks peegelkaameratele mõeldud teleobjektiiviks nimetud Tamron 100-400mm F /4.5-6.3 Di VC USD on ka augustis müügil soodushinnaga + kingituseks anname Sulle kaasa spetsiaalse Arca Swiss statiivikinnituse (väärtus 119€), mis lisab pildistamisel stabiilsust ja turvalisust.

Noor loodusfotograaf Martin Vesberg kolas antud objektiiviga Saaremaal ringi ning tema arvab: “Tamron 100-400mm on suurepärane kaaslane Sinuga nii loodusesse kui ka spordiüritusele. Uskumatult kiire ja täpne autofookus, terava joonisega läätsed ja transportimiseks mõeldud suumirõnga lukustus, et objektiiv lahti ei vajuks. ” Loe tervet artiklit ››

martin-vesberg-tamron-100-400-photopoint_16

Lauri võttis selle objektiivi mõni aeg tagasi “Karbist välja” – loe ja vaata, mida tema arvas ››

Digitest.ee: portreefotograaf Penelope Russak pani proovile Tamron 100-400mm teleobjektiivi – loe ja vaata, mida Penelope arvas ›

Tänu peamiselt magneesiumist tehtud objektiivitorule on tegu 100-400 mm klassis kergeima* objektiiviga, mida on mugav kaasas kanda ja seda saad kasutada ka pikemalt käest pildistamiseks.

Kui Sul peaks hetkel raha nappima, siis kasuta Inbank järelmaksu abi – saad hea objektiivi kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles talvel.

 

Soeta endale soodsalt märkimisväärse jõudlusega kerge teleobjektiiv ››

 

See Tamron teleobjektiiv on Canon ja Nikon kaameratele laenutamiseks saadaval ka Photopoint fototehnika rendis. Hea võimalus enne ostu see järele proovida!

 

*peegelkaamerate 100-400mm vahetatavate objektiivide seas (2018. aasta jaanuari seisuga; allikas: Tamron)

The post Nendest Tamron objektiivide kampaaniatest Sa ilma jääda ei soovi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 15-30mm f/2.8 G2 profiobjektiiv on nüüd Nikon peegelkaameratele saadaval
autor: Jürgen Veerme

tamron-sp-15-30-g2-photopoint

Photopointi esinduskauplusestesse ja veebikaubamajja on müügile jõudnud profiobjektiiv Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 (esialgu Nikon bajonetiga versioon), mis on senise suurt populaarsust nautiva SP 15-30mm f/2.8 lainurksuumi täiustatud versioon.

Uue SP 15-30mm f/2.8 G2 üldine disain on varasema versiooniga võrreldes sama, sest ka uus objektiiv on ilmastikukindla korpusega ning isegi mõõtmed on praktiliselt identsed (uus on 10 grammi raskem). Peamised täiustused on toimunud objektiivi sees ning need lubavad väita, et Tamron on enda profiklassi lainurksuumi tõeliselt perfektseks lihvinud:

  • Senise ühe tavalise asfäärilise läätse asemel on objektiivi optilises konstruktsioonis kaks XGM (eXpanded Glass Molded Aspherical) asfäärilist läätse, 4 tavalisemat asfäärilist läätse. Need peaksid Tamroni sõnul viima geomeetrilised moonutused miinimumini.
  • Uus AX (Anti-reflection eXpand) vääristus vähendab sisepeegeldusi ja parandab valguse üle kandumist.
  • Senise ühe mikroprotsessori asemel on objektiivis kasutusel kaks. Kaks mikroprotsessorit aitavad muuta autofookust kiiremaks ja värinastabilisaatorit tõhusamaks.
  • Uued, 2x protsessoriga toimivad autofookuse algoritmid (täiustatud tarkvara) aitavad autofookust kiiremaks muuta.
  • Integreeritud värinastabilisaator on nüüd senisest tõhusam (CIPA poolt testitud 4.5 EV astet tõhususastmega). Eelmise objektiivi kohta CIPA tõhususreitingut pole, nii et peame siin Tamroni väidet usaldama.
  • Oluliselt tõhusam fluoriidvääristus esiläätsel – lihtsam puhastada.
  • Sarnane disain teistele G2 objektiividele toob mugavamalt kasutatavad lülitid, ja tihedama mustri kummist katetel.

tamron-sp-15-30-g2

Sarnaselt kõikidele uuematele Tamron objektiividele on ka teise generatsiooni 15-30mm objektiiv ühilduv Tamroni Tap-In Console dokiga, mille abil saab objektiivi tarkvara uuendada ja teravustamist igapidi tuunida.

