Pidupäev Canoni leeris – tähistati juba 130 miljoni EF objektiivi ning 90 miljoni EOS peegelkaamera tootmist
autor: Oskari Värä

Canon on taaskord jõudnud võimsa verstapostini ning sel korral on neid tegelikult kaks. Nimelt tähistas Canon fakti, et nad on nüüdseks tootnud juba tervelt 130 miljonit EF-bajonetiga objektiivi ning 90 miljonit EOS kaamerat. Juubelimudeli isendi au sai endale Canon EOS 5D Mark IV peegelkaamera ning juubeliobjektiiviks sai EF 16-35mm f/2.8L III USM.

Natuke ka ajaloost – nii EOS kui ka EF mudeliseeriad said alguse 1987. aasta märtsis ning suurima hoo said mõlemad sisse just 2000. aastate esimeses pooles kui algas digitaalsete peegelkaamerate domineerimine. Selle aja jooksul on suudetud olla 14 aastat järjest turul olla peegelkaamerate müügis suurimate müüginumbritega ning on toodud mitmeid innovaatilisi lahendusi – näiteks pildistabilisaator objektiivis. Samuti tõi just Canon turule objektiivid, millel oli elektrooniline bajonett ning vaid elektrooniliselt omavahel suhtlevad kaamerakere ning objektiivi.

Praegu languses oleva peegelkaamerate turu valguses oodatakse pikisilmi Canoni tulevast (või tulevasi) täiskaadersensoriga hübriidkaamera tulekut ning kui see õnnestub, siis kindlasti muutuvad müüginumbrid veelgi võimsamaks ja varsti saame juba raporteerida järjekordse vägeva numbri alistamist.

Allikas: Canon

The post Pidupäev Canoni leeris – tähistati juba 130 miljoni EF objektiivi ning 90 miljoni EOS peegelkaamera tootmist appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lee andis välja uued filtrid kontrollimaks ülevalgustatud horisonti päikeseloojangu või -tõusu ajal
autor: Oskari Värä

Filtritootja Lee, kes on tuntud oma tippkvaliteediga filtrite poolest, on välja tulnud uue filtriseeriaga. Seekord on tegemist filtriga, mis lihtsustab stseenide püüdmist, kus päike on horisondile lähedal. Nimelt on Reverse ND filter kõige tumedam just keskosas ning alaosast laseb läbi kõik valguse ja keskelt ülespoole muutub sammhaaval heledamaks. See aitab saavutada parima särituse just päikeseloojangute või -tõusude pildistamisel, kus maa on kaadris kõige tumedam, kaadri keskosa kõige heledam ning taevaosa läheb järk-järgult heledamaks.

Lee sõnul on üleminek nii sujuv, et pildi keskele ei jää märgatavat tumedat joont, erinevalt mitme teise tootja samasugusest filtrist. Siin videos tutvustab fotograaf Mark Bauer uut filtrit ning annab oma hinnangu:

 

Reverse ND filtrid tulevad kolmes erinevas tumedusastmes –  0.6, 0.9, and 1.2, mis stoppidese ümber pannes teeb vastavalt 2, 3 ja 4 astet. Samuti on filtrid olemas nii 100mm, Seven5 ja SW150 süsteemidele. Lee sõnul töötavad filtrid kõige paremini kui kasutada neid objektiividega, mille fookuskaugus on 24mm või laiem.

Allikas: Lee

The post Lee andis välja uued filtrid kontrollimaks ülevalgustatud horisonti päikeseloojangu või -tõusu ajal appeared first on Photopointi ajaveeb.

Selgunud on Pentaxi Aasta Portreefoto 2017 auväärt žürii
autor: Jürgen Veerme

pentaxi-aasta-portreefoto-2017

Pikaajaliste traditsioonidega “Pentaxi Aasta Portreefoto” konkursile saab parimaid inimestest pildistatud fotosid esitada veel vaid pühapäeva, 22. oktoobri südaööni!

Suurele fotokonkursile on oodatud osalema kõik fotohuvilised olenemata fotoaparaadi margist või pildistamiskogemusest. Konkursil saab osaleda kuni 3 tööga, mis tuleb esitada anonüümselt (ehk ilma vesimärgita) ning pilditöötlus peaks jääma hea maitse piiridesse.

Esikolmiku valib läbi kahe vooru välja Eesti profifotograafidest koosnev žürii ning võitjatele on Pentax koostöös Photopointiga välja pannud ahvatlevalt suure auhinnafondi – 3000€ väärtuses vabalt valitud kaupa Photopointi esinduskauplustest.

Auväärsesse žüriisse kuuluvad tänavu:

Nagu näed on žürii koosseis äärmiselt esinduslik nii et otsi parimad portreefotod inimestest enda digisahtlitest üles ja esita need kohe konkursile.

 

Pane parimad portreefotod teele – www.snap.ee/pentax

 

Publiku lemmik

Parimate valikul saad ka Sina kaasa lüüa, sest lisaks žürii poolt valitud võitjatele selgub ka publiku lemmik. Selleks mine PAP 2017 konkursilehele ning kasuta meelepärastele piltidele hinde andmiseks üleval paremas servas asuvat Facebook’ist tuttavat “Meeldib” nuppu. Publiku lemmik selgub 26. oktoobril ning talle on Pentax’ilt üllatusauhind.