 

Osta Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD G2 Nikonile mugavalt veebist ››

The post Tamron 15-30mm f/2.8 G2 profiobjektiiv on nüüd Nikon peegelkaameratele saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

Vaata videot: mille poolest erinevad Manfrotto XPRO seeria statiivipead
autor: Lauri Veerde

Manfrotto statiivipeade aukartustäratavast kollektsioonist tõusevad esile neli kõige professionaalsemat mudelit. Need kuuluvad XPRO seeriasse – seal on XPRO-BHQ2 kuulpea, XPRO-2W videopea, kolmesuunaline XPRO-3W ning kergest polümeerist keeratavate juhtkangidega XPRO-3WG statiivipea eriti täpse kadreerimise jaoks.

Manfrotto on nüüd valmis teinud mõnusalt konkreetse video, kus uhiuue t-särgiga tüüp räägib nende videopeade erinevused ja sarnasused ilusti lahti. Kasulik vaatamine kõigile, kes on uue statiivipea otsinguil.

 

Videos näidatud statiivipead on kenasti olemas ka Photopointi kauplustes ja veebikaubamajas. Vaata siit:

The post Vaata videot: mille poolest erinevad Manfrotto XPRO seeria statiivipead appeared first on Photopointi ajaveeb.

Graafikalaud – kas sul on seda arvutihiire kõrvale vaja?
autor: Lauri Veerde

Aina nutikamaks muutuvas maailmas on arvutiga suhtlemine muutunud vahetuks kogemuseks. See tähendab – protsessiks, kus vahendajat vaja polegi. Arvutiga suhtlemiseks saame hiire asemel kasutada omaenda näppu, tulevikus aina enam häält.

Kõik see on tore, ainult et ka peenemahingeliste kunstnike näpud võivad täpsust nõudvate ülesannete teostamiseks liiga töntsiks jääda. Vaim on valmis, aga liha on nõder. Kui ka sinu lihased arvuti ees mõnikord nõdraks jääma kipuvad, siis leiad abi graafikalauast.

Arvutihiir vs graafikalaud

Arvutihiirega on kõik kursis. Seda on lihtne kasutada – libista mööda lauda ja raba nimetissõrmega klahvi. Ka lobotoomik saab sellega hakkama. Just see kasutamise lihtsus, aga teisalt ka hiire tootmise suhteliselt madalad kulud, on muutnud arvutihiire niivõrd populaarseks – lausa üheks lauaarvuti osaks.

Graafikalaud koosneb kahes osast: pliiatsist ja plaadist. Plaadil on puuteala, mis suudab ülitäpselt registreerida pliiatsi asukohta selle kohal ja peal. Kursor liigub ekraanil, kui pliiatsiotsa mõne millimeetri kaugusel graafikalaua puuetala pinna kohal liigutada. Kui aga pliiatsiga mingis punktis graafikalaua vastu puutud, siis on see nagu hiireklikk või näpupuudutus. Ja kui pliiatsit graafikalaua vastas hoides liigutad siis on see sama nagu hiireklahvi all hoides hiirt liigutada – nii saad pintsliga jooni vedada või ekraanil olevaid asju liigutada.

Vabastav hõljumine

Esimene graafikalaua proovimine ei kulge hiirega harjunud käele tavaliselt kuigi mugavalt. See on normaalne.

Ma võrdleksin hiire kasutamist kõndimisega ja graafikalaua kasutamist hõljuklauaga maapinna kohal lendamisega. Kõndida on lihtne – enamik üheaastasi saab sellega hakkama. Hõljukiga sõitmine on aga alguses kohmakas ja kontrollimatu kuid sedamööda, kuidas juhtimise käppa saad ja koordinatsioon uues olukorras harjub, tunnetad aina enam vabadust.

Täpselt samamoodi on ka graafikalauaga. Pliiatsit puuteala kohal hoida ja seal liigutades kursorit ekraanil liigutada – võrreldes hiire mööda matti nühkimisega on selles mingi hõljuklauaga sarnanev vabastav tunne. Ja kui käsi selle hõljumisega harjub ning aina täpsemaks muutub, siis avastad ühtäkki, et ka igapäevasete asjade tegemine sujub graafikalaua abil mugavamalt ja kiiremini kui hiirega.

Ergonoomilisus – abiks randmevalude korral

Hiirt hoides ei ole sinu käsi mitte puhkeasendis, vaid randmest vastupäeva allapoole pööratuna pingeasendis. Kui sa ei kasuta arvutit kaua, või kui sul on vastupidavad randmekõõlused, siis on kõik hästi. Vastasel juhul võib hiirt hoidev ranne päris tüütult valutama hakata. See on põletik, mis pikast pingutusest randmelihastesse poeb.

Võrrelge nüüd hiirt hoidva käe asendit pliiatsit hoidva käe asendiga. Pliiatsit hoidev käsi ei ole randmest pööratud vaid asetseb graaafikalaual üsna vabalt – puhkeasendis. Just sellepärast tasub graafikalauda hiire asemel kasutada neil, kellel on probleeme valutavate randmetega. Selle kontseptsiooni tõepärasus, muide, mul endalgi praktikas edukalt proovile pandud.

Survetundlikkus – digikunstnike paradiis

לlal rääkisime graafikalaua kasutamisest pigem tavapäraste toimingute juures – hiire asemel. Ja leidsime, et tänu vabamale liikumisele on see kiirem ning ergonoomilisuse tõttu mugavam. Kõik see kehtib ka arvutigraafikute, fotograafide, disainerite jne loomeinimeste puhul. Nende jaoks on graafikalaual aga veel üks ülioluline praktiline kasulikkuse mõõde. See tuleneb puutepliiatsi survetundlikkusest.

Kui kasutaja puutepliiatsi otsa vastu graafilakauda surub, siis registreerib pliiats surve tugevuse ning edastab selle läbi graafikalaua arvutisse. Graafikaprogrammides, nagu näiteks Photoshop, saab survetugevuse andmeid kasutada erinevate visuaalsete kvaliteetide väliendamiseks.

Näiteks saab Photoshopis pintsli seadistada nii, et õrn puudutus avaldub läbipaistvamas pintslitõmbes ning muutub tugevamini vajutades aina läbipaistmatuks. Või siis saab pliiatsi seadistada nii et õrn puudutus graafikalaual annab tulemiseks peenikese ja tugevam puudutus jämedama joone. Niimoodi saab artist joonistada ekraanile ühe tõmbega sellise joone, mille paksus  või läbipaistvus varieerub vastavalt vajadusele. Täpselt nagu päris elus aerosooli või söega. Hiire või näpuga arvutisse joonistades oleks see võimatu.

Aga sellega graafikalaua hüved veel ei piirdu. Lisaks survetundlikkusele on professionaalsemad graafikalauad ja puutepliiatsid ka kaldetundlikud. Kaldetundlikkus lubab pliiatsit graafikalaua pinna suhtes nurga alla liigutades matkida päris joonistusvahendi kallutamist päris elus.

Lisaks survetundlikkusele ja kaldetundlikkusele saab graafikalauale lisada veel kolmandagi mõõtme: pöördetundlikkus. See omadus on näiteks Wacomi graafikalaua spetsiaalsel Art Pen nimelisel pliiatsil. Pöördetundlikkus teeb võimalikuks näiteks kalligraafiasulgede matkimise ja palju muud.

Survetundlikkus, kaldetundlikkus ja pöördetundlikkus – selline puutepliiats suudab reageerida igale kunstniku käeliigutusele. Koostöös arvutiprogrammi võimalustega muutub selline pliiats kunstniku käes ülipaindlikuks tööriistaks, millele digimaailmas paremat alternatiivi ei ole.

Graafikalaud fotograafidele

Wacomi graafikalaud on ülihea tööriist nendele fotograafidele, kes töötlevad oma digipilte Photoshopis või mõnes alternatiivses pikselgraafika programmis ning kasutavad seal palju selektiivseid töötlusmeetodeid. Väga mugavaks muudab graafikalaud erinevate selektsioonide tegemise, pintslitega töötamise, mask’imise, dodge/burn tööriistad jne. Lisaks kiirusele ja mugavusele on pliiatsiga töötamises veel ka mingi teistsugune tunne – fototöötlus on justkui vabam, voolavam ja… kunstipärasem.

Näiteks on ülal kirjeldatud survetundlikkus eriti kasulik mitte ainult pintslitega joonistamisel vaid ka fotode töötlemisel. Kujutle, et sa saad maskimise protsessis musta (või valge) värvi läbipaistvust reguleerida pliiatsile vajutamise tugevusega. Enam ei pea tegema hiirega paremklikki ja nihutama slaiderit vaid saad pildikihi läbipaistvust muuta lihtsalt intuitiivselt pliiatsile survet avaldades.

Fotohuvilistele, kes oma pilte heeblipõhistes pilditöötlustarkvarades (nagu näiteks Capture One, Luminar või Lightroom) töötlevad, ei anna graafikalaud väga palju mugavust juurde. Heeblite liigutamine on ka selline liigutuse täpsust nõudev töö, et graafikalauaga peab ikka päris hästi harjunud olema, et see mugavalt välja tuleks. Seega võib üks tavaline Lightroomi kasutaja graafikalauas hoopis pettuda. Kuid ei tasu alla anda ja harjutades tuleb ka heeblite liigutamise meisterlikkus.