The post Selgunud on Pentaxi Aasta Portreefoto 2017 auväärt žürii appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Fujifilm GFX 50S komplektid ahvatlevate hindadega
autor: Mikk Otsar

Fujifilm GFX 50S, kaamera, mis enam pikemat tutvustust ei vaja on nüüd veelgi kättesaadavamaks muutunud. Nimelt on Photopointis saadaval uued Fujifilm GFX 50S sooduskomplektid vägagi ahvatlevate hindadega. Lisaks on hinnasula saanud ka kõik Fujinon GF seeria objektiivid. See on parim võimalus astuda fotograafia maailma kõrgeimale tasemele.

Need, kes veel ei tea mida kujutab endast Fujifilm GFX 50S, siis tegemist on keskformaat sensorit omava kompaktse hübriidkaameraga. Suur sensor on lausa 51,4-megapiksline, mis tähendab 8256 ח 6192 mõõdus pildifaile ja hämmastavat võimekust järeltöötluses. Hämarates oludes teeb pildistamise veel paremaks uue sensori tundlikkus, mis on ISO 100–12 800 ning laiendatav kuni ISO 102 400.  Käte värina ja uduste piltide vastu aitab ka kaamera võrdlemisi väike kaal 920 g, võrreldes teiste keskformaat kaameratega. Hoolimata kompaktsest kerest sobib see kaamera ka õue. Nimelt on kaamera magneesiumsulamist ilmastikukindla korpuse sees – ilmastiku- ja tolmukindel korpus kannatab kuni -10° C külma probleemideta.

Kõik, kes on vähegi pädevad fotograafia alal teavad, et Fujinon objektiivid on puhas kuld. See väide kehtib veel eriti Fujifilm G bajonetiga objektiivide kohta. Meie riiulid on täienenud veel kolme antud seeria objektiiviga.

Fujifilm GFX 50S kohtumine on umbes nagu enese leidmine Ott Kiivikasega Sparta riietusruumist. Mõtled küll, et mõlemad peaksite nagu sama disaineri jooniste järgi tehtud olema, aga mingil teeristil oled sa ilmselgelt vale pöörde teinud. – Neid sõnu kasutas Marek Metslaid oma ülevaates Fujifilm kaamera kohta, mida saad pikemalt lugeda siit. Pole kahtlust, et tegemist on tõelise tipptegijaga kaamera maailmas.

Tutvu Fujifilm GFX 50S superpakkumisega Photopointis »

The post Nüüd saadaval: Fujifilm GFX 50S komplektid ahvatlevate hindadega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Wacom Intuos Pro seeria graafikalauad
autor: Lauri Veerde

Wacomi graafikalaudade koorekiht on nüüd Photopointis täies hiilguses olemas. Graafiliste disainerite, kunstnike ja fotograafide lemmiktööriista kõige uhkem seeria Wacom Intuos Pro on käega katsuda kahes versioonis, mõlemad kahes suuruses. Vaatame siinsamas all, mille poolest need kaks versiooni erinevad ja mille poolest uus Wacom seeria senistest parem on.

Wacom Intuos Pro graafikalauad

Intuos Pro on õhukese profiili ja alumiiniumist põhjaga graafikalaud, mille aktiivne ala on kasutatav nii kaasas oleva puutepliiatsiga kui ka näppudega. Aktiivse ala suurus on sõltuvalt mudelist kas 22,4 ח 14,8 cm (Wacom Intuos Pro M versiooni puhul) või 31,1 ×— 21,6 cm (Wacom Intuos Pro L versiooni puhul). Aktiivse ala suurus on jäänud vanemate Intuos graafikalaudadega võrreldes sama suureks, kuid graafikalaud ise on muutunud oluliselt väiksemaks ja võtab tänu kitsamale raamile nüüd laua peal vähem ruumi.

Graafikalauaga on komplektis uus ProPen 2 pliiats, mille 8192-astmeline survetundlikkus ületab neljakordselt senise Pro Pen pliiatsi survetundlikkuse. Pliiatsi saab asetada spetsiaalsesse hoidikusse, mis on senisest kompaktsem ja sisaldab endas 10 lisaotsikut. Pliiatsi kaasa võtmiseks on komplektis ka spetsiaalne pliiatsikarp.

Wacom Intuos Pro Paper graafikalauad

Wacom Intups Pro Paper versioonil on kõik needsamad hüved, nagu tavalisel Pro graafikalaualgi. Lisaks on siin aga komplektis klamber ja teinegi pliiats. Klambri abil saab graafikalaua peale kinnitada tavalise paberi. Tindiga töötava pliiatsiga sinna paberile joonistades salvestab graafikalaud pliiatsi trajektoorid. Kuna ka tindiga töötav pliiats on survetundlik, siis salvestatakse lisaks trajektooridele ka vajutuse tugevus. Kui joonistus on valmis, saab selle kohe meelepärasesse vektorgraafikaprogrammi tõmmata ja seal seda edasi tuunida. Ka Paper versioon on Photopointis olemas kahes suuruses – Wacom Intuos Pro Paper M ja Wacom Intuos Pro Paper L.

Wacom Intuos Pro graafikalauad Photopointis >>

The post Nüüd saadaval: Wacom Intuos Pro seeria graafikalauad appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9