Erinevad Wacomi graafikalaudade versioonid

Graafikalaudade turul on kuidagi nii läinud, et Wacomile üleilmsel turul alternatiivi polegi. Veebipoodides võib harva näha ringlemas ka teiste brändide graafikalaudu, kuid need on reeglina soodsad hiina tahvlid, mille riistvara võib teinekord ka päris hea olla, kuid mis oma tarkvara poolest pole Wacomiga võrreldavad.

Wacomi valikus on peamiselt kaks tooteseeriat. Fotograafidele ja tavakasutuseks valmistatud Wacom Intuos seeria graafikalauad ning Illustratoritele, arvutigraafikuile ja rohkete käibevahenditega fotograafidele mõeldud Wacom Intuos Pro seeria graafikalauad.

Pro graafikalaual on tavalise Intuos graafikalauaga võrreldes rohkem füüsilisi nuppe + puuterõngas. Pro graafikalauda on saadaval suuremates mõõtmetes. Kõige olulisemaks erinevuseks on aga Pro graafikalauaga toimiv Pro Pen puutepliiats. Seda on mugavam käes hoida (paksem profiil), see on kaldetundlik ja ka survetundlikum kui tavaline Pen 4K.

Graaafikalaudade võrdlustabel

 Seeriad Uus Wacom Intuos (2018)  Intuos Pro (M, L)
 Aktiivse ala mõõtmed M: 216 x 135 mm
S: 152 x 95 mm
M: 338 x 219 mm
L: 430 x 287 mm
Graafikalaua mõõtmed M: 264 x 200 mm
S: 200 x 160 mm
M: 338 x 219 mm
L: 430 x 287 mm
 Erinevad versioonid S suurust on saadaval nii Bluetoothiga kui ka ilma Tavaline, Paper
 Nupud graafikalaua peal 4, seadistatavad  8 + puutering
 Puutetundlikkus (sõrmedega) Ei ole  Jah, multi-touch
 Juhtmevaba ühenduvus Jah, Bluetooth 4.2  Integreeritud Bluetooth-ühenduvus
Lahutusvõime ? 5080 lpi
Andmeedastus ? ?
 Puutepliiats Wacom Pen 4K  Intuos Pro Pen
 Pliiatsi täpsus ? ?
 Pliiatsi surveastmed 4096  8192 (pliiatsil ja kustutajal)
 Pliiatsi kaldetundlikkus  ± 60 astet
 Pliiatsialus Eraldi alust ei ole. Pliiatsiotsi saab hoiustada pliiatsi sees.  Jah
Hind Photopointis (09.2018) 79,99€ – 199€ 224,99€ – 599,99€

 

Lõppsõna

Niisiis: kas sul on graafikalauda vaja? Vastan sellele küsimusele konkreetselt ja kolmeosaliselt:

  1. Sul on kindlasti graafikalauda vaja, kui tegeled mingit sorti digitaalse pikselgraafikaga. לkskõik kas tõsisema fototöötlusega, arvutisse joonistamisega või muu digitaalse kunstiga, kus on vaja ekraanile vabamalt jooni, kujundeid, värve jne lisada ja muuta. Muidugi saab seda kõike ka ilma graafikalauata teha, kuid graafikalaud mitte ainult ei kiirenda protsessi vaid avab võimalused ja töövood, mis ainult arvutihiirt kasutades võimatud on.
  2. Graafikalaud võib olla ka suurepärane alternatiiv tavalisele arvutihiirele – eriti inimestele, kes teevad päev läbi arvuti taga tööd. Puutepliiats on ergonoomilisem kui arvutihiir ja seetõttu väheneb pingest tingitud randmepõletiku oht. Graaafikalauaga on kursori liigutamine vabam ja kiirem ning kui ka graafikalaua ja puutepliiatsi peal olevad nupud enda vajaduste järgi programmeerid, võid graafikalauas leida enda jaoks nii tõhusa kaaslase et hiirt enam vaja polegi.
  3. Graafikalauda pole tõenäoliselt tarvis neil, kes ei tegele mitte sisu loomise vaid sisu tarbimisega ja kasutavad arvutit vähe. Kui käid arvutis vaid uudiseid lugemas ja ilmateadet vaatamas, siis graafikalaud sinu elu kergemaks ei tee. Lisaks on hiirega oluliselt lihtsamini teostatavad kõiksugused hästi täpset positsioneerimist ja märkimist teostavad tööd – CAD programmides jne.

The post Graafikalaud – kas sul on seda arvutihiire kõrvale vaja? appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9